Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-30, 08:04   #1
MBPN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 51

Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.


Witam wszystkich. Mam pytanie, a mianowicie mam ustalony termin usunięcia guzka pod pachą, który zaczął ostatnio trochę pobolewać, więc najpierw ginekolog, a potem chirurg stwierdzili, że lepiej go usunąć. Umówiłam się więc w szpitalu na zabieg, i mam do wszystkich pytanie czy możecie mi powiedzieć czemu kazali mi się zgłosić do szpitala w środę, w czwartek mam mieć zabieg, a w piątek do domu. Myślałam do tej pory, że to się usuwa i wypuszczają do domu. Dodam, że nie znoszę szpitali więc dla mnie leżenie i patrzenie się w sufit całą środę to będzie męczarnia.
MBPN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 08:58   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

...dziwne to. Jeśli ten guzek to jakiś włókniak/gruczolak to normalnie zgłaszasz się do gabinetu zabiegowego na dany dzień, oni poświęcają Ci chwilę na usunięcie i od razu idziesz do domu. Może Twój guzek to bardziej zaawansowana sprawa? Mało informacji na temat guzka podałaś, żeby można było coś osądzić.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 10:52   #3
MBPN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 51
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

No właśnie to mnie zastanawia. Ginekolog powiedziała, że to włókniak lub gruczołowłókniak więc na moje oko to jest zabieg trwający góra 30 minut. A tu mi chirurg wyjeżdża, że w środe mnie przyjmą na oddział, w czwartek zabieg i w piatek do domu. A i jeszcze dodam, że zabieg miałbybyć pod pełną narkozą, a to dla mnie już masakra. Kilka lat temu miałam włókniaka w lewej piersi (teraz ten guzek jest pod lewą pachę) i poprostu kazali mi się umówić na konkretną datę, wycieli i do domu. Mój mąż namawia mnie na wizytę u innego lekarza, a dokładnie u tego który wycinał mi to z piersi. Tylko nie wiem co o tym sądzić, bo tego chirurga poleciała mi moja ginekolog. Co o tym sądzicie???

Edytowane przez MBPN
Czas edycji: 2012-05-30 o 10:57
MBPN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 11:18   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

Ja myślę: posłuchaj się męża, bo dobrze radzi. Uciekaj z tego szpitala! Narkoza dla takiego małoinwazyjnego zabiegu. Przecież to idiotyzm!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 12:26   #5
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

Skoro juz mialas wycinanie i wiesz co z czym sie je i jestes swiadoma ze to zabieg gora 30 min wiec nie wiem w czym jest problem?? Szpital bedzie mial pieniadze z twojego pobytu wiec dla nich to $$. Idz do lekarze ktory prowadzic wczesniejszy zabieg i po problemie Na forum napewno nikt nie pomoze
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 18:13   #6
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

A to nie jest tak czasem dlatego, że szpital dostaje kasę za pacjentów dopiero jak poleżą trzy dni? Coś tak mi się kojarzy.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 19:35   #7
khaleesi_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 77
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

Ja miałam wycinanego włókniaka przy piersi. Fakt to było to ok 10 lat temu ale wtedy wypuścili mnie do domu od razu po zabiegu. Nie było to fajne, czułam,że zostało to zrobione na odwal. chyba wolałabym poleżeć po zabiegu.
khaleesi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 02:14   #8
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

Miałam dość dużego włókniaka w piersi którego ginekolog zalecił usunąć. Dostałam skierowanie do szpitala onkologicznego, w środę rano miałam zabieg (w pełnej narkozie) a w czwartek mnie wypuścili. Może i można zrobić to w gabinecie zabiegowym ale ja czułam się jakoś tak bezpieczniej, przed zabiegiem onkolog mnie zbadał i potwierdził, że usunięcie jest konieczne. Po wycięciu włókniak został zbadany a wynik z tego co pamiętam przysłali do mojego lekarza ginekologa. Być może ten polecony chirurg przeprowadza tego typu zabiegi tylko z szpitalu?
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:43   #9
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

Mogły zmienić się zasady wykonywania zabiegu, kiedyś robili pod znieczuleniem miejscowym, teraz dają narkozę, albo akurat ten przypadek lepiej zrobić pod pełną narkozą, w szpitalu wiedzą co robią. Zgłaszasz się w środę, ponieważ muszą Cię do tej narkozy przygotować. Pewnie od ok. godz. 20 będziesz na czczo i możesz dostać taką tabletkę wieczorem już w stylu głupiego jasia przygotowującą do podania narkozy, rano też dostajesz taką tabletkę a potem już narkozę. Te narkozy są lekkie, i budzisz się zaraz po zabiegu, to takie specjalne narkozy na krótkie zabiegi.

Mój narzeczony miał ostatnio prostowaną przegrodę nosową, jeszcze niedawno robili to pod znieczuleniem miejscowym, teraz standardem jest narkoza i właśnie tak to się odbywało
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 18:14   #10
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

Cytat:
Napisane przez khaleesi_ Pokaż wiadomość
Ja miałam wycinanego włókniaka przy piersi. Fakt to było to ok 10 lat temu ale wtedy wypuścili mnie do domu od razu po zabiegu. Nie było to fajne, czułam,że zostało to zrobione na odwal. chyba wolałabym poleżeć po zabiegu.
Ja miałam rok temu i przyszłam pamietam we wtorek, miałam cały wtprek roznego rodzaju badania, pozniej w srode kolo poludnia mi to wycieli i wy puscili w czwartek wieczorem, bo troszke zle reagpwąłam na narkoze czy jak to sie tam zwie. Wiec moze boja sie wlasnie reakcji po wycieciu?
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 14:06   #11
MBPN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 51
Dot.: Usunięcie guzka pod pachą - pobyt w szpitalu.

Witam.
Ja jednak posłuchałam męża i zgłosiłam się do lekarza, który pare lat temu wycinał mi włókniaka z piersi. Tydzień temu miałam wizytę, a wczoraj zabieg. Był on pod pełną narkozą, tyle, że jak mnie wybudzili, to kazali posiedzieć godzinkę, żebym się dobrze poczuła i wypuścili mnie do domu. Wszystko trwało dosłownie dwie godziny. Więc cieszę się, że nie poszłam do szpitala w którym chcieli mnie trzymać trzy dni.
MBPN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.