Henna brwi i rzęs, samodzielnie i u kosmetyczki- pytania, wrażenia, problemy.ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-08, 15:40   #331
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez aniolek_lovee Pokaż wiadomość
jak czesto stosowala henne na brwi?
Nie pamietam niestety jak czesto stosowala.

A co do henny to polecam proszkowa,dluzej sie utrzymuje niz zelowa.[/quote]
oczywiscie mowimy wylacznie o produktach profesjonalnych prawda?

w gabinetach zwykle stosuje sie do rzes henne naturalna(te w proszku) a do brwi zelowa(syntetyczna).

zelowa ma to do siebie, ze nie farbuje skory, tylko same wloski.

naturalnej henny uzywa sie zwykle, aby nadac ladny ksztalt brwiom np. gdy ktos ma bardzo rzadkie. ale do tego trzeba miec duza wprawe
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 23:24   #332
Carmela
Rozeznanie
 
Avatar Carmela
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 591
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Czy moge prosic kogos kto sie zna o odpowiedz na moje pytanie , ktore jest dwa posty wyzej ? Bede bardzo wdzieczna
Carmela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 16:44   #333
moj_ci_on
Przyczajenie
 
Avatar moj_ci_on
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 19
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Witam! chcialabym sobie troszke rozjasnic brwi bo mam ciemne a chcialabym brązowe i w tym celu zamierzam udac sie do kosmetyczki,mam pare watpliwosci czy jesli henna zejdzie z brwi po jakims czasie to czy moje brwi beda znow ciemne?czy bedzie to brzydko wygladalo i bede musiala juz zawsze farbowac brwi?bardzo prosze o odpowiedz.
moj_ci_on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:47   #334
serduszkoM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Carmela nie jestem pewna jaki będzie efekt ale ja bym spróbowała z 3% wodą i zróbiła sobie mały znaczek na ramieniu i wtedy widziałabym efekt jeżeli będzie ok to dlaczego nie spróbowac?? (ja to taka kombinatorka jestem).

moj_ci_on tak jak henna zejdzie to będziesz miała ponownie ciemne brwi i nie bedziesz miała ich brzydkich poprostu wrócą do naturalnego koloru
serduszkoM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 17:12   #335
Carmela
Rozeznanie
 
Avatar Carmela
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 591
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

no i sprobowalam ... jednak MUSI byc woda utleniona 10% .. z 3% nie wychodzi , wogole henna nie farbuje wlosa ... zero efektu
Carmela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 13:27   #336
groszkolino
celebriti
 
Avatar groszkolino
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 972
GG do groszkolino
Dot.: henna u blondynki - zdjęcia

farbowane brwi nie wygladaja naturalnie i wg mnie raczej szpeca niz dodaja uroku, moze uznasz to za zla porade, ale radzilabym Ci nie kombinowac (chociaz sprobowac mozna i zadecydowac co komu sie podoba). ja jestem naprawde zwolenniczka makijazu, uzywam wielu kosmetykow, ale brwi zawsze mam tylko ładnie wyregulowane - naprawde wydaje mi sie, ze tak jest duzo lepiej.
ale podkreślam to tylko moje zdanie. pozdrawiam.

ps. Pani Agatko, nie ładnie wykorzystywac forum do reklamy
__________________
Cytat:
robię dobre naleśniki i parówki.. to moze naleśniki i parówki?!
wiesz co, zaczynam bać się oddychać


groszkolino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 11:04   #337
nailpolish
Rozeznanie
 
Avatar nailpolish
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 665
Dot.: henna u blondynki - zdjęcia

nie farbuję brwi, choć mam w miarę jasnejestem blondynką więc henna odpada! henna wydaje mi się strasznie nienaturalna
no ale może po czterdziestce się skuszę, bo wyostrza rysy bardzo i dodaje twarzy barwy
__________________


nailpolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 10:04   #338
Girly2008Girl
Raczkowanie
 
Avatar Girly2008Girl
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 91
Dot.: henna u blondynki - zdjęcia

Tak naprawde...u blondynki brwii powinny być ton ciemniejsze od włosów...a u brunetki na odwrót - ton najśniejsze

Oczywiście nienaturalnie u blondynki będzie wyglądała henna czarna...stąd w kosmetyce stosuje się kilka rodzajów henny: grafitową, blond, jasny brąz, ciemny brąz, granatową-czerń, czarny - dla każdego coś dobrego Pierwsze trzy kolory mozna stosować u blondynek,dobierając odpowiedni kolor do całej oprawy twarzy.

Dobra kosmetyczka dobierze odpowiedni kolor i wykona henne tak, by wyglądała naturalnie, wyrówna linię brwi by były idealne a kolor utzrymywał się około 2-3 tygodni.
Niestety prawda jest taka, że praktycznie nie zdarzyła mi się klientka, u ktorej nie ma co poprawić przy brwiach, a henna jest środkiem by uzyskać stosownie do możliwości perfekcyją oprawę oczu...
Girly2008Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 08:02   #339
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

mam pytanie, czy ta dziewczyna ma henne na brwiach ??
http://tn3-2.deviantart.com/fs30/300..._puppyeyes.jpg
bo strasznie mi sie taki efekt podoba *__*
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 13:05   #340
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez aniad61 Pokaż wiadomość
mam pytanie, czy ta dziewczyna ma henne na brwiach ??
http://tn3-2.deviantart.com/fs30/300..._puppyeyes.jpg
bo strasznie mi sie taki efekt podoba *__*
Może to henna , może kredka, może makijaż permanentny. Taki efekt możan uzyskać w/w sposobami

Cytat:
Napisane przez Carmela Pokaż wiadomość
Czy moge prosic kogos kto sie zna o odpowiedz na moje pytanie , ktore jest dwa posty wyzej ? Bede bardzo wdzieczna
Ja się spotkałam jedynie z wodą utleniona 3% do henny. Jest ona "słabsza" od tej 10%, więc nie powinnas zrobić sobie tragedii. No chyba że to Twoje 1 hennowanie się... to nawet przy wodzie jaką dołącza producent można uzyskać nieciekawe efekty
Spróbuj najpierw może na ręce zrobic kropkę i zobaczyć po zmyciu jaki kolorek Ci wyjdzie.
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 15:27   #341
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: henna u blondynki - zdjęcia

dzis zrobiłam sobie hennę brwi i rzęs granatową na rzęsy i jasnobrązową na brwi Wydaje mi się, że to łądnie wygląda
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-13, 14:29   #342
Perelka19902
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 27
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Czy jest ktoś może z Bielska na tym forum (najlepiej jakaś kosmetyczka) która mogłaby Mnie nauczyć robić hennę na brwi i rzęsy?? do środy muszę się nauczyć więc bardzo proszę o szybką odpowiedź. Chciałam iść na jakiś kurs na hennę ale nigdzie nie ma a jak jest to albo w Katowicach albo w Krakowie itd... ja nie mam kiedy tam jechać ;/ a poza tym już jest zapoźno POMóżCIE
Perelka19902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 17:12   #343
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Re: Jak to z tą henną jest ?

witam was ja ma ciemną karnację, ciemne włosy, zielone oczy i czarne brwi, które się zrastają(depiluję je) i czarne, długie, grube rzęsy i teraz pyt. czy zrobić sobie henne brwi.? jest mi potrzebna.? da mi coś w ogóle.?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 19:34   #344
ilonku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 44
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Dziewczyny, a ja mam znowu taki problemmam jasne brwi (ale jedne wloski sa ciemniejsze inne bardzo jasne) i gdy zrobie henne to w pewnym świetle i tak widac te moje jasne pod spodem, czy to znaczy ze robie ja zle? a po drugie to zauwazylam, ze jak ta henna schodzi to brwi tak jakby troche rudzieja :/ moze powinnam robic inny kolor? robie grafitowa. Czy ktos sie spotkal z henna ciemny blond? widzialam niektore aktorki maja taki swietny kolor brwi, taki troche ciemniejszy blond, swietnie wyglada z jasnymi wlosami ( bo ciemne tak troche sztucznie) POZDRAWIAM i prosze o rade
ilonku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 13:06   #345
Morellaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 279
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Może spróbuj brązową ?
Morellaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 12:43   #346
suncarol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Re: Brwi!! Pomocy!!

zrobilam wczoraj czarną henne i jestem zalamana!! czy moge uzyc teraz na to brązową?? czy wtedy sie tro rozjasni?? blagam pomozcie!
suncarol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 12:58   #347
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Re: Brwi!! Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez suncarol Pokaż wiadomość
zrobilam wczoraj czarną henne i jestem zalamana!! czy moge uzyc teraz na to brązową?? czy wtedy sie tro rozjasni?? blagam pomozcie!
robilas w domu czy w gabinecie?

jezeli uzylas sama jakiejs taniej henny w proszku ze sklepu to szybciej sie zmyje

przefarbowywanie nic nie da, przecieranie woda utleniona tez nie

stary sprawdzony sposob kosmetyczek- naloz na brwi najzwyklejszy krem do golenia, taki jak dla mezczyzn, kolor powinien troche zblednac
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 12:58   #348
Morellaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 279
Dot.: Re: Brwi!! Pomocy!!

Raczej nie ;> To nic nie da
Morellaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 12:59   #349
Morellaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 279
Dot.: Re: Brwi!! Pomocy!!

Dubel
Morellaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 13:02   #350
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Re: Brwi!! Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Morellaa Pokaż wiadomość
Raczej nie ;> To nic nie da


bo?

rozumiem, ze jestes biochemikiem albo dyplomowana kosmetyczka?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 18:04   #351
MonaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 20
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Kamikitten Pokaż wiadomość
Mam rude włosy, farbowane. Moje brwi są koloru jasny brąz, taki troche mysi jest ten kolor i z jaśniejszymi rudymi włosami wydają sie dość ciemne i czasami odnosze wrażenie, że nie pasują... Zbytnio mi to nie przeszkadza ale chciałabym spróbować zafarbować sobie brwi na kolor rudy i tu pojawia się pytanie:

Czy istnieje henna do brwi w kolorze rudym?
istnieje "czerwona" (o.O) refectocil.
jestem ruda, farbowana, a brwi mam takie ciemnobrązowo-mysie(zreszta w avatarze widac). czy jak zmieszam tą "czerwoną" z blondem(taka tez istnieje z tego co wiem), wyjdzie rudy? czy lepiej nalozyc jasny brąz? chcialabym miec cos rudobrązowego.

niecodzienne, swoją drogą. xD mało kto chce miec rude brwi.
pozdrawiam i czekam na odp. ;>
__________________
_a gdy przy Tobie śpię, własne serce czuję w gardle.
MonaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 15:28   #352
Maria2008
Zadomowienie
 
Avatar Maria2008
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 351
GG do Maria2008
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Kupiłam sobie henne brąz firmy Refectocil i do tego odżywke ale teraz chyba musze sobie kupić jakąś wode utlenioną? Doradzcie jaką najlepiej do tej henny tej samej firmy czy może być zwykła?
Maria2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 15:50   #353
Morellaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 279
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

truskawkowawiosna chodzilo o to ze jak polozy jasna na ciemna to malo jej da ) A nie wiem jak to sie ma z ta pianka do golenia czy jak tam ;P
Morellaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 11:31   #354
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Hey dziewczyny mam czarne brwi ale jakies takie rzadkie chcialam je wydepilowac tak na łuk i zrobic henne i chciałam Was zapytac czy henna idzie uzyskac efekt taki jak kredka czy bedzie to bardzo mocne i sztucznie bedzie wygladalo ? Aha i powinnam robic henne czarna czy brazowa ? porosze o odp
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 14:06   #355
milkaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 14
Dot.: Brwi!Prosze o szybką POMOC!!!!

a ja wysłałam mame po nizoral
lepszy niz cytryna
zmywa farbe z włosów no i na szczęście z brwi
milkaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 16:52   #356
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Hej Wczoraj przeczytalam to cale forum i postanowilam zebrac wszystko, czego sie dowiedzialam kazdy, kto jeszcze raz sie zapyta, jak mozna rozjasnic brwi, odsylam do wczesniejszych stron wystarczy sie troche wysilic i przeczytac, ewentualnie wpisac w wyszukiwarce
Ja nakladam henne stara szczoteczka od tuszu do rzes kiedy tusz sie skonczyl, po prostu wyjelam szczoteczke, dobrze umylam i teraz mi towarzyszy przy kazdym nakladaniu henny na moje jasniutkie brwi (jestem blondynka) Przed nalozeniem henny na brwi trzeba okolice posmarowac tlustym kremem, zeby sie nie pobrudzic No wiec jak narazie probowalam tylko zwyklej taniej henny w proszku razem z tabletka wody utlenionej w opakowaniu. W starym wieczku od sloika rozrabiam cwierc tabletki (pisze, ze do polowy tabletki trzeba zuzyc caly proszek z fiolki, ale mi wystarcza polowa, wiec mi wystarcza na 2 razy ) z 1.5ml wody (troche mniej niz pol lyzeczki) i dodaje do tego polowe proszku. mieszam wspomniana wyzej szczoteczka od tuszu i kiedy uzyskam jednolita mase, ta sama szczoteczka nakladam henne na brwi (ze szczoteczka do tuszu mamy ta latwosc, ze mozemy nalozyc tez henne na rzesy jak zwykly tusz) nie potrafie nakladac henny na same wloski (jezeli chodzi o brwi) wiec, smaruje tez przy okazji skore, ale to nic uzywam henny brazowej i grafitowej Na opakowaniu pisze, zeby trzymac 5 - 8 minut, ale ja trzymam najwyzej 3 minutki, zeby efekt byl naturalny i lagodny zmywam zwykla letnia woda. Jezeli wyszlo zbyt jasno, to na zakretce od sloiczka zawsze mi sporo zostaje, bo wbrew pozorom nie zuzywa sie tego duzo. Wiec jesli chce, to moge wszystko powtorzyc,
Jezeli jest zbyt ciemno, to:
- posmarowac na godzinke tlustym kremem (np Nivea) lub wazelina
- szorowac mydlem
- przecierac sokiem z cytryny
- nalozyc krem do golenia i po 2 minutkach dokladnie splukac
- uwazac na spirytus i wode utleniona, ktore moze troche rozjasnia brwi, ale moga je tez powaznie uszkodzic
- popiol z papierosa moze tez zadziala, ale moza sobie doslownie poranic skore

Aha i czarna henne zostawmy tylko dziewczynom o CZANYCH brwiach i CZARNYCH wlosach! Jezeli masz ciemne, ale np brazowe lub szare brwi, to zrezygnuj z czarnej henny, bo efekt bedzie zbyt komiczny
W tym momencie mi nie przychodzi nic wiecej do glowy mam nadzieje, ze pomoglam
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 04:43   #357
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

no właśnie mam teraz ten sam problem
tydzień temu robiłam hennę i regulację u kosmetyczki i kosmetyczka znowu zrobiła na czarno bo niby brązowej nie miała,wyszły czarne brwi ile muszę odczekać by ponownie zafarbować henną na jaśniejszy odcień???
czy np. po 2 tyg. od tej czarnej henny jak kosmetyczka mi położy brązową na brwi to kolor chwyci?(niedługo zaczną odrastać moje jasne-niewidoczne brwi i nie będzie ładnego efektu jak się połączą z tymi "hennowymi"czarnymi włoskami)
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 07:07   #358
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Maggie93 nie zgadzam sie z Toba z tym co napisałas ze zabieg mozna od razu powtorzyc .
Po pierwsze henne mieszasz z woda utleniona i po wymieszaniu od razu nakladamy , bo henna po 15-20 minutach traci moc - wiec nie uzywamy jej po raz drugi (bo z tego co piszesz to wynika to ze kosmetyczka moglaby sobie rozmieszac henne raz i duzo i uzywac jej przez caly dzien, co jest glupota, a po drugie zabieg henny robimy z odstepem ok 2 tygodni.
Pozdrawiam
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 13:16   #359
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Henna w domu - wątpliwości.

Postanowiłam sobie sama w domu fundować hennę na brwi. Kopiłam sobie w sklepie kosmetycznym brązową i spróbowałam... po pierwsze ten patyczek do przyrządzania "mieszanki" jest niepraktyczny - strasznie źle mi się nim nakłada tę hennę... mam pytanie - czy można kupić w kosmetycznym jakiś pędzelek do nakładania henny? I jeszcze jedno : jak często można robić te hennę, aby nie szkodzić brwiom?
__________________
Zejdź na ziemię...

Samą miłością nie wyżyjesz...

Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 16:31   #360
Linusia_sg
Przyczajenie
 
Avatar Linusia_sg
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 14
Dot.: Henna w domu - wątpliwości.

No więc tak...ja robie sobioe sama henne od ok 7 lat...nie jest to takie trudne...robie zarowno na rzesy jak i na brwi....Brwi spróbuj zrobic tak....rozmieszaj henne(kup sobie taka w proszku zeby dodac wode utleniona). Rzomieszaj z woda utl. wez jakis stary dlugopis najlepiej zelowy bo ma cieniutka koncówke i nabierz troche henny i jedz tym równo po lioni brwi az do uzyskania odpowiedniego ksztyałtu po jakims czasie zmyj woda. Czas zalezy od odcienia jaki chcesz uzyskac. Ja robie czarne wiec trzymam kolo 15 min( to zreszta jest tez uzaleznione od rodzaju tzn marki henny, jedne sa lepsze inne gorsze). A rzesy tez nic prostszego....rozrabiam henne z woda utl....biore czysta szczoteczke od skonczonej maskary i mocze w hennie. Maluje rzesy tak ja tuszem tylko trzeba uwazac by do oka nie dostała sie henna bo wtedy tylko ryk do ksiezyca i uciekac wszyscy z łazienki(gorzej jak ktos wlasnie ma "gruba" potzrebe ) Pozniej zamykam prawe oko a lewe mam optwarte i maluje rzesy tego prawego oka. To nic ze sie uciapala lekko powieka bo wczesniej przygotowalam sobie kubek z ciepla woda(z kranu) i patyczki kosmetyczne. I maczam patyczek lekko w wodzie(pamietaj z kranu) i delikatnie scieram to co mi sie rozmazalo na powieke do momentu az bedzie ona czyta. Rzes jednak jeszcze nie ruszaj.Staraj sie je z zewnatz malowac tak by moc pozniej otworzyc to oko. Gdy juz jedno oko"załatwione" to zamykam to drugie czyli lewe i powtarzam cala procedure. a po 20 min zmywam najpierw dokladnie woda z kranu a pozniej mleczkiem do demakijarzu. Kiedys zmywala mydlem i mialam rekacje uczuleniowa az do monentu jak opowiedzialam aptekarce a ona sie postukala sie w glowe i powiedziala ze myslo jest za ostre. Naprawde polecam stosowanie po hennie mleczka bowiem tylko ono nie podraznia. Aha i na koniec warto delikatnie przemyc oko zimna woda. Ale zeby calkiem zminimalizowac efekt podraznienia to pamietaj o tym by malujac z zewnatrz przy zamknietym oku te rzesy, wycierac powieke jak sie rozciapie wtedy bedzie juz super
Pozdrawiam
Linusia_sg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-26 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.