Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-09, 19:07   #691
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A leczysz sie jakos ?z nick wnioskuje ze jestes rocznik 91 tak jak ja
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 07:53   #692
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
A jak wytłumaczyć to,że mimo braku zmiany w diecie, trądzik nagle się pojawił? W liceum odzywialam sie niezdrowo, jadlam czekolade, slodycze,mleko, w ogóle nie przejmowalam sie zbytnio tym co jem.A trądziku nie miałam ,jedynie lekko tłustą skórę i pryszcza raz na ruski rok.
Albo zmiany hormonalne - u nas kobiet tak to się zmienia Albo nabawiłaś się grzybka - wystarczą antybiotyki, brak odpowiedniej osłony, osłabiony system immunologiczny i już. Czytam właśnie, że około 85 % społeczeństwa ma pasożyty albo grzyby - a który lekarz zleca takie badania? Ja musiałam o to prosić, jak sobie wcześniej wyczytałam wszystko u dr Google Wystarczy zjeść nieumyte jabłko czy niedomytą sałatę... Wiesz, ja nie jestem lekarzem, nie wiem wielu rzeczy, ale stale coś czytam, analizuję, bo widzę, że na lekarzach nie można polegać. Przynajmniej ja jeszcze nie spotkałam kompetentnego.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 08:04   #693
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

W takim razie bardzo prawdopodobne, że u mnie trądzik pojawił się po 2 tygodniach picia wody z kranu .. w górach, na dodatek. Zaraz po tym miałam wzmożony i cięższy do zwalczenia.
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 19:15   #694
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Albo zmiany hormonalne - u nas kobiet tak to się zmienia Albo nabawiłaś się grzybka - wystarczą antybiotyki, brak odpowiedniej osłony, osłabiony system immunologiczny i już. Czytam właśnie, że około 85 % społeczeństwa ma pasożyty albo grzyby - a który lekarz zleca takie badania? Ja musiałam o to prosić, jak sobie wcześniej wyczytałam wszystko u dr Google Wystarczy zjeść nieumyte jabłko czy niedomytą sałatę... Wiesz, ja nie jestem lekarzem, nie wiem wielu rzeczy, ale stale coś czytam, analizuję, bo widzę, że na lekarzach nie można polegać. Przynajmniej ja jeszcze nie spotkałam kompetentnego.
Co do lekarzy mam takie samo zdanie jak ty.Wszystko na odwal sie.Antybiotyki to ja nie pamietam kiedy bralam... Chyba z 5 lat temu.W moim przypadku to chyba zmiany na tle hormonalnym.A o grzybka chodzi ci o candide?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 20:36   #695
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 775
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny co myślicie o takiej pielęgnacji :

rano
tonik nawilżający Fitomed
flavo C
filtr ducray 50+
make up

wieczorem
micel bodermy
eco cosmetics krem nawilżający

2 x w tygodniu Glinka Ghassoul organique
na wypryski olejek herbaciany
woda termalna
cynk, tran, wit B

Z powodu pogody chciałabym za jakiś czas odstawić kwasy i dlatego wprowadzam zmiany. Chce też zminimalizować mycie twarzy wodą. Micel teoretycznie powinien wystarczyć, ale boje się, że to może być za mało żeby oczyścić pory. Jak myślicie, czy taka pielęgnacja zda egzamin ?
Tindomerel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 06:43   #696
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Zapraszam do kontynuacji wątku!


Część I: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164956
Być może już się tu wypowiadałam. Mój syn wyleczył trądzik Izotekiem. Polecam szczerze ten specyfik. Są to tabletki, które robią cuda. Przed kuracją proszę jednak wykonać badania krwi i watrobowe. TO BARDZO WAŻNE.
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 09:59   #697
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rinneko Pokaż wiadomość
W takim razie bardzo prawdopodobne, że u mnie trądzik pojawił się po 2 tygodniach picia wody z kranu .. w górach, na dodatek. Zaraz po tym miałam wzmożony i cięższy do zwalczenia.
No to faktycznie mogłaś sobie z tą wodą coś wypić...
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 10:06   #698
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Tindomerel Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o takiej pielęgnacji :

rano
tonik nawilżający Fitomed
flavo C
filtr ducray 50+
make up

wieczorem
micel bodermy
eco cosmetics krem nawilżający

2 x w tygodniu Glinka Ghassoul organique
na wypryski olejek herbaciany
woda termalna
cynk, tran, wit B

Z powodu pogody chciałabym za jakiś czas odstawić kwasy i dlatego wprowadzam zmiany. Chce też zminimalizować mycie twarzy wodą. Micel teoretycznie powinien wystarczyć, ale boje się, że to może być za mało żeby oczyścić pory. Jak myślicie, czy taka pielęgnacja zda egzamin ?
Jak dla mnie twoja pielęgnacja wygląda całkiem dobrze. Sama jestem zainteresowana tonikami z fitomedu bo słyszałam o nich bardzo dobre opinie.
Ja bym osobiście wprowadziła do tej pielęgnacji coś delikatnie złuszczającego. I tak używasz wysokiego filtru więc lekki retinoid lub np tonik z kwasami (o niewielkim stężeniu) napewno będzie bezpieczny a przynajmniej będzie na bieżąco złuszczał naskórek i zapobiegał tworzeniu się zaskórników.

Bałabym się myć twarz bez użycia wody. Wydaje mi się że moja skóra jest zaklejona kosmetykami które nakładam. Zanim nałoże coś na twarz muszę mieć pewność że dokładnie wszystko zmyłam.



Mam pomysł. Moze zrobimy taką serię postów:
"Moja pielęgnacja"

Każdy opisze swoją pielęgnację tak jak zrobiła to Tindomerel.
Wtedy będziemy mogły porównać, coś moze skorygować a przede wszystkim zobaczyć co komu służy i co jest warte uwagi. Taka luźna propozycja.
__________________
wymiana

Edytowane przez lipss
Czas edycji: 2013-04-11 o 10:08
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 10:30   #699
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Co do lekarzy mam takie samo zdanie jak ty.Wszystko na odwal sie.Antybiotyki to ja nie pamietam kiedy bralam... Chyba z 5 lat temu.W moim przypadku to chyba zmiany na tle hormonalnym.A o grzybka chodzi ci o candide?
Tak, chodzi mi o candidę, może siedzieć w układzie pokarmowym, oddechowym czy w jelicie grubym. Mogą to być też bakterie, np. mycoplazmy czy chlamydia pneumoniae. Może być gronkowiec albo paciorkowiec. Albo pasożyty. Generalnie bardzo łatwo zarazić się takim paskudztwem A później trudno to wykryć. Ja robię kolejne badania i nic mi nie wychodzi oprócz podwyższonego OB. Kończę tą dietę dr Dąbrowskiej i idę powtórzyć OB, bo przeczytałam, że często podczas tej diety, jak organizm zdrowieje, może być OB podwyższone. Oglądam czasem dr House i tak sobie myślę, czy u nas nie ma choć jednego takiego lekarza jak on? Moja przyjaciółka mieszka w USA i opowiadała, że zanim dadzą Ci antybiotyk robią Ci badania z krwi, żeby sprawdzić czy kuracja zadziała. A u nas wszystko po omacku, na "czuja". A jak nie zadziała, to nic, przecież lekarz przepisze następny, nie myśląc o skutkach ubocznych dla pacjenta. I tak oto możemy się pozbyć jednej choroby, a nabawić drugiej, np. candidy.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Być może już się tu wypowiadałam. Mój syn wyleczył trądzik Izotekiem. Polecam szczerze ten specyfik. Są to tabletki, które robią cuda. Przed kuracją proszę jednak wykonać badania krwi i watrobowe. TO BARDZO WAŻNE.
Tabletki, które "robią cuda", mają bardzo poważne skutki uboczne. W ulotce jest napisane: występują wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, zapalenie czerwieni wargowej, suchość oczu z zapaleniem spojówek, krwawienia z nosa, ból głowy, zwiększenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, krwiomocz, białkomocz. Obserwowano depresję lub pogłębienie się jej objawów, skłonność do agresji, lęk, zmiany nastroju.
Trzema sobie przemyśleć, czy faktycznie nie ma innego sposobu niż tak silne leki chemiczne. Ja bym swojego dziecka w życiu czymś takim nie truła. Ten lek jest tańszą wersją reacutane. Oby w ramach skutków ubocznych nie musiała Pani chodzić z synem do psychologa bądź psychiatry!
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 10:53   #700
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Tabletki, które "robią cuda", mają bardzo poważne skutki uboczne. W ulotce jest napisane: występują wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, zapalenie czerwieni wargowej, suchość oczu z zapaleniem spojówek, krwawienia z nosa, ból głowy, zwiększenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, krwiomocz, białkomocz. Obserwowano depresję lub pogłębienie się jej objawów, skłonność do agresji, lęk, zmiany nastroju.
Trzema sobie przemyśleć, czy faktycznie nie ma innego sposobu niż tak silne leki chemiczne. Ja bym swojego dziecka w życiu czymś takim nie truła. Ten lek jest tańszą wersją reacutane. Oby w ramach skutków ubocznych nie musiała Pani chodzić z synem do psychologa bądź psychiatry!
Widać że guzik wiesz o tym leku, nie mogą go brać jedynie osoby które już mają choroby psychiczne bo może zaostrzać objawy a nie zrobi wariata ze zdrowego człowieka. Skutki uboczne ma KAŻDY lek co nie oznacza że muszą one wystąpic.
Przy głupim gripexie np:
Cytat:
Możliwe skutki uboczne: Mogą wystąpić: zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego. U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca.


Niektórzy w walce z trądzikiem są w stanie baardzo wiele poświęcić, sama przeszłam leczenie i wreszcie cieszę się życiem, bo wcześniej strach było z domu wyjść, nie miałam zwykłych syfków ale wielkie sączące gule na CAŁEJ twarzy! A przy izoteku jedynym skutkiem ubocznym były suchawe usta.. Mogę jedynie żałować, że wcześniej nie podjęłam leczenia, bo dawno miałabym z głowy.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2013-04-11 o 10:55
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 11:55   #701
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Z nieba mi spadłaś. Od jakiegoś czasu przymierzałam się do kupna jakiegoś filtru (mój pierwszy, oczywiście wcześniej nie widziałam potrzeby jego stosowania ) A że mam cerę płytko unaczynioną to będzie jak znalazł Nawet na all jest teraz za 5 dych więc jeszcze jestem w stanie tyle wydać
Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Mam pomysł. Moze zrobimy taką serię postów:
"Moja pielęgnacja"

Każdy opisze swoją pielęgnację tak jak zrobiła to Tindomerel.
Wtedy będziemy mogły porównać, coś moze skorygować a przede wszystkim zobaczyć co komu służy i co jest warte uwagi. Taka luźna propozycja.
Świetny pomysł


Dziewczyny, może wiecie jak się ma sprawa z kremami z kwasami stosowanymi latem? Lepiej nie ryzykować nawet przy używaniu filtrów? Chodzi mi o ten krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...sykwasami.html Chciałam nakładać go tylko na noc, ale mam coraz więcej wątpliwości Z jednej strony słyszałam, że takie kremy mają bardzo małe stężenie kwasów, przy których stosowaniu nie powinny sie pojawić przebarwienia, a z drugiej znowu bezwzględny zakaz nakładania produktów z kwasami podczas lata
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 15:07   #702
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny daeno mnie nie bylo. Ciagle nie mam internetu i ciezko byc na biezaco zagladajac do was przez komorke. Chcialam tylo powiedziec ze nadal walcze i mam powoli dosc ehhh. Od jakiegos czasu mieszkam w niemczech. Skonczyly mi sie leki od dermy i tutaj jeszcze nie bylam u lekarza. Kupilam wiec sobie triacneal i chyba tego zaluje bo nie wiem skad zaczal wyiagac na wierzch coraz to nowe zanieczyszxzenia. Masakra. Przeciez podobno retinoidy wyciagaja WSZYSTKO. Odstawilam ten krem i wrocilam do zelu ze slimaka. Zastanawiam sie takze nad wplywem jakosci powietrza w moim mieszkaniu. Odkad pamietam mieszkam zawsze w domach z ogrzewaniem z kaloryferow /ogrzewanie podlogowe i ta wilgotnosc powietrza musi byc jednak niska. Ostatnio czytalam o tym na blogu aliny. A dodatkowo zastanawia mnie to bo rok temu bedac caky miesaic pod namiotem nie mialam pryszczy. Skora byla zdrowa. Zawsze poprawia mi sie stan cery na lato a pogarsza jesienia wlssnie kiedy zaczyna sie sezon grzewczy. Tez zauwazylyscie taka zaleznosc?
Co do pielegnacji to nie mam pomyslu. Zamowolam sobie jeszcze jeden krem ze slimaka i mysle nad serum z wit c.
Ktos tam z gory uzyw flavo c, ciekawa jestem czy nie zapycha? Chyba musi miec duzo w sobie gliceryny.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 15:16   #703
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Mam pomysł. Moze zrobimy taką serię postów:
"Moja pielęgnacja"

Każdy opisze swoją pielęgnację tak jak zrobiła to Tindomerel.
Wtedy będziemy mogły porównać, coś moze skorygować a przede wszystkim zobaczyć co komu służy i co jest warte uwagi. Taka luźna propozycja.
ciekawy pomysł choć u mnie się to czasem zmienia, w zależności od kaprysów moich czy potrzeb skóry.

Rano:
-myję twarz żelem Babydream lub przecieram wacikiem z hydrolatem/tonikiem owsianym i kilkoma kroplami olejku
-olejek+żel hialuronowy na twarz spryskaną hydrolatem
-filtr
-makijaż

popołudnie/wieczór:
-zmywam tapetę olejkiem myjącym z BU czy jaki tam akurat mam
-Epiduo
-nawilżanie (tak jak rano)

Co drugi dzień: Tetralysal

Opcjonalnie, zależnie od potrzeb: Krem na bazie oliwy z oliwek Herbamedicus, punktowo Benzacne, maseczki (drogeryjne w saszetkach, różne, tylko antybakteryjnej z Sorai nie polecam bo masakrycznie może podrażnić)

Gdzieś 2-3 razy w tygodniu: lekki peeling gąbką celulozową
Raz w tygodniu tonik z kwasami AHA/BHA

ulubione hydrolaty: z kocanki, oczarowy i różany
ulubiony olejek: z kocanki (świetnie działa na naczynka), rzadziej macerat kasztanowy, brzozowy lub oliwa z oliwek. Przy podrażnionej skórze dodaję kroplę oleju tamanu, sam niestety mnie zapycha
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 15:26   #704
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Moja pielęgnacja:

Rano:
-mycie twarzy żelem miceralnym z biedronki (tym z drobinkami)
-krem z filtrem Soraya 45spf
-makijaż: podkład Gosh x-ceptional/ podkład mineralny Lumiere + róż sleek
-puder bambusowy

Wieczór:
-demakijaż żelem miceralnym z biedronki (idealnie zmywa miakijaż oczu, podkład i wszystko wsztystko)
-mycie twarzy Aleppo 35%

Wieczór 1:
Po około 20 min od mycia:
-Acnederm i już na niego nic nie nakładam

Wieczor 2:
Po około 20 min od mycia:
-Epiduo cieniutką warstwą
-Po około godzinie krem Alva Rhassoul

Raz na tydzień (lub częściej):
-peeling enzymatyczny z brome.. z ZKS
-krem do mycia alva Rhassolu
-olejek z drzewa herbacianego na niespodzianki
-dermogal na całą twarz

Na plecy stosuję Atrederm w zależności od stanu pleców. Zazwyczaj 3 dni nakładam a póżniej 3 dni przerwy i znowu.

Takie nawilżenie mi osobiście wystarcza. Jeśli cera jest przesuszona robię sobie kilka dni przerwy od epiduo i to wystarcza. Planuję zakup toniku z Fitomedu.

Jestem bardzo ciekawa waszej pielęgnacji
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 15:58   #705
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Smile Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Z nieba mi spadłaś. Od jakiegoś czasu przymierzałam się do kupna jakiegoś filtru (mój pierwszy, oczywiście wcześniej nie widziałam potrzeby jego stosowania ) A że mam cerę płytko unaczynioną to będzie jak znalazł Nawet na all jest teraz za 5 dych więc jeszcze jestem w stanie tyle wydać

Świetny pomysł


Dziewczyny, może wiecie jak się ma sprawa z kremami z kwasami stosowanymi latem? Lepiej nie ryzykować nawet przy używaniu filtrów? Chodzi mi o ten krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...sykwasami.html Chciałam nakładać go tylko na noc, ale mam coraz więcej wątpliwości Z jednej strony słyszałam, że takie kremy mają bardzo małe stężenie kwasów, przy których stosowaniu nie powinny sie pojawić przebarwienia, a z drugiej znowu bezwzględny zakaz nakładania produktów z kwasami podczas lata
Ja moze nie wypowiem sie co do kwasow stosowanych latem ald bardzo ciekawi mbie ten krem z vit c firmy apis o ktorym wspominasz na blogu. Mozna go kupic w sklepie w pl czy trzeba zamawiac? Jak dziala na ciebie? Ja sobie zamowilam krem ze slimaczka z elisha cot ciekawa jestem czy bedzie dawal jakies efekty. Jedno jest pewne z tymi slimakowymi kremsmi to to , ze nie zapychaja i swietnie nawilzaja ale idealnie byloby powtarzac aplikacje w ciagu dnia.



Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Widać że guzik wiesz o tym leku, nie mogą go brać jedynie osoby które już mają choroby psychiczne bo może zaostrzać objawy a nie zrobi wariata ze zdrowego człowieka. Skutki uboczne ma KAŻDY lek co nie oznacza że muszą one wystąpic.
Przy głupim gripexie np:


Niektórzy w walce z trądzikiem są w stanie baardzo wiele poświęcić, sama przeszłam leczenie i wreszcie cieszę się życiem, bo wcześniej strach było z domu wyjść, nie miałam zwykłych syfków ale wielkie sączące gule na CAŁEJ twarzy! A przy izoteku jedynym skutkiem ubocznym były suchawe usta.. Mogę jedynie żałować, że wcześniej nie podjęłam leczenia, bo dawno miałabym z głowy.
Visez powiedz jak dlugo trwa ta kuracja u ciebie? A moze juz po? Nie boisz sie nawrotow? Co jesli tradzik wroci? Zdecydujesz sie na kolejna kuracje? Troche duzo tych pytan ale bardzo mnie to ciekawi

Moja pielegnacja zmienia sie aktualnie wiec nie bede pisac na razie czego uzywam. Odstawilam filtry bo jednak mi nie sluza. Jedynie podklady 15 spf jako tako toleruje.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 16:34   #706
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ja moze nie wypowiem sie co do kwasow stosowanych latem ald bardzo ciekawi mbie ten krem z vit c firmy apis o ktorym wspominasz na blogu. Mozna go kupic w sklepie w pl czy trzeba zamawiac? Jak dziala na ciebie? Ja sobie zamowilam krem ze slimaczka z elisha cot ciekawa jestem czy bedzie dawal jakies efekty. Jedno jest pewne z tymi slimakowymi kremsmi to to , ze nie zapychaja i swietnie nawilzaja ale idealnie byloby powtarzac aplikacje w ciagu dnia.
Słyszałam, że można je kupić w sklepach, ale to musiałabyś dobrze szukać, bo są to jednak kosmetyki zaliczane do profesjonalnych. Za to bez problemu dostaniesz na allegro i w sklepach internetowych.
Co do działania to już po jednym użyciu widziałam różnicę, skóra wydawała się być taka bardziej rozświetlona, a naprawdę po zimie wyglądała tragicznie Łagodzi naczynka i dotychczasowe czerwone placki trochę przybladły Co prawda jest to serum, a więc nie powinno sie go używać codziennie, ale ja przez kilka dni stosowałam go na noc i nic złego skórze się nie stało. Co do jakiejś poprawy kolorytu czy rozjaśnienia to nie mogę się do końca wypowiedzieć, bo używam także ślimaka, ale razem dają radę. Porównując stan cery sprzed miesiąca i teraz to dla mnie bomba. Tak ładnie wyglądającą skórę ostatnio miałam chyba w podstawówce Nie zapycha, nie podrażnia, nie czerwienię się zaraz po nałożeniu (jak w przypadku innych kremów) no i tego świetny skład.


Dorzucam moją pielęgnację

rano:
tonik z zieloną herbatą, apis
krem witaminowy do cery naczynkowej, apis
azjatycki krem bb - na tą chwilę elemong

wieczorem:
demakijaż: biedronkowy płyn micelarny
żel oczyszczający do skóry trądzikowej, avene
mydełko z rozmarynem, oriflame
tonik z zieloną herbatą, apis
ślimak 92%, mizon
na naczynka: kuracja uszczelniająca naczynka, redukująca zaczerwienienia, farmona
pod oczy: antyoksydacyjny krem pod oczy, bandi

Inne, które stosuję 1-2 w tygodniu, w zależności czego aktualnie skóra potrzebuje:
red appletox cream, tonymoly
serum z wit. C, apis
maska truskawkowa, baviphat
peeling: korund (ale szukam obecnie jakiegoś peelingu enzymatycznego)
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 16:50   #707
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Słyszałam, że można je kupić w sklepach, ale to musiałabyś dobrze szukać, bo są to jednak kosmetyki zaliczane do profesjonalnych. Za to bez problemu dostaniesz na allegro i w sklepach internetowych.
Co do działania to już po jednym użyciu widziałam różnicę, skóra wydawała się być taka bardziej rozświetlona, a naprawdę po zimie wyglądała tragicznie Łagodzi naczynka i dotychczasowe czerwone placki trochę przybladły Co prawda jest to serum, a więc nie powinno sie go używać codziennie, ale ja przez kilka dni stosowałam go na noc i nic złego skórze się nie stało. Co do jakiejś poprawy kolorytu czy rozjaśnienia to nie mogę się do końca wypowiedzieć, bo używam także ślimaka, ale razem dają radę. Porównując stan cery sprzed miesiąca i teraz to dla mnie bomba. Tak ładnie wyglądającą skórę ostatnio miałam chyba w podstawówce Nie zapycha, nie podrażnia, nie czerwienię się zaraz po nałożeniu (jak w przypadku innych kremów) no i tego świetny skład.


Dorzucam moją pielęgnację

rano:
tonik z zieloną herbatą, apis
krem witaminowy do cery naczynkowej, apis
azjatycki krem bb - na tą chwilę elemong

wieczorem:
demakijaż: biedronkowy płyn micelarny
żel oczyszczający do skóry trądzikowej, avene
mydełko z rozmarynem, oriflame
tonik z zieloną herbatą, apis
ślimak 92%, mizon
na naczynka: kuracja uszczelniająca naczynka, redukująca zaczerwienienia, farmona
pod oczy: antyoksydacyjny krem pod oczy, bandi

Inne, które stosuję 1-2 w tygodniu, w zależności czego aktualnie skóra potrzebuje:
red appletox cream, tonymoly
serum z wit. C, apis
maska truskawkowa, baviphat
peeling: korund (ale szukam obecnie jakiegoś peelingu enzymatycznego)
Ale mi zrobilas chetke na ten krem.
Nesli chodzi o peeling enzynatyczny to ja polecsm z kanebo. Delikatny, nic nie szczypie. Mozns go robic nawet codziennie. Ja uzywam kilka razy e yygodniu i od pol roku(od konca pazdziernika) zuzylam 1/3 opakowania. Nie jest to tani kosmetyk i nie dziala moze az tak spektakularnie od razu ale regulanie uzywanie daje u mnie wymierne rezultaty, ujal mnie swoja delikatnoscia.
Dziewczyny wiem jak beznadziejnie sie czyta z bledami. Przepraszam za nie.
Chcialam dodac , ze chyba zamowie jeszcze serum ze slimaka i loton elisha coy - ta sama msrka co krem i dam szanse na calego slimakowi. Czekam tylko na moja nowa karte bankowa
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2013-04-11 o 16:54
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 17:41   #708
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ale mi zrobilas chetke na ten krem.
Nesli chodzi o peeling enzynatyczny to ja polecsm z kanebo. Delikatny, nic nie szczypie. Mozns go robic nawet codziennie. Ja uzywam kilka razy e yygodniu i od pol roku(od konca pazdziernika) zuzylam 1/3 opakowania. Nie jest to tani kosmetyk i nie dziala moze az tak spektakularnie od razu ale regulanie uzywanie daje u mnie wymierne rezultaty, ujal mnie swoja delikatnoscia.
Dziewczyny wiem jak beznadziejnie sie czyta z bledami. Przepraszam za nie.
Chcialam dodac , ze chyba zamowie jeszcze serum ze slimaka i loton elisha coy - ta sama msrka co krem i dam szanse na calego slimakowi. Czekam tylko na moja nowa karte bankowa
Chodzi Ci o kapsułki czy ten drugi? Swoją drogą masakryczne ceny W sumie na kapsułki to się trochę napaliłam, bo można kupić na sztuki na all
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 18:39   #709
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 775
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Jak dla mnie twoja pielęgnacja wygląda całkiem dobrze. Sama jestem zainteresowana tonikami z fitomedu bo słyszałam o nich bardzo dobre opinie.
Ja bym osobiście wprowadziła do tej pielęgnacji coś delikatnie złuszczającego. I tak używasz wysokiego filtru więc lekki retinoid lub np tonik z kwasami (o niewielkim stężeniu) napewno będzie bezpieczny a przynajmniej będzie na bieżąco złuszczał naskórek i zapobiegał tworzeniu się zaskórników.

Bałabym się myć twarz bez użycia wody. Wydaje mi się że moja skóra jest zaklejona kosmetykami które nakładam. Zanim nałoże coś na twarz muszę mieć pewność że dokładnie wszystko zmyłam.
Dziękuję za opinię ;* Chyba faktycznie dla bezpieczeństwa po micelu wieczorem dorzuce mycie twarzy mydłem aleppo i wodą przegotowaną.

Tonik bardzo polecam, jest jeszcze do cery tłustej i trądzikowej, ale jego nie testowałam.

Właśnie boję się bardzo przebarwień posłonecznych, więc mimo filtrów wolałabym na ten czas jednak zrezygnować z kwasów. Myślałam ewentualnie czy co drugą/trzecią noc, zamiast kremu nawilżającego użyć effaclar k.

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ktos tam z gory uzyw flavo c, ciekawa jestem czy nie zapycha? Chyba musi miec duzo w sobie gliceryny.
Dopiero planuję, a raczej planowałam jego kupno, wiec wiele nie mogę powiedzieć. Z tego co wiem gliceryny tam nie ma, jednak przeczytałam przed chwilą jakieś stare posty gdzie dziewczyny zastanawiają się czy witc c w tym produkcie jest stabilna. Myślę, że zdecyduję się jednak na to, które recenzowała Silence faktycznie skład jest super, i cena też przystępniejsza.
Tindomerel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 19:35   #710
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość
z tymi kosmetykami, to chodzi Ci o to że powinnam wprowadzać jeden kosmetyk tygodniowo i w końcu będę mogła stosować je wszystkie? czy że w ogóle powinno się stosować maksymalnie jeden kosmetyk na tydzien i co tydzień inny, bo nie za bardzo zrozumiałam
To pierwsze Wprowadzasz każdy produkt powoli, aż nie wprowadzisz wszystkich. Skóra nie lubi zmian.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Moze faktycznie masz za wysoki poziom testosteronu lub zbyt wrażliwe gruczoly lojowe na jego fizjologiczne stezenie.Niestety ja tez borykam sie z takim samym problem podskornych wypryskow w okolicach brody,ktore nigdy wczesniej mi sie nie robily,zaczely pojawiac sie z nikad jakies 1 rok temu.Warto byloby moze jeszcze zrobic prolaktyne.Ja mam ja nieco za wysoką.
Usg jajnikow jest za darmo jak masz skierowanie .
Ja i moja TŻ miałyśmy gule od wysokiej prolaktyny, ale to też można zaleczyć dobrą pielęgnacją i dobrze wyglądać. Natomiast absolutnie nie polecam wtedy kwasów i retinoidów, bo robi się z tego niekończący cykl wychodzenia zanieczyszczeń. Co najwyżej punktowo na trolla i to też bardzo ostrożnie, żeby nie wyciągnęło czegoś obok.

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Trzema sobie przemyśleć, czy faktycznie nie ma innego sposobu niż tak silne leki chemiczne. Ja bym swojego dziecka w życiu czymś takim nie truła. Ten lek jest tańszą wersją reacutane. Oby w ramach skutków ubocznych nie musiała Pani chodzić z synem do psychologa bądź psychiatry!
Zgadzam się całkowicie.

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Widać że guzik wiesz o tym leku, nie mogą go brać jedynie osoby które już mają choroby psychiczne bo może zaostrzać objawy a nie zrobi wariata ze zdrowego człowieka. Skutki uboczne ma KAŻDY lek co nie oznacza że muszą one wystąpic.
Skutek uboczny to skutek uboczny. Mechanizmy wielu nie są dobrze zbadane (bo jaki sens dla koncernów jest wydawać miliardy, żeby wiedzieć dokładniej i straszyć pacjentów, lepiej zrobić tyle, żeby zmieścić się w wymaganiach i ani jotę więcej) i wcale nie trzeba mieć choroby danego narządu czy układu, żeby w tym miejscu wystąpił skutek uboczny. A z tymi skutkami to jest taki klops, że jak raz się pojawią, to nawet pomimo odstawienia leku mogą wracać. To jak ze zwichnięciem nogi - raz ktoś Cię popchnie i skręcisz sobie kostkę, to potem już przy byle upadku będziesz sobie ją skręcać, nawet jeśli nikogo nie będzie obok.
Oczywiście, skutki uboczne mogą nie wystąpić, ale moim zdaniem nie warto ryzykować życia dla zdrowia. Na cholerę Ci ładna twarz (a co do tego nie masz gwarancji) jeśli nie będziesz w stanie wstać z łóżka. Dzięki, postoję.
Chory psychicznie człowiek to nie wariat, tak samo człowiek z trądzikiem to nie brudas. Czuję się urażona.
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 19:51   #711
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość



Ja i moja TŻ miałyśmy gule od wysokiej prolaktyny, ale to też można zaleczyć dobrą pielęgnacją i dobrze wyglądać. Natomiast absolutnie nie polecam wtedy kwasów i retinoidów, bo robi się z tego niekończący cykl wychodzenia zanieczyszczeń. Co najwyżej punktowo na trolla i to też bardzo ostrożnie, żeby nie wyciągnęło czegoś obok.


Mam podwyzszoną prolaktyne jak norma jest 25,ng/ml ja mam 29 ng/ml.Nie wiem czy to może być powód ,taki nieznaczny wzrost,szczerze wątpię,pozatym przez jakiś czas brałam bromergon na obniżenie i nic nie zdziałał a tylko kupa skutkow ubocznych.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 20:06   #712
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Że tak z innej beczki, macie jakieś doświadczenia z produktami Dermaglinu albo Tołpy?
I przy okazji .. jak wytłumaczyć zjawisko oporności cery za nosem? Jestem na antybiotykach, cała buzia sucha, zero nadmiaru sebum a zza nosa to mi po prostu masło ścieka, od zawsze. Wszelkie maseczki czy peelingi, po których normalnie buzię mam jak papier nie działają .. A trądziku tam BRAK. Zero, po prostu czysto. Poradzicie coś ?
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%

Edytowane przez rinneko
Czas edycji: 2013-04-11 o 20:19
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 08:38   #713
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Widać że guzik wiesz o tym leku, nie mogą go brać jedynie osoby które już mają choroby psychiczne bo może zaostrzać objawy a nie zrobi wariata ze zdrowego człowieka. Skutki uboczne ma KAŻDY lek co nie oznacza że muszą one wystąpic.
Przy głupim gripexie np:


Niektórzy w walce z trądzikiem są w stanie baardzo wiele poświęcić, sama przeszłam leczenie i wreszcie cieszę się życiem, bo wcześniej strach było z domu wyjść, nie miałam zwykłych syfków ale wielkie sączące gule na CAŁEJ twarzy! A przy izoteku jedynym skutkiem ubocznym były suchawe usta.. Mogę jedynie żałować, że wcześniej nie podjęłam leczenia, bo dawno miałabym z głowy.
Ale dlaczego się denerwujesz? Każdy z nas może mieć swoje zdanie, prawda? Ja Cię nie obrażam, więc Ty też nie oceniaj mnie. Zażywałaś, wyleczyłaś buzię i super Ja bym go nie zażywała i nie dałabym go mojemu dziecku. Uważam, że nie ma cudownych leków. Po prostu, takie nie istnieją. Ja po dwóch latach od takiej "świetnej terapii" miałam duży kamień w nerkach pochodzenia od-lekowego, nacierpiałam się tyle, że poród przy tym to pestka. A wiem, co mówię, bo urodziłam córkę. Później miałam 2 razy odmiedniczkowe zapalenie nerek, nie mogły te nerki dojść do siebie. Plus inne problemy, o których mogłabym napisać elaborat. Zatem wiem coś niecoś na temat takich "super leków". Oby u Ciebie obyło się bez skutków ubocznych, bo jak na pewno wiesz, skutki uboczne mogą się pojawiać przez kilka lat od zakończenia terapii. Pozdrawiam Cię serdecznie
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 08:44   #714
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Idę dziś do dermatologa. Na wizytę czekałam połtora miesiąca. Umawiając się na nią, na mojej buzi był istny armagedon. A dziś rano wstaję i co widzę? Buzia prawie czysta!!!! Ok, cieszę się, że "na trochę" minęło, ale oczywiście w momencie, kiedy dermatolog ma to zobaczyć
Została mi masa przebarwień, więc mam nadzieję, że uwierzy mi, że to mój problem a nie wymysł. Do tego ogromne ilości sebum, tysiące rozszerzonych porów...
Trzymajcie kciuki, obym trafiła na "ludzką", bo idę pierwszy raz!
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 08:49   #715
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Skutek uboczny to skutek uboczny. Mechanizmy wielu nie są dobrze zbadane (bo jaki sens dla koncernów jest wydawać miliardy, żeby wiedzieć dokładniej i straszyć pacjentów, lepiej zrobić tyle, żeby zmieścić się w wymaganiach i ani jotę więcej) i wcale nie trzeba mieć choroby danego narządu czy układu, żeby w tym miejscu wystąpił skutek uboczny. A z tymi skutkami to jest taki klops, że jak raz się pojawią, to nawet pomimo odstawienia leku mogą wracać. To jak ze zwichnięciem nogi - raz ktoś Cię popchnie i skręcisz sobie kostkę, to potem już przy byle upadku będziesz sobie ją skręcać, nawet jeśli nikogo nie będzie obok.
Oczywiście, skutki uboczne mogą nie wystąpić, ale moim zdaniem nie warto ryzykować życia dla zdrowia. Na cholerę Ci ładna twarz (a co do tego nie masz gwarancji) jeśli nie będziesz w stanie wstać z łóżka. Dzięki, postoję.
Chory psychicznie człowiek to nie wariat, tak samo człowiek z trądzikiem to nie brudas. Czuję się urażona.[/QUOTE]

Dokładnie, nie wszystkie skutki uboczne mogą być przebadane. Każdy z nas jest inny i u każdego może się pojawić coś innego. Ja wiem, że jest masa możliwości alternatywnych, jak zmiana stylu życia, żywienia, terapia u psychologa (często przyczyną jest tło psychosomatyczne), medycyna dalekiego wschodu, akupunktura, zioła i inne...
Jak ktoś konsekwentnie spróbuje wszystkiego i nic ale to nic nie zadziała, to można wtedy myśleć o terapii silnymi lekami chemicznymi. Chociaż też jestem zdania, że jeśli ceną ładnej buzi mają być inne poważne choroby to nie warto.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 11:55   #716
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tak jak myślałam - dermatolog orzekł, że TAKI MÓJ UROK
Kazała smarować skinorenem. Powiedzcie mi, opłaca się to kupować? A może tańszy Acne-derm?
No i oczywiście uświadomiła mnie, że moja skóra nie potrzebuje filtrów na dzień, nawet przy skinorenie, bo po co. Chyba, że wyjadę do ciepłych krajów, to tak.
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 12:03   #717
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czy mogłybyście polecić sklep (bądź firmę), gdzie mogę kupić oryginalny 100% olej arganowy do stosowania na twarz? Mam trądzik już 7 lat, który nie przechodzi, a od jakichś 3 lat mega suchą skórę. Nie mogę tego w żaden sposób zwalczyć, dlatego chcę spróbować z tym olejkiem. Chcę żeby nie był to kosmetyk z jedynie dodatkiem olejku arganowego, ale olej sam w sobie.

Poza tym po licznych nieudanych kuracjach dermatologicznych, przez co moja skora teraz jest mega wrażliwa i sucha, zdecydowałam się w końcu na leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi. Już nic mnie nie obchodzi, a jeśli to chociaż na chwilę mi pomoże to jestem gotowa spróbować. Izotek przy mojej skórze odpada, więc to ostatnia deska ratunku.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 12:33   #718
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
Tak jak myślałam - dermatolog orzekł, że TAKI MÓJ UROK
Kazała smarować skinorenem. Powiedzcie mi, opłaca się to kupować? A może tańszy Acne-derm?
No i oczywiście uświadomiła mnie, że moja skóra nie potrzebuje filtrów na dzień, nawet przy skinorenie, bo po co. Chyba, że wyjadę do ciepłych krajów, to tak.
Ja na twoim miejscu kupiła bym acne derm bo szkoda przepłacać za skinoren, który działa identycznie.
Nie rezygnowała bym jednak z filtra.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 12:48   #719
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A czy wystarczy filtr 30? Bo chciałabym choć troszeczkę opalić swe blade lico :P
Skinoren - 55 zł, Acne Derm - 22. Różnica kolosalna A skład podobny...
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 13:26   #720
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
Tak jak myślałam - dermatolog orzekł, że TAKI MÓJ UROK
Kazała smarować skinorenem. Powiedzcie mi, opłaca się to kupować? A może tańszy Acne-derm?
No i oczywiście uświadomiła mnie, że moja skóra nie potrzebuje filtrów na dzień, nawet przy skinorenie, bo po co. Chyba, że wyjadę do ciepłych krajów, to tak.
Szkoda czasu. Nie rozumiem tego boomu na kwasy i retinoidy przy przebarwieniach, przy wielkim ryzyku wysypu. Przebarwienie zakryjesz podkładem, wielkie pryszcze już nie.
Spróbuj witaminę C, B3, maseczkę z glinki raz w tygodniu, rozjaśniające wyciągi roślinne. Zero ryzyka, sama zabawa
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.