WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-02, 10:25   #1
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte

WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK


Wiem, że są tu prawniczki, dlatego tak sobie myślę, że może któraś z Was będzie wiedziała

Mój chłopak pracuje w pewnej firmie, mając kolejno następujące umowy:
- 1 luty 2004 - 30 kwiecień 2004 --> okres próbny
- 1 maj 2004 - 31 październik --> umowa na czas określony
- 1 listopad --> umowa na czas nieokreślony

Moje pytanie to: jaki ma teraz okres wypowiedzenia?

W Kodeksie Pracy jest napisane, że okresy wypowiedzenia dla umowy na czas nieokreślony to:
- 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
- 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
- 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

Tylko czy poprzednie umowy na czas określony wliczają się w ten okres zatrudnienia, czy nie?

Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 10:44   #2
kasiam
Raczkowanie
 
Avatar kasiam
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 120
Re: Wypowiedzenie umowy o pracę

Karola napisał(a):
> Wiem, że są tu prawniczki, dlatego tak sobie myślę, że może któraś z Was będzie wiedziała
>
> Mój chłopak pracuje w pewnej firmie, mając kolejno następujące umowy:
> - 1 luty 2004 - 30 kwiecień 2004 --> okres próbny
> - 1 maj 2004 - 31 październik --> umowa na czas określony
> - 1 listopad --> umowa na czas nieokreślony
>
> Moje pytanie to: jaki ma teraz okres wypowiedzenia?
>
> W Kodeksie Pracy jest napisane, że okresy wypowiedzenia dla umowy na czas nieokreślony to:
> - 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,
> - 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,
> - 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.
>
> Tylko czy poprzednie umowy na czas określony wliczają się w ten okres zatrudnienia, czy nie?
>
>

wliczają się. pozdrawiam
kasiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 20:58   #3
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Exclamation Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

Mam problem. Jesli mam w firmie umowę o pracę na czas OKRESLONY na pięć lat z dwutygodniowym terminem wypowiedzenia i chcialabym zeby ta umowa ustała z dniem 31 grudnia, to czy moge teraz zaniesc juz to wypowiedzenie do pracy? co musze napisac w wypowiedzeniu- ze chce zeby rozwiazano umowe dopiero 31 grudnia?? tak chyba nie mozna?

Bo dokladnie chodzi mi o to ze chce zeby moj pracodawca wiedzial ze chce sie zwolnic, wtedy moze lepiej zacząłby mnie traktować i szanowac bardziej ludzką pracę dlatego chcialabym wlasnie zlozyc podanie teraz ale skonczyc pracę dopiero 31 grudnia. Jest to mozliwe?? I co mam napisac wtedy na podaniu.

Tu mam wzór tego rozwiazania umowy, a dokładniej ROZWIAZANIE UMOWY ZA WYPOWIEDZENIEM http://www.msp.money.pl/dokumenty_i_...e/prawo_pracy/


I tu jeszcze w ty podaniu sż formułki takie i skoro ja mam umowe na czas okreslony wiec musze te formułki ominąć tak?

Jednocześnie informuję, iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Panu (Pani) prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego – Sądu Pracy w ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ........................ .
(siedziba sądu)
Przed upływem tego terminu może Pan (Pani) złożyć wniosek o wszczęcie postępowania pojednawczego przed Komisją Pojednawczą**.



Wiem ze moze nikt nie zechce mi pomóc ale naprawde gubie sie w takich rzeczach. Nie rozumiem niczego. W kodeksie pracy nie znalazlam prawie nic o umowie na czas okreslony. Jesli ktos by wiedzial to prosze o pomoc I dziekuje serdecznie
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 21:08   #4
jolka2217
Raczkowanie
 
Avatar jolka2217
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomości: 90
GG do jolka2217
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

Jeśli chcesz rozwiazać umowe o prace z dniem 31 grudnia no to wypowiedzenie składasz dwa tygodnie przed tym terminem nie wczesniej tak mi sie przynajmniej wydaje
jolka2217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 21:16   #5
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

Własnie tez tak mi sie wydawało. Nie wiem czy dobry wzór umowy wybralam. Ale chyba tak I nie wiem co z tymi formułkami. Ich chyba nie trzba wpisywac

Bo dokładnie to tu chodzi o mojego TZ tylko ze npisalam ze niby o mnie bo pierwsza osoba liczby pojedynczej bedzie bardziej zrozumiała-taki mi wie wydawało

Dziekuje ci jola za odpowiedz
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 21:39   #6
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

Hm,ja znalazłam w swoich papierach przykład rozwiązania umowy o pracę z zastosowaniem skróconego wypowiedzenia To jest to samo,co podałas w linku,ale się na tym nie znam
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 21:53   #7
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

pouczenie o odwolaniu musi zawierac oswiadczenie pracodawcy, nie pracownika
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-03, 22:05   #8
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

akurat dobrze sie zlozylo ze chce zakonczyc prace z koncem miesiaca, bo w kodeksie pracy jest tak ze termin liczony w tygodniach konczy sie w sobote lub z ostatnim dniem miesiaca...wiec wystarczy ze zlozysz wypowiedzenie 18 grudnia
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 23:47   #9
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

wypowiedzenie się składa albo 30 albo 15 dnia miesiąca, przynajmniej tak się ogólnie przyjęło.

Znalazłam coś takiego:
Wypowiedzenie:
*forma pisemna pod rygorem nieważności
pracownik – w przeciwieństwie do pracodawcy NIE MA obowiązku uzasadniać swojej decyzji
terminy:

umowa na okres próbny - 3 dni robocze - gdy okres próbny < 2 tyg.
- 1 tydzień - gdy okres próbny 2 tyg→3 mce
- 2 tygodnie - gdy okres próbny = 3 m-ce

umowa na czas nieokreślony – termin uzależniony od okresu zatrudnienia u DANEGO pracodawcy
2 tygodnie - gdy zatrudnienie krócej niż 6 miesięcy
1 miesiąc - gdy zatrudnienie minimum 6 miesięcy
3 miesiące - gdy zatrudnienie minimum 3 lata

Długość okresu zatrudnienia oblicza się według stanu w momencie upływu okresu wypowiedzenia, a nie w momencie oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę, albowiem do okresu zatrudnienia wlicza się również okres wypowiedzenia.

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 13.11.1990 r. I PR*352/90

„Pracownikowi w okresie wypowiedzenia przysługują te same uprawnienia - łącznie z uprawnieniem do wyna-grodzenia w określonej wysokości - co innym pracow-nikom zakładu pracy. Jeśli więc wszystkim pracownikom zakładu przyznane zostały podwyżki wynagrodzeń, a pominięto tylko powoda z tej tylko racji, iż znajduje się*w okresie wypowiedzenia, należy to traktować jako nieuzasadnioną szykanę*i naruszenie prawa”

Wypowiedzenie - zakazy:
*wiek (Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy praco-wnikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnię-cia wieku emerytalnego, jeżeli okres zatrudnienia umożli-wia mu uzyskanie prawa do emerytury z osiągnięciem tego wieku)
*urlop* (Pracodawca*nie może wypowiedzieć umowy o pracę*w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy)

niezgodne z prawem wypowiedzenie:
*odwołanie do sądu pracy
*roszczenia:  o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne
 o przywrócenie do pracy
 o odszkodowanie

*świadectwo pracy
Art.*97.*§*1.*W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy. Wydanie świadec-twa pracy nie może być uzależnione od uprzedniego rozli-czenia się pracownika z pracodawcą.*


tyle wygrzebałam na szybko z moich notatek z ustawodawstwa. Może znajdziesz coś istotnego Jak coś to poszukam jeszcze
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 13:40   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

generalnie nie wiem czy dobrze zrozumialam - osoba jest niezadowolona z pracy (w pierwszym poscie jest info, ze pracodawca nie szanuje pracownika). I to jest zapewne prawdziwa przyczyna odejscia.
Ale chce "wytrzymac" jeszcze 2 miesiace, bo zapewne plany na nowa prace sa od stycznia (tak to rozumiem z opisu).
Ale chce rownoczesnie pokazac dume, ze odchodzi (co by sobie szef nie myslal),
skoro wspolpraca z szefem sie nie uklada (juz abstrachujac z czyjej winy) to oznacza, ze pewnie juz jest jakis konflikt i skoro facet planuje (zapewne musi) tam jeszcze troche wytrzymac to nie ma co go zaogniac. Najlepiej niech nie porusza tematu i kolo polowy grudnia dostarczy papierek. no chyba ze bardzo mu ciezko a musi z czegos zyc, wiec moze uda sie zaczac ta nowa prace wczesniej?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 20:25   #11
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
wypowiedzenie

Witam,
Pisze tutaj ponieważ nie mam pojęcia gdzie to umieścić otóż mam pytanie podpisałam umowę o pracę 2.09.2008 na czas określony do 2.12.2008 i mam pytanie czy ja mogę napisać wypowiedzenie wiem może i głupie pytanie ale ja nie mam zielonego pojęcia jeśli chodzi o takie sprawy to jest moja pierwsza praca.
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 21:10   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wypowiedzenie

Oczywiscie, ze mozesz wypowiedziec umowe a czas wypowiedzenia powinien byc okreslony w umowie o ile jest inny niz zgodnie z kodeksem.


Zgodnie z kodeksem to dwa tygodnie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:11   #13
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: wypowiedzenie

Jaki masz okres wypowiedzenia w umowie?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:41   #14
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Jaki masz okres wypowiedzenia w umowie?
no właśnie nie ma nic na umowie o okresie wypowiedzenia
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:44   #15
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: wypowiedzenie

No to wygląa mi to na 2 tygodnie, jak pisala Rena, ale pamiętaj, że okres wypowiedzenia zaczyna się od soboty, czyli jeśli złożyłabys wypowiedzenie jutro, to liczyłoby się 2 tygodnie od tej soboty. Natomiast gdybyś złożyła w nastepny poniedziałek, to zaczęłoby się liczyć od soboty za tydzień
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:46   #16
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
No to wygląa mi to na 2 tygodnie, jak pisala Rena, ale pamiętaj, że okres wypowiedzenia zaczyna się od soboty, czyli jeśli złożyłabys wypowiedzenie jutro, to liczyłoby się 2 tygodnie od tej soboty. Natomiast gdybyś złożyła w nastepny poniedziałek, to zaczęłoby się liczyć od soboty za tydzień
aha ok bardzo dziękuję za odpowiedź uff to już jutro muszę złożyć te wypowiedzenie
Pozdrawiam
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 23:12   #17
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: wypowiedzenie

I jeszcze jedna ważna rzecz- w związku z tym,że jest to umowa na czas określony nie musisz podawać przyczyny wypowiedzenia
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 23:35   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez SELKA* Pokaż wiadomość
I jeszcze jedna ważna rzecz- w związku z tym,że jest to umowa na czas określony nie musisz podawać przyczyny wypowiedzenia
To pracodawca nie musi podawac przyczyny, jesli chce zwolnic kogos na umowe na czas okreslony, natomiast w przypadku czasu nieokreslonego musi to uzasadniac w przeciwnym wypadku pracownik moze zglosic sprawe do sadu pracy.

Ze strony pracownika wyglada to inaczej. Nie musi uzasadniac ani w jednym ani w drugim przypadku.

Natomiast zalecana praktyka jest porozumienie stron - wtedy wszystko jest do negocjacji. Takze okres wypowiedzenia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 11:26   #19
Mzurisana
Raczkowanie
 
Avatar Mzurisana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 62
Dot.: wypowiedzenie

Dziewczyny, nie wprowadzajcie w błąd.

Umowy na czas określony, nie można wypowiedzieć. Kodeks Pracy przewiduje rozwiązanie umowy na czas określony tylko jeśli:
  • Umowa jest zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy;
  • Strony muszą zastrzec w umowie możliwość rozwiązania w takim trybie.

Jeśli te dwa warunki są spełnione, okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.

Faa, twoja umowa jest na krócej niż 6 miesięcy, więc nie możesz jej wypowiedzieć.
Mzurisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 12:12   #20
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Mzurisana Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wprowadzajcie w błąd.

Umowy na czas określony, nie można wypowiedzieć. Kodeks Pracy przewiduje rozwiązanie umowy na czas określony tylko jeśli:
  • Umowa jest zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy;
  • Strony muszą zastrzec w umowie możliwość rozwiązania w takim trybie.
Jeśli te dwa warunki są spełnione, okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.

Faa, twoja umowa jest na krócej niż 6 miesięcy, więc nie możesz jej wypowiedzieć.
jestem kadrową i pierwsze słysze, ze nie można wypowiedzieć umowy
Proponuje byś zadzwoniła do Państwowej inspekcji pracy, tam udziela się wszystkich informacji za darmo!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 13:38   #21
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: wypowiedzenie

Mzurisana, masz rację, wczytałam sie teraz dokładniej w prawo pracy. Jednak to jest coś nie tak, w końcu może się zdarzyć że pracownik nie jest zadowolony i chce odejść, powinien mjieć jakąś furtkę...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 14:15   #22
Mzurisana
Raczkowanie
 
Avatar Mzurisana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 62
Dot.: wypowiedzenie

Madzia.a, proponuję zapoznać się bliżej z kodeksem pracy skoro jesteś kadrową.

Kodeks pracy:
Art. 32.

§ 1. Każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę o pracę zawartą na:

1) okres próbny,

2) skreślony,

3) czas nie określony. (Umowa na czas określony nie jest uwzględniona)

§ 2. Rozwiązanie umowy o pracę następuje z upływem okresu wypowiedzenia.

Art. 33.
Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem.

Aggie, zawsze można rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Poza tym, jeśli pracodawca nie wywiązuje się ze swoich obowiązków (np. nie wypłaca wynagrodzenia, nie zapewnia odpowiednich warunków) wówczas pracownik może zaskarżyć pracodawcę i przestać wykonywać daną pracę.

Jeśli pracownik nie wie, czy będzie zadowolony z pracy w danej firmie, lepiej żeby podpisał umowę na okres próbny. Umowę na czas określony na termin krótszy niż 6 miesięcy, lub na dłuższy ale bez dopuszczenia jej zerwania za wypowiedzeniem, stosuje się bardzo rzadko.
Mzurisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 14:19   #23
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: wypowiedzenie

Faa, a dlaczego chcesz odejść? Nie podoba Ci się w pracy czy pracodawca nie wywiązuje się z umowy np. każąc Ci pracować dłużej niż na umowie lub też wykonujesz obowiązki których nie masz na umowie? Bo w wyjątkowych przypadkach, np. łamania prawa przez pracodawcę musi być jakieś wyjście.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 21:00   #24
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Faa, a dlaczego chcesz odejść? Nie podoba Ci się w pracy czy pracodawca nie wywiązuje się z umowy np. każąc Ci pracować dłużej niż na umowie lub też wykonujesz obowiązki których nie masz na umowie? Bo w wyjątkowych przypadkach, np. łamania prawa przez pracodawcę musi być jakieś wyjście.
no właśnie nic z tych rzeczy tylko dostałam lepiej płatna pracę a jestem potrzebna już od zaraz a niestety nie jestem w stanie pracować w obu miejscach
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 10:47   #25
Diedra
Raczkowanie
 
Avatar Diedra
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 122
Dot.: wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Mzurisana Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wprowadzajcie w błąd.

Umowy na czas określony, nie można wypowiedzieć. Kodeks Pracy przewiduje rozwiązanie umowy na czas określony tylko jeśli:
  • Umowa jest zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy;
  • Strony muszą zastrzec w umowie możliwość rozwiązania w takim trybie.
Jeśli te dwa warunki są spełnione, okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.

Faa, twoja umowa jest na krócej niż 6 miesięcy, więc nie możesz jej wypowiedzieć.
Mzurisana racji oczywiście nie ma.
Umowę możesz wypowiedzieć w każdej chwili. Polecam lekturę:
http://praca.hrc.pl/a/1/1442/wypowie...es_probny.html
lub wklepanie w Google hasła "wypowiedzenie umowy na okres próbny"
Diedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 10:55   #26
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wypowiedzenie

Ale my nie wiemy czy kolezanka jest na okresie probnym. Powinna byc taka informacja w umowie .
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 11:07   #27
Diedra
Raczkowanie
 
Avatar Diedra
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 122
Dot.: wypowiedzenie

A, rzeczywiście. Założyłam, że jest na umowie próbnej spojrzawszy na króciutki czas jej trwania. Faa? Okres próbny czy czas określony?
Diedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 11:25   #28
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Diedra Pokaż wiadomość
A, rzeczywiście. Założyłam, że jest na umowie próbnej spojrzawszy na króciutki czas jej trwania. Faa? Okres próbny czy czas określony?
określony
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 11:34   #29
Diedra
Raczkowanie
 
Avatar Diedra
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 122
Dot.: wypowiedzenie

W takim razie zostaje opcja rozwiązania umowy za porozumieniem stron.
Diedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 15:33   #30
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

Kobitki!
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc się podepnę pod ten.
Chcę złożyć wymówienie, bo znalazłam nową pracę. Aktualnie od 15 grudnia jestem na urlopie wypoczynkowym, wracam (wracałabym) do pracy 5 stycznia. Kiedy mam złożyć wymówienie?
Mam umowę na czas określony na zastępstwo, trzydniowy okres wypowiedzenia.
Rozumiem, że aby 5 stycznia już nie pracować, muszę złożyć wymówienie 30 grudnia? (biorąc pod uwagę który mamy dzień, inaczej się nie da).
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-02 15:34:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.