Rozstępy a ćwiczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-24, 16:36   #1
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52

Rozstępy a ćwiczenia


Witam.

Nie mogłam znaleźć odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam nowy wątek. Otóż mam na udach i pupie spore rozstępy( najprawdopodobniej od skoków wagi - raz jestem na diecie i ćwiczę, raz się objadam i mało ruszam). Stąd moje pytanie- zaczęłam jeść zdrowo, małe porcje co kilka godzin 4-5 posiłków dziennie i mam zamiar także dorzucić ćwiczenia 30 day Shred z Jillian Michaels. Stąd moje pytanie czy mogę ćwiczyć ten zestaw bez obaw że rozstępy na udach i pupie mi się powiększą? Czy jeśli dawno nie ćwiczyłam codzienny wysiłek w postaci tych programowych 30 minut w jakiś sposób nie uszkodzi mi skóry? Jasne ,że nie chce mieć gorszych rozstępów
Stosuję oczywiście odpowiednią pielęgnacje- krem na rozstępy Eveline 2x dziennie ,peeling kawowy, masaże szczotką z Rosmanna.

Proszę o odpowiedź
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 17:16   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Rozstępy a ćwiczenia

Z tego co widzę, to podczas samych ćwiczeń się nie robią, za to bardzo się robia jak przestajesz ćwiczyć i Ci zanikają mięśnie. Mi się porobiły na rękach jak miałam przerwę w sporcie.
Ale z Jilian nie przypakujesz, o to się nie martw więc powinno być ok.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 17:24   #3
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Rozstępy a ćwiczenia

Dzięki za odpowiedź z tym ,że robią się jak się przestaje ćwiczyć to chyba prawda mam ich najwięcej na udach i pośladkach -bardzo szybko mi te partie chudną podczas odchudzania.
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 17:51   #4
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Rozstępy a ćwiczenia

To nie tyle o same ćwiczenia chodzi co o bycie napakowanym i nagła przemianę tego w tłuszcz. Jak się zna jakiegoś byłego pakera to to widać zwykle po nim bardzo. Ja miałam biceps jak ostro trenowałam, potem biceps zanikł a ręka zrobiła się tłusta, pojawiły się rozstępy. Ale nigdzie indziej bo tylko tam byłam tak rzeczywiście napakowana.
Tyle że pracując bez obciążęnia czy tak z trenerem z yt się nie napakujesz raczej, zwłaszcza ćwicząc 30 minut.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 18:43   #5
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Rozstępy a ćwiczenia

Póki co nie zamierzam, na razie chcę się rozruszać i zrobić 30 day shred a potem kolejno różne programy Body Revolution etc. Za kilka miesiący chciałabym zacząć trening w domowych warunkach z obciążeniem. Ale póki co nie jestem gotowa bo kondycja leży i kwiczy- wczoraj zrobiłam level 1 i dziś mam zakwasy więc nie jest najlepiej. Chodzi mi tylko o to by nie popsuć sobie skóry znowu, dlatego zastanawiam się nad przyczyną tych rozstępów akurat w tych miejscach i chce ją wyeliminować. Staram się dbać o skórę i nawilżam ją codziennie jednak widzę że mimo to robi ą się nowe rozstępy:/
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 18:54   #6
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Rozstępy a ćwiczenia

A ile masz lat?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 19:10   #7
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Odp: Rozstępy a ćwiczenia

21

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 19:18   #8
Monisia86
Zadomowienie
 
Avatar Monisia86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 039
Dot.: Odp: Rozstępy a ćwiczenia

dziewczyny, główną przyczyną rozstępów jest gwałtowny przyrost masy ciała. Włókna kolagenu nie wytrzymują takiego ponadnormatywnego wysiłku i pękają, co objawia się pręgami na skórze. Nie ma możliwości aby rozstępy zrobiły się od aktywności fizycznej.
Monisia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 19:28   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Odp: Rozstępy a ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Pani Krecik Pokaż wiadomość
21

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A, to nie, myslalam ze moze jeszcze dorastasz.

Monisia- od aktywnosci nie, ale jak przestajesz nagle cwiczyc to waga zwykle wzrasta i wtedy się potrafią zrobić straszne. Ale to bardziej u facetów, ja mam tylko kilka kresek po czymś takim na rękach i łydkach.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 19:44   #10
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Odp: Rozstępy a ćwiczenia

No i wszystko jasne. Rozstepy sa efektem moich wachan wagi. Raz sie pilnuje i cwicze a innym razem odpuszczam i zajadam junk foodem. Musze sie teraz wziac za siebie na stale bo masakra miec takie rozstepy. Niektore na udach sa sine wiec moze jeszcze sie uda je jakos cofnac troszke.
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 08:40   #11
Monisia86
Zadomowienie
 
Avatar Monisia86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 039
Dot.: Odp: Rozstępy a ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
A, to nie, myslalam ze moze jeszcze dorastasz.

Monisia- od aktywnosci nie, ale jak przestajesz nagle cwiczyc to waga zwykle wzrasta i wtedy się potrafią zrobić straszne. Ale to bardziej u facetów, ja mam tylko kilka kresek po czymś takim na rękach i łydkach.
No jeżeli chcielibyśmy stworzyć łańcuch przyczynowo-skutkowy powstawania rozstępów to brak aktywności można by uznać za przyczynę szybkiego przyrostu masy, a szybki przyrost masy za przyczynę rozstępów. Jednak bezpośredniego związku pomiędzy brakiem aktywności fizycznej a rozstępami nie widzę.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani Krecik Pokaż wiadomość
No i wszystko jasne. Rozstepy sa efektem moich wachan wagi. Raz sie pilnuje i cwicze a innym razem odpuszczam i zajadam junk foodem. Musze sie teraz wziac za siebie na stale bo masakra miec takie rozstepy. Niektore na udach sa sine wiec moze jeszcze sie uda je jakos cofnac troszke.
Nie tyle wahań wagi co jej gwałtownego wzrostu. Podczas chudnięcia nie nabawisz się rozstępów. To tak gwoli ścisłości
Monisia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 12:02   #12
xOrtizx
Przyczajenie
 
Avatar xOrtizx
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 17
Dot.: Odp: Rozstępy a ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Monisia86 Pokaż wiadomość
dziewczyny, główną przyczyną rozstępów jest gwałtowny przyrost masy ciała. Włókna kolagenu nie wytrzymują takiego ponadnormatywnego wysiłku i pękają, co objawia się pręgami na skórze. Nie ma możliwości aby rozstępy zrobiły się od aktywności fizycznej.
Niekoniecznie ...ja nabawiłam się rozstępów dopiero jak schudłam po porodzie.Najlepszy był krem Penaten,ale nie wiem czy można go jeszcze dostać.Genialny,dzięki niemu nie mam rozstępów tam ,gdzie się kremowałam.Niestety o piersiach nie pomyślałam
xOrtizx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 14:50   #13
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Odp: Rozstępy a ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Monisia86 Pokaż wiadomość
dziewczyny, główną przyczyną rozstępów jest gwałtowny przyrost masy ciała. Włókna kolagenu nie wytrzymują takiego ponadnormatywnego wysiłku i pękają, co objawia się pręgami na skórze. Nie ma możliwości aby rozstępy zrobiły się od aktywności fizycznej.
Zgadzam się z Tobą w 100%
rozstępy nie robią się od chudnięcia, tylko tak jak napisałaś

Cytat:
Napisane przez xOrtizx Pokaż wiadomość
Niekoniecznie ...ja nabawiłam się rozstępów dopiero jak schudłam po porodzie.Najlepszy był krem Penaten,ale nie wiem czy można go jeszcze dostać.Genialny,dzięki niemu nie mam rozstępów tam ,gdzie się kremowałam.Niestety o piersiach nie pomyślałam
moim zdaniem to zrobiły Ci się w trakcie ciąży jak brzusio rósł, a że zauważyłaś je po porodzie to nic dziwnego bo skóra jak jest napięta to ich tak nie widać

nie ma możliwości pozbyć się rozstępów poprzez stosowanie kremów - to są blizny! można je tylko spłycić, rozjaśnić ale one nie zejdą.
jedyna możliwa opcja to dermabrazja głęboka - czyli starcie skóry , brrrr

lepiej więc zapobiegać poprzez stosowanie kremów za wczasu tak jak to robiłaś, w miejscach które smarowałaś skóra była bardziej elastyczna dzięki czemu zapobiegłaś rozstępom, dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja.
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 20:37   #14
torunska_ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar torunska_ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Narnia
Wiadomości: 648
Dot.: Odp: Rozstępy a ćwiczenia

tak jak dziewczyny mówią rozstępy to rezultat efektu jojo gdy chudniemy, tyjemy, chudniemy tyjemy, a ruch na bank może to "troszkę" wspomóc, w sensie żeby skóra była jędrna i radziła sobie z tym przyrostem kg

ja również mam rozstępy, które stają się bardziej widoczne jak sobie odpuszczam, ale dobra dieta, ruch + krem na rozstępy albo masaż zwykłą oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek i będzie super
torunska_ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:43   #15
xOrtizx
Przyczajenie
 
Avatar xOrtizx
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 17
Dot.: Odp: Rozstępy a ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą w 100%
rozstępy nie robią się od chudnięcia, tylko tak jak napisałaś



moim zdaniem to zrobiły Ci się w trakcie ciąży jak brzusio rósł, a że zauważyłaś je po porodzie to nic dziwnego bo skóra jak jest napięta to ich tak nie widać

nie ma możliwości pozbyć się rozstępów poprzez stosowanie kremów - to są blizny! można je tylko spłycić, rozjaśnić ale one nie zejdą.
jedyna możliwa opcja to dermabrazja głęboka - czyli starcie skóry , brrrr

lepiej więc zapobiegać poprzez stosowanie kremów za wczasu tak jak to robiłaś, w miejscach które smarowałaś skóra była bardziej elastyczna dzięki czemu zapobiegłaś rozstępom, dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja.
A właśnie,że w moim przypadku krem zdziałał cuda....wspomniany wcześniej penaten...Dzięki temu,że często smarowałam nim brzuch nic nie wyszlo,ale piersi nie można kremować,gdy ma się kramić :/
xOrtizx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 13:18   #16
Sheenan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3
Dot.: Rozstępy a ćwiczenia

Dziewczyny, pomóżcie! Wszędzie czytam o rozstępach, a nigdzie nie ma mojego problemu. Otóż jestem szczupła, nigdy się nie odchudzałam, mam 15 lat. Od jakiegoś miesiąca ćwiczę z Ewą Chodakowską i zauważyłam, że pojawiają się malutkie rozstępy pod kolanami, na ramionach, udach. Nie mam żadnej diety, ćwiczę dla mięśni i kondycji. Co mam robić? Od przyszłego roku zastanawiam się nad treningami K1, nie chcę zrezygnować z ćwiczeń. Co mam robić?
Sheenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.