Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-12, 13:59   #1
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82

Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!


Witam, dziewczęta! Jestem tu nowa, chciałam zaczerpnąć jakiejś rady od was, bo od 2-3 tygodni mam pewien problem, który nie daje mi spokoju... Zacznę od początku.
Przez 6 miesięcy prowadziłam bardzo rygorystyczną dietę, 400-500 kalorii dziennie (tak, wiem, teraz rozumiem, jaka to masakra dla organizmu), całkowicie bezmięsna, jednostronna, monotonna, składała się głównie z twarożku, kanapki i jabłka na dzień... I od 2 tygodni zauwazyłam, że zaczęły mi wypadać włosy, w końcu nic dziwnego przy takich brakach witamin w organizmie. Zaczęłam jeść warzywa, ryby, mięso, jajka, biorę różne witaminy także w tabletkach, do tego Skrzypowitę i cynk.
Prawdę mówiąc chyba aż tak tragicznie jeszcze nie jest, choć wydaje mi się, że jest gorzej niż wcześniej, ponieważ wypada mi ich więcej, ale to może dlatego, że zaczęłam bardzo na to zwracać uwagę, a wcześniej było mi to obojętne. Najgorzej jest przy suszeniu, łącznie wypada mi jakieś 20-40 włosów, potem w ciągu dnia znajduję jakieś pojedyncze na ubraniach. Ale widzę, że są osłabione, łamliwe i cieńsze niż wcześniej. może sobie wmawiam, ale wydaje mi się, że przez te dwa tygodnie wypadło mi ich strasznie dużo, pewnie histeryzuję. Dodam, że mam włosy dość długie, do pasa.
Moje pytanie brzmi - dziewczyny, po jakim czasie od zmiany diety na bardziej urozmaiconą będzie widać efekty i pozytywne zmiany? Miesiąc, dwa? Bardzo bym chciała, żeby kondycja moich włosów się poprawiła. Proszę o odpowiedź!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 22:43   #2
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

nie rób sobie żartów.
organizm, żeby się podnieść po takiej diecie potrzebuje conajmniej pół roku.
jak w ogóle wyżyłaś na niej przez 6 miesięcy? jestem pełna podziwu.
na Twoim miejscu cieszyłabym się, że wypadają Ci tylko włosy.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 07:00   #3
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Nie mogę przeboleć, że byłam taka głupia! Ale te włosy dały mi do myślenia, dlatego chcę teraz wyjść z tego bagna. Już teraz wiem, ile powinnam dostarczać swojemu organizmowi kalorii, zapoznałam się z moim zapotrzebowaniem energetycznym i chcę się teraz do tego całkowicie zastosować. Chciałam schudnąć - udało mi się. Ale zdrowie jednak będzie na pierwszym miejscu, dlatego olać dodatkowe kilogramy, trzeba ratować siebie i swój organizm, prawda? Tak będzie najlepiej. I oczywiście muszę uzbroić się w cierpliwość, czekając na pozytywne efekty.
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 11:22   #4
agataskate
Raczkowanie
 
Avatar agataskate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Musisz obrać te suplementy i zdrowo się odżywać przz conajmniej 2 miesiąc żeby były pierwsze efekty. Pamiętaj że każdemu z nas codziennie wypada około 100 włosów.
agataskate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 11:57   #5
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Tak, oczywiście wiem, że 100 włosów dziennie to norma u zdrowego człowieka, jednak moje zdrowie pozostawia zapewne wiele do życzenia, choć tego nie odczuwam... jeszcze.
Dzięki za cenne rady!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 13:17   #6
samara_86
Raczkowanie
 
Avatar samara_86
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 47
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

??? Tylko włosy Ci wypadają?Nie możliwe... Chyba nie jesteś świadoma tego jaką krzywdę sobie zrobiłaś.Na twoim miejscu nie wypowiadałabym się już.
samara_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 15:54   #7
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Nie padło najważniejsze pytanie:

co to znaczy "bardziej urozmaicona dieta" ? Konkretami. Co, kiedy, ile.

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2011-12-16 o 15:55
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 19:15   #8
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Tzn. dieta urozmaicona w mięso, ryby przede wszystkim, bo miałam dietę bezmięsną. Do tego warzywa, owoce, orzechy, nabiał itd.
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 21:38   #9
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Wiesz - to dalej nie mówi nic. Równie dobrze to może być łyżeczka tuńczyka rano, pół pomidora na obiad i piętka chleba na kolację. Skoro miałaś pomysł odchudzać się przez pół roku głodząc to taki scenariusz nie jest nierealny.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 05:26   #10
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

No nie wiem, mam podawać w gramach?
Będę jadła tego tyle, ile będzie potrzebne, by się najeść, czyli sporo. A przy okazji dostarczyć organizmowi jak najwięcej suplementów. Czyli tak jak w przypadku ryby - 2-3 filety na obiad lub mięsa - 2-3 piersi z kurczaka. To tak przykładowo.
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 10:01   #11
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Edit
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 10:02   #12
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Wiesz - to jest ta część forum Wizażu, gdzie pojęcia "dużo","mało" i "normalnie" są bardzo względne
2-3 filety z kurczaka powiadasz... Hmm.. No to podziwiam, bo ja jedząc na obiad ziemniaki z filetem i mizerią jestem najedzona po uszy i nie wyobrażam sobie zjeść jeszcze dwóch filetów.
Nie będę Cię już dręczyć gramami. Jest coś takiego jak piramida zdrowego odżywiania się - tam masz napisane precyzyjnie, co powinnaś jeść, żeby być zdrowa.
Co jeść do tego i jakie kupić suplementy, żeby nie wypadały włosy - jest o tym wątek w dziale o włosach na Wizażu, przejrzyj go sobie - na pewno przydadzą Ci się te informacje.
Jak nie jeść na przyszłość - masz tu wątek "Nasze codzienne jadłospisy". Tam ten temat jest wałkowany aż do bólu, warto poczytać.
Zawsze też po takiej "diecie" jak 400-500kcal polecam zrobić sobie podstawowe badania, które można zrobić bezpłatnie na NFZ jak krew i cholesterol. Idziesz do lekarza ogólnego, mówisz w czym rzecz a on Ci na to skierowanie wypisze.
Jeśli masz wrażenie, że ciągle z Twoją dietą jest coś nie tak lub chciałabyś ją zmienić - dietetyk na pewno Ci w tym pomoże, tylko szukaj takich co układają diety w ogóle, a nie np. tylko śródziemnomorskie, bo i tacy się zdarzają.

Życzę pięknych włosów, zdrowego ducha i ciała
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 13:50   #13
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Ale widzisz, ja bym sobie zastąpiła ziemniaki i mizerię kolejnym filetem lub dwoma (a nawet dodam, że ostatnio często na obiad zjadam po dwa filety + miseczkę jakiejś sałatki), nawet na lepsze by mi to wyszło, bo zjadłabym więcej witamin.
Co do badań - właśnie już myślałam o zrobieniu takowych, a że przychodnię mam niedaleko i już nieraz miałam tam robione badania, to chyba udam się tam kolejny raz. Może badania wykażą jakieś solidne niedobory w organizmie (nie daj Boże, choć to baaaardzo możliwe!).
Ślicznie Ci dziękuję za cenne rady, na pewno się do nich zastosuję, w końcu teraz najważniejsze, by poprawić stan swojego zdrowia i oczywiście włosów.

Edytowane przez laurek93
Czas edycji: 2011-12-17 o 13:51
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 17:42   #14
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Cytat:
Napisane przez laurek93 Pokaż wiadomość
Ale widzisz, ja bym sobie zastąpiła ziemniaki i mizerię kolejnym filetem lub dwoma (a nawet dodam, że ostatnio często na obiad zjadam po dwa filety + miseczkę jakiejś sałatki), nawet na lepsze by mi to wyszło, bo zjadłabym więcej witamin.
Co do badań - właśnie już myślałam o zrobieniu takowych, a że przychodnię mam niedaleko i już nieraz miałam tam robione badania, to chyba udam się tam kolejny raz. Może badania wykażą jakieś solidne niedobory w organizmie (nie daj Boże, choć to baaaardzo możliwe!).
Ślicznie Ci dziękuję za cenne rady, na pewno się do nich zastosuję, w końcu teraz najważniejsze, by poprawić stan swojego zdrowia i oczywiście włosów.
tylko jak juz pójdziesz do lekarza to powiedz jaką dietę stosowałaś, żeby odpowiednie badania zlecił, na mikoelemeny również
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 17:58   #15
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Tak, o tym już wiem, dzięki!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 15:27   #16
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Hej, dziewczyny!
Słuchajcie, zauważyłam bardzo pozytywną zmianę w organizmie i zastanawiam się, czy jest ona spowodowana zmianą diety, czy nie. Mam nadzieję, że będziecie potrafiły mi odpowiedzieć.
Tak jak już wcześniej pisałam - stosowałam drastyczną dietę i nie jadłam w ogóle mięsa, ryb itd. Zaczęły mi wypadać włosy, choć nie jest tragicznie, myslę, że mieszczę się w 100 dziennie lub ciut więcej, ale to jednak i tak dziwne, bo nigdy wcześniej nie zauważyłam, żeby mi włosy wypadały tak, jak teraz. Przez ostatni miesiąc urozmaiciłam dietę, dodałam do 'menu' dużo ryb, mięsa, warzyw, zaczęłam brać tabletki, takie jak Skrzypowita, witamina A+E, cynk i jakieś witaminy stosowane przy dietach. Narazie trudno mi stwierdzić, czy nastąpiła zmiana na lepsze odnośnie wypadania włosów, wydaje mi się, że miesiąc to jeszcze zbyt mało czasu, by cokolwiek się zmieniło. Natomiast przestały mi się przetłuszczać włosy! Odkąd pamiętam strasznie przetłuszczały mi się włosy i musiałam je myć codziennie, a teraz mogę je myć np. co drugi dzień, bo dzień po myciu włosów one nadal są świeże i wyglądają tak, jak po myciu.
I pytanie brzmi - co mogło wpłynąć na zatrzymanie procesu przetłuszczania się włosów? Witaminy, lepsza dieta, czy może zmiana w hormonach?
Bardzo proszę o odpowiedź!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 17:34   #17
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Wszystko co wymieniłaś mogło być powodem.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 18:17   #18
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

poczekaj jeszcze trochę czy efekt się utrzyma
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 14:13   #19
NaUnd
Przyczajenie
 
Avatar NaUnd
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Hej, ja też jestem po kilkumiesięcznej rygorystycznej diecie (ale nie mniej niż 1000 kcal) i mniej więcej zaobserwowałam u siebie to samo- łamliwe paznokcie, sucha skóra, włosy zaczęły mi wychodzić garściami (choć zawsze były naprawdę mocne i silne), do tego stopnia, że musiałam je skrócić, bo nie nadawały się do niczego. Po zakończeniu diety powrót do normy zajął mi koło 3 miesięcy, więc daj sobie trochę czasi ;// łykałam capivit/ bellisę, chociaż nie wiem czy to akurat pomogło. Poprawiły mi się też wyniki badań krwi, bo było już w dolnych granicach, sporo ćwiczę, ruszam się, nie ograniczam warzyw ani owoców, za to kawę tak.
A co do przetłuszczania włosów, to wydaje mi się (nie wiem czy to ma jakiekolwiek medyczne uzasadnienie), że odkąd nie jem tyle słodyczy, a generalnie prawie wcale to przetłuszczają się mniej (?). To co na pewno pomaga to częsta zmiana szamponu, przynajmniej u mnie ; p
NaUnd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 14:38   #20
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Wiem, że na pewno ograniczenie jedzenia tłustych rzeczy pozytywnie wpływa na zahamowanie przetłuszczania się włosów. Ale też zmiana diety na bardziej urozmaiconą ma znaczny wpływ na naszą czuprynkę.
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 13:51   #21
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Dziewczyny, muszę jeszcze coś napisać koniecznie! Kupiłam sobie dziś szampon z Joanny dostosowany do wypadających, słabych włosów, odżywkę tego typu również z Joanny, nadal biorę witaminy A+E, kończę Skrzypowitę i cynk, kupiłam dzisiaj również żelazo Biofer, które dobrze wpływa m.in. na włosy i co najważniejsze - polecany przez dermatologów i osoby z problamami z wypadającymi włosami lek - Revalid, 90 tabletek. Oczywiście staram się również stosować jak najbardziej urozmaiconą dietę.
Myślicie, że taka kuracja przyniesie upragnione efekty i włosy przestaną chociaż trochę wypadać?
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 14:03   #22
fanka901
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 80
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Cześć
Chyba mogę Cię pocieszyć. Jestem w podobnej sytuacji. Pół roku temu zaczęłam się odchudzać. Oczywiście niemądrze, bo zamiast ruszać się więcej urządzałam sobie głodówki. Jakieś 4 miesiące temu zauważyłam jak dużo włosów mi wypada... Najgorzej było po umyciu włosów. Tyle włosów na grzebieniu nigdy nie zostawało. Widok był straszny. Do tego paznokcie prawie przestały rosnąć! Rozdwajały się, łamały. NAWET u stóp. Wiem, że nie ma się czym chwalić. We wrześniu zmieniłam metodę odchudzania. Teraz już jest wszystko okej. Włosy wracają do normy, paznokcie też Dodam, że nie zażywałam żadnych witamin, suplementów diety etc. Jedyne co stosowałam to szampon do włosów wypadających. Myślę, że Twoja kuracja się powiedzie.
fanka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 00:29   #23
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Cytat:
Napisane przez fanka901 Pokaż wiadomość
Cześć
Chyba mogę Cię pocieszyć. Jestem w podobnej sytuacji. Pół roku temu zaczęłam się odchudzać. Oczywiście niemądrze, bo zamiast ruszać się więcej urządzałam sobie głodówki. Jakieś 4 miesiące temu zauważyłam jak dużo włosów mi wypada... Najgorzej było po umyciu włosów. Tyle włosów na grzebieniu nigdy nie zostawało. Widok był straszny. Do tego paznokcie prawie przestały rosnąć! Rozdwajały się, łamały. NAWET u stóp. Wiem, że nie ma się czym chwalić. We wrześniu zmieniłam metodę odchudzania. Teraz już jest wszystko okej. Włosy wracają do normy, paznokcie też Dodam, że nie zażywałam żadnych witamin, suplementów diety etc. Jedyne co stosowałam to szampon do włosów wypadających. Myślę, że Twoja kuracja się powiedzie.
Fanka901, możesz mi dokładnie napisać jak zmieniłaś swoją metodę odchudzania? Bardzo mnie to ciekawi, a może i ja się dostosuję do Twojego pomysłu
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 08:11   #24
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Na włosy i paznokcie polecam PIĆ skrzyp i pokrzywę (w jednym kubku) najlepiej sypane.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 18:09   #25
mariposa_35
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Wiadomości: 18
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

ja niestety tez jestem w "klubie" niemądrych i drastycznych diet i też wypadło mi dużo włosów. Teraz borykam się z większym problemem, jak z tego wyjść, zacząć normalnie jeść i nie tyć. Jak wy sobie z tym radzicie? bo po takim wysiłku szkoda stracić to co uzyskałyśmy, chcę się sobie podobać, ale ciągle nie głodować i zaglądać innym do talerzy. A głodówki powodują, że po nich zaczynając jeść szybko wracają niechciane kilogramy
mariposa_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:48   #26
martka_90
Przyczajenie
 
Avatar martka_90
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

ja się nabawiłam refluksu lub sama nie wiem czemu i to właściwie wtedy, kiedy zaczęłam żegnać się z moją chorobą. nie mogę zjeść lub wypić więcej, bo automatycznie mi się "odbija rzygami" (treść pokarmowa sama wraca do ust)
martka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 13:22   #27
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

A powiedz mi, długo już tak masz? I z jakiego powodu nabawiłaś się tej choroby?
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:59   #28
mariposa_35
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Wiadomości: 18
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Cytat:
Napisane przez martka_90 Pokaż wiadomość
ja się nabawiłam refluksu lub sama nie wiem czemu i to właściwie wtedy, kiedy zaczęłam żegnać się z moją chorobą. nie mogę zjeść lub wypić więcej, bo automatycznie mi się "odbija rzygami" (treść pokarmowa sama wraca do ust)
Czy ta przypadłość rzeczywiście jest powiązana z odchudzaniem
mariposa_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 23:41   #29
nati_brunetka
Raczkowanie
 
Avatar nati_brunetka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 68
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

Ahh ręce opadają jak się czyta takie rzeczy. Każdy z nas popełnia błędy, ja np straciłam sporo włosów poprzez ściąganie koloru (dodam że fryzjerka mi to robiła) ale już jest lepiej.
Jasne powinno być to że przy jakiejkolwiek diecie powinno się systematycznie robić co najmniej podstawowe badanie krwi. Nic kosztem zdrowia. Od roku siedzę na forach dietetycznych i w życiu nie pomyślałabym do czego zdolna jest kobieta na diecie. Żal, np podczas grypy nie zażywać leków bo zawierają cukry...

Zdrowy rozsądek przy każdej diecie zalecany!!!!!!

---------- Dopisano o 01:41 ---------- Poprzedni post napisano o 01:35 ----------

A tak w ogóle mój dermatolog przepisał mi fenomenalny płyn do wcierania w skórę głowy. Robiony na receptę, mieszanka oleju rycynowego z witaminami itp. Mam zdjęcie recepty, jeśli ktoś chce podajcie na priva e-maila mogę wysłać. jeśli udacie się z tym do lekarza rodzinnego powinien go wypisać a jak nie to można poprosić dermatologa. A i dodam że brałam różne suplementy diety i rezultat nijaki...
__________________
Dukanka od 02.04.11
Wzrost 171 cm, na starcie 72.5 kg
I faza - 5 dni - 3 kg
II faza - 108 dni - 9 kg
III faza - ok 120 dni - ok 2.5
Stabilizacja zaburzona waga waha się pomiędzy 57-61.5kg, zależy od proteinowych czwartków, weekendów, PMS itp
nati_brunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 15:14   #30
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: Podupadające zdrowie na rygorystycznej diecie - pomocy!

A ja muszę przyznać, że chyba widzę pierwsze efekty brania różnych witamin itd! Tak jak pisałam na początku tego postu - biorę cynk, żelazo, Skrzypovitę (już się akurat skończyła), witaminę A+E, Biotynę i Revalid. Odkąd zaczęłam brać Biotynę zauważyłam pierwsze efekty, chociaż biorę ją dopiero tydzień! Fakt faktem może to ta Biotyna i Revalid najwięcej pomagają, bo Revalid biorę już 2,5 tygodnia, a pierwsze efekty widać najczęściej podobno pod koniec 3 tygodnia. No cóż, przydało się też pozytywne nastawienie i odrobina cierpliwości. Ale faktycznie, jakieś zmiany są, odpukać oczywiście! Wcześniej wypadało mi przy myciu i czesaniu jakieś 60-70 włosów (najwięcej), teraz tylko 30-40 maxymalnie. Prawda jest taka, że to i tak niewiele, w końcu wypada do 100 włosów dziennie, ale przed dietą nie wypadały mi prawie wcale. Do tego zauważyłam, że całkowicie zmienił mi się wygląd czuprynki - wcześniej były trochę sianowate na końcach (efekt prostowania), a teraz są gładkie i lśniące.
Cóż, oby tak dalej, trzymajcie kciuki za moją cierpliwość i włosy!
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.