Golenie zarostu i pryszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-08, 23:32   #1
goddamn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Exclamation

Golenie zarostu i pryszcze


Witam,
Jestem tu nowy, mam 18 lat i mam pewien problem. Po każdym goleniu mojego zarostu wyskakuje mi pełno pryszczy i małych i takich dużych, które bolą i czekam tydzień, a czasami nawet więcej bez golenia się, dopóki same znikną. Jestem teraz w takim okresie, że bardzo szybko zarost mi odrasta, a chciałbym być zawsze gładki dla mojej dziewczyny. Czy można w jakiś sposób zapobiec pojawianiu się po goleniu pryszczy lub jakoś zmniejszyć ich ilość?
goddamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 12:58   #2
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Golenie zarostu i pryszcze

Nie jestem mężczyzną ale mam nadzieję, że trochę pomogę, bo mam TŻ, który też ma takie problemy z podrażnioną skórą po goleniu. Proponuję przestrzegać higieny, często zmieniać ostrza, sparzać je przed samym goleniem pod bieżącą gorącą wodą, trzymać w miejscu czystym i suchym. Po goleniu dobrze je wypłukiwać i kłaść w takiej pozycji, żeby sobie wyschło. Ponadto dobra łagodna pianka zmiękczająca zarost. Najlepiej po prysznicu czy kąpieli, kiedy to wszystko zmięknie i łatwiej usunąć zarost. Nie pamiętam czy piankę wciera się z włosem a goli się pod włos czy na odwrót. Po nałożeniu jej należy chwilkę odczekać aż zadziała. Po goleniu wycierać twarz w czysty osobny ręczniczek. Nie używać wody kolońskiej, która w składzie ma alkohol bardzo wysuszający i podrażniający lecz krem nawilżający albo krem bambino (ostatnio mój TŻ używa właśnie bambino, też ma takie problemy, choć nie jest nastolatkiem, ma bardzo wrażliwą cerę i nawet trochę mu to pomaga, choć na początku bronił się przed tym moim pomysłem). Nie wyciskać tych pryszczy! I nie dotykać twarzy. Może to coś pomoże?
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 13:04   #3
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Golenie zarostu i pryszcze

po goleniu używaj zwykłego kremu Nivea, często zmieniaj maszynki/ostrza, używaj pianki do golenia koniecznie dla wrażliwej skórzy twarzy... no i najlepiej golić się po kąpieli
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 16:58   #4
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Golenie zarostu i pryszcze

Cytat:
Napisane przez goddamn Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem tu nowy, mam 18 lat i mam pewien problem. Po każdym goleniu mojego zarostu wyskakuje mi pełno pryszczy i małych i takich dużych, które bolą i czekam tydzień, a czasami nawet więcej bez golenia się, dopóki same znikną. Jestem teraz w takim okresie, że bardzo szybko zarost mi odrasta, a chciałbym być zawsze gładki dla mojej dziewczyny. Czy można w jakiś sposób zapobiec pojawianiu się po goleniu pryszczy lub jakoś zmniejszyć ich ilość?
moj brat ma tez taki problem. pomaga mu zel z aloesu z flos leku (w aptece koszt to jakies 7 zeta). to prawda ze maszynka musi byc zawsze ostra -brat uzywa tylko i wylacznie jednorazowek i to naprawde tylko jeden jedyny raz; uprzednio sparza ostrze przegotowana woda. stosuje tez balsam po goleniu dla skory wrazliwej z nivei.


ahhh tamtej zimy, bardzo sobie chwalil krem garniera taki w malym czerwonym pudeleczku, o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-z-owocow.html skora go nie piekla i wogole mowil ze miodzio

no i przedewszystkim poszedl do dermatologa i dostal rozne masci-pasci, ktore mu pomagaja
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 17:41   #5
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Golenie zarostu i pryszcze

Czy to wygląda w ten sposób? http://www.czytelniamedyczna.pl/pf/2.../images/13.jpg Jeżeli tak, to poczytaj trochę o zapaleniu mieszków włosowych.
Proponuję zacząć przywiązywać większą wagę do używania odpowiednich preparatów do i po goleniu.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 18:54   #6
goddamn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Golenie zarostu i pryszcze

Dziękuję bardzo za rady. Używam pianki do golenia NIVEA do skóry wrażliwej, a po goleniu balsamu NIVEA również do skóry wrażliwej. Próbowałem z parzeniem ostrza, lecz to powoduje stępienie ostrzy. Nie wygląda to aż tak źle jak na zdjęciu, ale czasem zdarzają się takie bardzo duże pryszcze (a czasami nawet jeden na drugim), których nie wyciskam, lecz później ta ropa zamienia się w grudkę i zostaje pod skórą.
goddamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 19:07   #7
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Golenie zarostu i pryszcze

Radzę zasięgnąć opinii dermatologa- jeżeli byłby potrzebny jakiś lek na receptę. Ponieważ przy zapaleniu mieszków włosowych dochodzi do zakażenia. Gdy się golisz, podrazniasz skórę i roznosisz to bardziej. Nivea zbyt wiele tu nie pomoże. Potrzebne coś przyspieszające gojenie, odkażające i leczące.

Od siebie mogę polecić Ci MULTIBIOTIC http://www.apteka-leki.com/go/_info/print.php?id=5077 . To preparat do miejscowego stosowania przy zakażeniach bakteryjnych. Tubka 3g. kosztuje około 10zł, ale sądząc po składzie podziała na pewno. Poczytaj sobie o nim

Jeżeli golisz się jednorazówkami, to nie trzeba ich okażać (po za tym przelewanie wrzątkiem nic nie da. Dałaby coś sterylizacja, ale nie da się sterylizować maszynek do golenia ).
Zamiast likwidować efekty, zajmij się przyczyną. Wystarczy, że w trakcie golenia przetniesz maszynką krostkę z ropą i rozniesiesz ją po całej twarzy i zakażenie gotowe.
__________________

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2008-11-09 o 19:14
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.