Finanse i rachunkowosc - pytania dla osob studiujacych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-17, 17:43   #1
koko221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2

Finanse i rachunkowosc - pytania dla osob studiujacych


Witajcie. Od pazdziernika chcialbym zaczac ten kierunek studiow na UŁ, waham sie jeszcze miedzy Wydzialem zarzadzania(podobno o niebo lepszy, mniej zapychaczy) a eksocem(bo mam pare metrow od domu heh), ale nie o tym. Prosilbym odpowiedziec na ponizsze pytania!!

1. Kim sie jest po tych studiach? ekonomista?
2. Czemu po ekonomii sa dziesiatki tysiecy bezrobotnych, a po finansach, ktore sa bardzo podobne sa bardzo male problemy na znalezienie pracy?
3. Czy rachunkowosc jest w miare prosta na studiach? da sie ja ogarnac bedac systematycznym i nie majac jej wczesniej?
4. Czy w Lodzi moga byc problemy ze znalezieniem pracy po tym kierunku?
5. Ktora specjalnosc najlepsza? Zarzadzanie finansami przedsiebiorstw, strategie podatkowe czy bankowosc?

Dziekuje z gory jesli ktos jest w stanie odpowiedziec choc na 2 czy 3 pytania!!!
koko221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 19:44   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Finanse i rachunkowosc - pytania dla osob studiujacych

Cytat:
1. Kim sie jest po tych studiach? ekonomista?
I tak i nie, ekonomia to ekonomia, fir to fir. Kim jesteś? Teoretycznie kim chcesz.

Cytat:
2. Czemu po ekonomii sa dziesiatki tysiecy bezrobotnych, a po finansach, ktore sa bardzo podobne sa bardzo male problemy na znalezienie pracy?
Być może dlatego, że ekonomia jest bardziej szerszym zagadnieniem, niż fir. Dlaczego? Może dlatego, że po ekonomii umie się wszystko i nic, nie jest tak uszczegółowiona jak fir.
Zresztą po ekonomii można pracować nawet i jako księgowy więc w czym problem?
No i nie do końca takie podobne.

Cytat:
3. Czy rachunkowosc jest w miare prosta na studiach? da sie ja ogarnac bedac systematycznym i nie majac jej wczesniej?
Pytanie czy masz jakiekolwiek podstawy, pojęcie o rachunkowości? Wiesz co to są aktywa, pasywa, czym się różni koszt od wydatku, co to jest Wn czy Ct? Podstawy, ale bez takich podstaw ciężko iść później z materiałem.

Jako, że siedzę na WZ (nie wiem jak na eksocu) stwierdzam, że nie jest ciężko, wystarczy się uczyć, interesować się tymi zagadnieniami itp. Zresztą po to się idzie, żeby się uczyć.

Cytat:
4. Czy w Lodzi moga byc problemy ze znalezieniem pracy po tym kierunku?
I tak i nie. Zależy jaki jesteś. Nie zawsze same 5 wystarczą, żeby mieć dobrze płatną pracę. Czy znasz języki, czy masz to coś i wiele innych czynników. Ogólnie nie jest ciężko.

Cytat:
5. Ktora specjalnosc najlepsza? Zarzadzanie finansami przedsiebiorstw, strategie podatkowe czy bankowosc?
Osobiście skłaniałbym się co do podatków. Tematyka dosyć zawiła i trudna, ale perspektywy znacznie większe niż po bankowości.

I jeżeli tylko twoim jedynym kryterium jest bliskość do domu czy "mniej zapychaczy" to ciężko może być. Osobiście wiele osób mówi, że na WZ jest o niebo lepiej. Z tego co wiem to mamy parę szych co miały swój wkład w "parę papierków dot. rachunkowości i nie tylko" w Polsce.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2015-03-17 o 19:46
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 20:44:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.