Ciągły bol zebów- może bakteria ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-28, 14:01   #1
Monia852
Raczkowanie
 
Avatar Monia852
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 188

Ciągły bol zebów- może bakteria ?


Cześć. Pisze do Was z prośba o pomoc. Może miałyście podobny problem lub macie jakies pomysły co dalej. Otóż od kwietnia żeby zaczęły się psuć. Miałam już leczenia kanałowe i po każdym leczeniu ząb musiał być wyrwany bo bolało i były wysieki. Tak straciłam 4 zęby Teraz leczę kolejny ząb. Pomimo że kanały są czyste to ząb boli. Już 5 denstystów mówiło „ wóz albo przewóz”. Byłam nawet u chirurga szczekowego, lecz nawet ten mi nie pomógł ( nawet uważa, że antybiotyk jest niepotrzebny). Nie chce stracic reszty zębów. Teraz czuje już na górnych jedynkach mrowienie i kłucie.I nie wiem co to jest. I nie chce kolejnych zebów wyrywac. Może macie pomysł co zrobić? Może badanie krwi?? Ale na co te badanie krwi? Może już to któras z Was przechodziła. Może jakis z innej dziedziny lekarz? Albo jakies badanie??Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.Cały czas jestem, od kwietnia na tabletkach przeciwbólowych juz żoladek mnie boli od tego. Pozdrawiam
Monia852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 17:07   #2
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Ciągły bol zebów- może bakteria ?

Zmień dentystę. Poproś o prześwietlenie całej szczęki, skoro coraz to nowe zęby Cię bolą (nie wiem czy każą Ci zrobić pantomogram, za który się płaci, nie wiem czy jest to refundowane). Może masz jakieś zgorzele czy coś w tym stylu, a może masz coś podrażnionego po poprzednich leczeniach/wyrwaniach. Może jest jakaś ogólna infekcja (moja poprzednia dentystka mówiła o takich przypadkach, kiedy po kanałowym występowały ropnie, torbiele i inne straszliwe rzeczy).
A co Ci zaproponowali w miejsce wyrwanych zębów? Normalny dentysta raczej robi wszystko żeby zęba uratować...
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 15:07   #3
Pannamonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 101
Dot.: Ciągły bol zebów- może bakteria ?

Może chodzi o coś, co niektórzy nazywają "przeniesieniem bólu" tzn. tak naprawdę nie boli ten ząb, tylko któryś obok.
Mrowienie i zwłaszcza kłucie może być związane z nadmiernym naciskiem na zęby. Na to przyda się szyna relaksacyjna.
Niekiedy bólem górnych zębów objawiają się zatoki, taki ból pojawia się zwłaszcza przy chodzeniu, o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez Pannamonia
Czas edycji: 2012-09-05 o 15:10
Pannamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 22:16   #4
EOMA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Dot.: Ciągły bol zebów- może bakteria ?

twoje dolegliwości wskazują raczej na problemy natury psychologicznej, może udaj się do psychiatry...
EOMA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.