Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-14, 14:06   #4471
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Kriana Pokaż wiadomość
Znalazłam niewiele opinii po polsku i żadnego porównania do Revlonu 150 dla cery suchej/normalnej (prócz tego zdjęcia dodanego wcześniej, tylko nie wiem do której skóry ten Revlon).
To jest właśnie ten Revlon do suchej/normalnej (mowa o https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4407).

Dla mnie największym minusem Lumene jest to, że dość szybko (szybciej niż po w/w Revlonie) zaczyna mi się świecić skóra.

Edytowane przez c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Czas edycji: 2015-03-14 o 14:14
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 16:05   #4472
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Zaciekawiłaś mnie tym podkładem, czekam tylko na więcej recenzji i promocję Naprawdę jest taki jasny?
Na mnie się trochę utlenia, po nałożeniu na skórę rzeczywiście wygląda tak jaśniutko, potem odrobinę ciemnieje, ale nie jest źle. W ogóle bardzo mi przypomina colorstaya do tłustej/mieszanej, odcień coś pomiędzy ivory a buff, jak już się ułoży na skórze, jasność na poziomie ivory, ale prawie na pewno nie zostanie taki, jak na tym swatchu

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
To jest ten sam produkt? http://1.bp.blogspot.com/-aQKgY4Gwmo...lain%2B(1).jpg
Dlaczego u nas nie jest dostępny w wersji jak na zdjęciu ?
Nie mam pojęcia Z tubki trochę się leje, tak btw, także rozumiem rozczarowanie

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;50650389]To jest właśnie ten Revlon do suchej/normalnej (mowa o https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4407).

Dla mnie największym minusem Lumene jest to, że dość szybko (szybciej niż po w/w Revlonie) zaczyna mi się świecić skóra.[/QUOTE]

Hmm, miałam kiedyś, daaaawno temu, double stay z Lumene nr 0, wydawał mi się jakiś jaśniejszy
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 16:59   #4473
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia Z tubki trochę się leje, tak btw, także rozumiem rozczarowanie
Zrobiliby właśnie takie opakowanie a nie niepotrzebnie cudują

Zamówiłam sobie Revlon Colorstay odcień Ivory i Buff. Dzisiaj użyłam Ivory, na razie jest ok, mam nadzieję że mnie nie uczuli
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 21:29   #4474
rudzia015
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 44
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hej, bardzo was proszę o pomoc
Używam aktualnie kremu bb Missha Perfect Cover w najjaśniejszym odcieniu (13). Szukam czegoś przede wszystkim o tym samym poziomie jasności (albo jaśniejszego), ale zdecydowanie bardziej żółtego. Mam bardzo żółtą cerę - Missha wygląda na mnie po prostu różowo.
Właściwości Misshy są ok, chociaż nie zaszkodziłoby trochę matu. Macie jakieś pomysły?
rudzia015 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 21:59   #4475
Kriana
Zadomowienie
 
Avatar Kriana
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 260
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;50650389]To jest właśnie ten Revlon do suchej/normalnej (mowa o https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4407).

Dla mnie największym minusem Lumene jest to, że dość szybko (szybciej niż po w/w Revlonie) zaczyna mi się świecić skóra.[/QUOTE]
Dzięki za odpowiedź skoro Lumene jest tylko minimalnie ciemniejszy to powinien być całkiem niezły dla mnie mam nadzieję
__________________
.zaufanie to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym ruchem
i 100% pewności ze tego nie zrobi.


18.07.2014 <3
18.06.2022 <3
Kriana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 02:17   #4476
maroonia
Rozeznanie
 
Avatar maroonia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 646
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Bellitudoo Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/aa-satin-podklad-s...772320530.html Widziałyście może ten podkład? Niby widziałam dziś w gazecie z tekstem "dopasowany do kolorytu skóry Polek".
Nie wiem czy ktoś recenzował ten podklad tutaj -wyszukiwarka nic nie znalazła kupiłam ten podklad, wg mnie ma świetny kolor. Aktualnie jestem poniżej poziomu 150 buff rc, a ten jest świetny i ma "zdrowy" kolor. Tony mam żółto-oliwkowe, super sie wtapia. Zrobię jutro swatche w dziennym świetle
maroonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 11:39   #4477
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez maroonia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś recenzował ten podklad tutaj -wyszukiwarka nic nie znalazła kupiłam ten podklad, wg mnie ma świetny kolor. Aktualnie jestem poniżej poziomu 150 buff rc, a ten jest świetny i ma "zdrowy" kolor. Tony mam żółto-oliwkowe, super sie wtapia. Zrobię jutro swatche w dziennym świetle
Właśnie go ostatnio "macałam" w Rossmannie - kolor super, idealnie zlewa się moją baaardzo jasną karnacją. Jestem znacznie jaśniejsza od 150 Buff, ale nie różowa, więc szukam po prostu ładnego jasnego beżyku w neutralnej/ciepławej tonacji. Chyba zaryzykuję i go kupię.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 16:37   #4478
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez maroonia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś recenzował ten podklad tutaj -wyszukiwarka nic nie znalazła kupiłam ten podklad, wg mnie ma świetny kolor. Aktualnie jestem poniżej poziomu 150 buff rc, a ten jest świetny i ma "zdrowy" kolor. Tony mam żółto-oliwkowe, super sie wtapia. Zrobię jutro swatche w dziennym świetle
ja poproszę o swatche a jakie ma właściwości? bardziej matujący czy rozświetlający? nie wysusza?
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 17:27   #4479
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ostatnio bylam w drogerii (uk) i zwrocilam uwage na podklady jakiejs bardzo taniej marki, chyba I heart makeup. Najjasniejsze odcienie podkladow byly wyjatkowo jasne - juz nie pamietam, ale gdzies na poziomie tego bardzo jasnego Rimmela (tego swinkujacego). Byly mniej rozowe. Niestety nie pamietam z czym dokladnie je porownywalam, ale wrazenie bylo takie, ze trudno o tak fajne kolory w drogerii, juz nie mowiac o cenie.
Zachecam do poszukania w necie, bo produkty tego typu marek brytyjskich czesto mozna dostac w polskich sklepach internetowych.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 17:39   #4480
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Ostatnio bylam w drogerii (uk) i zwrocilam uwage na podklady jakiejs bardzo taniej marki, chyba I heart makeup. Najjasniejsze odcienie podkladow byly wyjatkowo jasne - juz nie pamietam, ale gdzies na poziomie tego bardzo jasnego Rimmela (tego swinkujacego). Byly mniej rozowe. Niestety nie pamietam z czym dokladnie je porownywalam, ale wrazenie bylo takie, ze trudno o tak fajne kolory w drogerii, juz nie mowiac o cenie.
Zachecam do poszukania w necie, bo produkty tego typu marek brytyjskich czesto mozna dostac w polskich sklepach internetowych.
I heart Makeup to marka od Makeup Revolution. Ich kosmetyki można dostać u nas w drogeriach internetowych, a niektóre drogerie stacjonarnie też mają ich kosmetyki
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 18:54   #4481
maroonia
Rozeznanie
 
Avatar maroonia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 646
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Wrzucam swatch i zaraz dodam opis
Najjaśniejsze podklady/korektory jakie teraz posiadam w "kolekcji". Dodam, ze jestem fanka lekkich i rozswietlajacych podkładów. Mam cerę mieszana skłonna do odwodnienia i przetluszczania w strefie T. Podklad jest jak nazwa mówi satynowy- daje zdrowy błysk. Nie ma brokatu ale zauważalna perle po roztarciu i przyglądania sie na mojej skórze zaczął sie świecić po ok 6-7h w klimatyzowanym pomieszczeniu. Myśle ze normalnie da radę ok 10h na powietrzu. Teraz po 13h policzki wyglądają jeszcze super ale reszta średnio sie nadaje.
Od lewej:
Bell ilumi 01 light beige
Avon BB ideał flawless NUDE
Revlon CS 180
Garnier bb matujący Light
Korektor NYX hd 01 CW
Korektor Catrice camouflage 010 ivory
Duża plama- AA satynowy podklad 101ivory -satin iq 16h
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (94,7 KB, 98 załadowań)

Edytowane przez maroonia
Czas edycji: 2015-03-16 o 19:03
maroonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 20:04   #4482
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez maroonia Pokaż wiadomość
Wrzucam swatch i zaraz dodam opis
Najjaśniejsze podklady/korektory jakie teraz posiadam w "kolekcji". Dodam, ze jestem fanka lekkich i rozswietlajacych podkładów. Mam cerę mieszana skłonna do odwodnienia i przetluszczania w strefie T. Podklad jest jak nazwa mówi satynowy- daje zdrowy błysk. Nie ma brokatu ale zauważalna perle po roztarciu i przyglądania sie na mojej skórze zaczął sie świecić po ok 6-7h w klimatyzowanym pomieszczeniu. Myśle ze normalnie da radę ok 10h na powietrzu. Teraz po 13h policzki wyglądają jeszcze super ale reszta średnio sie nadaje.
Od lewej:
Bell ilumi 01 light beige
Avon BB ideał flawless NUDE
Revlon CS 180
Garnier bb matujący Light
Korektor NYX hd 01 CW
Korektor Catrice camouflage 010 ivory
Duża plama- AA satynowy podklad 101ivory -satin iq 16h
oo wygląda idealnie dla mnie idę jutro go obadać
swoją stroną dziwne bo kojarzę podkłady AA jako wybitnie ceglasto/pomarańczowe i ciemne
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 20:24   #4483
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez maroonia Pokaż wiadomość
Wrzucam swatch i zaraz dodam opis
Najjaśniejsze podklady/korektory jakie teraz posiadam w "kolekcji". Dodam, ze jestem fanka lekkich i rozswietlajacych podkładów. Mam cerę mieszana skłonna do odwodnienia i przetluszczania w strefie T. Podklad jest jak nazwa mówi satynowy- daje zdrowy błysk. Nie ma brokatu ale zauważalna perle po roztarciu i przyglądania sie na mojej skórze zaczął sie świecić po ok 6-7h w klimatyzowanym pomieszczeniu. Myśle ze normalnie da radę ok 10h na powietrzu. Teraz po 13h policzki wyglądają jeszcze super ale reszta średnio sie nadaje.
Od lewej:
Bell ilumi 01 light beige
Avon BB ideał flawless NUDE
Revlon CS 180
Garnier bb matujący Light
Korektor NYX hd 01 CW
Korektor Catrice camouflage 010 ivory
Duża plama- AA satynowy podklad 101ivory -satin iq 16h
ooo a ten Avon BB ideał flawless NUDE to jest rozswietlajacy? ma jakies drobinki w sobie?
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 20:36   #4484
maroonia
Rozeznanie
 
Avatar maroonia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 646
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez JustDreaming Pokaż wiadomość
oo wygląda idealnie dla mnie idę jutro go obadać
swoją stroną dziwne bo kojarzę podkłady AA jako wybitnie ceglasto/pomarańczowe i ciemne
Mi tak samo ale latem pamietam ze kiedys jakiś z AA mi podpasowal ze względu na właściwości wiec jak zobaczyłam ten odcień to brałam w ciemno jest ekstra! Nie bedzie sie tylko nadawać do bardzo przetluszczajacej sie lub tradzikowej (nierównej) cery. Zwykle przebarwienia idealnie wyrównuje

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
ooo a ten Avon BB ideał flawless NUDE to jest rozswietlajacy? ma jakies drobinki w sobie?
Jest bardzo nawilżający i rozświetlający trzeba lubić ten efekt z pudrem daje radę u mnie ale tylko w zimne pory roku. I niestety miałam juz kilka opakowań tego bb i każdy miał troche inny odcień "jak im sie lunie to taki zrobią"
maroonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 20:41   #4485
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez maroonia Pokaż wiadomość
Mi tak samo ale latem pamietam ze kiedys jakiś z AA mi podpasowal ze względu na właściwości wiec jak zobaczyłam ten odcień to brałam w ciemno jest ekstra! Nie bedzie sie tylko nadawać do bardzo przetluszczajacej sie lub tradzikowej (nierównej) cery. Zwykle przebarwienia idealnie wyrównuje

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------



Jest bardzo nawilżający i rozświetlający trzeba lubić ten efekt z pudrem daje radę u mnie ale tylko w zimne pory roku. I niestety miałam juz kilka opakowań tego bb i każdy miał troche inny odcień "jak im sie lunie to taki zrobią"
haha no to ladnie kurcze, wyprobowalabym... ale kolejny produkt do twarzy



czemu podklady i rozne tego typu uwielbiam
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 20:48   #4486
maroonia
Rozeznanie
 
Avatar maroonia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 646
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
haha no to ladnie kurcze, wyprobowalabym... ale kolejny produkt do twarzy



czemu podklady i rozne tego typu uwielbiam
To sa taniochy średnio ok 10-25 zł. Ten bb często jest w promocji za 15-19 zł Ja mam albo full podkładów albo wszystkie sie kończą jednocześnie lubię mieć zapas... Z droższych, które tez miałam 50-200 zł porównałbym go go HM bourjois. Bardziej widać perle w zbliżeniu ale właściwości, utrzymywanie sie itd porównywalne. Tylko odcień lepszy wg mnie od vanilla - bardziej oliwkowy niż żółty




Generalnie nie miałam w planach kupna podkładu AA... Wybrałam sie do douglasa po jakiś z "wyższej polki". Chciałam uderzyć w cliniqe, clarins albo estee. Albo kaszana z odcieniami albo nie było testera wyszłam sfrustrowana i kupiłam cos na pocieszenie w Rossmanie

Edytowane przez maroonia
Czas edycji: 2015-03-16 o 20:53
maroonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 21:03   #4487
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Po kolejnym fiasku w poszukiwaniu podkładu ktory nie będzie wyglądał jakbym posmarowała się samoopalaczem, stwierdziłam że zawołam tu o pomoc
Kupiłam ostatnio Boujoris Flower perfection nr 51. Miał być jasnym podkładem z zółtymi tonami a... okazał się niezbyt jasnym podkładem z tonami brzoskwiniowymi/ neutralnymi . Przeżyłabym to jakoś, gdyby nie fakt, że tak przesusza moją cerę że muszę go pilnie odstawić.
Mam cerę jasną, z oliwkowymi/ żółtymi tonami. Ma tendencje do zapychania więc Colorstay odpada <choć Buff zdaje się kolorem zbliżonym do mojej tonacji>
Miałam Pharmaceris kryjący Ivory- odcień za jasny <szok>, w dodatku za chłodny, brakowało żółtych tonów
Maybellinne Afinitone najstarsza wersja- zrobił masakrę z moją twarzą, smugi, problem z suchymi skorkami itd. ale odcień 03 sand był w miarę w porządku, 09- za jasny, za bardzo różowy
True Match W2- odcień lepszy od Boujoris FP 51, też zbyt ciemny, ale bliższy tonom mojej cery. Jednak podobnie jak affintone na mojej twarzy wyglądał jak ciasto
Osławiony Ingrid Ideal Face- 29- zbyt brzoskwiniowy, baardzo ciemnieje- tylko na środek lata
Manhattan Endless stay 62- kolor ciut za ciemny ale w mojej tonacji mimo że swatche zdawały się z innego świata, fajnie się dopasowywał, okazał się najbardziej zbliżony jeżeli chodzi o oliwkowe tony mojej karnacji. Zbierał pochwały, także od płci męskiej - niestety skora miała po nim foszki i się zapychała

Testowałam w drogerii Astor Perfect Stay 100- jak wróciłam do domu, to w świetle dziennym było widać że jest za ciemny ;/ Nie zauważyłam też oliwkowych tonów:/ Choć działanie ok.

Macie pomysł na jakiś podkład w oliwkowo żółtym tonie ? Moja cera osłabiona Boujorisem FP potrzebuje na ASAP nowego podkładu :/
Mega dzięki za jakiekolwiek wskazówki

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Ja ostatnio testuję nowy Lasting Finish Rimmela, odcień Light Porcelain i muszę powiedzieć, że całkiem nieźle. Zawsze miałam wrażenie 'przyduszania' przez produkty tej firmy, a ten mi przypomina bardziej colorstay'a, jeśli chodzi o uczucie na twarzy i krycie. Kolorystycznie całkiem nieźle, wg mnie jaśniejszy od 150 buff, na poziomie ivory, ale bardziej oliwkowy. Tylko zmywa się ciężko, najlepiej jakimś olejkiem lub kremem do demakijażu, sam micel u mnie nie starcza.
WOW! Moglabym prosić o swatche w zestawieniu z jakimś innym podkładem
Cytat:
Napisane przez maroonia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś recenzował ten podklad tutaj -wyszukiwarka nic nie znalazła kupiłam ten podklad, wg mnie ma świetny kolor. Aktualnie jestem poniżej poziomu 150 buff rc, a ten jest świetny i ma "zdrowy" kolor. Tony mam żółto-oliwkowe, super sie wtapia. Zrobię jutro swatche w dziennym świetle
Ten z AA ma takie żółto-oliwkowe tony?
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."

Edytowane przez Fatalida
Czas edycji: 2015-03-16 o 21:11 Powód: literówka
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 21:45   #4488
maroonia
Rozeznanie
 
Avatar maroonia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 646
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Fatalida Pokaż wiadomość
Po kolejnym fiasku w poszukiwaniu podkładu ktory nie będzie wyglądał jakbym posmarowała się samoopalaczem, stwierdziłam że zawołam tu o pomoc
Kupiłam ostatnio Boujoris Flower perfection nr 51. Miał być jasnym podkładem z zółtymi tonami a... okazał się niezbyt jasnym podkładem z tonami brzoskwiniowymi/ neutralnymi . Przeżyłabym to jakoś, gdyby nie fakt, że tak przesusza moją cerę że muszę go pilnie odstawić.
Mam cerę jasną, z oliwkowymi/ żółtymi tonami. Ma tendencje do zapychania więc Colorstay odpada <choć Buff zdaje się kolorem zbliżonym do mojej tonacji>
Miałam Pharmaceris kryjący Ivory- odcień za jasny <szok>, w dodatku za chłodny, brakowało żółtych tonów
Maybellinne Afinitone najstarsza wersja- zrobił masakrę z moją twarzą, smugi, problem z suchymi skorkami itd. ale odcień 03 sand był w miarę w porządku, 09- za jasny, za bardzo różowy
True Match W2- odcień lepszy od Boujoris FP 51, też zbyt ciemny, ale bliższy tonom mojej cery. Jednak podobnie jak affintone na mojej twarzy wyglądał jak ciasto
Osławiony Ingrid Ideal Face- 29- zbyt brzoskwiniowy, baardzo ciemnieje- tylko na środek lata
Manhattan Endless stay 62- kolor ciut za ciemny ale w mojej tonacji mimo że swatche zdawały się z innego świata, fajnie się dopasowywał, okazał się najbardziej zbliżony jeżeli chodzi o oliwkowe tony mojej karnacji. Zbierał pochwały, także od płci męskiej - niestety skora miała po nim foszki i się zapychała

Testowałam w drogerii Astor Perfect Stay 100- jak wróciłam do domu, to w świetle dziennym było widać że jest za ciemny ;/ Nie zauważyłam też oliwkowych tonów:/ Choć działanie ok.

Macie pomysł na jakiś podkład w oliwkowo żółtym tonie ? Moja cera osłabiona Boujorisem FP potrzebuje na ASAP nowego podkładu :/
Mega dzięki za jakiekolwiek wskazówki


WOW! Moglabym prosić o swatche w zestawieniu z jakimś innym podkładem

Ten z AA ma takie żółto-oliwkowe tony?
Wklejalam swatche na poprzedniej stronie. Z opisu wynika ze mamy podobne odczucia do opisanych przez Ciebie podkładów. musisz obczaic kolor w drogerii ale myśle, ze byłabys zadowolona.
maroonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 22:45   #4489
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez maroonia Pokaż wiadomość
Wklejalam swatche na poprzedniej stronie. Z opisu wynika ze mamy podobne odczucia do opisanych przez Ciebie podkładów. musisz obczaic kolor w drogerii ale myśle, ze byłabys zadowolona.
Dziękuję
Na zdjęciu się być trochę ciemny i zbyt ciepły ale ...spróbuję A nóż widelec znajdę hit. Kiedyś miałam podklad z AA, ale to była najspektakularniejsza cegła jaką miałam na twarzy Żaden podkład nie robił takiej tandetnej pomarańczy. Nie śmierdział, tylko wręcz "walił" farbą olejną
A w rossmanie ten nowy AA satin jest?
Patrzę, że kilka postów temu był wklejony swatch dobrze rokującego NYXa. Cieszę się że tu trafiłam
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 07:12   #4490
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Fatalida Pokaż wiadomość
Po kolejnym fiasku w poszukiwaniu podkładu ktory nie będzie wyglądał jakbym posmarowała się samoopalaczem, stwierdziłam że zawołam tu o pomoc
Kupiłam ostatnio Boujoris Flower perfection nr 51. Miał być jasnym podkładem z zółtymi tonami a... okazał się niezbyt jasnym podkładem z tonami brzoskwiniowymi/ neutralnymi . Przeżyłabym to jakoś, gdyby nie fakt, że tak przesusza moją cerę że muszę go pilnie odstawić.
Mam cerę jasną, z oliwkowymi/ żółtymi tonami. Ma tendencje do zapychania więc Colorstay odpada <choć Buff zdaje się kolorem zbliżonym do mojej tonacji>
Miałam Pharmaceris kryjący Ivory- odcień za jasny <szok>, w dodatku za chłodny, brakowało żółtych tonów
Maybellinne Afinitone najstarsza wersja- zrobił masakrę z moją twarzą, smugi, problem z suchymi skorkami itd. ale odcień 03 sand był w miarę w porządku, 09- za jasny, za bardzo różowy
True Match W2- odcień lepszy od Boujoris FP 51, też zbyt ciemny, ale bliższy tonom mojej cery. Jednak podobnie jak affintone na mojej twarzy wyglądał jak ciasto
Osławiony Ingrid Ideal Face- 29- zbyt brzoskwiniowy, baardzo ciemnieje- tylko na środek lata
Manhattan Endless stay 62- kolor ciut za ciemny ale w mojej tonacji mimo że swatche zdawały się z innego świata, fajnie się dopasowywał, okazał się najbardziej zbliżony jeżeli chodzi o oliwkowe tony mojej karnacji. Zbierał pochwały, także od płci męskiej - niestety skora miała po nim foszki i się zapychała

Testowałam w drogerii Astor Perfect Stay 100- jak wróciłam do domu, to w świetle dziennym było widać że jest za ciemny ;/ Nie zauważyłam też oliwkowych tonów:/ Choć działanie ok.

Macie pomysł na jakiś podkład w oliwkowo żółtym tonie ? Moja cera osłabiona Boujorisem FP potrzebuje na ASAP nowego podkładu :/
Mega dzięki za jakiekolwiek wskazówki


WOW! Moglabym prosić o swatche w zestawieniu z jakimś innym podkładem

Ten z AA ma takie żółto-oliwkowe tony?
Niestety, nie mam możliwość zeswatchowania, żeby było coś widać

Natomiast jeśli jesteś bardzo żółta/oliwkowa, to ten podkład może być dla ciebie mimo wszystko zbyt różowy.

Piszesz, że colorstay odpada, bo masz tendencję do zapychania - ale testowałaś i cię zapchał, czy po prostu sugerujesz się opiniami w necie? Bo też mam tendencję do zapychania, a cs mi krzywdy nie robi. Można by spróbować buff. W mojej opinii podobny kolorystycznie jest Bourjois Healthy Mix 51 - na mnie wychodził dość szaro, więc może tobie się sprawdzi. I jeśli tyle podkładów ciastoli, to może spróbuj nakładać mniejszą ilość i zawsze na dobrze wchłonięty krem?
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 15:47   #4491
dispersi
Rozeznanie
 
Avatar dispersi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 905
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Czemu ja wcześniej nie odkryłam tego wątku? Przygarniecie?
__________________
"...błąd oka nadaje kierunek myśli.."
dispersi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 16:29   #4492
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez JustDreaming Pokaż wiadomość
oo wygląda idealnie dla mnie idę jutro go obadać
swoją stroną dziwne bo kojarzę podkłady AA jako wybitnie ceglasto/pomarańczowe i ciemne
Dlatego od nich uciekałam





Cytat:
Napisane przez maroonia Pokaż wiadomość
Mi tak samo ale latem pamietam ze kiedys jakiś z AA mi podpasowal ze względu na właściwości wiec jak zobaczyłam ten odcień to brałam w ciemno jest ekstra! Nie bedzie sie tylko nadawać do bardzo przetluszczajacej sie lub tradzikowej (nierównej) cery. Zwykle przebarwienia idealnie wyrównuje

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------



Jest bardzo nawilżający i rozświetlający trzeba lubić ten efekt z pudrem daje radę u mnie ale tylko w zimne pory roku. I niestety miałam juz kilka opakowań tego bb i każdy miał troche inny odcień "jak im sie lunie to taki zrobią"
Czyli nie dla mnie bo mam nierówności.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 16:45   #4493
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

No i się skusiłam na ten AA satin i jak na razie to muszę powiedzieć że absolutnie nie żałuję. Kolor prawie idealny, mógłby być delikatnie bardziej żółty, ale mimo to się nie odcina. Efekt na mojej suchej/normalnej skórze piękny Nie robi maski, pięknie naturalnie i bezdrobinkowo rozświetla, nie ani nie widać go na skórze. Taki Bell Illumi tylko troszkę mniej rozświetlający (u mnie nieładnie świecił się po kilku godzinach) i w ładniejszym neutralnym kolorze. Zaznaczam że to tylko pierwsze wrażenie po noszeniu go kilka godzin
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 15:22   #4494
Leilya
Przyczajenie
 
Avatar Leilya
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Już nie wiem co robić
Moja twarz jest jakaś dziwna. Miałam podkład z Astora to był ciut za ciemny bo patrząc pod światło widziałam jak się odcina od szyi (nie bardzo, ale jednak) Teraz mam Pierre Reene kolor 20 i jest z kolei jak by ciut za jasny hmmm "mąkowaty", bo znowu patrząc pod światło jak przy podkładzie z Astora jest znowu szyja za ciemna. Nie wiem czy to problem z kątem padania światła czy ja już mam taką cerę, że nie umiem dobrać żadnego podkładu. Poza tym przy każdym podkładzie twarz się wydaje lekko różowa.
Doradźcie coś Nie lubię mieć maski na twarzy, chcę wyrównać koloryt, niedoskonałości. Kremy BB odpadają...
Leilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 16:58   #4495
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Jeżeli jeszcze jesteście zainteresowane podkładem AA Make Up Satin to od 20.03 będzie w Rossmannie na promocji 19,99 zł
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1426627082
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-19, 23:07   #4496
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Niestety, nie mam możliwość zeswatchowania, żeby było coś widać

Natomiast jeśli jesteś bardzo żółta/oliwkowa, to ten podkład może być dla ciebie mimo wszystko zbyt różowy.
Piszesz, że colorstay odpada, bo masz tendencję do zapychania - ale testowałaś i cię zapchał, czy po prostu sugerujesz się opiniami w necie? Bo też mam tendencję do zapychania, a cs mi krzywdy nie robi. Można by spróbować buff. W mojej opinii podobny kolorystycznie jest Bourjois Healthy Mix 51 - na mnie wychodził dość szaro, więc może tobie się sprawdzi. I jeśli tyle podkładów ciastoli, to może spróbuj nakładać mniejszą ilość i zawsze na dobrze wchłonięty krem?
Mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T <szczególnie nos i obszary sąsiadujące> skłonną do podrażnień i płytko unaczynioną. Generalnie wszystkie podkłady o cięższej konsystencji lub tzw. longlasting robią jej krzywdę tj. zapychają /wysuszają i/lub powodują wzmożone wydzielanie sebum. Rzeczony Manhattan Endless stay niby nie miał ciężkiej konsystencji, ale zapychał:/
Mnie zapychają nawet na nogach np. balsamy z parafiną Stąd te podejrzenie względem Colorstay
Co do ciastolenia- staram się nakładać jak najcieniej podkład, cieniutkimi warstwami. Moje koleżanki nakładają kilka kropli na całą twarz i rozcierają. U mnie coś takiego by nie przeszło, bo miałabym smugi itd. Krem, jeśli już, nakładam cienką warstwą i zostawiam do wchłonięcia. Podkład wklepuje cieniutką warstwą.

Zrobiłam dziś wypad do drogerii bez niczego na twarzy, żeby zobaczyć jak wyglądają podkłady na skórze i porównać kolory w świetle dziennym. Kilka z podkładów było tylko na ręce.
Testowałam:Boujoris HM 51, AA satin: ivory oraz light beige, Revlon: CS Buff i Nearly naked vanille i shell, Loreal Infallilble Rose vanille, Astor Perfect stay ivory, Rimmel lasting finish 100, Manhattan, Easy Match Make Up,True Match W1 i N1, o max factorach polecanych przez panie konsultantki nie wspomnę (taaa, jasne kolory...)
Ogólnie stwierdzam że naprawdę nie ma na rynku podkładów w moich odcieniu skóry. Brak naprawdę żółtych/oliwkowych tonów. W dodatku oksydują w kierunku brzoskwini, kilka w pomarańcz.
Najbardziej żółtkowaty jest nearly naked vanilla Kolor naprawdę meeega fajny, ładnie wtapia się w skórę ale... praktycznie nic,nic nie kryje a szkoda bo w kategorii kolor wygrywa. Jeżeli chodzi o reszte podkładów to najjaśniejsze: to ten z rimmela i AA satin ivory. Są do siebie bardzo podobne, ten z AA chyba mniej kryje.. Fajny odcień ma tez TrueMatch W1, N1 jest mniej żółty.Manhattan, Easy Match Make Up kolor 30 jest najjaśniejszy ale widać różowe tony.
Reszta podkladów nawet jeśli była b.jasna, później ściemniała np. HM w kierunku brzoskwini, o dziwo CS także CS wyglądał za ciężko.
Mistrzem w oksydacji jest Infallibe. Mimo nazwy odcienia wcale nie jest jakiś różowy. Ściemniał 2 tony, po wyciśnięciu miał fajny, jasny neutralny kolor, po chwili stał się kolorem solariowanym
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."

Edytowane przez Fatalida
Czas edycji: 2015-03-19 o 23:13
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 05:58   #4497
dispersi
Rozeznanie
 
Avatar dispersi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 905
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Testowała już któraś najjaśniejsze podkłady Bell HypoAllergenic? Najbardziej interesuje mnie ten rozświetlający. W Rossie "zesłoczowałam" i wydawał się całkiem całkiem, ale wiadomo jak to w sklepie
__________________
"...błąd oka nadaje kierunek myśli.."
dispersi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 06:23   #4498
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Fatalida Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T <szczególnie nos i obszary sąsiadujące> skłonną do podrażnień i płytko unaczynioną. Generalnie wszystkie podkłady o cięższej konsystencji lub tzw. longlasting robią jej krzywdę tj. zapychają /wysuszają i/lub powodują wzmożone wydzielanie sebum. Rzeczony Manhattan Endless stay niby nie miał ciężkiej konsystencji, ale zapychał:/
Mnie zapychają nawet na nogach np. balsamy z parafiną Stąd te podejrzenie względem Colorstay
Co do ciastolenia- staram się nakładać jak najcieniej podkład, cieniutkimi warstwami. Moje koleżanki nakładają kilka kropli na całą twarz i rozcierają. U mnie coś takiego by nie przeszło, bo miałabym smugi itd. Krem, jeśli już, nakładam cienką warstwą i zostawiam do wchłonięcia. Podkład wklepuje cieniutką warstwą.

Zrobiłam dziś wypad do drogerii bez niczego na twarzy, żeby zobaczyć jak wyglądają podkłady na skórze i porównać kolory w świetle dziennym. Kilka z podkładów było tylko na ręce.
Testowałam:Boujoris HM 51, AA satin: ivory oraz light beige, Revlon: CS Buff i Nearly naked vanille i shell, Loreal Infallilble Rose vanille, Astor Perfect stay ivory, Rimmel lasting finish 100, Manhattan, Easy Match Make Up,True Match W1 i N1, o max factorach polecanych przez panie konsultantki nie wspomnę (taaa, jasne kolory...)
Ogólnie stwierdzam że naprawdę nie ma na rynku podkładów w moich odcieniu skóry. Brak naprawdę żółtych/oliwkowych tonów. W dodatku oksydują w kierunku brzoskwini, kilka w pomarańcz.
Najbardziej żółtkowaty jest nearly naked vanilla Kolor naprawdę meeega fajny, ładnie wtapia się w skórę ale... praktycznie nic,nic nie kryje a szkoda bo w kategorii kolor wygrywa. Jeżeli chodzi o reszte podkładów to najjaśniejsze: to ten z rimmela i AA satin ivory. Są do siebie bardzo podobne, ten z AA chyba mniej kryje.. Fajny odcień ma tez TrueMatch W1, N1 jest mniej żółty.Manhattan, Easy Match Make Up kolor 30 jest najjaśniejszy ale widać różowe tony.
Reszta podkladów nawet jeśli była b.jasna, później ściemniała np. HM w kierunku brzoskwini, o dziwo CS także CS wyglądał za ciężko.
Mistrzem w oksydacji jest Infallibe. Mimo nazwy odcienia wcale nie jest jakiś różowy. Ściemniał 2 tony, po wyciśnięciu miał fajny, jasny neutralny kolor, po chwili stał się kolorem solariowanym
To może spróbuj czegoś z wyższej półki cenowej? Zobacz sobie swatche, które podlinkowałam wcześniej, pójdź do Douglasa, Sephory zeswatchować coś bobbi brown, albo makeup for ever? Jak już znajdziesz kolor to dorwij taniej online. Bardzo, jasny chłodny żółty (ja tak klasyfikuję oliwkowe) podkład ma na przykład Giorgio Armani.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 06:47   #4499
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Selvan Pokaż wiadomość
To może spróbuj czegoś z wyższej półki cenowej? Zobacz sobie swatche, które podlinkowałam wcześniej, pójdź do Douglasa, Sephory zeswatchować coś bobbi brown, albo makeup for ever? Jak już znajdziesz kolor to dorwij taniej online. Bardzo, jasny chłodny żółty (ja tak klasyfikuję oliwkowe) podkład ma na przykład Giorgio Armani.
Giorgio Armani jest w Douglas?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 12:07   #4500
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Giorgio Armani jest w Douglas?
Jest w niektórych Douglasach. W Gdyni w Klifie na pewno jest.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.