Nagniotki/modzele na stopach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-08, 17:17   #1
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378

Nagniotki/modzele na stopach


Odnośnie nagniotków/modzeli na stopach. Mam je zawsze, co zlikwiduje (co nie zawsze się udaje) to powracają.
1. Czy chodzenie w butach płaskich typu baleriny, adidasy sprzyja ich powstawaniu (nie lubię chodzić na obcasach ze względu na chorobę żylakową - nogi mnie potem bolą)?
2. Ile razy na tydzień powinnam używać tarki? (koleżanka mówiła, że raz, ja stosowałam co drugi dzień) Pumeks lepszy?
3. W jakiej wodzie (gorąca, bardzo ciepła, ciepła) moczyć stopy? Z czym (solą, mydłem)?
4. Czy chodzenie bez pantofli ma jakiś wpływ (lubię boso chodzić, tzn. w samych skarpetach)?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie3173.jpg (59,6 KB, 65 załadowań)
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:59   #2
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Nagniotki/modzele na stopach

1 słyszałam że najzdrowsze są buty na obcasie ok 3 cm, ale nie mogą być twarde.
2 wydaje mi się że raz na tydzień to za mało bo skóra na stopach jest gruba i trudno ją do końca usunąć, może 2 razy na tydzień ? jak dla mnie tarka lepsza ale nie metalowa tylko z takim papierem ściernym i jest wygodniejsza w użyciu bo ma rączkę, i nie zapominaj o częstym zmienianiu bo to jest wylęgarnia bakterii
3 jaka na nagniotki to nie wiem, ale słyszałam że na stopy które się pocą to zimna, bo ciepła pobudza gruczoły do pocenia się i nie zapomnij żeby tarkę używać na mokro , sól i zioła działają antybakteryjnie, hamują pocenie
4 wszyscy dobrze wiemy że chodzenie boso jest najzdrowsze na stopy i kręgosłup, a co do nagnotków to nie wiem, ale obawiam się że jest za twardo

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

po tarce możesz jeszcze masować peelingiem do stóp najlepiej z kwasami i po tym wszystkim krem dla stóp z mocznikiem, na to skarpety i do łóżeczka

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

a i o następnej rzeczy zapomnialam, mydło wysusza więc raczej mydło odpada, wystarczy żel pod prysznic. Bo modzele są wynikiem przesuszenia

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

jeszcze jedno.. haha czy na zdj widzę pęknięcia ?
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 20:35   #3
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Nagniotki/modzele na stopach

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
1 słyszałam że najzdrowsze są buty na obcasie ok 3 cm, ale nie mogą być twarde.
2 wydaje mi się że raz na tydzień to za mało bo skóra na stopach jest gruba i trudno ją do końca usunąć, może 2 razy na tydzień ? jak dla mnie tarka lepsza ale nie metalowa tylko z takim papierem ściernym i jest wygodniejsza w użyciu bo ma rączkę, i nie zapominaj o częstym zmienianiu bo to jest wylęgarnia bakterii
3 jaka na nagniotki to nie wiem, ale słyszałam że na stopy które się pocą to zimna, bo ciepła pobudza gruczoły do pocenia się i nie zapomnij żeby tarkę używać na mokro , sól i zioła działają antybakteryjnie, hamują pocenie
4 wszyscy dobrze wiemy że chodzenie boso jest najzdrowsze na stopy i kręgosłup, a co do nagnotków to nie wiem, ale obawiam się że jest za twardo

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

po tarce możesz jeszcze masować peelingiem do stóp najlepiej z kwasami i po tym wszystkim krem dla stóp z mocznikiem, na to skarpety i do łóżeczka

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

a i o następnej rzeczy zapomnialam, mydło wysusza więc raczej mydło odpada, wystarczy żel pod prysznic. Bo modzele są wynikiem przesuszenia

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

jeszcze jedno.. haha czy na zdj widzę pęknięcia ?
szczerze to nie wiem czy to są pęknięcia, możliwe, ze tak
a ja używałam tarki na sucho.........i właśnie preferuję głównie płaskie buty, już dawno nie chodziłam na obcasie, nieraz to na płaskim idę kilka kilometrów
na nagniotki to stosowałam Acerin pomógł pierwszym razem, potem nie
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 09:13   #4
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Nagniotki/modzele na stopach

no to tarkę na mokro i jeśli są to pęknięcia to używaj ją równolegle do pęknięć , nigdy prostopadle bo pęknięcia mogą się pogłębić ! i dokładnie osuszaj stopy żeby nie gromadziły się w nich bakterie
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 22:54   #5
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Nagniotki/modzele na stopach

Zawsze zimą robiły mi się nagniotki na piętach chyba od chodzenia w glanach. Likwiduję je preparatem z kwasem salicylowym i mlekowym. Smaruję po kąpieli przez kilka dni, potem zrogowaciały naskórek można zdjąć a resztę wygładzić pumeksem. Mechanicznych narzędzi ścierających nie powinno się używać częściej niż raz w tygodniu. Najlepiej ścierać naskórek po min. 15 minutowym namoczeniu stóp w ciepłej wodzie z solą. Potem dobrze jest smarować stopy kremem z mocznikiem i kwasem salicylowym. Bardzo ważne jest żeby chodzić w wygodnych butach i nie cały czas w tych samych. Moja mama przez niewygodne buty nabawiła się nagniotków na palcach, pomogła jej dopiero taka nakładka prostująca palec.
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 13:05   #6
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Nagniotki/modzele na stopach

niewygodne buty to wiadomo że są przyczyną różnych dolegliwości, ja zawsze nagniotki usuwałam plasterkami na nagniotki i pod koniec wycinałam
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 11:46   #7
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Nagniotki/modzele na stopach

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
niewygodne buty to wiadomo że są przyczyną różnych dolegliwości, ja zawsze nagniotki usuwałam plasterkami na nagniotki i pod koniec wycinałam
Ja znowu czytałam, żeby nie wycinać
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 10:48   #8
chantal21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 24
Dot.: Nagniotki/modzele na stopach

Pedicure frezarkowy w salonie kosmetycznym załatwi sprawę!

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
niewygodne buty to wiadomo że są przyczyną różnych dolegliwości, ja zawsze nagniotki usuwałam plasterkami na nagniotki i pod koniec wycinałam
Wycinanie to najgorszy sposó na pozbycie się odcisków nagniotków modzeli.Poprzez wycinanie drażnimy skórę która będzie się bronić i w ten sposób skóra odrasta jeszcze większa, grubsza.Korzenie odcisków rozrastają się pod powierzchnią skóry i bedzie tylko gorzej
chantal21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 19:30   #9
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Nagniotki/modzele na stopach

Azjatycke skarpetki foliowe z mieszanka zluszczajaca nalozone na godzine. W ciagu tygodnia naskorek schodzi ze stop lyzkami.... doslownie. Nagniotki szybciej sie 'zuzywaja'. Robie te kuracje co miesiac-dwa i nie musze nawet uzywac pumeksu czy tarki, bo nim mi cos odrosnie, juz dostanie skarpeta.
Pozbylam sie nagniotkow na malutkich palcach i stop, szarej grubej skory jak u slonia na duzych palcach oraz pekajacej i wysuszonej skory na pietach, ktora teraz blyszczy i jest cieniutka.

Polecam . W Superpharmie takie sa ok 20 zlotych, ja kupuje na ebay w ilosciach niemal hurtowych, wiec leci mi to taniej
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-04 20:30:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.