Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-25, 21:53   #1
fellixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 171

Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń


Zafascynowana plecionkami z koralików pozwoliłam sobie założyć ten wątek. Wiem, że na naszym forum jest wiele osób, które interesują się tą techniką. Niektóre z nich, to prawdziwe mistrzynie, inne do mistrzostwa dojdą niedługo, jeszcze inne, podobnie jak ja, stawiają swoje pierwsze kroki.
Mam nadzieję, że przyda się taki oddzielny wątek, gdzie będzie można zadać nurtujące nas pytania, podzielić się wzorami i doświadczeniami.

Na początek może sama zadam pytanie.
Na czym lepiej wyplatać, na nitce, czy żyłce ?
Żyłka jest chyba mocniejsza, ale z nicią łatwiej się pracuje.
Ponieważ jednak brak mi doświadczenia, czekam na wypowiedź osób z dłuższym stażem w wyplataniu.
fellixa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 22:16   #2
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Ja się dopiero uczę plecionek ale jak na razie jeżeli chcę, żeby plecionka była miękka i taka "lejąca" to robię na nici. Mam taką od Guttermanna do szycia butów i skóry. A jeśli chcę mieć coś sztywnego to wtedy żyłka wędkarska - różnej grubości.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 22:47   #3
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Ja z kolei wyplatam na niciach zazwyczaj, bo tak mi wygodniej, ale jeśli plecionka ma być cięższa, większa, to wtedy na żyłce. Inna zależność: jeśli to coś przestrzennego np. zwierzątka czy kule itp. to wtedy na żyłce wypadają o niego lepiej, są bardziej sprężyste, a jeśli to coś plaskiego robionego peyote, czy brick stitch'em to wtedy wygodniej mi na nici. Nici oczywiście naljlepsze są te secjale do plecionek, ale z braku funduszy wyplatam na czym popadnie :p
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 23:08   #4
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Nici do skóry są stosunkowo tanie (w mojej pasmanterii 3,5zł ) i nie do zerwania. Jedynym problemem może być niekompetencja sprzedawczyń Nici, które do tej pory kupowałam, były gładkie i błyszczące, bardzo dobrze się na nich pracowało. Wczoraj poszłam uzupełnić zapas białych i dostałam jakieś paskudztwo - grubsze i takie 'mechate'. W ogóle nie da się z nimi nic zrobić Więc generalnie trzeba zwracać sporą uwagę, co się kupuje
Teraz zamierzam wypróbować nici nylonowe ze sklepu MadiSilk
http://www.beading.pl/nici,29.html
Wyglądają zachęcająco
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 23:49   #5
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Korzystałam z tych nici, tylko kupowałam w FMG, są świetne Wiotkie i cienkie, ale wytrzymałe. Jedyna wada, to że się rozwarstwiają, więc przewlekając dwa razy przez dziurkę (korzystając z igły) można przewlec nić przez środek poprzedniej nici, ale w większości przypadków to chyba nie przeszkadza...
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 23:51   #6
NikaSz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 34
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

A ja tam jestem początkująca a i tak wyplatam na żyłce. I narzekać nie będę. Ale lubię sobie stawiać wysokie progi do pokonania więc może dlatego?
NikaSz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 08:37   #7
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Korzystam prawie wyłącznie z nici nylonowych z racji siedzenia w bardzo małej drobnicy I nie są wcale słabsze - mam niestety takie łapki, że zwykłe nici rozrywam - nylonowych jeszcze mi się nie udało choć zaciekle próbuje
Nie robiłam zwierzątek, więc pewnie faktycznie do nich lepsza żyłka, ale ja ogólnie nie przepadam za żyłkami
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-26, 09:49   #8
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
Korzystałam z tych nici, tylko kupowałam w FMG, są świetne Wiotkie i cienkie, ale wytrzymałe. Jedyna wada, to że się rozwarstwiają, więc przewlekając dwa razy przez dziurkę (korzystając z igły) można przewlec nić przez środek poprzedniej nici, ale w większości przypadków to chyba nie przeszkadza...
Na rozwarstwianie pomaga woskowanie nici. Ale też skłonność do rozwarstwiania zależy od rodzaju (marki) nici. Dla mnie osławione Nymo to porażka, są o wiele gorsze od KO czy nici firmowanych przez Miyuki.
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 10:32   #9
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez extrano Pokaż wiadomość
Na rozwarstwianie pomaga woskowanie nici. Ale też skłonność do rozwarstwiania zależy od rodzaju (marki) nici. Dla mnie osławione Nymo to porażka, są o wiele gorsze od KO czy nici firmowanych przez Miyuki.
Co to są nici KO to nie mam pojęcia, bo ze mnie wyplataczka taka, jak z koziej pupy trąba A i Nymo nie miałam nawet pojęcia, że są osławione - kupiłam tak sobie, przy okazji zamówienia w FMG, żeby zobaczyć, cóż to za dziwo (i mi się spodobało, ale jedną szpuleczkę będę pewnie do emerytury zuzywać )

Woskować nie miałam póki co potrzeby, choć gdzieś mi się oczywiście temat o uszy obił, bo jak robię coś tymi nićmi to raczej z igłą, więc problemu nie ma (poza tym przebiciem się igłą przez środek poprzedniej nici w koraliku, co, mam wrażenie, że może mieć wpływ na trwałość...), a jak muszę przewlec je bez igły, to obcinam rozwarstwiony koniuszek i świeży jest już przez jakiś czas w jednym kawałku
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 12:08   #10
shenny
Raczkowanie
 
Avatar shenny
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 377
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Ja z kolei na początku robiłam tylko na żyłce - kupiłam kiedyś taką szpulę w sklepie, który nazywał się "chińskie sklep" i nawet nie pomyślałam, żeby robić plecionki na nici, bo mi nigdy drobnica przez igłę nie przechodziła. Dopiero potem się okazało, że żyłka czasami się tak brzydko wygina na różne strony i coś, co miało być płaskie i delikatne, jest sztywne i nierówne... i kupiłam swoje pierwsze nici do skóry wraz z najcieńszą igłą, jaka była w pasmanterii Jak na razie, całkiem fajnie mi się na tym pracuje
__________________
Książki na wymianę: TUTAJ


Moja biżuteria: 2. grudnia - zapraszam!
shenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 16:42   #11
Kasia83
Zakorzenienie
 
Avatar Kasia83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 3 582
GG do Kasia83
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Ja nigdy nici nie używałam, ale widziałam plecionki Mariselli i takie dużo to "delikatniejsze" niż na żyłce, szersze bransoletki są nie wiem jak to nazwać.. lejące? Jenak przyzwyczajona jestem do żyłki i póki co plotę tylko na niej.
Kiedyś pewnie wypróbuję nić
__________________
Kasia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 14:30   #12
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

No właśnie bo to nie jest tak, że któryś sposób jest lepszy albo gorszy, każdy ma inne i mozliwości i efekty. Mówię Wam to ja, która wypróbowała wszystkie mozliwe sposoby plecenia i na drucie i na żyłce i na niciach różnego rodzaju.
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 15:12   #13
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Mi jak na razie bardzo podobają się nici NYMO
No i igły Beadalonu, wygląda na to, że nieprędko je połamię A w każdym razie znacznie lepsze niż te z Royal Stone (10 igieł od nich starczyło mi na niecały miesiąc, przy czym tylko 3 wytrzymały dłużej niż 5min)
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 15:38   #14
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

No ja bym nie zamieniła Nymo na Miyukowe nici ani KO, bo próbowałam i tylko te pierwsze przeszły próbę zwycięsko - mam chyba za dużo pary w łapkach albo zdolności nietypowe do zrywania Kilka lat już ich używam i są OK.
Zresztą - każdy ma inne łapki, inny poziom wygody Byle tylko plecenie sprawiało przyjemność
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 22:50   #15
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

A ja Nymo bardzo nie lubię... Męczę jeszcze ze dwie szpuleczki, ale już nigdy nie zamówię. W ogóle się nie sprawdzają w kontakcie z minerałami, przecierają, mechacą. Praktycznie przy każdej pracy (a moje są malutkie) na nymo mam zerwaną w trakcie nić. Ten sam wzór, te same koraliki i KO - nic się nie dzieje. Tak samo OK są te nici z SIlvexu sygnowane przez Miyuki. Na moje oko to ta sama nić.
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 22:57   #16
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Kurcze chyba się muszę zagłębić w temat mocniej bo w ogóle nie wiem nic na temat jakichś specjalistycznych nici czy igieł o których Wy piszecie. Ja jak używam nici to zwyczajne do skóry a igłę mam taką cieniusieńką 10 centymetrową z pasmanterii
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 09:40   #17
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Moniko Extrano - powiem Ci, że mnie zdziwiłaś. Ja nie mam takich problemów z nymo. Zdarza się owszem, że nić mi się rozdwaja na końcach, ale to się ucina i jest ok. Może masz niewłaściwe igły ( niektóre nie nadają się do nylonów gdyż mają ostre krawędzie przy uchu )? Aż się zdziwiłam, bo mi się nic nigdy nie mechaciło A używam nymo już 4 lata...
Te 3 nici różnią się trochę przekrojem - KO i miyukowe są okrągłe, nymo bardziej płaskie. Z doświadczenia wiem, że płaskie nici są wygodniejsze do plecionek stricte koralikowych - bo pozwalają na większą ilość przejść przez jeden koralik - bez jego pęknięcia ( co mi się nagminnie zdarzało przy koralikach "cut" i niciach okrągłych ). Stąd zdecydowanie wolę nymo, bo już sobie napsułam nerwów przy pękniętych przy samym końcu pracy i mi wystarczy
Ale i tak będę powtarzać do znudzenia - każdemu wg wygody i gustu - jednym wygodniej na żyłce, innym na nymo a innym na KO Byle było przyjemnie i bez nerwów
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 11:32   #18
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

To chyba nie kwestia igieł, bo na stałe używam tylko dwóch (mimo skomplikowanych wygibasów jakie czasami nimi robię, wyginają się ale nigdy jeszcze nie złamałam czasem gubię wtedy biorę nową) i używam kolejno z tą samą igłą różnych nici a efekt jak napisałam. Bardziej zwalam winę na minerały. Wykorzystuję je jako główny element praktycznie w każdej plecionce, a Ty raczej pleciesz z drobnych. Chociaż rzeczywiście nic jest najbardziej zniszczona, gdy się pomylę i wywlekam ją z igły, wyplatam i nawlekam na nowo (czyli kilka razy przeciągam oczkiem igły na całej długości)


Męczę to Nymo do końca bo mam je w fajnych kolorach i czasami potrzebuję je wykorzystać zamiast białych czy czarnych. Zrobię przy okazji zdjęcie jak wygląda ta nic pod koniec kolczyka.
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 23:51   #19
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Mały update: od ostatniego posta złamałam 3 igły. To były 15 Beadsmith , baaardzo cieniutkie i lekkie ugięcie powodowało złamanie.

Do tego zdjęcie resztek Nymo po zakończeniu naprawdę niewielkiego projektu. Może to srebro tak szarpie?Niestety te zmechacenia wystają później spomiędzy kulek.
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM

Edytowane przez extrano
Czas edycji: 2010-07-07 o 00:03
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 09:14   #20
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

O kurczę a ja myślałam, że one będą dla mnie zbawieniem, a tu niekoniecznie... A wracając do igieł to ja w końcu kupiłam sobie specjalne igły do koralikowania i kurcze strasznie się gną.. Mam dwunastki, to normalne? Bo ja już nie wiem, czy tylko te tak mają czy może wszystkie???
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 09:23   #21
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

A ja cały czas boję się używać nici w obawie, że się przetrą w czasie użytkowania. Mam Nymo 0, ale na razie czekają na lepsze czasy, a ja używam żyłki

Przy okazji mam do Was pytanie - wiecie może jak czytać te chińskie tabelkowe schematy? Chodzi mi o te tabelki z numerkami zamiast schematów.
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:30   #22
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez extrano Pokaż wiadomość
Mały update: od ostatniego posta złamałam 3 igły. To były 15 Beadsmith , baaardzo cieniutkie i lekkie ugięcie powodowało złamanie.
Do tego zdjęcie resztek Nymo po zakończeniu naprawdę niewielkiego projektu. Może to srebro tak szarpie?Niestety te zmechacenia wystają później spomiędzy kulek.
Ktoś mi kiedyś podrzucił info, że do srebra najlepsze FireLine, ale głowy nie dam bo to bardzo drogo wychodzi ( chyba grubo ponad 20 zł za mały motek) i jeszcze nie inwestowałam w taką drożyznę...
Owszem srebro potrafi czasem rozdzielić nić i nawet ją przeciąć, ale jest woskowanie - spróbuj te resztki na motku potraktować woskiem pszczelim, szczególnie jeśli często wycofujesz nici, tak jak piszesz.
15tek używasz do srebra i kamieni? To chyba miały prawo się złamać.. Mnie uczono, że do tego 10tki, max 12tki..
A z innej beczki - próbowałyście nici z empiku, bodajże Gutermanna ( na przezroczystym motku )?
Masakra.. skusiłam się na dwa kolory.. bez wosku ani rusz, węzełki się rozplątują, rozdziela się w palcach.. bardzo nie polecam nie wiem co z nimi zrobić
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 21:03   #23
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Tych 15 chciałam użyc do plecionki ze zdjęcia wyżej, tam są koraliki srebrne 1,8, 11o i 15o. Niezależnie do czego, jedną złamałam w palcach przy nawlekaniu. NA razie jak dla mnie najlepsze są te, ktore kupiłam pod Centralnym w pasmanterii (rozmiar 10/12, owszem po jakimś czasie się gną, ale nie łamią, a niewielkie zakrzywienie mi osobiście odpowiada . Wosk rzeczywiście trochę pomaga na Nymo, mam też Thread Haeven, niby lepszy, ale prawie to samo.

Jeśłi chodzi o przecieranie to jeszcze mi sie nie zdarzyła reklamacja z tego tytułu,
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 08:43   #24
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

A jakiej grubości nici używacie?
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 09:02   #25
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Najczęściej używam rozmiaru D bo robię w większości duże prace lub sporo elementów doszywam i D się sprawdza akurat do wszystkich naszyjników i bransolet
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 12:07   #26
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Ja mam 0, więc chyba dlatego boję się jej używać, bo jest za cienka :/
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 15:08   #27
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

"O" możesz spokojnie użyć do lekkich plecionych kolczyków bez metalu, płaskich plecionek - kolczyków, małych elementów do doszycia albo bardzo filigranowych wykończeń w koralikach 15tkach ( tam gdzie igła z normalną nitką już nie chce wejść ) itp.
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 00:35   #28
fellixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 171
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Mam dwa pytania.
Mam duży problem z żyłką. Gdy trzeba ją przeciągnąć kolejny raz przez drobne koraliki, które są dość ciasno splecione, to ona mi nie chce przejść, tylko wygina się. Doszłam do wniosku, że jest chyba za gruba, nie da się jej za bardzo nawlec do igły (zaczyna się rozwarstwiać). To jest 0,30. Widziałam dziś w Empiku 0,25, ale też wydawała się dość gruba. Jaki rozmiar polecacie ?
A drugie pytanie dotyczy ilości koralików. Jak obliczyć ile koralików powinnam mieć, żeby upleść sobie bransoletkę, albo sznur do wisiora?
Próbowałam kiedyś pleść bransoletkę takim wzorem jakby siatki, wydawało mi się, że mam wystarczającą ilość koralików i niestety zabrakło
fellixa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 07:42   #29
paola2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 257
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Nie wiem jak z obliczeniem materiału na pierwszą pracę, ale jak robię np drugą pracę podobną to ważę ją i potem odważam taką samą ilość materiału. Nie wiem czy jakoś pomogłam. Żyłki nie używam, więc w tej kwestii nie doradzę.
paola2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 09:03   #30
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Plecionki z koralików - porady, wzory, wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez fellixa Pokaż wiadomość
Mam dwa pytania.
Mam duży problem z żyłką. Gdy trzeba ją przeciągnąć kolejny raz przez drobne koraliki, które są dość ciasno splecione, to ona mi nie chce przejść, tylko wygina się. Doszłam do wniosku, że jest chyba za gruba, nie da się jej za bardzo nawlec do igły (zaczyna się rozwarstwiać). To jest 0,30. Widziałam dziś w Empiku 0,25, ale też wydawała się dość gruba. Jaki rozmiar polecacie ?
A drugie pytanie dotyczy ilości koralików. Jak obliczyć ile koralików powinnam mieć, żeby upleść sobie bransoletkę, albo sznur do wisiora?
Próbowałam kiedyś pleść bransoletkę takim wzorem jakby siatki, wydawało mi się, że mam wystarczającą ilość koralików i niestety zabrakło
Ja używam żyłki wędkarskiej 0,24 albo cieńszej- zależy do czego.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-28 17:37:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.