Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-15, 12:23   #1
Estella ash Maro
Przyczajenie
 
Avatar Estella ash Maro
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17

Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/


Hej dziewczyny

Chciałabym coś zmienić z moimi włosami, ale za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrać, aby ich nie zepsuć, bo już kilka razy moje zmiany nie wypaliły i jestem zrażona do jakichkolwiek kombinacji, ale chyba tym razem sie nie obejdzie...

A więc tak, mam długie, blond włoski. Swoje mam naturalnie blond, ale rozjaśniam je jeszcze pasemkami. Moim głównym problemem jest to, że są strasznie cieniuteńkie włosy, dosłownie jak len, które strasznie się plączą i często puszą... Czesto specjalnie je napuszam, ponieważ jak są proste, rozczesane, wyprostowane to są przyklapniete i jest ich po prostu mało... (a twarz mam raczej 'pucułowata")

Denerwuje mnie jednak ostatnio, że mam taka jednolitą "fale" włosów i myslałam o cieniowaniu włosów, mam ich jednak tak malo, ze obawiam sie ze na koncach zostanie mi jedynie taki skromny 'ogonek'. Ale z drugiej strony tak sobie mysle, ze moze cieniowanie dodalo by im objętości?

sama juz nie wiem, koncówki troszke musze i tak podciac koniecznie, bo sa juz troche znieszczone po zimie, a nie chciałabym tracic duzo na długosci, bo w sumie ciesze sie z tego, ze udalo mi sie juz je tak sporo zapuścic...
a moze jakaś grzywka okalającva twarz czy cos takiego? tylko, że mam niskie czoło...

a wiec co myslicie o cieniowaniu na takich cienkiech wlosach , ktore jak sie napusza to niby jest ich sporo, ale ogolnie to niezbyt... czy to doda im objetosci czy ta jednolita "fala"jest ok, a z cieniowaniem moze byc jeszcze skromniej na mojej glowie?

Liczę na Waszą pomoc i z góry bardzo dziekuję za wszytskie odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0729.jpg (51,4 KB, 166 załadowań)
Estella ash Maro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 16:08   #2
KozMona
Raczkowanie
 
Avatar KozMona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 119
Send a message via Skype™ to KozMona
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

mnie się wydaje, że jak wycieniujesz cienkie, puszące się włosy, to będzie nie dobrze.... Cieniowania są doskonałe do grubych włosów, sztywnych, jak jest ich dużo. Może raczej nieco wystrzęp troszkę przód, to wyszczupli optycznie twarz, odśwież je, przytnij, może u fryzjera poproś o maskę regenerującą i włosy się wzmocnią dodasz im blasku
__________________
Pozdrawiam,

Monia - PRESTIGE
KozMona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 17:08   #3
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

Innego zdjecia nie masz?
Zapraszam do regulaminu...
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 17:53   #4
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

stanowcze 'nie'!
moja kuzynka wycieniowała sobie cienkie, rzadkie włosy, i w dodatku je ścięła - nie wygląda z tym za dobrze - jakby łysiała..
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:16   #5
jociak
Raczkowanie
 
Avatar jociak
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 136
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

może przy suszeniu spróbuj suszyć na okrągłej szczotce, zaczynając od samej góry (susząc ją troszke dłuzej niż resztę) choć trochę więcej objętości beą miec twoje włosy, a z cieniowania zrezygnuj
__________________
jestem diablik na dnie szklanki... trzeba mnie wypić do dna...

Zobacz fotoblog

jociak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:21   #6
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

Cieniowanie w przypadku cienkich włosów nie jest z reguły dobrym rozwiązaniem.
Dobryfryzjer w jakimś wątku pisał o stopniowaniu. To podobno nie jest to samo co cieniowanie. Więc może zapytaj się fryzjera o stopniowanie.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 21:28   #7
girlblond
Raczkowanie
 
Avatar girlblond
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 43
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

Ja miałam tez problem z włosami. CIenkie dosc dlugie blond wlosy Scielam je ostatnio do ramion a gorna warstwe wlosow troszke "pocieniowalam" i mam teraz fajna fryzurke Suszenie wlosow na okraglej szczotce to dobre rozwiazanie :P
girlblond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 21:28   #8
girlblond
Raczkowanie
 
Avatar girlblond
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 43
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

Ja miałam tez problem z włosami. CIenkie dosc dlugie blond wlosy Scielam je ostatnio do ramion a gorna warstwe wlosow troszke "pocieniowalam" i mam teraz fajna fryzurke Suszenie wlosow na okraglej szczotce to dobre rozwiazanie :P
girlblond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:26   #9
wahey
Raczkowanie
 
Avatar wahey
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 68
GG do wahey Send a message via Skype™ to wahey
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

nie, nie, nie i jeszcze raz nie !
wahey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:48   #10
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

Nie.
Btw, na tym zdjęciu nie wyglądają na cienkie.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 17:30   #11
Estella ash Maro
Przyczajenie
 
Avatar Estella ash Maro
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Cieniowa'nie' czy nie? Na cienkich włosach :/

dzieki za odwiedzenie mnie od tego pomyslu, zapytam u fryzjerki o stopniowanie awlosy mam strasznie cienkie, a tutaj jest lekki 'tapir' i dlatego :P musze sprubowac z tym suszeniem na okraglej szczotce jeszcze raz wielkie dzieki dziewczynki
Estella ash Maro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 10:19   #12
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Red face Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

Otóż to. Jak już na wcześniejszych wątkach pisałam od jakichś 5 lat myłam głowę codziennie a od dwóch tygodni po przeanalizowaniu wątków na temat tłustych włosów zaczęłam się stosować do rad a mianowicie: szampon ziołowy, zero SLS'ów, mycie samego skalpu, maski. olejki itd. Po myciu głowy np. nałożenie pudru (gdy włos wyschnie oczywiście) i chodzi tutaj o to że puder (zasypka jak dla niemowląt ) pochłania wilgoć i te włosy są świeże na dłużej. No ale mniejsza to . Morał jest taki że myje włosy co 2 dzień i nie mam pojęcia jak upiąć włosy gdzie na drugi dzień po myciu nie są idealne. Tapir? Zrezygnowałam z tego: po 1 - nie umiem za bardzo tapirować i brak mi czasu na to . Po 2 - szkoda mi włosów . To pomyślałam o lokach? Ale gdy wgniotę piankę do włosów i nawinę papiloty to na drugi dzień mam rozdwojone końcówki i przesuszone Więc głupiego robota odżywiać włosy jak zrobię raz loki i cała robota na marne. Więc chciała bym poznać propozycje jakiejś ciekawej fryzury tylko należy pamiętać że te 2dniowe włosy tak idealnie się nie będą układać.. więc zwykły kucyk np odpada bo wyglądam jak by mnie krowa polizała ; ) musi być to coś z objętością.
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 16:02   #13
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

Podobny problem mam tez mam wlosy cienkie i przetluszczajace. Od jakis 5 lat mam ta sama fruzure (wlosy wycieniowane, bez grzywki) a to juz mi sie nudzi i chcialabym cos zmienic-oczywiscie nie chce farbowac. Nie wiem czy tobie chodzi o jakies ciecie wlosow czy upiecie ich w jakis fryz chociaz i na to i na to nie umiem odpowiedziec bo sama jestem tego ciekawa moze ktos ma jakies ciekawe propozycje, zdjecia??
Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 17:44   #14
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

Cytat:
Napisane przez lady3m3r4ld Pokaż wiadomość
Otóż to. Jak już na wcześniejszych wątkach pisałam od jakichś 5 lat myłam głowę codziennie a od dwóch tygodni po przeanalizowaniu wątków na temat tłustych włosów zaczęłam się stosować do rad a mianowicie: szampon ziołowy, zero SLS'ów, mycie samego skalpu, maski. olejki itd. Po myciu głowy np. nałożenie pudru (gdy włos wyschnie oczywiście) i chodzi tutaj o to że puder (zasypka jak dla niemowląt ) pochłania wilgoć i te włosy są świeże na dłużej. No ale mniejsza to . Morał jest taki że myje włosy co 2 dzień i nie mam pojęcia jak upiąć włosy gdzie na drugi dzień po myciu nie są idealne. Tapir? Zrezygnowałam z tego: po 1 - nie umiem za bardzo tapirować i brak mi czasu na to . Po 2 - szkoda mi włosów . To pomyślałam o lokach? Ale gdy wgniotę piankę do włosów i nawinę papiloty to na drugi dzień mam rozdwojone końcówki i przesuszone Więc głupiego robota odżywiać włosy jak zrobię raz loki i cała robota na marne. Więc chciała bym poznać propozycje jakiejś ciekawej fryzury tylko należy pamiętać że te 2dniowe włosy tak idealnie się nie będą układać.. więc zwykły kucyk np odpada bo wyglądam jak by mnie krowa polizała ; ) musi być to coś z objętością.

Jesli w Twoim porfilu sa Twoje zdjecia to naprawde zazdroszcze Ci wlosow.
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 11:48   #15
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Jesli w Twoim porfilu sa Twoje zdjecia to naprawde zazdroszcze Ci wlosow.
Faktycznie... tez teraz przejzalam i masz super wlosy takie puszyste swietna fryzura
Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 13:22   #16
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

Moje zdjęcia moje . Dziękuje Właśnie miałam na myśli jakieś ciekawe upięcia Ale poczekam może ktoś znajdzie jakieś fajne propozycje
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 09:19   #17
handmadeearings
Raczkowanie
 
Avatar handmadeearings
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 370
Dot.: Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

To i ja dołączam .... zdjęć jeszcze nie mam w profilu... ale ja i bez kucyka wyglądam jakby mnie "krowa polizała" (pięknie to ujęłaś)
mam włosy tzw. układające się. niby proste ale tak naprawde każdy wygiety w swoją stronę i ni huhu nie dadzą się ułożyć tak jak JA bym tego chciała. (np prawa strona uklada sie do wewnątrz a lewa na zewnątrz)
mój kucyk ma moze 1.5cm grubości...
mam małą główkę a jestem wysoka 176cm... wiec jak w zime mam kurtkę to czuje sie jak ten Gumbas z MarioBros.....
nie mam pojęcia jak się obciąć żeby fryzura się podniosła i żeby było to w miarę łatwe do ułożenia na codzień (przy 2 dzieci nie mam czasu na godziny z suszarką przed lustrem)
trasznie podobają mi się fryzurki w tym guście
http://ikf.styl.fm/fryzury-grzywki/fryzura338233.htm
http://ikf.styl.fm/fryzury-grzywki/fryzura173086.htm
handmadeearings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 14:01   #18
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

Cytat:
Napisane przez handmadeearings Pokaż wiadomość
To i ja dołączam .... zdjęć jeszcze nie mam w profilu... ale ja i bez kucyka wyglądam jakby mnie "krowa polizała" (pięknie to ujęłaś)
mam włosy tzw. układające się. niby proste ale tak naprawde każdy wygiety w swoją stronę i ni huhu nie dadzą się ułożyć tak jak JA bym tego chciała. (np prawa strona uklada sie do wewnątrz a lewa na zewnątrz)
mój kucyk ma moze 1.5cm grubości...
mam małą główkę a jestem wysoka 176cm... wiec jak w zime mam kurtkę to czuje sie jak ten Gumbas z MarioBros.....
nie mam pojęcia jak się obciąć żeby fryzura się podniosła i żeby było to w miarę łatwe do ułożenia na codzień (przy 2 dzieci nie mam czasu na godziny z suszarką przed lustrem)
trasznie podobają mi się fryzurki w tym guście
http://ikf.styl.fm/fryzury-grzywki/fryzura338233.htm
http://ikf.styl.fm/fryzury-grzywki/fryzura173086.htm



Dokładnie. Żeby te moje piórka ułożyć to trzeba mieć zdrowie. A fryzurki ciekawe. Jak dla mnie to ta pierwsza lepsza :P Ale po nocy bym już nie dała rady ułożyć tych włosów tak jak na zdjęciu :P Tylko po umyciu głowy.
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 08:49   #19
handmadeearings
Raczkowanie
 
Avatar handmadeearings
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 370
Dot.: Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

Dla mnie narazie jedyną pomocą jest pianka "napuszająca".... po umyciu jak ją wetrę i wysuszę odrazu włosy (najlepiej wisząc głową w dół) to jestem mniej "ulizana"....
handmadeearings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 09:28   #20
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Red face Dot.: Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

Cytat:
Napisane przez handmadeearings Pokaż wiadomość
Dla mnie narazie jedyną pomocą jest pianka "napuszająca".... po umyciu jak ją wetrę i wysuszę odrazu włosy (najlepiej wisząc głową w dół) to jestem mniej "ulizana"....



Próbowałam też i tak ; ) ale później mam problemy z uczesaniem się a bez tego i tak nie mogłam się nigdy uczesać. Mogę być wyczesana przecudnie a wyjrzę przez okno i od razu grzebień utknie mi we włosach. Strasznie się plączą. A pianka na dłuższą metę = łupież
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 09:46   #21
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Fryzrury dla włosów cienkich i przetłuszczających się

u mnie suszenie z glowa w dol powoduje uniesienie u nasady ale za to koncowki mi sie ukladaja w druga strone i potem nie moge tego wymodelowac. Ostatnio jesli chce uzyskac wieksza objetosc, robie sobie fale prostownica.
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 12:40   #22
doridori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Pomysł na cienkie włosy

Witam,
Mam pytanie do wszystkich Pań zajmujących się fryzjerstwem na co dzień, znalazłam takiego bob'a, pytanie tylko czy da radę utrzymać taki efekt push up na cienkich naturalnych blond włosach?
Spać juz nie mogę przez te kudły,echhh.... Wydaje mi sie że pianka, lakier i tapir od czasu do czasu utrzymają włosy w ładzie, czy warto zatem ryzykowac i obciąć te moje trzy piórka oczekując podobnego efektu? Można lekko zmodyfikować te fryzurke darując sobie te dłuższe pasma z przodu, oby zachować kształt ogólny... HELP
doridori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 17:17   #23
Capilli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Piaseczno / Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Pomysł na cienkie włosy

Ciężko powiedzieć jeśli nie widzi się włosów, więc poprosiłabym Doridori o Twoje zdjęcie wtedy będe mogła pomóc i doradzić. Takie fryzury optycznie zwiększają Nam ilość włosów tylko muszą być dobrze dopasowane do rodzaju włosów i kształtu twarzy, ważne jest też co robimy w domu i jakich produktów używamy. Co robisz z włosami po umyciu?
Capilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 08:54   #24
doridori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: Pomysł na cienkie włosy

Zależy na co mam czas , suszę z głowa w dół, jak potrzebuje objętości to pianka, lakier i modelowanie na szczotkę, teraz mam włosy za ramionka i soszczędzając je staram się suszyć troche chłodniejszym nawiewem suszarki, spinam lub kitka i po kłopocie. Problem w tym że zawsze tak samo i wydaje mi się że oświeżenie fryzury miało by sens bo i tak w rozpuszczonych nie chodzę . Zdjęcie wkleję wieczorkiem , dziękuję i pozdrawiam.
doridori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 09:39   #25
goplana84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 248
GG do goplana84
Dot.: Pomysł na cienkie włosy

ja postawilam na zdecydowanie krotsza fryzurke. Oczywiscie sama nie bylam przekonana na poczatku, ale teraz nie zapuszczam juz, bo wiem ze jest to optymalne rozwiazanie, dobrze sie nosza i nie wymagaja ukladania. Wlosy nie sa obciazone i rozwichrzona fryzura jak najbardziej mi pasuje. Zakochalam sie w krotkich wlosach.
goplana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 12:26   #26
Capilli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Piaseczno / Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Pomysł na cienkie włosy

doridori fryzurka jest super, jeśli suszysz włosy i używasz przy tym szczotki(optymalnie prostej). Oczywiście jak zobaczę zdjęcie to podpowiem Ci, jaką wersję bym zaproponowała. Będę miała buzię i jej owal.
Capilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.