Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-05, 09:56   #871
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zarówno kwas salicylowy jak i LHA najlepiej rozpuszczają się w oleju słonecznikowym (jest sporo maceratów na jego bazie) i w tamanu - z pozostałymi może być problem.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 14:03   #872
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1626194 3]Zarówno kwas salicylowy jak i LHA najlepiej rozpuszczają się w oleju słonecznikowym (jest sporo maceratów na jego bazie) i w tamanu - z pozostałymi może być problem.[/QUOTE]

Psychodelio, mogę zapytać, skąd masz te informacje o rozpuszczalności kwasu salicylowego w tamanu? Próbowałaś może?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 14:35   #873
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

z tego co sie orientuje ja to tamanu jest bardzo gesty i tlusty, taki tępy w konsystencji i to utrudnia prawdopodobnie rozpuszczenia salicylu.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 14:50   #874
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Psychodelio, mogę zapytać, skąd masz te informacje o rozpuszczalności kwasu salicylowego w tamanu? Próbowałaś może?
Niezamienna - niestety źródła nie podam, bo nie pamiętam ale miałam taką rozpiskę różnych półproduktów i tam były m.in. informacje co do rozpuszczalności. Niestety dane utraciłam wraz z awarią komputera a było tam sporo ciekawych informacji.
Sama nie próbowałam rozpuścić salicyla w tamanu, ale ja ten kwas używam w mazidłach na pięty, a wtedy idę na łatwiznę i rozpuszczam w pegu.

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2010-01-05 o 14:55
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 15:07   #875
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1626804 8]Niezamienna - niestety źródła nie podam, bo nie pamiętam ale miałam taką rozpiskę różnych półproduktów i tam były m.in. informacje co do rozpuszczalności. Niestety dane utraciłam wraz z awarią komputera a było tam sporo ciekawych informacji.
Sama nie próbowałam rozpuścić salicyla w tamanu, ale ja ten kwas używam w mazidłach na pięty, a wtedy idę na łatwiznę i rozpuszczam w pegu.[/QUOTE]

Dzięki . Kończy mi się olejek BHA na maceracie nagietkowym, więc może spróbuję następnym mieszaniu rozpuścić salicylek w tamanu, bo taka kombinacja bardzo by mi odpowiadała.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 22:32   #876
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mglista_noc Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny (chyba głównie)! Mam pewne wątpliwości dotyczące działania oleju kokosowego na włosy. Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami od jakiegoś czasu zaczęłam stosować ten olej na włosy, - jako maseczkę, na suche włosy, przed myciem. Czasem mieszam kokos z oliwą z oliwek, lub masłem shea. No i szczerze mówiąc jakiegoś super rezultatu nie zauważyłam, ale rozumiem, że taka pielęgnacja może wymagać czasu, aby zadziałać więc cierpliwie czekam Ale w czekaniu przeszkadza mi trochę to, że czasem moje włosy po takich maseczkach wyglądają...dziwnie. To znaczy normalnie mam raczej proste włosy, ale nie tak super proste i gładziutkie,no i czasem jakies pojedyńcze, krótsze gdzieś tam odstają. Ale teraz zauważyłam że kiedy włosy wysychają po myciu, odstaje ich coraz więcej i są pokręcone No i nie wiem o co chodzi? Szkodzą mi te oleje i masła na włosy, czy jednak pomagają? I znienacka się po prostu okazuje, że mam włosy skłonne do kręcenia?Kurcze, mam nadzieję, że coś poradzicie Jestem tu początkująca i mam nadzieję, że zadałam to pytanie we właściwym wątku, ale pomyślałam,że skoro jest to wątek o olejach, to będzie ok Aha dodam, że kokosuję włosy już tak ze dwa miesiące.
A rodzice nie opowiadali Ci, że jako niemowlę miałaś sprężynki? W dzisiejszych czasach strasznie katujemy włosy, dlatego więcej osób ma je proste niż 100 lat temu. Moje pięknie się kręcą po umiejętnym cieniowaniu i nawilżeniu właśnie (jako bobas miałam kręcone, potem proste i tuż po pierwszej miesiączce aż do teraz znów kręcone). Teraz zastanów się, czy chcesz mieć kręciołki. Ja swoje kocham, nawet głupi kucyk wygląda fajnie
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 01:05   #877
mglista_noc
Raczkowanie
 
Avatar mglista_noc
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 379
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

No kurczę, chyba musze przepytać mamę na tę okoliczność Bo, naprawdę nie wiem co o tym myśleć - całościowo to widać, że kłaczki są niby proste, ale np. dzisiaj przyuważyłam gdzieś ze dwa moje wypadnięte włosy i skubane były pokręcone, że hej! A, no i muszę dodać, że olejki zaczęłam fundować włosom właśnie żeby im wynagrodzić troszkę katowanie farbą...
mglista_noc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 14:36   #878
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witajcie!

Pragnę Was prosić o pomoc olejomaniaczki Od pewnego czasu eliminuję chemię w moim życiu i tak do pielęgnacji ciała używam mydła Alep + oleju kokosowego na przemian z tym, ze słodkich migdałów. Do włosów oleju Amla, kokosowego Vatika i olejku laurowego. Kondycja skóry i włosów jest teraz bez żadnych zastrzeżeń Jednak mam problem z dobraniem odpowiednich produktów do pielęgnacji buzi Na Mazidłach wybór jest taki, że absolutnie nie wiem na co się zdecydować. Ponad to nie ufam opisom. Chciałabym Was prosić o radę. Zależy mi na olejkach do pielęgnacji na dzień i na noc, oraz na jakimś hydrolacie. Cerę mam wymęczoną kilkuletnią walką dermatologa z trądzikiem. Efekt? Bardzo wrażliwa, przesuszająca się, papierowo przejrzysta, podatna na zaczerwienienia buzia z tendencją do zaskórników i grudek. Produkty przywracające komfort i chroniące skórę zapychają pory, a te przeznaczone do cer mieszanych za bardzo wysuszają... H E L P !!! Zauważyłam poprawę po mydle oliwkowo-laurowym z czerwoną glinką także oczyszczanie mam z głowy. Ale skóra musi też coś PIĆ. Błagam o pomoc
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 15:34   #879
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Na pewno będziesz zadowolona z żelu hialyronowego i NMF Wystarczy wymieszać na dłoni z ulubionym kremem Wszystko kupisz na Mazidłach . jak i równiez znajdziesz tam przepisy na kremy dla cer mieszanych . Ja mieszam z Hydraphase Legere LRP Proste, szybkie i skuteczne
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 15:52   #880
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Na pewno będziesz zadowolona z żelu hialyronowego i NMF Wystarczy wymieszać na dłoni z ulubionym kremem Wszystko kupisz na Mazidłach . jak i równiez znajdziesz tam przepisy na kremy dla cer mieszanych . Ja mieszam z Hydraphase Legere LRP Proste, szybkie i skuteczne
moze sie glupio pytam, ale co to jest ten NMF? mampodejrzenia, ale chce sie upewnic
hoian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 17:03   #881
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Witajcie!

Pragnę Was prosić o pomoc olejomaniaczki Od pewnego czasu eliminuję chemię w moim życiu i tak do pielęgnacji ciała używam mydła Alep + oleju kokosowego na przemian z tym, ze słodkich migdałów. Do włosów oleju Amla, kokosowego Vatika i olejku laurowego. Kondycja skóry i włosów jest teraz bez żadnych zastrzeżeń Jednak mam problem z dobraniem odpowiednich produktów do pielęgnacji buzi Na Mazidłach wybór jest taki, że absolutnie nie wiem na co się zdecydować. Ponad to nie ufam opisom. Chciałabym Was prosić o radę. Zależy mi na olejkach do pielęgnacji na dzień i na noc, oraz na jakimś hydrolacie. Cerę mam wymęczoną kilkuletnią walką dermatologa z trądzikiem. Efekt? Bardzo wrażliwa, przesuszająca się, papierowo przejrzysta, podatna na zaczerwienienia buzia z tendencją do zaskórników i grudek. Produkty przywracające komfort i chroniące skórę zapychają pory, a te przeznaczone do cer mieszanych za bardzo wysuszają... H E L P !!! Zauważyłam poprawę po mydle oliwkowo-laurowym z czerwoną glinką także oczyszczanie mam z głowy. Ale skóra musi też coś PIĆ. Błagam o pomoc
gdzie kupiłaś to mydło? czy moze robione jest?

osobiscie najbardziej lubie hydrolat oczarowy
proponuje olejek-serum lemon z BU, albo zel hialuronowy z alantoina i pantenolem z BU, uzywam tez olejek ze śliwki połączony z HA na noc bo na dzien to raczej nie za bardzo chyba ze siedzi sie w domu
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 17:38   #882
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
moze sie glupio pytam, ale co to jest ten NMF? mampodejrzenia, ale chce sie upewnic
taki zbiorowy czynnik nawilzajacy, wpisz w mazidla to Ci wyjdzie
ChiQuitA89
w ogole przejzyj oferty sklepow z polprodukatami pod kątem nawizlania.
polecam olej slowkowy, awakado, kompleks ceramidowy, mocznik,kwas hialurnowy, pantenol na podraznienia..
a z fajnych nie chemicznych kremikow na podraznienia i inne takie polecam rossmanowy kremik dzieciecy: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...nagietkiem.htm swietnie goi.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2010-01-06 o 17:51
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 17:38   #883
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mydło kupiłam na http://www.helfy.pl/ Jak na mydło nie jest tanie, ale wystarczy spojrzeć na skład... i wszystko jasne

Dzięki! Spróbuję tego żelu, chociaż chcę zrezygnować z kremów wogóle więc opcja mieszania odpada. A jak sprawuje się hydrolat herbaciany? Co do olejków, miałam kiedyś jakiś cytrusowy i wchłaniał się zanim zdążyłam go zaaplikować na całą twarz. Czytałam tu o róży piżmowej... Nadała by się?
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 17:50   #884
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

zel (kwas) mozesz uzywac solo, wymieszany z olejami, z maslem shea. nie musisz uzywac kremu. a z kremow naprawde rzejzyj dzieciece rossmanowe(i wątek o nich) bo sa bez chemi i taniutnie i swietnie dzialaja, albo nadaja sie jako baza
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 17:54   #885
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
(...) mam problem z dobraniem odpowiednich produktów do pielęgnacji buzi Na Mazidłach wybór jest taki, że absolutnie nie wiem na co się zdecydować. Ponad to nie ufam opisom. Chciałabym Was prosić o radę. Zależy mi na olejkach do pielęgnacji na dzień i na noc, oraz na jakimś hydrolacie. Cerę mam wymęczoną kilkuletnią walką dermatologa z trądzikiem. Efekt? Bardzo wrażliwa, przesuszająca się, papierowo przejrzysta, podatna na zaczerwienienia buzia z tendencją do zaskórników i grudek. Produkty przywracające komfort i chroniące skórę zapychają pory, a te przeznaczone do cer mieszanych za bardzo wysuszają... H E L P !!! Zauważyłam poprawę po mydle oliwkowo-laurowym z czerwoną glinką także oczyszczanie mam z głowy. Ale skóra musi też coś PIĆ. Błagam o pomoc
Czy mydła z glinkami różnią się jakoś znacząco od innych mydeł przetłuszczonych? Jak długo myjesz nim twarz?
Też mam trądzik zaskórnikowy i mydło (zwykłe, np. oliwkowe z olejkiem lawendowym albo z oślim mlekiem) wpływa nań bardzo źle.

Jeśli chodzi o klasyfikację olejów w Mazidłach pod względem przydatności do różnych typów cer, to innej i trafniejszej raczej nie znajdziesz. Pozostaje tylko sprawdzenie jak to się ma do osobniczych predyspozycji i przejrzenie wątku, bo ileż można pisać o tym samym

Przy skłonności do odwadniania się, oleje mogą nie wystarczyć. Różany jest raczej z tych lekkich.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 17:58   #886
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

no i trzeba duzo pic i jakies oliwy z oliwek czasem lyknąc, zarodki przeniczne, siemie lniane. no i czyyyyytac wizaz
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 18:06   #887
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Aha, mydło o które pytałaś znajduje się w zakładce Kosmetyki Arabskie, i tam odpowiednio Mydełka.

Sama byłam zszkowana, że działa, gdyż wyrosłam w przekonaniu, że najgorszym urodowym grzechem jest mycie twarzy mydłem. Ale byłam zrozpaczona... Zgrzeszyłam. I póki co żalu za grzechy nie ma bo poprawa jest znaczna. W składzie jest oliwa z oliwek, olej laurowy (40%), czerwona glinka Beloun, woda, soda oczyszczona. I to mojej cerze odpowiada. Ciało traktuję mydłem Alep, w okresach kiedy moja cera jest ładniutka myję ją również nim. I też spełnia swoje zadanie. Oczyszcza pory, lekko wyrównuje powierzchnię skóry, wygładza, no a przede wszystkim nie mam po nim tak strasznego uczucia ściągnięcia, jak po aptecznych żelach. Ale i tak, czy siak, nakładam zaraz po osuszeniu krem. Za kilka dni, będzie to już mam nadzieję olejek

Czy olejki potrafią zapchać pory?

Dziękuję za odpowiedź!
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 18:16   #888
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

potrafią, ale to nigdy nie wiadomo jak dana skora zareaguje. mnie nigdy zaden olejek nie zapchal a kremy z paraffinum, trojglicerydami koncertowo zawsze
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 18:32   #889
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ChiQuitA89
Tylko czytaj opisy - bo piszesz np. o olejku cytrusowym (czyli rozumiem olejku eterycznym!, a niewielu z nich można używać bezpośrednio na skórę - możesz sobie zrobić krzywdę), a zaraz potem o oleju z róży - oleje, a olejki to dwie rózne rzeczy.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 18:46   #890
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
(...)

Sama byłam zszkowana, że działa, gdyż wyrosłam w przekonaniu, że najgorszym urodowym grzechem jest mycie twarzy mydłem. Ale byłam zrozpaczona... Zgrzeszyłam. I póki co żalu za grzechy nie ma bo poprawa jest znaczna. W składzie jest oliwa z oliwek, olej laurowy (40%), czerwona glinka Beloun, woda, soda oczyszczona. I to mojej cerze odpowiada. Ciało traktuję mydłem Alep, w okresach kiedy moja cera jest ładniutka myję ją również nim. I też spełnia swoje zadanie. Oczyszcza pory, lekko wyrównuje powierzchnię skóry, wygładza, no a przede wszystkim nie mam po nim tak strasznego uczucia ściągnięcia, jak po aptecznych żelach. Ale i tak, czy siak, nakładam zaraz po osuszeniu krem. Za kilka dni, będzie to już mam nadzieję olejek

Dziękuję za odpowiedź!

To znaczy, że ta glinka jest wyczuwalna w pianie? Pilinguje chociaż trochę? Chciałabym tego używać do ciała, do twarzy wolę jednak łagodne detergenty, ewentualnie olejki hydrofilne albo pasty mineralne.

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
(...) mnie nigdy zaden olejek nie zapchal a kremy z (...) trojglicerydami koncertowo zawsze
A czym są trójglicerydy?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 18:59   #891
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
A czym są trójglicerydy?
chodzilo mi o caplylic/capric triglyceride


Trójgliceryd kaprynowyCaprylic/Capric Triglyceridemieszanka olejów roślinnych; otrzymywana z naturalnego kwasu tłuszczowego (oleju kokosowego) i glicerydunaturalna podstawa olejowa w emulsjach

zrodlo --http://www.lavera.com.pl/s192-slownik.skladnikow.htm
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 20:10   #892
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Co do olejku cytrusowego miałam na myśli Regulujący olejek do twarzy Dr. Haushka. Nie olejek eteryczny

Co do mydła, ja do ciała polecam http://www.helfy.pl/mydlo-alep-40-laurie-nieperfumowane . Sądze, że to którego używam do twarzy przydatne będzie jeśli masz problemy z ropnymi wypryskami: na plecach, ramionach, dekolcie... Osobiście mam mega wrażliwą, wiecznie suchą, niemalże atopową skórę ciała więć glinka odpada. A po powyższym zdarza się, że nie muszę jej nawet dodatkowo nawilżać. Ale jeśli masz na zbyciu kilkanaście zł to spróbuj, co najwyżej zużyjesz je jako mydło do rąk.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 20:10   #893
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
potrafią, ale to nigdy nie wiadomo jak dana skora zareaguje. mnie nigdy zaden olejek nie zapchal a kremy z paraffinum, trojglicerydami koncertowo zawsze
Ale to sprawa bardzo indywidualna, nie ma co się uprzedzać, bo nie będzie się czym smarować Ja bardzo dobrze znoszę trójglicerydy i glicerynę, inni - bardzo źle.
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 20:15   #894
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Ale to sprawa bardzo indywidualna, nie ma co się uprzedzać, bo nie będzie się czym smarować Ja bardzo dobrze znoszę trójglicerydy i glicerynę, inni - bardzo źle.
no pewnie, tak samo z olejami, trzeba probowac
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 21:08   #895
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mglista_noc Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny (chyba głównie)! Mam pewne wątpliwości dotyczące działania oleju kokosowego na włosy. Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami od jakiegoś czasu zaczęłam stosować ten olej na włosy, - jako maseczkę, na suche włosy, przed myciem. Czasem mieszam kokos z oliwą z oliwek, lub masłem shea. No i szczerze mówiąc jakiegoś super rezultatu nie zauważyłam, ale rozumiem, że taka pielęgnacja może wymagać czasu, aby zadziałać więc cierpliwie czekam Ale w czekaniu przeszkadza mi trochę to, że czasem moje włosy po takich maseczkach wyglądają...dziwnie. To znaczy normalnie mam raczej proste włosy, ale nie tak super proste i gładziutkie,no i czasem jakies pojedyńcze, krótsze gdzieś tam odstają. Ale teraz zauważyłam że kiedy włosy wysychają po myciu, odstaje ich coraz więcej i są pokręcone No i nie wiem o co chodzi? Szkodzą mi te oleje i masła na włosy, czy jednak pomagają? I znienacka się po prostu okazuje, że mam włosy skłonne do kręcenia?Kurcze, mam nadzieję, że coś poradzicie Jestem tu początkująca i mam nadzieję, że zadałam to pytanie we właściwym wątku, ale pomyślałam,że skoro jest to wątek o olejach, to będzie ok Aha dodam, że kokosuję włosy już tak ze dwa miesiące.

Hej, ja używałam zarówno Vatiki, jak i masła kokosowego z shea i jojobą oraz olejkami eterycznymi do włosów i efektu kręcenia nie zaznałam
Za to bez pytania rodziców jestem przekonana, że skłonności do loków nie mam Zdecydownie proste włosy, typ w stronę azjatyckiej gładkości. I po takiej masce olejowej na suche włosy, zmytej rossmannowskim Babydreamem (chociaż wcześniej używałam też innych szamponów), włosy są mega nabłyszczone, świetliste, lejące, miękkie, nie puszą się. Efekt stukrotnie lepszy niż jakakolwiek kuracja domowa czy w salonie fryzjerskim. I to już po pierwszym zastosowaniu, a eskalacji skuteczności nie widzę z czasem.
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 08:00   #896
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Co do mydła, ja do ciała polecam http://www.helfy.pl/mydlo-alep-40-laurie-nieperfumowane . Sądze, że to którego używam do twarzy przydatne będzie jeśli masz problemy z ropnymi wypryskami: na plecach, ramionach, dekolcie... Osobiście mam mega wrażliwą, wiecznie suchą, niemalże atopową skórę ciała więć glinka odpada. A po powyższym zdarza się, że nie muszę jej nawet dodatkowo nawilżać. Ale jeśli masz na zbyciu kilkanaście zł to spróbuj, co najwyżej zużyjesz je jako mydło do rąk.
Nie, nie miewam takich problemów, nie namaszczam też regularnie ciała (jeśli nie liczyć masażu przeciwrozstępowego niektórych partii :/), bo zazwyczaj nie ma potrzeby .

W mydłach z glinką ciekawi mnie ewentualne działanie wygładzające i... konsystencja. Tylko jeśli ma mocno wysuszać, to pozostanę raczej przy pastach mineralnych/postaci sypkiej.

Arabskie mydła kiedyś wypróbuję, ale raczej nie Lauro. Dystrybutor "odchudzających", "liftingujących" cudów nie wzbudza mojego zaufania (nawet nie wiadomo, na jakim oleju są te mydła).

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2010-01-07 o 08:02
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 11:32   #897
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, z góry przepraszam, że nie przeczytałam całego wątku, ale zwyczajnie nie mam czasu Próbowałam też użyć forumowej wyszukiwarki, ale nie znalazłam tego czego szukałam.

Mianowicie szukam przepisów na kosmetyki, które pomogłyby mi przy ŁZS. Szczególnie interesują mnie oleje i przepisy na kremy.
Na razie z pomocą jednej z forumek zamówiłam i czekam na:
- olej kokosowy parachute - na włosy i skórę głowy
- masło shea na końcówki włosów (chcę je nakładać na suche końcówki)
- hydrolat oczarowy (tylko zapomniałam jak go używać na twarz, czy prosto z butelki można smarować, czy trzeba z czymś rozmieszać?)
- kwas HA z pantenolem
- olej tamanu (do wymieszania z kwasem przed użyciem, tylko nie znam proporcji )

Na razie olejów zamierzam używać na noc, ew. w ciągu dnia w miarę możliwości (np. w weekendy) więc zastanawiam się do ilu powinnam się ograniczyć, żeby nie przedobrzyć? (czytam że Wy macie po kilka olejów, ale nie wiem czy je mieszacie czy stosujecie zamiennie?)
Na dzień wciąż będę stosować kremy, bo dopiero co zakupiłam nowy i szkoda mi go wyrzucać, od czsu do czasu używam podkładu, raczej codziennie kamuflażu na krostki. Zamiast toniku od lat buzie wycieram morkymi chusteczkami dla niemowląt.

Moja cera jest łojotokowa, łuszczy się zgodnie z nazwą choroby na głowie, a czerwone, swędzące plamy robią się też na styku twarzy z włosami przy brwiach i na skrzydełkach nosa (wygląda to mało estetycznie tym bardziej, że skóra się łuszczy). Szukam czegoś co złagodzi te objawy, bo że coś mnie wyleczy całkiem to już nie wierzę Dodatkowo mam problem z zaskórnikami na nosie i brodzie, z drobnymi zmianami trądzikowymi i suchymi policzkami
Bardzo chętnie przyjmę wszystkie porady jak pielęgnować moją biedną twarz

Proszę też o polecenie oleju dla pani po 50-tce oraz czegoś super na wypadające włosy, w ten sposób chcę przekonać mamę by choć częściowo zrezygnowała ze sklepowych kosmetyków

Edytowane przez reniferrudolf
Czas edycji: 2010-01-07 o 11:38
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 12:05   #898
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam
o olejach czytam już od dawna i przymierzam się do pierwszych zakupów - raczej do końcówek włosów i ciała niż do twarzy.

Ostatnio wpadł mi w ręce "suchy olejek" Nuxe i urzekł mnie przede wszystkim zapachem. Zastanawiałam się czy da się go jakoś "podrobić"

Oto Skład: Huiles de Bourrache 1%, Amandes Douces 5%, Millepertuis 7% et Camélia 2%, Vitamine E 1%
Cylomethicone, octyldodecanol, caprylic/capric triglyceride, isodecyl neopentanoate, isononyl isononanoate, hypericum perforatum (hypericum perforatum extract), prunus dulcis (sweet almond oil), ethylhexyl methoxycinnamate (octinoxate), camelia oleifera(camellia oleifera extract), borago officinalis (borage seed oil), butyl methoxydibenzoylmethane, parfum (fragrance), tocophenol.
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 12:37   #899
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Witam
o olejach czytam już od dawna i przymierzam się do pierwszych zakupów - raczej do końcówek włosów i ciała niż do twarzy.

Ostatnio wpadł mi w ręce "suchy olejek" Nuxe i urzekł mnie przede wszystkim zapachem. Zastanawiałam się czy da się go jakoś "podrobić"

Oto Skład: Huiles de Bourrache 1%, Amandes Douces 5%, Millepertuis 7% et Camélia 2%, Vitamine E 1%
Cylomethicone, octyldodecanol, caprylic/capric triglyceride, isodecyl neopentanoate, isononyl isononanoate, hypericum perforatum (hypericum perforatum extract), prunus dulcis (sweet almond oil), ethylhexyl methoxycinnamate (octinoxate), camelia oleifera(camellia oleifera extract), borago officinalis (borage seed oil), butyl methoxydibenzoylmethane, parfum (fragrance), tocophenol.
Witaj.
Zapachu tego olejku nie podrobisz, bo to zapach syntetyczny. Co się kryje pod nazwą "parfum", tego nie wie nikt, poza technologami Nuxe.
Natomiast możesz oczywiście zmieszać oleje: migdałowy, herbaciany i z ogórecznika, bo te są użyte w tej recepturze. Uzyskany olejek nie będzie, rzecz jasna, w żadnym wypadku "suchy", bo tę "suchość" powodują przede wszystkim silikony, które są na pierwszym miejscu w składzie.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 13:45   #900
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Witaj.
Zapachu tego olejku nie podrobisz, bo to zapach syntetyczny. Co się kryje pod nazwą "parfum", tego nie wie nikt, poza technologami Nuxe.
Natomiast możesz oczywiście zmieszać oleje: migdałowy, herbaciany i z ogórecznika, bo te są użyte w tej recepturze. Uzyskany olejek nie będzie, rzecz jasna, w żadnym wypadku "suchy", bo tę "suchość" powodują przede wszystkim silikony, które są na pierwszym miejscu w składzie.

ehh tak myślałam, że użyte oleje nie dadzą tego słodkiego zapachu , ale zapytać zawsze warto. Swoją drogą to ta "suchość" trochę mnie denerwuje. Niby olejek a na skórze coś, co za szybko znika.
Ale ten zapaaaach!!!!

W każdym razie dzięki za pomoc
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.