Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-21, 20:38   #2281
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę maseczek pod kątem zapychania i nawilżania skóry odwodnionej, przesuszonej:

ziaja, maska nawilżająca z glinką zieloną.
Skład: Aqua, Canola Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Illite, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Caesalpinia Spinosa Gum, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Titanium Dioxide, Panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Citric Acid, Cl 42090 (FD&C Blue No.1)

ziaja, maska oczyszczająca z glinką szarą:
Skład: Aqua, Canola Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Kaolin, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethicone, Titanium Dioxide, Saccharomyces/Zinc Ferment, Allantoin, Panthenol, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide.

Dermika "Oczarowanie"
Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Propylene Glycol Dicaprylate / Dicaprate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Octanoate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, PentaErythrityl Stearate, Ceteareth-, Ceteareth-25, Aloe Barbadensis, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Xanthan Gum, Stearyl Alcohol, Urea, Glycyrrhetinic Acid, Allantoin, EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Diazolidynyl Urea, Parfum

Dermika, "Alabaster"
Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Vitis Vinifera, Diethylhexyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Bacillus Ferment, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Xanthan Gum, EDTA, Dimethicone, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool

Z góry bardzo dziękuję.
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 22:02   #2282
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za analizę i dodatkowe pomocne rady . Podziwiam Twoją wiedzę, a przede wszystkim altruizm - w końcu poświęcasz swój prywatny czas, żeby się ową wiedzą z nami podzielić.

AaaaAa! Tak mi teraz przyszło do głowy: skoro ten pierwszy krem z Mineral Flowers do cery wrażliwej wydaje się być w miarę ok, to może jego krewniak dla cery normalnej/mieszanej byłby lepszy jako krem na dzień dla cery trądzikowej&naczynkowej? To naprawdę ostatnia prośba.

Mineral Flowers, Rose and Geranium (Krem na dzień do cery normalnej i mieszanej z różą i geranium)
Skład: Aqua (Water), Rosa Centifolia Flower Extract, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Pelargonium Graveolens Flower Water, Cera Alba (Beeswax), Magnesium Ascorbyl Phosphate, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Brassica OleraceaItalica (Broccoli) Extract, Punica Granatum Extract, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil, Sorbitan Tristearate, Maris Aqua (Sea Water), Zinc Oxide, Camelia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Offcinalis (Rosemary) Leaf Extract, Aleurites Moluccana Seed Oil, Punica Granatum Fruit Juice, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Maris Limus Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Dunaliella Salina Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Adansonia Digitata Seed Oil, Titanium Dioxide, Porphyridium Cruentum Extract, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Geraniol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Sorbic Acid, Citronellol, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Linalool, Eugenol, Cinnamyl Alcohol


Niestety, także może nablyszczać, wlaściwie początek skladu jest identyczny z tamtym. Mimo wszystko jest to produkt porządny i bardzo wartościowy dla skóry. Samo dobro.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę maseczek pod kątem zapychania i nawilżania skóry odwodnionej, przesuszonej:

ziaja, maska nawilżająca z glinką zieloną.
Skład: Aqua, Canola Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Illite, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Caesalpinia Spinosa Gum, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Titanium Dioxide, Panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Citric Acid, Cl 42090 (FD&C Blue No.1)

ziaja, maska oczyszczająca z glinką szarą:
Skład: Aqua, Canola Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Kaolin, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethicone, Titanium Dioxide, Saccharomyces/Zinc Ferment, Allantoin, Panthenol, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide.

Dermika "Oczarowanie"
Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Propylene Glycol Dicaprylate / Dicaprate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Octanoate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, PentaErythrityl Stearate, Ceteareth-, Ceteareth-25, Aloe Barbadensis, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Xanthan Gum, Stearyl Alcohol, Urea, Glycyrrhetinic Acid, Allantoin, EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Diazolidynyl Urea, Parfum

Dermika, "Alabaster"
Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Vitis Vinifera, Diethylhexyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Bacillus Ferment, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Xanthan Gum, EDTA, Dimethicone, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool

Z góry bardzo dziękuję.


Wszystkie mogą zapchac i podrażniać. Jeżeli zalezy Ci na glinkach, to wg mnie lepiej kupić glinkę 100% np biala lub zieloną i przygotowac maseczkę samej mieszając z wodą i kroplą ulubionego olejku. Tych maseczek nie polecam, bo nie są niezastapione, a mają w skladach dużo niepotrzebnej, a wręcz szkodliwej chemii.

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Miraculum geneza młodości spf 15:

Aqua, isopropyl palmiate, caprylic/ Capric triglyceride, vitis vinifera, octocrylene, glycerin, glyceryl stearte citrate, glyceryl stearate, ceteryl alcohol, hydrolyzed wheat protein, butyl methoxydibenzoylmethe, dimethicone, sodium polyacrylate, calcium pca, tocopheryl acate, saxifraga sarmentosa extract, morus bombycis root extract, hexyldecanol, phoenixdactylifera kernel extract, parfum, butylenes glycol, dmdm hydantiom, iodopropylyn butylcarbamate, disodium edta peg-8, tokopherol, ascrobyl palmiate, ascorbic acid citric acid, benzyl salicylate, citronellol, butyphenyl methylpropional, limonene, linalool


Nadaje się dla mamy? Napiszcie proszę czy dużo w nim chemii i jak z tą ochroną przed słońcem?

Raczej nie polecam. Są kremy dużo bardziej wartościowe, ten zawiera kilka substancji, ktore nie powinny być w preparatach anty UV, np Hydantoin DMDM, poza tym zawiera wszystko to co 90% drogeryjnych produktów. Filtr raczej wątpliwy. Sam krem nie powinien większej krzywdy wyrządzić, jednak nie jest zgodny z opisem producenta.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 23:13   #2283
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, dziękuję za odpowiedz. Mam je wszystkie w domu... No i nie wiem co teraz z nimi zrobić:P wyrzucić czy zaryzykować... A co sądzisz o maskach algowych z Bielendy Ideal Skin? Chodzi mi konkretnie o tą https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...witaminowa.htm. Mam cytrusową obecnie i jestem z niej zadowolona, ciekawi mnie ta witaminowa, warto? Składu niestety nigdzie nie widzę...
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 23:18   #2284
Ananas
Raczkowanie
 
Avatar Ananas
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 65
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam i serdecznie prosze o analize skladu odzywek do rzes, ktore maja powodowac ich wydluzenie i pogrubienie.

Revitalash:
Water/Aqua, Sodium Chloride, Chlorphensin, Phenoxyethanol, Cellulose Gum, Disodium Phosphate,Citric Acid, Trifluoromethyl Dechloro Ethylprostenolamide, -Phantenol.

Lashfood Nano-Peptide:
Water, Myristoyl Pentapeptide-17, Glycerin, Hydrolyzed Soy Protein, Niacinamide, Paeonia Suffruticosa roqt Extract, Rehmannia Chinensis roqt Extract,Aspalathus Linearis Leaf Extract, Trehalose, Swertia Japonica Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Butylene Glycol, Acorus Calamus roqt Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) roqt Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Arctium Lappa roqt Extract,Lycium Barbarum Fruit Extract, Potassium Sorbate, Maltodextrin, Sophora Angustifolia roqt Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Sorbic Acid, Lonicera Caprifolium(Honeysuckle) Flower Extract, Phenoxyethanol, Panthenol, Biotin, Tocopherol, Arginine, Hydroxyethylcellulose, Sodium Chloride, Polysorbate 20, Citric Acid, Adenosine.

Edytowane przez Ananas
Czas edycji: 2011-02-22 o 10:26
Ananas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 23:20   #2285
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Korah, dziękuję za odpowiedz. Mam je wszystkie w domu... No i nie wiem co teraz z nimi zrobić:P wyrzucić czy zaryzykować... A co sądzisz o maskach algowych z Bielendy Ideal Skin? Chodzi mi konkretnie o tą https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...witaminowa.htm. Mam cytrusową obecnie i jestem z niej zadowolona, ciekawi mnie ta witaminowa, warto? Składu niestety nigdzie nie widzę...
Z tego, co mi mówiła kiedyś Korah to te maski algowe z bielendy są godne polecenia, ponieważ jako jedyne są w pełni naturalne (bielenda ma ogólnie straszne rzeczy).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 09:08   #2286
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah dzięki! A co powiecie na ten?
miraculum la rosa na noc:

Skład: Aqua, Rosa Centifolia Flower Extract, Ethylhexyl Stearate, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Argania Spionosa Kernel Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Rosa Gallica Flower Extract, Rosa Rugosa Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholersterol, Parfum, DMDM Hydantoin, Sodium Lauroyl Lactylate, Methylparaben, Carbomer, Xanthan Gum, Rosa Damascena Flower Oil, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool, CI 14700.

Już go sobie kupiłam, jednak strasznie zmasakrował mi cerę! Pełno krostek- mam do nich skłonność zaskórniki i pryszcze. Co może być przyczyną? Jakiś olej? Wiem,że kiepsko reaguje na witaminę c, pomóżcie! Chcę wiedzieć czego unikać na przyszłość, oczywiście poza tym kremem;-)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:08   #2287
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Z tego, co mi mówiła kiedyś Korah to te maski algowe z bielendy są godne polecenia, ponieważ jako jedyne są w pełni naturalne (bielenda ma ogólnie straszne rzeczy).
to świetnie dzięki wielkie
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 13:33   #2288
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety, także może nablyszczać, wlaściwie początek skladu jest identyczny z tamtym. Mimo wszystko jest to produkt porządny i bardzo wartościowy dla skóry. Samo dobro.
Może i lepiej, nie będę musiała się szarpać na kolejny krem.
Bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas.
Może rzeczywiście matujące kremy zwiększyły przetłuszczanie skóry i po jakimś czasie stosowania odrobinki tego mojego pierwszego kremu będzie lepiej. Na to liczę. Jeszcze raz dziękuję.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 16:02   #2289
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mogłabym prosić o rozszyfrowanie skłądu kremu przeciwtrądzikowego? pomoże na zaskórniki otwarte? z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie
Nimue-Purifier:

Skład:
water, dicaprylyl carbonate, cyclodextrin, ethoxydiglycol oleate, glycolic acid, ethodiglycol,myristyl myristate, cetearyl alcohol, glyceryl stearate,hydrolyzed milk protein,magnesium aluminium silicate, dimethicone, patassium hydroxide,cyclopentasilox ane, PEG-40 stearate, ceteareth-20, PEG-100 stearate,phenoxyethanol.g lycerol,citric acid, melaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil.lecithin, lactic acid, arginine, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer,sorbic acid, lecithin,borago officinalis seed oil, caprylic/capric triglyceride,retinyl palmitate,tocopheryl acetate,propylene glycol,xanthan gum, glycine soja (soybean) oil,retinol,ascorbyl palmitate,cellulose gum, acrylates C10-30 alkyl acrylatecrosspolymer,poly sorbate 20,sorbitan oleate,disodium EDTA.

sklad średni, mimo to godny wypróbowania. Obawiam sie jednak, że na dluższą metę nie będzie skuteczny.

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Korah, dziękuję za odpowiedz. Mam je wszystkie w domu... No i nie wiem co teraz z nimi zrobić:P wyrzucić czy zaryzykować... A co sądzisz o maskach algowych z Bielendy Ideal Skin? Chodzi mi konkretnie o tą https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...witaminowa.htm. Mam cytrusową obecnie i jestem z niej zadowolona, ciekawi mnie ta witaminowa, warto? Składu niestety nigdzie nie widzę...

Każda z tych masek bielendy ma wlasciwie podobne dzialanie. Tylko nieznacznie się różnia. Kiepsko wg mnie wypada jedynie maska z glinką ghassoul. Osobiście polecam z tych masek maski dające efekt liftingu ( opis producenta), np ze spiruliną, arbuzową, niebieską, diamentową czy z placentą. Jednak jest to moje osobiste odczucie, że są najlepsze, gdyż są dobre do mojej cery dojrzalej, ale uwazam że nie tylko spektakularnie odmladzają, lecz także skutecznie zwlaczają niedoskonalości. Co do maseczek, które mas zw domu, to może szkoda wyrzucać, zużyj więc powoli.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Ananas Pokaż wiadomość
Witam i serdecznie prosze o analize skladu odzywek do rzes, ktore maja powodowac ich wydluzenie i pogrubienie.

Revitalash:
Water/Aqua, Sodium Chloride, Chlorphensin, Phenoxyethanol, Cellulose Gum, Disodium Phosphate,Citric Acid, Trifluoromethyl Dechloro Ethylprostenolamide, -Phantenol.

Lashfood Nano-Peptide:
Water, Myristoyl Pentapeptide-17, Glycerin, Hydrolyzed Soy Protein, Niacinamide, Paeonia Suffruticosa roqt Extract, Rehmannia Chinensis roqt Extract,Aspalathus Linearis Leaf Extract, Trehalose, Swertia Japonica Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Butylene Glycol, Acorus Calamus roqt Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) roqt Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Arctium Lappa roqt Extract,Lycium Barbarum Fruit Extract, Potassium Sorbate, Maltodextrin, Sophora Angustifolia roqt Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Sorbic Acid, Lonicera Caprifolium(Honeysuckle) Flower Extract, Phenoxyethanol, Panthenol, Biotin, Tocopherol, Arginine, Hydroxyethylcellulose, Sodium Chloride, Polysorbate 20, Citric Acid, Adenosine.


Zdecydowanie ta druga odźywka jest bardziej wartościowa. Moze nie da od razu spektakularnego efektu, ale wzmocni rzęsy, zapobiegnie ich wypadaniu. Pierwsza odżywka wypada bardzo średnio, czy możesz coś powiedzieć o metodzie ich stosowania, tzn czy je się naklada pod makijaż, tusz?

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah dzięki! A co powiecie na ten?
miraculum la rosa na noc:

Skład: Aqua, Rosa Centifolia Flower Extract, Ethylhexyl Stearate, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Argania Spionosa Kernel Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Rosa Gallica Flower Extract, Rosa Rugosa Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholersterol, Parfum, DMDM Hydantoin, Sodium Lauroyl Lactylate, Methylparaben, Carbomer, Xanthan Gum, Rosa Damascena Flower Oil, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool, CI 14700.

Już go sobie kupiłam, jednak strasznie zmasakrował mi cerę! Pełno krostek- mam do nich skłonność zaskórniki i pryszcze. Co może być przyczyną? Jakiś olej? Wiem,że kiepsko reaguje na witaminę c, pomóżcie! Chcę wiedzieć czego unikać na przyszłość, oczywiście poza tym kremem;-)

Nie dziwie się, że spowodowal, to o czym piszesz. Zawiera skladniki wysoko w skladzie, których cery trądzikowe powinny unikać, jak ognia. ethylhexyl stearate, gliceryl stearate, glikol propylenowy, silikony, DMDM, parabeny, Carbomer, phenoxyetanol, ceramidy, EDTA i PEG i syntetyczne substancje zapachowe. Jest to krem do cery suchej, poza tym jest to typowy przyklad kosmetyku w wydaniu "wszystkie paści w jednym".Tak więc nie musi to być wina witaminy C, jak widzisz. Podejrzewam, że jeśli dotychczas uzywalaś podobnych kremów i one także Ci szkodzily, to na 100% nie jest to przyczyna witaminy C, która owszem może podrażniać, ale z reguly ma tylko dobroczynne wlaściwości, zwlaszcza dla cery naczynkowej, która jest bardzo wrazliwa.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-22 o 15:45
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 18:05   #2290
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=Korah;25276767]sklad średni, mimo to godny wypróbowania. Obawiam sie jednak, że na dluższą metę nie będzie skuteczny.



dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 18:37   #2291
Ananas
Raczkowanie
 
Avatar Ananas
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 65
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, bardzo Ci dziekuje kochana.
Odzywki naklada sie tuz nad linia rzes tak jak eyeliner - zeby wniknely prosto w rzeski. Jesli chodzi o LashFooda to efekty docelowe maja sie pojawic w ciagu 3 miesiecy, wiec faktycznie nie tak od razu... producent wspomina o naturalnym cyklu wzrostu rzesy.
Stosowalam revitalash, ale faktycznie efekty byly duzo gorsze niz po LashFood ... nie zdradze go drugi raz i pozostane wierna, zeby rzeski rosly i byly silne))

Edytowane przez Ananas
Czas edycji: 2011-02-22 o 18:58
Ananas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 18:42   #2292
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej
kupiłam wczoraj żel do mycia twarzy-biały jeleń z oczarem wirginijskim i chciałabym poprosić o analizę składu :
aqua, Sls,Cocamide DEA ,cocamidopropyl betaine ,decyl glucoside ,glycerin ,lacticol ,xylitol ,butylene glycol ,PEG-60 almond glycerides ,caprylyl glycol ,carbomer ,nordihzdroguaiaretic acid ,oleanolic acid ,allantoin ,citric acid ,hammamelis virginiana leaf water ,tetrasodium EDTA ,trimethylopropane trioleate (and) Laureth-2 , PEG-14M ,parfum ,Sodium Benzoate ,Cl 42090

z góry dziękuje
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...

Edytowane przez krolowa zurawin
Czas edycji: 2011-02-23 o 08:13
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 19:11   #2293
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

BARDZO PROSZĘ O ANALIZĘ

-czy może zapychać/podrażniać?
-chciałabym go stosować na noc

Biotherm, aquasource non stop
(żel intensywnie nawilżający do skóry normalnej i mieszanej)

Skład: Aqua/ Water, Alcohol Denat, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Prunus Armeniaca/ Apricot Kernel Oil, Butylene Glycol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butyrospermum Parkii/ Shea Butter, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Hexylene Glycol, Phenoxyethanol, Parfum/ Fragrance, Chlorphenesin, Magnesium Gluconate, Serine, 2-Oleamido-1, 3-Octadecanediol, Citrulline, Cholesterol, Limonene, Methylparaben, Fructose, Glucose, Glycine Soja/ Soybean Oil, Tocopherol, Disodium EDTA, Vitreoscilla Ferment, Biosaccharide GUM-1, Ethylparaben, Butylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Triethanolamine, Hexyl Cinnamal, Isobutylparaben, Propylparaben, Benzyl Salicylate, Urea, Menthoxypropanediol, Zinc Gluconate, Linalool, Ceramide-3, Hydroxypalmitoly Sphinganine, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldehyde, Citral, Dextrin, Benzyl Alcohol, Copper Gluconate, Hexyl Nicotinate, Sucrose, Glutamic Acid, Manganese Gluconate, CI 42090/ Blue 1, CI 19140/ Yellow 5, Aspartic Acid, Alanine.
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:22   #2294
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

odżywcza maseczka OLIVE& BAMBOO od firmy ORIFLAME
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Panthenol, Datem, Ceteareth-20, Laureth-3, Parfum, Dipropylene Glycol, Methylparaben, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylparaben, Silicone Quaternium-18, Bisamino Peg/Ppg-41/3 Aminoethyl Pg-Propyl Dimethicone, Bambusa Vulgaris Extract, Olea Europaea Oil, Trideceth-12, Trideceth-6, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Hydroxide

od jakiegoś czasu polubiłam, ciekawe co powiedzą ekspertki na jego skład. miła odmiany gdy nie używam olejków ani odżywki ziaja.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:55   #2295
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah - dzięki za odp. w sprawie kremu
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 23:45   #2296
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
hej
kupiłam wczoraj żel do mycia twarzy-biały jeleń z oczarem wirginijskim i chciałabym poprosić o analizę składu :
Sls,Cocamide DEA ,cocamidopropyl betaine ,decyl glucoside ,glycerin ,lacticol ,xylitol ,butylene glycol ,PEG-60 almond glycerides ,caprylyl glycol ,carbomer ,nordihzdroguaiaretic acid ,oleanolic acid ,allantoin ,citric acid ,hammamelis virginiana leaf water ,tetrasodium EDTA ,trimethylopropane trioleate (and) Laureth-2 , PEG-14M ,parfum ,Sodium Benzoate ,Cl 42090

z góry dziękuje
Czy ja dobrze widzę, że na pierwszym miejscu w składzie ma SLS?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 08:11   #2297
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

sory na pierwszym m. w składzie jest aqua... kupiłam go bo patrzę z oczarem-używam hydr. oczarowego i działa b. dobrze, poza tym cena 6 zł... ale jak zernęłam w domu na skład zaczęłam się zastanawiać...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...

Edytowane przez krolowa zurawin
Czas edycji: 2011-02-23 o 08:13
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 08:16   #2298
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
hej
kupiłam wczoraj żel do mycia twarzy-biały jeleń z oczarem wirginijskim i chciałabym poprosić o analizę składu :
aqua, Sls,Cocamide DEA ,cocamidopropyl betaine ,decyl glucoside ,glycerin ,lacticol ,xylitol ,butylene glycol ,PEG-60 almond glycerides ,caprylyl glycol ,carbomer ,nordihzdroguaiaretic acid ,oleanolic acid ,allantoin ,citric acid ,hammamelis virginiana leaf water ,tetrasodium EDTA ,trimethylopropane trioleate (and) Laureth-2 , PEG-14M ,parfum ,Sodium Benzoate ,Cl 42090

z góry dziękuje

Nie polecam. Nada się do mycia naczyń, albo wanny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 08:17   #2299
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie polecam. Nada się do mycia naczyń, albo wanny.
To mnie właśnie najbardziej przeraża od kiedy odkryłam prawdę o kosmetykach. Że czasami mogłabym zaoszczędzić i umyć sobie włosy płynem do naczyń, bo i tak ma taki sam skład jak szampon na półce.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 08:20   #2300
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
BARDZO PROSZĘ O ANALIZĘ

-czy może zapychać/podrażniać?
-chciałabym go stosować na noc

Biotherm, aquasource non stop
(żel intensywnie nawilżający do skóry normalnej i mieszanej)

Skład: Aqua/ Water, Alcohol Denat, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Prunus Armeniaca/ Apricot Kernel Oil, Butylene Glycol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butyrospermum Parkii/ Shea Butter, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Hexylene Glycol, Phenoxyethanol, Parfum/ Fragrance, Chlorphenesin, Magnesium Gluconate, Serine, 2-Oleamido-1, 3-Octadecanediol, Citrulline, Cholesterol, Limonene, Methylparaben, Fructose, Glucose, Glycine Soja/ Soybean Oil, Tocopherol, Disodium EDTA, Vitreoscilla Ferment, Biosaccharide GUM-1, Ethylparaben, Butylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Triethanolamine, Hexyl Cinnamal, Isobutylparaben, Propylparaben, Benzyl Salicylate, Urea, Menthoxypropanediol, Zinc Gluconate, Linalool, Ceramide-3, Hydroxypalmitoly Sphinganine, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldehyde, Citral, Dextrin, Benzyl Alcohol, Copper Gluconate, Hexyl Nicotinate, Sucrose, Glutamic Acid, Manganese Gluconate, CI 42090/ Blue 1, CI 19140/ Yellow 5, Aspartic Acid, Alanine.


Może zapchać, radzę uważać i używać sporadycznie.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
odżywcza maseczka OLIVE& BAMBOO od firmy ORIFLAME
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Panthenol, Datem, Ceteareth-20, Laureth-3, Parfum, Dipropylene Glycol, Methylparaben, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylparaben, Silicone Quaternium-18, Bisamino Peg/Ppg-41/3 Aminoethyl Pg-Propyl Dimethicone, Bambusa Vulgaris Extract, Olea Europaea Oil, Trideceth-12, Trideceth-6, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Hydroxide

od jakiegoś czasu polubiłam, ciekawe co powiedzą ekspertki na jego skład. miła odmiany gdy nie używam olejków ani odżywki ziaja.


Nic specjalnego. Sklad tani. Jeżeli Ci sluży to dobrze, nie powinien szkodzić, ale tej oliwy i bambusa jak na lekarstwo.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 09:04   #2301
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ziaja, Krem ochronny UVA i UVB na lato i zimę

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Isononyl Isononanoate, Octocrylene, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Paraffin, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Lanolin, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane Carboxaldehyde, Linalool Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Lanone, Citronellol, Coumarin, Limonene. (21.01.2011)


dobry będzie dla cery wrażliwej z naczynkami i skłonnej do zapychania ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 10:00   #2302
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------




Nie dziwie się, że spowodowal, to o czym piszesz. Zawiera skladniki wysoko w skladzie, których cery trądzikowe powinny unikać, jak ognia. ethylhexyl stearate, gliceryl stearate, glikol propylenowy, silikony, DMDM, parabeny, Carbomer, phenoxyetanol, ceramidy, EDTA i PEG i syntetyczne substancje zapachowe. Jest to krem do cery suchej, poza tym jest to typowy przyklad kosmetyku w wydaniu "wszystkie paści w jednym".Tak więc nie musi to być wina witaminy C, jak widzisz. Podejrzewam, że jeśli dotychczas uzywalaś podobnych kremów i one także Ci szkodzily, to na 100% nie jest to przyczyna witaminy C, która owszem może podrażniać, ale z reguly ma tylko dobroczynne wlaściwości, zwlaszcza dla cery naczynkowej, która jest bardzo wrazliwa.
Korah dziękuję! Zapiszę sobie te składniki. Kupiłam go bo moja cera po skończonej kuracji izotekiem w lipcu jest przesuszona i pojawiły się widoczne naczynka. Stąd poszukiwania w tym kierunku, do tego nie mam już nastu lat od dawna więc chciałam wypróbować coś bardziej treściwego co ożywi szarą cerę. Teraz wiem czego unikać, dziękuję!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 13:02   #2303
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Odżywka ziołowa do włosów koloryzowanych odcienie jasne (Rumianek i Słonecznik) Fitomed

Aqua, Herbs extracts, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Propylene Glycol, D-panthenol, Tocopheryl acetate, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne


Warto?
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba

Edytowane przez deser czekoladowy
Czas edycji: 2011-02-23 o 13:12
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 17:34   #2304
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzięki Korah chyba zanim coś kupię... napiszę Ci skład tutaj i się dowiem czy to warto w ogóle...
a jaki polecasz oczyszczacz do twarzy? byle by zbyt nie wysuszał...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 20:00   #2305
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję najmocniej. Zauważyłyście silicone w tej bambusowej maseczce? :< Ale chyba i jego trochę być musi?
To, że daleko w składzie odżywczy ekstrakt to sobie zdaję sprawę, ttaaa...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 21:15   #2306
grenadaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja mam jeszcze jedną malutką prośbę

Czy ten krem ma coś wartego uwagi w składzie ?
Czy tylko producent obiecuje cuda na kiju ?
Dodam ,że w okolicach oczu z reguły nie miewam podrażnień.


Olay, Total Effects, Eye Transforming Cream (Krem pod oczy)

Skład: Water, Glycerin, Isohexadecane, Niacinamide**, PPG-15 Stearyl Ether, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Petrolatum, Panthenol***, Tocopheryl Acetate†, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract††, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Allantoin, Polyacrylamide, Ceytl Alcohol, C13-14 Isoparafin, Steareth-21, Laureth-7, Dimethiconol, Benzly Alcohol, Disodium Edta, Steareth-2, Citric Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Oleth-3-Phosphate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Polyhydroxystearic Acid, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben,Titanium Dioxide, MICA, Iron Oxides, Silica, Zinc Oxide. *Aloe Vera, **Vitamin B3, ***Pro-Vitamin B5, †Vitamin E, ††Green Tea
grenadaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 21:20   #2307
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez grenadaa Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze jedną malutką prośbę

Czy ten krem ma coś wartego uwagi w składzie ?
Czy tylko producent obiecuje cuda na kiju ?
Dodam ,że w okolicach oczu z reguły nie miewam podrażnień.


Olay, Total Effects, Eye Transforming Cream (Krem pod oczy)

Skład: Water, Glycerin, Isohexadecane, Niacinamide**, PPG-15 Stearyl Ether, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Petrolatum, Panthenol***, Tocopheryl Acetate†, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract††, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Allantoin, Polyacrylamide, Ceytl Alcohol, C13-14 Isoparafin, Steareth-21, Laureth-7, Dimethiconol, Benzyl Alcohol, Disodium Edta, Steareth-2, Citric Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Oleth-3-Phosphate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Polyhydroxystearic Acid, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben,Titanium Dioxide, MICA, Iron Oxides, Silica, Zinc Oxide. *Aloe Vera, **Vitamin B3, ***Pro-Vitamin B5, †Vitamin E, ††Green Tea
Specjalistką nie jestem i Korah na pewno lepiej ci doradzi, ale mi osobiście nie podobają się te 3 składniki, które pogrubiłam no i benzyl alcohol.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 09:30   #2308
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
Ziaja, Krem ochronny UVA i UVB na lato i zimę

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Isononyl Isononanoate, Octocrylene, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Paraffin, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Lanolin, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane Carboxaldehyde, Linalool Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Lanone, Citronellol, Coumarin, Limonene. (21.01.2011)


dobry będzie dla cery wrażliwej z naczynkami i skłonnej do zapychania ?


Filtr jest kiepski, preparat przesycony chemią. Nie polecam.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość
Odżywka ziołowa do włosów koloryzowanych odcienie jasne (Rumianek i Słonecznik) Fitomed

Aqua, Herbs extracts, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Propylene Glycol, D-panthenol, Tocopheryl acetate, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne


Warto?

Raczej nie warto. Zawiera DMDM, który wydziela niebezpieczny formaldehyd.

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
dzięki Korah chyba zanim coś kupię... napiszę Ci skład tutaj i się dowiem czy to warto w ogóle...
a jaki polecasz oczyszczacz do twarzy? byle by zbyt nie wysuszał...


Trzymam się zawsze zasady, że cerę sklonną do zanieczyszczeń i wyprysków należy dokladnie oczyszczać dwoma, a nawet trzema rodzajami kosmetyków. Tak więc polecam np takie zestawienia:

1. Mydlo naturalne np Savon Du Midi,
2. Washbalsam Babydream Rossmann,
3.Glinki 100% lub np pasty glinkowe Argiletz czy Ziemia wulkaniczna Logony.

lub:

1. Plyn micelarny,
2. mydlo naturalne
3. Glinki

Trzeba też stosować domowe mini- zabiegi, maseczki i peelingi. To taka podstawa.

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziękuję najmocniej. Zauważyłyście silicone w tej bambusowej maseczce? :< Ale chyba i jego trochę być musi?
To, że daleko w składzie odżywczy ekstrakt to sobie zdaję sprawę, ttaaa...

Akurat silikony w odżywkach do wlosów mają dobre dzialanie, oczywiście nie w nadmiernych ilościach.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez grenadaa Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze jedną malutką prośbę

Czy ten krem ma coś wartego uwagi w składzie ?
Czy tylko producent obiecuje cuda na kiju ?
Dodam ,że w okolicach oczu z reguły nie miewam podrażnień.


Olay, Total Effects, Eye Transforming Cream (Krem pod oczy)

Skład: Water, Glycerin, Isohexadecane, Niacinamide**, PPG-15 Stearyl Ether, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Petrolatum, Panthenol***, Tocopheryl Acetate†, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract††, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Allantoin, Polyacrylamide, Ceytl Alcohol, C13-14 Isoparafin, Steareth-21, Laureth-7, Dimethiconol, Benzly Alcohol, Disodium Edta, Steareth-2, Citric Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Oleth-3-Phosphate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Polyhydroxystearic Acid, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben,Titanium Dioxide, MICA, Iron Oxides, Silica, Zinc Oxide. *Aloe Vera, **Vitamin B3, ***Pro-Vitamin B5, †Vitamin E, ††Green Tea


Powinien mieć wlaściwości rozświetlające. Godny przetestowania, aczkolwiek nie spodziewalabym się jakiejś rewelacji pod względem pielęgnacji. Może szczypać w oczy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 10:50   #2309
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Podobno hit, ale czy to naprawdę ma szansę działać?

Ziaja, Rebuild Termo Wyszczuplanie, Żel rozgrzewający


Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Fucus Vesiculosus Extract*, Hedera Helix (Ivy) Leaf Extract*, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Peel Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Corallina Officinalis Extract, Cetearyl Ethylhexanoate*, Isopropyl Myristate*, Polysorbate 20, Vanillyl Butyl Ether, Capsicum Frutencens Fruit Extract, Carbomer, Xanthan Gum*, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Sodium Hydroxide.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:16   #2310
grenadaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

SekretnyWachlarzyku dziękuję

Korah jesteś genialna ! Dzięki Tobie odetchnęłam z ulgą
grenadaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.