Czy brakuje mi jakichś witamin? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-16, 12:15   #1
Mia Donna
Raczkowanie
 
Avatar Mia Donna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393

Czy brakuje mi jakichś witamin?


Hej, kochane Od pewnego czasu (jakiś miesiąc-dwa) zauważyłam dziwne objawy w ciele. Skóra głowy mnie swędzi (mimo, że nie zmieniałam szamponu, myję takim bardzo łagodnym), mega się pocę pod pachami , co jest krępujące, noszę głównie naturalne tkaniny, a tu takie coś. Kiedyś prawie się nie pociłam, nawet jak zapomniałam użyć dezodorantu to nic to nie szkodziło. Teraz pomimo stosowania antyperspirantów, problem wciąz jest.
Do tego dostałam uczulenia na pasek, który również nosze kilka lat i nigdy, przenigdy nie zaszkodził mi (chodzi o klamrę). Pasek przestałam nosić, ale zmiana się nasila, jest czerwona. Smaruję łagodzącymi maściami, ale pomaga tylko doraźnie.Wizytę u dermatologa mam dopiero za 3 tygodnie.

Pomyślałam , że może to wszystko wynikać z niedoboru czegoś w pokarmie. W dodatku od kilku dni zaczęły swędzieć mnie powieki.
Czy któraś z Was miała podobne objawy i wynikało to z jakichś niedoborów?

Pozdrawiam
Mia Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 14:07   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Czy brakuje mi jakichś witamin?

Być może to niedobór kwasów tłuszczowych omega 3, kwasu gamma-linolenowego i witaminy D. Proponuję kupić tran (np. firmy Gal czy Oleofarm, najlepiej taki w płynie bo jest tańszy i się lepiej wchłania) oraz witaminę D - preparat D-vitum (jest to preparat specjalnego przeznaczenia medycznego, a nie suplement, więc lepiej przebadany) i olej z wiesiołka. Łyżeczka tranu dziennie, jedna tabletka D-vitum i łyżeczka oleju z wiesiołka. Do tego więcej witaminy C. W ogóle staraj się dobrze odżywiać - owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty, pestki, mięso. Co do smarowania to doraźnie możesz wypróbować maść tranową lub maść linoeparol. Jeśli brałaś antybiotyk w ostatnich miesiącach to zaopatrz się też w jakiś probiotyk, np. Prolactiv - który też nie jest suplementem, tylko preparatem specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawiera gatunek ramhonus który jest istotny przy autoagresji organizmu (a wygląda na to, że właśnie z tym masz problem).

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-11-16 o 14:09
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 22:24   #3
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Czy brakuje mi jakichś witamin?

brzmi jak jakas wysypka, uczulenie... dermatolog powinien rozwiac Twoje watpliwosci, a jesli wynika to z niedoboru to da Ci skierowanie na badanie krwi
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-16 23:24:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.