Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-09, 20:46   #661
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Szukam odzywki ktora uratuje moje suche i lamliwe wlosy Prosze o przeswietlenie pod tym katem loreal absolut repair i stwierdzenie czy jest warta swojej ceny.

Odżywka do spłukiwania. Głęboko regeneruje i odzywia uwrażliwioną powierzchnię włosa. WŁosy odzyskują prawidłową strukturę, są lekkie i natychmiast doskonale się rozczesują. Neofibrine: unikalne połączenie ceramidu Bio-Mimetic, aby intensywnie zregenerować włosy, składników nadających włosom polysk oraz filtru UV. Pomaga zapewnić trwałą ochronę powierzchni włosa na całej jego długości.

Skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, peg-180, amodimethicone, cetyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, ethylhexyl methoxycinnamate, trideceth-12, linalool, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, chlorhexidine, dihydrochloride, cetrimonium chloride, limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, ci 19140 / yellow 5, ci 15985 / yellow 6, ci 17200 / red 33, parfum / fragrance
variete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 10:34   #662
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

po pierwsze: super temat
po drugie: czy mogłaby któraś z Was sprawdzin czy ten podkład nadawałby się dla posiadaczki cery trądzikowej żeby nie zapychał itd
L'Oreal, Ideal Balance (podkład)

Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, phenyl trimethicone, dimethicone copolyol, polymethyl methacrylate, titanium dioxide, polyglyceryl-4 isostearate, propylene glycol, peg-8, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, isostearyl diglyceryl succinate, polyglycerin-6, peg-20, magnesium sulfate, nylon-12, glycerin, hamamelis virginiana/hamamelis virginiana extract, nelumbo nucifera/nelumbium speciosum flower extract, disteardimonium hectorite, phenoxyethanol, acetylated glycol stearate, diazolidinyl urea, parfum/fragrance, methylparaben, butylparaben, isopropyl titanium triisostearae, alumina, triethanolamine, silica [+/- may contain: CI 77891/titanium dioxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499/iron oxides]. (F.I.L. B6065/1)

albo polecic jakiś dobry podkład a może lepiej by było używać pudru?

a po trzecie: może zabrzmi to trochę egoistycznie ale też bym tak chciała umieć rozszyfrowywać składniki kosmetyków a więc pytanie do L_V i innych
skąd ta wiedza? książki ? studia?
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 13:03   #663
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witajcie ponownie.

Poddaje pod analize nowy produkt oriflame.
z obietnic producenta:

Skindividual Day Fluid SPF 15
Ultralekki fluid z wysokim filtrem UV i technologią Dermo-Adapt™ chroni skórę przed szkodliwym wpływem środowiska, dodaje jej blasku, uelastycznia i wygładza. Szybko się wchłania, idealny do cery mieszanej i tłustej. 50 ml

Skład:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, squalane, triethylhexanoin, nylon-12, cetyl alcohol, dimethicone, polyacrylate-13, c20-22 alkyl phosphate, ceteareth-12, steareth-2, xylitylglucoside, c20-22 alcohols, caprylyl glycol, stearyl alcohol, polyisobutene, phenoxyethanol, ceteareth-20, imidazolidinyl urea, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, parfum, anhydroxylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sodium lauroyl lactylate, xylitol, methylparaben, polysorbate 20, sorbitan isostearate, xanthan gum, distearyl ether, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ceramide 3, bht, chondrus crispus, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, carbomer, glucose, ceramide 1

Co z komedogennością i skłonnościa do podrażnień?. I czy filtr w tym specyfiku jest stabilny?

Pozdrawiam

aptekus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 15:05   #664
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

barzdo bym prosiła o zanalizowanie składu i kilka informacji do jakiej cery ten kosmetyk sie nadaje, czy ma duża zapychaczy i czy bardzo wysusza .

Dax Cosmetic

informcje na opakowaniu:
Peeling drobnoziarnsty z mikrokryształakami bambusa
oczyszcza,wygładza,odświe rza
do cery normalnej i suchej

skład:
-aqua
-Cocoamidopropyl Betaine
-Polyethylene
-Polypropylene Terephtalate
-PEG-7 Glyceryl Cocoate
-Triethanolamine
-Oryza Sativa
-Bambusa Vulgaris
-AmmomumAromaticum
-Lactose
-Cellulose
-Hydroxypropyl Methylcellulose
-Tocopheryl Acetate
-Retinyl Palmitate
-Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
-Methylchloroisothiazolino ne
-methylisothiasolinone
-Parfum
-C.I. 77007
-C.I. 42090

(co to za substancje-e dwie ostatni zaszyfrowane?)


dodatkowo na opakowaniu jest napisane,że :
mikrokryształki bambusa skutcznie usuwają z twarzy znieczyszczenia oraz obumarłe komórki naskórka. Wyciąg z ziaren dzikiego ryżu bogaty w wielocukry, sole mineralne, wit z grupy B oraz wit A+E nadaja skórze yrażna miekkośc i gładkośc. Wyciąg z rośliny Tsao Ko o działaniu tonizujacym i antybakteryjnym zabezpiecza skórę przed dronymi infekcjami.

powiedzcie mi czy to cos warte i czy połaca sie wydawa na to ok 12 zł ???

(teraz kupiłam sobie saszetke i nie wiem czy jest sens to ciągnąc)
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 17:07   #665
palemka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 11
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

By ozywic kolor twarzy bez udzialu promieni slonecznych, zastanawiam sie nad jej kosmetycznym opaleniem. Wypatrzylam ostatnio kremik (generalnie nie mam nic do zazucenia NIVEA), mam jednak kilka pytan:
- nie jest podana wartosc SPF, zatem jak mam rozumiec zawarte w nim uzycie filtrow?
- czy nie bedzie zanadto zapychal-podraznial?
- czy mozna go wedlug producenta uzywac go jako "samowystarczajacego" kremu, czy jako dodatek do innego, czy nawilza dostatecznie dobrze?

Summer Beauty NIVEA VISAGE


Aqua, Glycerin, Polyglyceryl- 3 Methylglucose Distearate, Cyclomethicone, Dihydroxyacetone, Myristyl Myristate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetyl Alcohol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Dimethicone, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba Oil), Tocopheryl Acetate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, Citric Acid, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrance.

palemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 19:08   #666
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez variete Pokaż wiadomość
Szukam odzywki ktora uratuje moje suche i lamliwe wlosy Prosze o przeswietlenie pod tym katem loreal absolut repair i stwierdzenie czy jest warta swojej ceny.

Odżywka do spłukiwania. Głęboko regeneruje i odzywia uwrażliwioną powierzchnię włosa. WŁosy odzyskują prawidłową strukturę, są lekkie i natychmiast doskonale się rozczesują. Neofibrine: unikalne połączenie ceramidu Bio-Mimetic, aby intensywnie zregenerować włosy, składników nadających włosom polysk oraz filtru UV. Pomaga zapewnić trwałą ochronę powierzchni włosa na całej jego długości.

Skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, peg-180, amodimethicone, cetyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, ethylhexyl methoxycinnamate, trideceth-12, linalool, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, chlorhexidine, dihydrochloride, cetrimonium chloride, limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, ci 19140 / yellow 5, ci 15985 / yellow 6, ci 17200 / red 33, parfum / fragrance
cetearyl alcohol-nawilzacz
behentrimonium chloride-srodek antystatyczny,stosowany glownie w kosmetykach do pielgnacji wlosow. Ma działanie wygładzające, dzięki któremu włosy odzyskują swój blask, miękkość i gładkość
jest środkiem ułatwiającym rozczesywanie i zapobiegającym elektryzowaniu się włosów.
amodimethicone-srodek bazujacy na silikonie,ma dzialanie antystatyczne,jej zadaniem jest ułatwiać rozczesywanie i zapobiegać elektryzowaniu się włosów.
cetyl esters-emolient
ethylhexyl methoxycinnamate-filtr przeciwsloneczny
hydroxyethylcellulose-substancja ochronna
methylparaben-konserwant
trideceth-12 to chyba silikon nablyszczajacy

Wg mnie maska jest odzywcza,silnie nawilzajaca dobra do wlosow suchych.Dobrze moze sluzyc grubym wlosom z natury chociaz sama uzywalam tej serii i jest ona moja ulubiona z wyrobow L'oreala



Cytat:
Napisane przez agucha1712 Pokaż wiadomość
po pierwsze: super temat
po drugie: czy mogłaby któraś z Was sprawdzin czy ten podkład nadawałby się dla posiadaczki cery trądzikowej żeby nie zapychał itd
L'Oreal, Ideal Balance (podkład)

Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, phenyl trimethicone, dimethicone copolyol, polymethyl methacrylate, titanium dioxide, polyglyceryl-4 isostearate, propylene glycol, peg-8, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, isostearyl diglyceryl succinate, polyglycerin-6, peg-20, magnesium sulfate, nylon-12, glycerin, hamamelis virginiana/hamamelis virginiana extract, nelumbo nucifera/nelumbium speciosum flower extract, disteardimonium hectorite, phenoxyethanol, acetylated glycol stearate, diazolidinyl urea, parfum/fragrance, methylparaben, butylparaben, isopropyl titanium triisostearae, alumina, triethanolamine, silica [+/- may contain: CI 77891/titanium dioxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499/iron oxides]. (F.I.L. B6065/1)

albo polecic jakiś dobry podkład a może lepiej by było używać pudru?

a po trzecie: może zabrzmi to trochę egoistycznie ale też bym tak chciała umieć rozszyfrowywać składniki kosmetyków a więc pytanie do L_V i innych
skąd ta wiedza? książki ? studia?
Podklad jest nafaszerowany silikonami do tego nylon-wiec najlepiej bedzie spisywal sie na cerach mieszanych/tlustych bo ma zadanie matujace,jezeli tolerujesz silikony w skladach to powinnas byc zadowolona-podklad jest w miare lekki,jednak nie moge Ci zareczyc ze bedziesz z niego zadowolona.
Kazda cera jest inna i niestety reakcje moga byc przerozne,zalecam testowanie przed zakupem.

Dla mnie osobiscie odpada ten podklad wlasnie przez ilosc silikonow jakie sa w niego wpakowane,podraznil mnie i to dosc paskudnie-a ogolnie toleruje silikony,jednak widac nie w takiej ilosci.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 19:12   #667
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę pod kątem ochrony włosów przed wysoką temperaturą. Chroni czy pic na wodę?

Kallos, Relax - balsam do prostowania włosów
teoretycznie: "Bogaty w naturalne składniki (m.in. olejek jojoba i proteiny) które chronią i odbudowują włosy. Wygładza kręcone kosmyki włosów, chroni je podczas suszenia. Dzięki specjalnym składnikom (odżywczym, antystatycznym i ochronnym) włosy opierają się wilgoci. "
Skład (sama wklepuję, mogą być błędy):
Aqua, Cyclomethicone, Polyquaternium-37, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, PPG-1 Trideceth-6, Simmondsia ChinensisC12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol (drugi raz??), Polysorbate 20, Polyquaternium-11, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Cinnamal Alcohol, Citronellol, Coumarin, Haxyl Cinnamal, Geraniol, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Citral, Limonene, Linalool, Buthylphenyl Methylpropaniol, Eugenol

ufff.
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-10, 19:35   #668
Małgosia*79
Raczkowanie
 
Avatar Małgosia*79
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 275
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przeszukałam wątek, ale przeciwzmarszczkowego kremu z Oceanica nie znalazłam. Proszę o analizę, czy są tu jakieś zapychacze, bo dziwnie po użyciu tego kremu pojawiły mi się 2 brzydkie syfki a to akurat ostatnio mi się nie zdarzało. I jeszcze jedno czy on rzeczywiście ma właściwości przeciwzmarszczkowe?? I czemu tak marze się po buzi i długo wchłania??

AA Face, Oceanic, Wygładza zmarszczki, krem nawilżający z algami niebieskimi i witaminami A, B, C, E
Obietnica producenta:
Krem o lekkiej konsystencji zawiera sok Aloe vera bogaty w witaminy A, B, C, E oraz czynniki głęboko i intensywnie nawilżające. Ponadto receptura została wzbogacona o witaminę E i ekstrakt z alg niebieskich. Spirulina, które opóźniają powstawanie zmarszczek. Alantoina łagodzi podrażnienia i regeneruje naskórek. Krem chroni skórę przed negatywnymi skutkami działania zanieczyszczonego środowiska, nadaje jej świeżość i zdrowy koloryt. Stanowi idealny podkład pod makijaż. Nie powoduje podrażnień spojówek.

Skład:
Aqua, Ethylheksyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Steareth-2, Triisononanoin, Steareth-21, Sericin, Glyceryl Polymethacrylate and Glucoproteins and Yeast Extract and Aleuretic Acid, Pisces and Algea, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal.
Małgosia*79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 20:30   #669
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny kochane, nie było mnie na forum kilka dni i widze że mam spore zaległości w odpisywaniu na Wasze posty - prosze jeszcze o kilka dni cierpliwości
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 07:56   #670
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Cytat:
Napisane przez Małgosia*79 Pokaż wiadomość
Przeszukałam wątek, ale przeciwzmarszczkowego kremu z Oceanica nie znalazłam. Proszę o analizę, czy są tu jakieś zapychacze, bo dziwnie po użyciu tego kremu pojawiły mi się 2 brzydkie syfki a to akurat ostatnio mi się nie zdarzało. I jeszcze jedno czy on rzeczywiście ma właściwości przeciwzmarszczkowe?? I czemu tak marze się po buzi i długo wchłania??

AA Face, Oceanic, Wygładza zmarszczki, krem nawilżający z algami niebieskimi i witaminami A, B, C, E
Obietnica producenta:
Krem o lekkiej konsystencji zawiera sok Aloe vera bogaty w witaminy A, B, C, E oraz czynniki głęboko i intensywnie nawilżające. Ponadto receptura została wzbogacona o witaminę E i ekstrakt z alg niebieskich. Spirulina, które opóźniają powstawanie zmarszczek. Alantoina łagodzi podrażnienia i regeneruje naskórek. Krem chroni skórę przed negatywnymi skutkami działania zanieczyszczonego środowiska, nadaje jej świeżość i zdrowy koloryt. Stanowi idealny podkład pod makijaż. Nie powoduje podrażnień spojówek.

Skład:
Aqua, Ethylheksyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Steareth-2, Triisononanoin, Steareth-21, Sericin, Glyceryl Polymethacrylate and Glucoproteins and Yeast Extract and Aleuretic Acid, Pisces and Algea, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal.
Krem ma faktycznie bardzo dużo treściwych emolientów - zaznaczyłam je na czarno. Jest zdecydowanie do cer suchych, te normalne czy mieszane może pozapychać. Ponadto, same algi moga zapychać Krem naprawdę nie jest zły i będzie miał działąnie silnie nawilżjące i p/zmarszczkowe - wszystkie skłądniki wymienione przez producenta są w kremie i to na dosyć wysokich pozycjach w składzie. Jeśłi nie chcesz lub boisz sie smarować nim twarz - zużyj na szyję i dekolt, jesli oczywiscie nie masz problemu z wypryskami na dekolcie.

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Proszę o analizę pod kątem ochrony włosów przed wysoką temperaturą. Chroni czy pic na wodę?

Kallos, Relax - balsam do prostowania włosów
teoretycznie: "Bogaty w naturalne składniki (m.in. olejek jojoba i proteiny) które chronią i odbudowują włosy. Wygładza kręcone kosmyki włosów, chroni je podczas suszenia. Dzięki specjalnym składnikom (odżywczym, antystatycznym i ochronnym) włosy opierają się wilgoci. "
Skład (sama wklepuję, mogą być błędy):
Aqua, Cyclomethicone, Polyquaternium-37, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, PPG-1 Trideceth-6, Simmondsia ChinensisC12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol (drugi raz??), Polysorbate 20, Polyquaternium-11, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Cinnamal Alcohol, Citronellol, Coumarin, Haxyl Cinnamal, Geraniol, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Citral, Limonene, Linalool, Buthylphenyl Methylpropaniol, Eugenol

ufff.
Z tymi wszelakimi praparatami termoochronnymi i do prostowania mam spory problem, bo nie spotkałam się z takim wydawnictwem, które wymieniałoby skłądniki chroniące włos przed wysoką temperaturą, więc ciezko mi powiedziec czego szukac. Wiem co nieco o filtrach i ewentualnie naturalnych filtrach roslinnych, ale to za mało.
Skłąd preparatu, który wklepałaś to w zasadzie sporo silikonów - i tu rozumiem ich uzycie, silikony tworza filtr na włosie, wiec tym samym chronia włos przed działaniem czynnikow "zewnętrznych". Ze skłądników odzywczych widze tu proteiny sojowe, zbożowe, kukurydziane, jojobę. Reszta to "baza" produktu. W zasadzie producent nie kłamie, myślę, że możesz spróbowac. Ja jeszcz enie mam porónania z innymi produktami termoochronnymi tego typu, wiec ciezko mi ocenic czy ten jest ok [ale jak na moje oko źle nie wygląda].

Cytat:
Napisane przez palemka Pokaż wiadomość
By ozywic kolor twarzy bez udzialu promieni slonecznych, zastanawiam sie nad jej kosmetycznym opaleniem. Wypatrzylam ostatnio kremik (generalnie nie mam nic do zazucenia NIVEA), mam jednak kilka pytan:
- nie jest podana wartosc SPF, zatem jak mam rozumiec zawarte w nim uzycie filtrow?
- czy nie bedzie zanadto zapychal-podraznial?
- czy mozna go wedlug producenta uzywac go jako "samowystarczajacego" kremu, czy jako dodatek do innego, czy nawilza dostatecznie dobrze?

Summer Beauty NIVEA VISAGE


Aqua, Glycerin, Polyglyceryl- 3 Methylglucose Distearate, Cyclomethicone, Dihydroxyacetone, Myristyl Myristate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetyl Alcohol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Dimethicone, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba Oil), Tocopheryl Acetate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, Citric Acid, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrance.

Po kolei:
- nie podano wartosci spf bo producent zapewne nie przeprowadził badań wyliczających wartosc spf, po prstu wrzucili trochę parsolu do kremu;
- pytanie 2 i 3 łaczą sie ze soba. Krem tenzawiera emolienty = skłądniki nawilżające, i to całkiem niezłe. Oznacza to, ze nie musisz juz stosować oddzielnego kremu nawilżającego. Tak na pierwszy rzut oka - krem ten nie pwinien zapychac [chyba ze nie trawisz jojoby], ale jesli dorzucisz jescze jeden krem, to moze juz byc za dużo...

Cytat:
Napisane przez variete Pokaż wiadomość
Szukam odzywki ktora uratuje moje suche i lamliwe wlosy Prosze o przeswietlenie pod tym katem loreal absolut repair i stwierdzenie czy jest warta swojej ceny.

Odżywka do spłukiwania. Głęboko regeneruje i odzywia uwrażliwioną powierzchnię włosa. WŁosy odzyskują prawidłową strukturę, są lekkie i natychmiast doskonale się rozczesują. Neofibrine: unikalne połączenie ceramidu Bio-Mimetic, aby intensywnie zregenerować włosy, składników nadających włosom polysk oraz filtru UV. Pomaga zapewnić trwałą ochronę powierzchni włosa na całej jego długości.

Skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, peg-180, amodimethicone, cetyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, ethylhexyl methoxycinnamate, trideceth-12, linalool, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, chlorhexidine, dihydrochloride, cetrimonium chloride, limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, ci 19140 / yellow 5, ci 15985 / yellow 6, ci 17200 / red 33, parfum / fragrance
Hex juz w zasadzie odpowiedziała na Twojego posta, ja dodam od siebie tyle, że ta maska narawdę działa, chociaż wersja Intense repair jest chyba nieco bardziej..hmmm.."intensyw na" To jedna z moich 3 ulubionych masek do włosów [tych działających].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 10:42   #671
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja mam takie pytanie: czy ktoś ma może skład INCI kremu antybakteryjnego Ziaja Nuno ( z kwasem salicylowym, wysłałam do Ziaji maila z pytaniem o stężenie kwasu - odpowiedzieli, że do 2 %. ). Interesuje mnie czy nie ma zapychaczy.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 11:20   #672
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Yves Rocher, Bronze Nature Lift Autobronzant (przeciwzmarszczkowy krem samoopalający do twarzy)Szukaj w KWC
Zgłaszająca osoba: Kamlisa

Zapewnia naturalną opaleniznę, jednocześnie pielęgnując skórę, wygładzając i zapobiegając jej starzeniu. Nakładać na twarz i szyję do uzyskania pożądanego efektu maksimum przez kolejne 4 dni.

Ma ktoś może skład tego samoopalacza?
Kusi mnie, a boję się, zeby mnie nie zapchał ..... albo może wiecie, czy nie zapycha....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 11:33   #673
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

DERMIKA LEKKI KREM NAWILŻAJĄCY
do cery wrażliwej na słońce SPF 14

http://www.dermika.pl/engine/index.p...=11&produkt=65


Aqua, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Persea Gratissima, Glycerin, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Shorea Stenoptera, Titanium Dioxide, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Dimethicone, Ceteareth-6, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Alumina, Silica, Carbomer, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Yeast Extract, Ascorbyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea

Czy możecie proszę zerknąć na skład tego kremu?
czy jest rzeczywiście lekki?


i na drugi:
Lirene Dermoprogram, Aqua, Delikatny krem nawilżająco-ochronny (sklad w załączniku)
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15266



szukam czegos pod makijaż dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się (czoło i nos)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9820.jpg (22,9 KB, 12 załadowań)
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 11:45   #674
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Ma ktoś może skład tego samoopalacza?
Kusi mnie, a boję się, zeby mnie nie zapchał ..... albo może wiecie, czy nie zapycha....
niestety nie mam tego składu,choc krem uzywałam, troche wysusza.

A może ktos by sie odwazył na analize składu porównawczą tych trzech kremików samoopalających do twarzy.
Teraz jest to kwestia interesująca wiele z Nas. W końcu zbliza sie lato...


Chodzi o to czy: nie podrażni naczynkowców, nie wysuszy wrażliwców i nie pozapycha mieszanych i tłustych cer.
Johnson & Johnson, Holiday Skin, Daily Facial Moisturiser Normal to Combination Skin (Nawilżający krem na dzień do skóry normalnej i mieszanej)

Skład:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Sorbitol, Glycerin, Dihydroxyacetone, Cyclohexasiloxane, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, PEG - 100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, p-Anisic Acid, Cyclopentasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Parfum

Garnier Skin Naturals, Skóra muśnięta słońcem, Krem nawilżający

Składy:
/do cery jasnej/
Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Stearyl Alcohol, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-15, Dihydroxyacetone, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Dimethiconol, Limonene, Linalool, Propylparaben, Isobutylparaben, Farnesol, Bisabolol, Methylparaben, BHT, Butylparaben, Citronellol, Citral, Parfum/Fragrance
/do cery śniadej/
aqua/water, propylene glycol, glycerin, dicapryryl carbonate, cyclohexasiloxane, cetearyl glucoside, dimethicone, prunus armeniaca/apricot kernel oil, tocopherol, hydroxisohexyl 3-cyclohexene, carboxaldehyde, phenoxyethanol, ethylparaben, silica, polymethyl, silsequioxane, limonene, linalool, benzyl salicylate, propylbaraben, isobutyl paraben, alpha-isomethyl ionone, geraniol, disodium sdta, methylparaben, butylparaben, citrus limonum/lemon extract, butylphenyl methyl propional, citronellol, citral, coumarin, glycine soja/soybean oil, parfum/fragrance


Dove, Summer Glow, Daily Face Moisturiser (Krem nawilżający do twarzy z substancją samoopalającą)

Skład:
/jasna karnacja/
Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Dihydroxyacetone, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Stearamide AMP, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Squalane, Polysorbate 60, Erythrulose, Potato Starch Modified, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Pozdrawiam.
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 13:10   #675
palemka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 11
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V
Potwierdzilas moje uzasadnione watpliwosci co do tego samoopalacza. Denerwujace, ze firmy wypuszczaja produkt z opisem, ktory trudno im uzasadnic (tiaa ochrona uva/b). Podaruje sobie go, poza tym on okropnie smierdzi i jest sie po nim zoltym (proba na udzie )

Zanim przetestuje wasze proste i skuteczne mikstury z biochemii (czekam na polprodukty) poddaje pod wasza opinie dwa kosmetyki.
- czy sa faktycznie takie super jak zapewnienia sprzedawcy?
- co w nich takiego innowacyjnego i doskonalego?
- skoro takie tresciwe - co zapycha?
- czy skora naczynkowa moze byc podrazniona?
Uwaga dolaczam dwa mega dlugie opisy.

Multivitamin Power Recovery Masque (Dermalogica)


Ingredients: Matricaria(chamomilla Recutita) Extract, Glyycerin, Sodium Polyacrylate, Butyelene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Deproplene Gylcol Dibenzoate, Ppg-15, Stearyl Ether Benzoat, Algae Extract,betalucan, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Glyucereth-7 Triacetate, Di-c12-15 Alkyl Furnarate, Panthenol, Tocopherylacetate, Babassu(orbignya Oleifera) Oil, Avacado9persea Gratissima0 Oil Unsaponifiables, Stearyl Alchol, Phospholipids, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Linoleic Acid, Hydrogenated Vegetable Oil, Beta-carotene, Lactic Acid, Dimethicone, Grape(vitis Vinifera) Seed Extract, Lemon(citrus Medica Limonium) Peel Extract, Licorice(glycyrrhiza Glabra) Extract, Comfrey(symphytum Offcinale) Extract, Burdock(arctium Majus) Seed Extract, Chamomile(anthemis Nobilis) Oil, Propylene Glycol, Soduim Pca, Allantoin, Menthoxypropanediol, Dea-cetyl Phosphate, Sorbitan Stearate, Carbomer, Sclerotium Gum, Tetrasodium Edta, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Annato(ci 75120).

Super Rich Repair (Dermalogica)

Ingredients: Water (Aqua), Isohexadecane, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Octyldodecyl Neopentanoate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dipropylene Glycol, Cetyl PEG-PPG-10/1 Dimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Zinc Oxide, PEG-8 Beeswax, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cetyl Dimethicone, Isostearic Acied, Phenoxyethanol, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Hexldecanol, Butylene Glycol, Extracts Of: Avena Sativa (Oat) Kernel, Pyrus Malus (Apple) Fruit; Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methylparaben, Colloidal Oatmeal, Carbomer, Triethoxysilylethyl Polydimethylsiloxyethyl Hexyl Dimethicone, Borago Officinalis Seed Oil, Madecassoside, Genistein, Hydrogenated Coconut Oil, Gardenia Tahitensis Flower, Glucosamine HCI, Algae Extract, Yeast Extract (Faex), Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Oenothera Biennis (Evening Promrose) Oil, Essential Oils Of: Satalum Album (Sandalwood), Pinus Sylvestris Leaf, Geranium Maculatum, Cedrus Atlantica (Cedarwood) Bark, Cupressus Sempervirens, Eucalyptus Globulus Leaf; Urea, Propylparaben, Polysorbate 20, Tocopherol, Linalool.
palemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 13:18   #676
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez arwenasz Pokaż wiadomość
Ja mam takie pytanie: czy ktoś ma może skład INCI kremu antybakteryjnego Ziaja Nuno ( z kwasem salicylowym, wysłałam do Ziaji maila z pytaniem o stężenie kwasu - odpowiedzieli, że do 2 %. ). Interesuje mnie czy nie ma zapychaczy.
UFF! Przepisałam z opakowania, mam nadzieje ze jest niewiele błędów. Sama jestem ciekawa co to za chemię tam napakowali (strasznie duzo tego...) Kwas salicylowy gdzies w polowie dopiero tak wiec raczej niewielki z niego pozytek :/

Ziaja - Krem antybakteryjny Nuno

Aqua, Aluminium Starch Odenlysuccinate, Isohexadecane, Butylene Glycol, PEG-60, Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Glycerin, Carbomer, Nordihydroguaiarelic Acid, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Salicylic Acid, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Mathylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Linaool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide.
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 13:23   #677
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez martiniątko Pokaż wiadomość
UFF! Przepisałam z opakowania, mam nadzieje ze jest niewiele błędów. Sama jestem ciekawa co to za chemię tam napakowali (strasznie duzo tego...)

Ziaja - Krem antybakteryjny Nuno

Aqua, Aluminium Starch Odenlysuccinate, Isohexadecane, Butylene Glycol, PEG-60, Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Glycerin, Carbomer, Nordihydroguaiarelic Acid, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Salicylic Acid, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Mathylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Linaool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide.
Dzięki, typowych - mnie zapychających zawsze składników nie widzę, ale jest wiele tego i przydałaby się tęga głowa do analizy.
A skoro spisałaś z opakowania - to używasz? jak wrażenia? Jest lekki?
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 13:47   #678
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez arwenasz Pokaż wiadomość
Dzięki, typowych - mnie zapychających zawsze składników nie widzę, ale jest wiele tego i przydałaby się tęga głowa do analizy.
A skoro spisałaś z opakowania - to używasz? jak wrażenia? Jest lekki?
Właśnie dzisiaj kupiłam i raz się posmarowałam na buzi Jak na razie to całkiem fajny bo wchłania się w 100% i nic zupełnie nie zostaje, zadna warstewka, skora jesy zupelnie matowa. Konsystencja dosyć rzadka. Ale nie podoba mi się bardzo instensywny i duszący zapach... Tez nie widze zapychaczy.
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 15:19   #679
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

zmieniam treść bo nie zauważyłam odpowiedzi
serdeczne dzięki Hexxana
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 16:53   #680
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałabym prosić o analizę dwóch kosmetyków Ziaji Tin Tin z nowej serii. Wydaje mi się że żel chyba jest łagodny, nie zawiera sls.

Żel oczyszczający antybakteryjny:

Aqua, Coco Glucoside, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspomyler, Sodium Benzoate, 2-Bromo-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Benzyl Salicylate, Triethanolamine

Tonik antybakteryjny:

Aqua, Glycerin, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Benzyl Salicylate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Eugenol, Citric Acid.


Mam pytanie. Znalazłam na internecie serię Ziaji Pro i chciałabym wiedzieć czy te kosmetyki można stosować codziennie (chodzi mi o żel oczyszczający do twarzy i tonik do cery mieszanej).
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 19:38   #681
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

jakie zastosowanie w kosmetykach ma kwiat lipy????

i jeszce jedno pytanie
znalazlam na stronie algi brunatne z czym to moge poloczyc zeby wyszlo z tego jakies mazidlo do smarowania ?? chcialabym zrobic jakies mazidlo i smarowac sie tym aby zredukowac cellulit
http://www.ecospa.pl/algi-morskie-br...f54ed1a679ca2a

Edytowane przez MonalisaG
Czas edycji: 2007-04-11 o 19:58
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 21:40   #682
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V i Hexanna ja ma do Was takie pytanie ogólne Już wytropiłam, że zapycha mnie caprylic/capric triglicerides czy jakoś tak, wiadomo o co chodzi Czy w produktach do włosów też powinnam tego unikać? Chodzi mi o odżywki do spłukiwania i serum, którego się nie spłukuje.

I co to jest wszechobecne limonene i linalool?
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 22:56   #683
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

limonene i linalool to dwa z 26 środków zapachowych uznanych przez Komisję EU za najbardziej szkodliwe, które muszą być wyszczególniane w składzie (pozostałych producent nie musi wymieniać, wystarczy że napisze: parfum)
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 08:08   #684
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
DERMIKA LEKKI KREM NAWILŻAJĄCY
do cery wrażliwej na słońce SPF 14

http://www.dermika.pl/engine/index.p...=11&produkt=65


Aqua, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Persea Gratissima, Glycerin, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Shorea Stenoptera, Titanium Dioxide, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Dimethicone, Ceteareth-6, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Alumina, Silica, Carbomer, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Yeast Extract, Ascorbyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea

Czy możecie proszę zerknąć na skład tego kremu?
czy jest rzeczywiście lekki?
O taki średnio-lekki bym powiedziała. Dermika chyba nie robi lekkich kosmetyków, jeszcze nie widziałam takiego. Ale skoro jest to krem do cery wrażliwej, musi mieć odpowiednie emolienty i te spełniają kryteria.



Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
i na drugi:
Lirene Dermoprogram, Aqua, Delikatny krem nawilżająco-ochronny (sklad w załączniku)
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15266

szukam czegos pod makijaż dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się (czoło i nos)
Pod makijaż będzie z ciężki jak na moje oko - to niegłui krem, ale dosyć treściwy, ma sporo "konkretnych" emolientów: wazeline, gliceryne, alkohol cetarylowy itp.

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
niestety nie mam tego składu,choc krem uzywałam, troche wysusza.

A może ktos by sie odwazył na analize składu porównawczą tych trzech kremików samoopalających do twarzy.
Teraz jest to kwestia interesująca wiele z Nas. W końcu zbliza sie lato...


Chodzi o to czy: nie podrażni naczynkowców, nie wysuszy wrażliwców i nie pozapycha mieszanych i tłustych cer.
Johnson & Johnson, Holiday Skin, Daily Facial Moisturiser Normal to Combination Skin (Nawilżający krem na dzień do skóry normalnej i mieszanej)

Skład:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Sorbitol, Glycerin, Dihydroxyacetone, Cyclohexasiloxane, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, PEG - 100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, p-Anisic Acid, Cyclopentasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Parfum

Garnier Skin Naturals, Skóra muśnięta słońcem, Krem nawilżający

Składy:
/do cery jasnej/
Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Stearyl Alcohol, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-15, Dihydroxyacetone, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Dimethiconol, Limonene, Linalool, Propylparaben, Isobutylparaben, Farnesol, Bisabolol, Methylparaben, BHT, Butylparaben, Citronellol, Citral, Parfum/Fragrance
/do cery śniadej/
aqua/water, propylene glycol, glycerin, dicapryryl carbonate, cyclohexasiloxane, cetearyl glucoside, dimethicone, prunus armeniaca/apricot kernel oil, tocopherol, hydroxisohexyl 3-cyclohexene, carboxaldehyde, phenoxyethanol, ethylparaben, silica, polymethyl, silsequioxane, limonene, linalool, benzyl salicylate, propylbaraben, isobutyl paraben, alpha-isomethyl ionone, geraniol, disodium sdta, methylparaben, butylparaben, citrus limonum/lemon extract, butylphenyl methyl propional, citronellol, citral, coumarin, glycine soja/soybean oil, parfum/fragrance


Dove, Summer Glow, Daily Face Moisturiser (Krem nawilżający do twarzy z substancją samoopalającą)

Skład:
/jasna karnacja/
Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Dihydroxyacetone, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Stearamide AMP, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Squalane, Polysorbate 60, Erythrulose, Potato Starch Modified, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Pozdrawiam.
Postawiłaś kryteria w zasadzie prawie niemożliwe i wzajemnie sie wykluczające, gdyż: jeśłi ma nie wysuszac wrażliwców i nie podrazniac naczynek, krem powinien byc bogaty w emolienty. Ale emolienty mogą zapychac, a krem am jeszcze dodatkwo byc nie zapychający.Ciężkie zadanie Żaden z kremów nie zawiera składników "Zakazanych" dla naczynkowców i wrazliwców, chyba ze ktoś jest wrażłiwy na dihydroaceton [DHA], to wtedy może zapomnieć o samoopalaczach.

Najwięcej DHA ma [patrzac na skłądy, nie znam dokłądnych proporzji, więc jest to "na oko"] Dove. ten tez może najbardziej wysuszac, gdyz DHA wysusza lekko skórę i jest to fakt. potem w kolejce jest Garnier no i najbardziej nawilżający wydaje sie Johnson.

Cytat:
Napisane przez palemka Pokaż wiadomość
L_V
Potwierdzilas moje uzasadnione watpliwosci co do tego samoopalacza. Denerwujace, ze firmy wypuszczaja produkt z opisem, ktory trudno im uzasadnic (tiaa ochrona uva/b). Podaruje sobie go, poza tym on okropnie smierdzi i jest sie po nim zoltym (proba na udzie )

Zanim przetestuje wasze proste i skuteczne mikstury z biochemii (czekam na polprodukty) poddaje pod wasza opinie dwa kosmetyki.
- czy sa faktycznie takie super jak zapewnienia sprzedawcy?
- co w nich takiego innowacyjnego i doskonalego?
- skoro takie tresciwe - co zapycha?
- czy skora naczynkowa moze byc podrazniona?
Uwaga dolaczam dwa mega dlugie opisy.

Multivitamin Power Recovery Masque (Dermalogica)


Ingredients: Matricaria(chamomilla Recutita) Extract, Glyycerin, Sodium Polyacrylate, Butyelene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Deproplene Gylcol Dibenzoate, Ppg-15, Stearyl Ether Benzoat, Algae Extract,betalucan, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Glyucereth-7 Triacetate, Di-c12-15 Alkyl Furnarate, Panthenol, Tocopherylacetate, Babassu(orbignya Oleifera) Oil, Avacado9persea Gratissima0 Oil Unsaponifiables, Stearyl Alchol, Phospholipids, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Linoleic Acid, Hydrogenated Vegetable Oil, Beta-carotene, Lactic Acid, Dimethicone, Grape(vitis Vinifera) Seed Extract, Lemon(citrus Medica Limonium) Peel Extract, Licorice(glycyrrhiza Glabra) Extract, Comfrey(symphytum Offcinale) Extract, Burdock(arctium Majus) Seed Extract, Chamomile(anthemis Nobilis) Oil, Propylene Glycol, Soduim Pca, Allantoin, Menthoxypropanediol, Dea-cetyl Phosphate, Sorbitan Stearate, Carbomer, Sclerotium Gum, Tetrasodium Edta, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Annato(ci 75120).
Krem bardzo bardzo ciekawy. Aż nie mam się zbytnio do czego przyczepić
W kremie mamy: sporo emolientów, ale tych "niezapychających", fosfolipidy, algi, betakaroten, kwasy tłuszczowe - te "dobre". Wyciągi z : rumianku, cykorii, cytrusów, żywokostu lekarskiego, łopianu. Oleje z " rumianku, awokado, pestek winogron, orzeszków palmowych. Do tego sporo witaminy A pod postacia palmitynianu retinuly i beta karptenu oraz dużo wit E. No i alantoina i pantenol.

Jedyne zastrzezenie jakie mam to fakt, iz krem nie nadaje sie dla osob uczulonych na rumianek, orzechy, cytrusy, bo am naprawde sporo tych wyciągów.

Cytat:
Napisane przez palemka Pokaż wiadomość
Super Rich Repair (Dermalogica)

Ingredients: Water (Aqua), Isohexadecane, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Octyldodecyl Neopentanoate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dipropylene Glycol, Cetyl PEG-PPG-10/1 Dimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Zinc Oxide, PEG-8 Beeswax, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cetyl Dimethicone, Isostearic Acied, Phenoxyethanol, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Hexldecanol, Butylene Glycol, Extracts Of: Avena Sativa (Oat) Kernel, Pyrus Malus (Apple) Fruit; Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methylparaben, Colloidal Oatmeal, Carbomer, Triethoxysilylethyl Polydimethylsiloxyethyl Hexyl Dimethicone, Borago Officinalis Seed Oil, Madecassoside, Genistein, Hydrogenated Coconut Oil, Gardenia Tahitensis Flower, Glucosamine HCI, Algae Extract, Yeast Extract (Faex), Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Oenothera Biennis (Evening Promrose) Oil, Essential Oils Of: Satalum Album (Sandalwood), Pinus Sylvestris Leaf, Geranium Maculatum, Cedrus Atlantica (Cedarwood) Bark, Cupressus Sempervirens, Eucalyptus Globulus Leaf; Urea, Propylparaben, Polysorbate 20, Tocopherol, Linalool.
Ten krem tez jest ciekawy, ale jest on bardzo, bardzo odzywczy i treściwy i w zasadzie tylko dla osób ze skórą suchą/ bardzo suchą/ odwodnioną, bo obawiam się, że bedzie zbyt ciezki dla cery normalnej.

Cytat:
Napisane przez martiniątko Pokaż wiadomość
UFF! Przepisałam z opakowania, mam nadzieje ze jest niewiele błędów. Sama jestem ciekawa co to za chemię tam napakowali (strasznie duzo tego...) Kwas salicylowy gdzies w polowie dopiero tak wiec raczej niewielki z niego pozytek :/

Ziaja - Krem antybakteryjny Nuno

Aqua, Aluminium Starch Odenlysuccinate, Isohexadecane, Butylene Glycol, PEG-60, Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Glycerin, Carbomer, Nordihydroguaiarelic Acid, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Salicylic Acid, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Mathylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Linaool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide.
W zasadzoe to taki standatdowy kremik, wzbogacony o ten kwas salicylowy oraz o wyciągi z alg purpurowych. STrasznie duzo skrobii w skąłdzie - chyba producent chciał aby krem był matujący, tymczasem taka ilośc skorbii moze zapychac.

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o analizę dwóch kosmetyków Ziaji Tin Tin z nowej serii. Wydaje mi się że żel chyba jest łagodny, nie zawiera sls.

Żel oczyszczający antybakteryjny:

Aqua, Coco Glucoside, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspomyler, Sodium Benzoate, 2-Bromo-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Benzyl Salicylate, Triethanolamine

Tonik antybakteryjny:

Aqua, Glycerin, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Benzyl Salicylate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Eugenol, Citric Acid.


Mam pytanie. Znalazłam na internecie serię Ziaji Pro i chciałabym wiedzieć czy te kosmetyki można stosować codziennie (chodzi mi o żel oczyszczający do twarzy i tonik do cery mieszanej).
Oba kosmetyki łągodne i bezalkoholowe. Żel nie zawiera agresynych detergentó, nie powinien wysuszać. Wyciągi z tymianku oraz lukrecji.

Co do serii Pro - musiałybyśmy zobaczyc skłąd, aby coś wiecej powiedziec, ale wydaje mi sie, ze o ile nie chodzi Ci o produkty kwasowe, to nadawałyby sie do codziennego stosowania.

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
jakie zastosowanie w kosmetykach ma kwiat lipy????
Zawiera flawonoidy, garbniki, pektyny i śluzy oraz wit. E. i glikozydy - związki zawierające cząsteczki cukrów; działają zmiękczająco, dezynfekująco, nawilżająco, przeciwzapalnie i oczyszczająco. Opóźniają procesy starzenia skóry, nawilżają, ściągają i napinają skórę, pochłaniają promieniowanie UV [naturalny filtr UV], wybielają i likwidują przebarwienia, łagodzą podrażnienia, stymulują krążenie w naczyniach krwionośnych.

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
L_V i Hexanna ja ma do Was takie pytanie ogólne Już wytropiłam, że zapycha mnie caprylic/capric triglicerides czy jakoś tak, wiadomo o co chodzi Czy w produktach do włosów też powinnam tego unikać? Chodzi mi o odżywki do spłukiwania i serum, którego się nie spłukuje.
W produktach do włosów są wręcz pożądane, chyba że koś ma przetłuszczające się.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 08:54   #685
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje L_V za odpowiedz jestem pod wrazeniem hehe maly kwiatek Lipy a tyle zastosowan
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 14:54   #686
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ja także mam prośbę o rozszyfrowanie i powiedzenie czy dane kosmetyki rzeczywiscie spelniaja swoje zastosowanie..:

Tonik antybakteryjny..Ziaja nuno-technologia przeciw pryszczom..

aqua, glycerin, panthenol, propylene glycol, mentha piperita extract, porphyra umbilicalis extract, allantoin, butylene glycol, PEG-60 almond glycerides, caprylyl glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, PPG-26-buteth-26, PEG-40 hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, citric acid.

Menu nuno:
• Ac.Net – inhibitor 5 a-reduktazy
• Alantoina
• Alga Nori
• Ekstrakt z mięty
• D-panthenol
nie zawiera alkoholu

Żel myjący antybakteryjny..Ziaja nuno-technologia przeciw pryszczom..

aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, glycerin, PEG-40 glyceryl cocoate, sodium coceth sulfate, methyl gluceth-20, propylene glycol, salvia officinails extract, butylene glycol, PEG-60 almond glycerides, caprylyl glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, panthenol, disodium edta, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citric acid.

Menu nuno:
• Ac.Net – inhibitor 5 a-reduktazy
• Ekstrakt z szałwii lekarskiej
• D-panthenol


z góry dziekuję
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 14:56   #687
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Pod makijaż będzie z ciężki jak na moje oko - to niegłui krem, ale dosyć treściwy, ma sporo "konkretnych" emolientów: wazeline, gliceryne, alkohol cetarylowy itp.

.

dzieki za odpowiedz
ja juz wymiękam...

ZA CHINY NIE DOBIORĘ LEKKIEGO KREMU POD MAKIJAŻ...wrrrrrrr!!!!!!! !!!
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 16:18   #688
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedz
ja juz wymiękam...

ZA CHINY NIE DOBIORĘ LEKKIEGO KREMU POD MAKIJAŻ...wrrrrrrr!!!!!!! !!!

Dosc niezly jest AA Oceanic Young Antybakteryjny,probowalas ?

Kiedy przymykam oko na filtry to wtedy siegam po niego i dobrze wywiazuje sie ze swojego zadania,poza tym ladnie trzyma sie na nim makijaz i calkiem bylam zadowolona z kremu Olay

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18243

i jeszcze jedno nawilzajacy nie musi oznaczac ze krem bedzie lekki.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 16:27   #689
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
ja także mam prośbę o rozszyfrowanie i powiedzenie czy dane kosmetyki rzeczywiscie spelniaja swoje zastosowanie..:

Tonik antybakteryjny..Ziaja nuno-technologia przeciw pryszczom..

aqua, glycerin, panthenol, propylene glycol, mentha piperita extract, porphyra umbilicalis extract, allantoin, butylene glycol, PEG-60 almond glycerides, caprylyl glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, PPG-26-buteth-26, PEG-40 hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, citric acid.

Menu nuno:
• Ac.Net – inhibitor 5 a-reduktazy
• Alantoina
• Alga Nori
• Ekstrakt z mięty
• D-panthenol
nie zawiera alkoholu

Żel myjący antybakteryjny..Ziaja nuno-technologia przeciw pryszczom..

aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, glycerin, PEG-40 glyceryl cocoate, sodium coceth sulfate, methyl gluceth-20, propylene glycol, salvia officinails extract, butylene glycol, PEG-60 almond glycerides, caprylyl glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, panthenol, disodium edta, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citric acid.

Menu nuno:
• Ac.Net – inhibitor 5 a-reduktazy
• Ekstrakt z szałwii lekarskiej
• D-panthenol


z góry dziekuję
Tonik wyglada calkiem niezle,wydaje mi sie ze moze lagodzic skutki niechcianych niespodzianek i beda sie szybciej goic.

Natomiast zelu za bardzo bym nie polecala,ma w sobie agresywne detergenty i moze dodatkowo wysuszac i podrazniac cere;zdecydowalabym sie na cos lagodnego jak nowa Ziaja Tin Tin
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 17:29   #690
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o pomoc przy składzie emulsji Olay
Olay, Complete Care, Multi - Radiance Fluid SPF 15 (Emulsja rozświetlająco - nawilżająca do cery tłustej i mieszanej):

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Dimethicone, Titanium Dioxide, Mica, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, C13-14 Isoparaffin, Cetearyl Glucoside, Polyacrylamide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Tin Oxide, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool

Profarm Proderma, Pichtowy ProOil - Tonik bezalkoholowy do cery wrażliwej
Skład: aqua, polysorbate 20, glycerin, magnesium aspartate (and) zinc gluconate (and) copper gluconate, propylene glycol (and) aqua (and) vaccinium myrtillus (and) cucumis sativus (and) hamamelis virginiana (and) phenoxyethanol (and) methylparaben (and) propylaparaben, abies sibirica, parfum, sodium hydroxide, dmdm hydantoin (and) methylparaben (and) propylparaben (and) phenoxyethanol

Zastanawiam się czy te produkty nie będą zapychały.
Z góry dziękuję.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.