Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-23, 07:19   #1441
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A zapytam jeszcze jak to jest z omega, który wybrać? Taki 3/6/9 będzie ok? Coś mi świta, że kiedyś było pisane, żeby nie łączyć....
Różne źródła podają inaczej, w jednych polecaja tylko suplementacje omega 3, a inne ze omega 3 lepiej dziala przy podaniu z omega 6, ale do tego nie trzeba tabletek mozna wziac z olejem z omega 6. Poza tym jedni polecaja omega 3 w postaci ALA z olejow i organizm sobie sam wytworzy EPA i DHA, a inni zalecaja suplementy z gotowymi EPA i DHA, jeszcze gdzie indziej widzialam badania ze DHA jest prozapalne i lepiej tylko EPA. Takze ciezko doradzic.
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 08:47   #1442
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A zapytam jeszcze jak to jest z omega, który wybrać? Taki 3/6/9 będzie ok? Coś mi świta, że kiedyś było pisane, żeby nie łączyć....
Olej lniany
Ja teraz łykam.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 09:07   #1443
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Polecam koenzym Q10. Co do kwasów tłuszczowych, to suplementacja omega-6 nie ma sensu, w typowej diecie jest ich aż nadto, deficytowe są omega-3 (EPA i DHA).
dzięki

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Różne źródła podają inaczej, w jednych polecaja tylko suplementacje omega 3, a inne ze omega 3 lepiej dziala przy podaniu z omega 6, ale do tego nie trzeba tabletek mozna wziac z olejem z omega 6. Poza tym jedni polecaja omega 3 w postaci ALA z olejow i organizm sobie sam wytworzy EPA i DHA, a inni zalecaja suplementy z gotowymi EPA i DHA, jeszcze gdzie indziej widzialam badania ze DHA jest prozapalne i lepiej tylko EPA. Takze ciezko doradzic.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Olej lniany
Ja teraz łykam.
lniany czyli z siemienia lnianego?
do mnie jak do dziecka

jużem sobie wynalazła cudowny olej (KLIK) a tu czytam, że on zewnętrznie, jak kosmetyk ma być stosowany
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 09:23   #1444
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dzięki




lniany czyli z siemienia lnianego?
do mnie jak do dziecka

jużem sobie wynalazła cudowny olej (KLIK) a tu czytam, że on zewnętrznie, jak kosmetyk ma być stosowany
Tak, z siemienia.
Ten co sobie wynalazłaś, zawiera dużo omega6, mało omega3, a lniany jest znany z tego, że właśnie ma najlepsze proporcje, jeśli chodzi o stosunek omega 3 do 6. Generalnie omega 3,6,9 są w diecie, ale dla prawidłowego funkcjonowania to omega 3 powinno być najwięcej i to najlepiej roślinnego i wg. wielu doniesień to na nim powinno się skupić, jeśli o suplementację chodzi.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 09:24   #1445
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Olej lniany
Ja teraz łykam.

Możesz napisać jaki ?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 09:29   #1446
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Możesz napisać jaki ?
Mam teraz taki tani firmy Świecie i jest bardzo dobry, jako suplement, ale mniej się nadaje do potraw, bo ma intensywny smak i zdominowuje smak jedzenia. Jak chcesz dodawać do potraw, np. surówek, to lepszy byłby np. Oleofarm, ma neutralny smak.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 09:33   #1447
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Hej dziewczyny
Korah bardzo fajny wpis o wit. C. Ja pije czysta wit. C od lipca 2014 i od tamtej pory nie byłam jakoś poważnie chora. Alergia też o wiele mniej mi dokucza. Poza tym wszystko bardzo szybko się goi, nie mam siniaków, itd. Co zadziwiło moją dr


Małgosiu, kup młynek do kawy (30zł), nasiona lnu (2zł) i codziennie rano miel łyżeczkę i dodawaj do musli czy koktajlu (nie wiem co lubisz na śniadanie). Najprostszy i naturalny sposób na omega i błonnik.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 09:37   #1448
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam teraz taki tani firmy Świecie i jest bardzo dobry, jako suplement, ale mniej się nadaje do potraw, bo ma intensywny smak i zdominowuje smak jedzenia. Jak chcesz dodawać do potraw, np. surówek, to lepszy byłby np. Oleofarm, ma neutralny smak.

Aaaa dzięki pamiętam jak o nim pisałaś Myślałam, że teraz stosujesz już jakieś suple
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 09:42   #1449
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Korah bardzo fajny wpis o wit. C. Ja pije czysta wit. C od lipca 2014 i od tamtej pory nie byłam jakoś poważnie chora. Alergia też o wiele mniej mi dokucza. Poza tym wszystko bardzo szybko się goi, nie mam siniaków, itd. Co zadziwiło moją dr
Działanie wit. C jest niezaprzeczalne Korzystnie wpływa na cały organizm, a jeśli na kogoś nie działa, to albo źle używa, albo wcale nie używa, albo nie potrzebuje wit. C, tylko np. innego suplementu.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Aaaa dzięki pamiętam jak o nim pisałaś Myślałam, że teraz stosujesz już jakieś suple
On duży jest, pół litra, a łykam dziennie ok. 10 ml.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 09:46   #1450
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
On duży jest, pół litra, a łykam dziennie ok. 10 ml.
Ja jakoś nie mogę się przełamać do picia oleju. Zimą kupiłam olej z czarnuszki i stał, aż się przeterminował I to nawet o smak nie chodzi tylko o konsystencję Tabletki, nawet wielgachne i takie co się szybko rozpuszczają, mogę łykać bez popijania


Kusum, a Twoja Mama pije wit. C ? ma to jakiś wpływ na jej cerę ?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 09:49   #1451
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Działanie wit. C jest niezaprzeczalne Korzystnie wpływa na cały organizm, a jeśli na kogoś nie działa, to albo źle używa, albo wcale nie używa, albo nie potrzebuje wit. C, tylko np. innego suplementu.

Albo spożywa duże ilości cukru i nie ma szans czerpać korzyści z wit. C: http://www.naturalnews.com/034185_gl...vitamin_C.html
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 09:53   #1452
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie mogę się przełamać do picia oleju. Zimą kupiłam olej z czarnuszki i stał, aż się przeterminował I to nawet o smak nie chodzi tylko o konsystencję Tabletki, nawet wielgachne i takie co się szybko rozpuszczają, mogę łykać bez popijania
Aha, to najlepiej przemycać w jedzeniu, oczywiście nie można na lnianym smażyć, ale do gotowego jedzenia dobrze dodać. Czytałam, że najlepiej się przyswaja z twarogiem, więc sobie dodaję do białego sera lub serka wiejskiego często, ale nie tylko, bo i do warzyw, ale najczęściej to po prostu z łyżki, dla mnie może być, gorsze rzeczy się zdarzało przełknąć

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Albo spożywa duże ilości cukru i nie ma szans czerpać korzyści z wit. C: http://www.naturalnews.com/034185_gl...vitamin_C.html
W rzeczy samej
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 09:58   #1453
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Aha, to najlepiej przemycać w jedzeniu, oczywiście nie można na lnianym smażyć, ale do gotowego jedzenia dobrze dodać. Czytałam, że najlepiej się przyswaja z twarogiem, więc sobie dodaję do białego sera lub serka wiejskiego często, ale nie tylko, bo i do warzyw, ale najczęściej to po prostu z łyżki, dla mnie może być, gorsze rzeczy się zdarzało przełknąć
Spróbuję z twarożkiem, bo i tak go codziennie jem
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 10:02   #1454
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
jeszcze gdzie indziej widzialam badania ze DHA jest prozapalne i lepiej tylko EPA.
Możesz podlinkować te badania?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 10:08   #1455
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie mogę się przełamać do picia oleju. Zimą kupiłam olej z czarnuszki i stał, aż się przeterminował I to nawet o smak nie chodzi tylko o konsystencję Tabletki, nawet wielgachne i takie co się szybko rozpuszczają, mogę łykać bez popijania


Kusum, a Twoja Mama pije wit. C ? ma to jakiś wpływ na jej cerę ?

Ja też nie lubię pić oleju. Dostałam butelkę eko lnianego od znajomych i stoi... pewnie za chwilę wyląduje w koszu.
Polecam mielony len do owsianki


Tak Mama została trochę wyedukowana. Długo się opierała przed kwasami. W zimie dałam jej tonik z BU 10%. Teraz włączyła Skinoren po konsultacji z moją dr. Wczoraj pierwszy raz od lat zobaczyłam, że ma gładką buzię
Poza tym zmieniła dietę: dużo soków, warzyw, kasze. Wit. C obowiązkowo. Używa też spf50+ a kiedyś leżała na słońcu
Kolejna batalia to żeby trochę nabrała masy mięśniowej, bo na razie to skóra i kości...

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Możesz podlinkować te badania?

http://www.harvardprostateknowledge....te-cancer-risk
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 10:09   #1456
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Olej lniany dobrze się przemyca w czymś słodkim, np. w płatkach czy ryżu z owocami, jogurtem. Praktycznie nie wyczuwa się jego smaku.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 10:11   #1457
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja też nie lubię pić oleju. Dostałam butelkę eko lnianego od znajomych i stoi... pewnie za chwilę wyląduje w koszu.
Polecam mielony len do owsianki


Tak Mama została trochę wyedukowana. Długo się opierała przed kwasami. W zimie dałam jej tonik z BU 10%. Teraz włączyła Skinoren po konsultacji z moją dr. Wczoraj pierwszy raz od lat zobaczyłam, że ma gładką buzię
Poza tym zmieniła dietę: dużo soków, warzyw, kasze. Wit. C obowiązkowo. Używa też spf50+ a kiedyś leżała na słońcu
Kolejna batalia to żeby trochę nabrała masy mięśniowej, bo na razie to skóra i kości...


Fajnie, że kuracja wpływa na Twoją Mamę korzystnie. Moja ledwo przekonała się do filtrów, a ostatnio zaczęła z kijami chodzić

Chyba i ja kupię wit. C choć nie choruję prawie wcale, ale może coś zdziała na włosy i cerę
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 10:22   #1458
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość


Fajnie, że kuracja wpływa na Twoją Mamę korzystnie. Moja ledwo przekonała się do filtrów, a ostatnio zaczęła z kijami chodzić

Chyba i ja kupię wit. C choć nie choruję prawie wcale, ale może coś zdziała na włosy i cerę

Kiedyś chorowałam non stop...
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 10:31   #1459
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

W tym badaniu nie stwierdzono prozapalnego działania DHA, tylko powiązano jego poziom we krwi ze zwiększonym ryzykiem raka prostaty.

Cytat:
Just to be clear: this latest study correlated blood levels of omega-3 fats to prostate cancer. It wasn’t able to prove that omega-3 fats cause prostate cancer, nor did it go into how those blood levels came about and whether men with high blood levels were big fish eaters, took fish-oil supplements, or both.
Jest sporo badań potwierdzających przeciwzapalne działanie zarówno EPA, jak i DHA, przy czym EPA może być skuteczniejsze w niektórych przypadkach.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 10:44   #1460
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W tym badaniu nie stwierdzono prozapalnego działania DHA, tylko powiązano jego poziom we krwi ze zwiększonym ryzykiem raka prostaty.



Jest sporo badań potwierdzających przeciwzapalne działanie zarówno EPA, jak i DHA, przy czym EPA może być skuteczniejsze w niektórych przypadkach.

badania są dość nowe, stąd wnioski ostrożne
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:03   #1461
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Duże spożycie ALA też było łączone ze zwiększonym ryzykiem raka prostaty: http://ajcn.nutrition.org/content/80/1/204.full (a w tym badaniu dla odmiany stwierdzono pozytywny wpływ EPA/DHA). Od stwierdzenia tego typu korelacji w pojedynczych badaniach do przekonania o szkodliwości danego składnika daleka droga.

Jeśli idzie o porównanie ALA i EPA/DHA to jednak większość badaczy wskazuje na przewagę korzyści płynących ze spożywania omega-3 ze źródeł zwierzęcych. Tutaj małe podsumowanie: http://www.dhaomega3.org/Overview/Di...r-Human-Health. Chociaż są też pozytywne wieści dla wegetarian/wegan: http://www.nutraingredients-usa.com/...on-fish-eaters.

Osobiście nie wyobrażam sobie rezygnacji z ryb, ale zachowuję umiar. Gdy nie jem ryby, łykam kapsułki.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-05-23 o 11:20
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:26   #1462
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Lorri, jest wiele sprzecznych badań. Często jest tak, że zależy kto płaci
Biorę trochę supli Nie jestem ich przeciwniczką. Natomiast to, co można dość sprawnie suplementować naturalnie z pokarmu - nie biorę Wit. C, magnez, B - tego mam zawsze za mało i biorę codziennie. Omega wolę zjeść w postaci lnu, chia, łososia (rzadko, bo hodowlany).
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:43   #1463
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziewczyny, cudowne jesteście
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:53   #1464
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Z Solgar miałam wit. B kompleks w mega dawce, przy pierwszym opakowaniu było ok, lepsze samopoczucie, cera, objawy zwyrodnienia kręgosłupa zmalały. Przy drugim opakowaniu mnie rozwolniło, więc dałam bratu. Ogólnie to te witaminy też wpłynęły na likwidacje tika nerwowego na mojej powiece, więc działanie super. Później co dziwne, już tik nie wrócił.
Co do oleju lnianego to ja uwielbiałam,ale teraz w ciąży nie biorę, bo mam tabletki z DHA+EPA , nie chce przeholować. Tęskni mi się za tym smakiem lnianego w sałatce z pomidorków.
Do aceroli wróciłam , z polecenia tutaj. Niestety mój ginekolog mnie zbył co do witamin i jestem zdana na siebie. Ale jestem mega zacukrzona, mam tego świadomość, ale bez słodyczy nie mogę się obejść, wstyd mi strasznie, za ten brak dyscypliny, dla dziecka też to nie dobre, ale co zrobić? Na szczęście tycie ciążowe mam w normie, nie ma cukrzycy, organizm sobie radzi.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:30   #1465
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Biorę trochę supli Nie jestem ich przeciwniczką. Natomiast to, co można dość sprawnie suplementować naturalnie z pokarmu - nie biorę
Mam takie samo podejście. Dodatkowo uważam na suplementy ziołowe, wybieram tylko naprawdę potrzebne, nie stosuję ich bez przerwy.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:38   #1466
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Z Solgar miałam wit. B kompleks w mega dawce, przy pierwszym opakowaniu było ok, lepsze samopoczucie, cera, objawy zwyrodnienia kręgosłupa zmalały. Przy drugim opakowaniu mnie rozwolniło, więc dałam bratu. Ogólnie to te witaminy też wpłynęły na likwidacje tika nerwowego na mojej powiece, więc działanie super. Później co dziwne, już tik nie wrócił.
Co do oleju lnianego to ja uwielbiałam,ale teraz w ciąży nie biorę, bo mam tabletki z DHA+EPA , nie chce przeholować. Tęskni mi się za tym smakiem lnianego w sałatce z pomidorków.
Do aceroli wróciłam , z polecenia tutaj. Niestety mój ginekolog mnie zbył co do witamin i jestem zdana na siebie. Ale jestem mega zacukrzona, mam tego świadomość, ale bez słodyczy nie mogę się obejść, wstyd mi strasznie, za ten brak dyscypliny, dla dziecka też to nie dobre, ale co zrobić? Na szczęście tycie ciążowe mam w normie, nie ma cukrzycy, organizm sobie radzi.

Nie wiem czy zwróciłaś na to uwagę, ale Solgar ma B12 i kwas foliowy w "zwykłej" wersji. Ja kupuje Throne, bo ma Methylcobalamin i 5-Methyltetrahydrofolate, które o wiele lepiej działają. Część ludzi nie potrafi metylować kwasu foliowego w wyniku mutacji MTHFR. Być może w związku z ciąża byłaś badana?
http://www.mthfr.pl/mthfr/mutacja-mthfr-zalecenia/


Jedz więcej owoców. Naturalny cukier potrafi dobrze oszukać mózg i nie chce się tyle słodyczy dla mnie 5 bananów i szklanka świeżego soku to norma. Bez tego szukam po szafkach

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam takie samo podejście. Dodatkowo uważam na suplementy ziołowe, wybieram tylko naprawdę potrzebne, nie stosuję ich bez przerwy.

Piąteczka
Próbowałam wdrożyć suplementację wg filozofii ortomolekularnej, ale jest to dość uciążliwe, drogie i nie przyniosło wymiernych efektów. Z całej tej listy został mi: magnez, cynk i wapń (w jednej tabletce, B complex Throne, wit C + probiotyk, czasem Q10.
Po witaminach rozpuszczalnych w tłuszczach średnio się czuję. Jednak to sztuczna forma, słabo się trawi.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 13:10   #1467
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Widziałam, że Solgar ma te sztuczne, byłam tego świadoma, dlatego też m.in. przestał mi się wchłaniać po jednym opakowaniu.
A mojej mamie to przy pierwszym rozwolniło, tak samo jak wit. C sztuczna. Wcale sie nie wchłaniała. W starszym wieku, to już upośledzone wszystko.
Nie chce się nawet już wczytywać w te dalsze badania naukowe. Homocysteinę badała sobie moja mama, z mojego polecenia, a nawet kardiolog nie miał za bardzo pojęcia, dlaczego to tak wysoko wyszło, więc obawiam się że może to być rodzinne, te mutacje... tylko gdzie znaleźć lekarzy, co mają jakieś pojęcie na temat nowoczesnych metod leczenia?

Staram się wprowadzić więcej owoców, ogólnie to mam duże zachcianki na owoce, a sezon powolutku rusza, więc będziemy jeść, póki się da. Tylko ten nieszczęsny batonik musi być codziennie
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-05-23 o 13:12
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 13:14   #1468
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Nie chce się nawet już wczytywać w te dalsze badania naukowe. Homocysteinę badała sobie moja mama, z mojego polecenia, a nawet kardiolog nie miał za bardzo pojęcia, dlaczego to tak wysoko wyszło, więc obawiam się że może to być rodzinne, te mutacje... tylko gdzie znaleźć lekarzy, co mają jakieś pojęcie na temat nowoczesnych metod leczenia?

Staram się wprowadzić więcej owoców, ogólnie to mam duże zachcianki na owoce, a sezon powolutku rusza, więc będziemy jeść, póki się da. Tylko ten nieszczęsny batonik musi być codziennie

Nałóg... Święta nie jestem. Też lubię pieczywo i słodycze, ale staram się żeby to nie było codziennie Lepiej zjeść garść orzechów, kilka daktyli, banana Zaczynają się truskawki
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 13:54   #1469
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Trudno mi uwierzyć, że teraz mam taki brak samodyscypliny, gdyż kiedyś byłam na diecie bezglutenowej. Jednak paczkę rodzynek potrafiłam zjeść na raz, a nie miałam problemów z wagą. Jednak ta dieta jest trudna w ciąży, tak samo jak bez nabiału. Tyle rzeczy kusi w sklepie, a koziego serka sobie nie odmówię, tłumaczę sobie że dziecko potrzebuje. Głód mnie potrafi w nocy znękać.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-05-23 o 13:56
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 14:06   #1470
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Żyć się odechciewa bez słodyczy. Największa ochota jest oczywiście wieczorem i w nocy. W nocy, jak nie zasnę w porę, to jak ten lunatyk do kuchni po ciemku, otwieram wszystkie szafki, lodówkę, wącham, sprawdzam wszystko po kolei, zamykam upojona tym widokiem i zapachami i biorę jabłko, taki rytuał A w dzień, to owoce i nasiona, np ostatnio robiłam sezamki z miodu, daktyli i oleju kokosowego, i sezamu oczywiście, lepsze takie słodycze niż ze sklepu niewiadomo co, z jakimiś syropami.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.