z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-12, 19:12   #1
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*

z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade


Hej Dziewczyny od jakiegos czasu zastanawiam sie nad wyjazdem z dzieckiem do Uk Mloda ma 9 lat 3 kl podstawówki. Z tego co sie dowiedzialam Polska szkola jest jedynie szkola uzupelniajaca w weekendy. Moja cora nie zna jezyka nie wiem co robic życie w PL jrst straszne. Chciala bym zamieszkac w UK boje sie tylko jak sobie poradzi corka bez znajomosci jezyka. Czy uda sie jej ogarnac jezyk. Zastanawia mnie tez poziom nauki w uk... Czy ktoras z Was moze mi cos doradzić moze akurat bylyscie w takiej sutuacji i doradzicie co nieco.
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 20:39   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny od jakiegos czasu zastanawiam sie nad wyjazdem z dzieckiem do Uk Mloda ma 9 lat 3 kl podstawówki. Z tego co sie dowiedzialam Polska szkola jest jedynie szkola uzupelniajaca w weekendy. Moja cora nie zna jezyka nie wiem co robic życie w PL jrst straszne. Chciala bym zamieszkac w UK boje sie tylko jak sobie poradzi corka bez znajomosci jezyka. Czy uda sie jej ogarnac jezyk. Zastanawia mnie tez poziom nauki w uk... Czy ktoras z Was moze mi cos doradzić moze akurat bylyscie w takiej sutuacji i doradzicie co nieco.
Zadbaj o to, by dziecko poznało język przed wyjazdem w jak największym stopniu. Zabieranie dziecka zupełnie z zerowym angielskim uważam za okrucieństwo.

Jeśli chodzi o edukację, warto zapoznać się z raportami inspekcji szkół, nim podejmiesz decyzję, do które skzoły dziecko posłać.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 00:09   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Jak nie zna jezyka. Od pierwszej klasy powinna miec w szkole swie godziny angielskiego. Czyli kuma ze sa inne jezyko niz polski policzy cos nazwie kolory kilku czlonkow rodziny. Ja bym sie nie wahala jesli chodzi o dziecko bo zaadaptuje sie szybciej niz myslisz. Dzieko wystawione na ekspozycje jezyka chlonie go bardzo szybko
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 07:12   #4
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Zadbaj o to, by dziecko poznało język przed wyjazdem w jak największym stopniu. Zabieranie dziecka zupełnie z zerowym angielskim uważam za okrucieństwo.
Już teraz rozmawiaj z nim po angielsku, ucz go, aby choć poznało podstawy.

Koleżanka wyjechała z dzieckiem, które znało język na poziomie a1/a2 i na początku był płacz, że nie rozumie, ale po pół roku mały rozmawia bez problemu
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 07:21   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Jak nie zna jezyka. Od pierwszej klasy powinna miec w szkole swie godziny angielskiego. Czyli kuma ze sa inne jezyko niz polski policzy cos nazwie kolory kilku czlonkow rodziny. Ja bym sie nie wahala jesli chodzi o dziecko bo zaadaptuje sie szybciej niz myslisz. Dzieko wystawione na ekspozycje jezyka chlonie go bardzo szybko
wszystko zależy od dziecka dla niektórych nauka języka jest bardzo szybka, dla innych wolna. Jednocześnie istotny jest aspekt emocjonalny. Dziecko dziewięcioletnie to nie jest dzidziuś, który uczy się pierwszych słów, a cżłowiek, który zazwyczaj jest w stanie porozmawiać na konkretniejsze tematy i zdobywać wiedzę (to jest dodatkowe utrudnienie, bo brytyjski system nauczania jest inny i pewne zagadnienia będzie jej trudno nadrobić).
Przerzucenie dziecka ze świata, gdzie wszystko zna, możliwe ma przyjaciół, rodzinne tradycje, do świata, gdzie zostanie samo i zderzy się z nową rzeczywistością jest czymś trudnym.

I owszem: w wielu przypadkach dziecko da radę, ale nie zawsze i to warto brać pod uwagę.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 14:24   #6
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Zgadza sie mloda ma w szkole angielski moge ja dodatkowo sama poduczyc podstaw... ale co z reszta? jest tyle slow i zwrotow a wszkole za pewnie nie bedzie zbyt latwo :/
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 14:35   #7
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Zgadza sie mloda ma w szkole angielski moge ja dodatkowo sama poduczyc podstaw... ale co z reszta? jest tyle slow i zwrotow a wszkole za pewnie nie bedzie zbyt latwo :/
bajki telewizyjne (przy znikomej znajomosci jezyka polecam Mr Tumble)
aplikacje do nauki jezyka
do czytania strone Oxford owl

http://www.oxfordowl.co.uk/
zajecia z native speaker


w szkole na początku może dostać pomoc w tej kwestii (urzędy miasta zatrudniają osoby tłumaczące dzieciom na początku, oceniają poziom ich języka itd).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 18:19   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Ajah ale ja nie mowie o predyspozycji jezykowej. Ja mowie o naukowym fakcie: male sziecko wystawione na ekspozycje jezyka zacznie go po prostu uzywac. Niezaleznie od umiejetnosci. Chyba twoje dziecko mowi w jakims jezyku? Dlatego ze mialo z nim kontakt. Autorko watku za bardzo sie zamartwiasz. W uk jest tylu emigrantow ze dziecko ktore zna podstawy to nie jest jakis super wyjatek. I ajah dobrze mowi. Bajki. Ksiazeczki. Sluchanki. Piosenki!
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 20:15   #9
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Mam koleżankę wloszke, która do Irlandii przyjechała właśnie w wieku 9 lat. Teraz skończyła studia prawnicze, a język angielski jest jej wiodącym językiem w którym myśli. Ogólnie jest dwujezyczna, a był moment ze włoski zanikl i musiała włożyć pewien wysiłek by znowu zacząć się nim posługiwać.

Nie wiem jak jest w UK, ale podejrzewam ze podobnie jak u mnie i w szkołach są specjalni nauczyciele od tz special needs, którzy prowadzą zajęcia pociągające z różnych przedmiotów. Tu też jest dużo emigrantów i szkoły usiłują pomoc dzieciom bardzo. A jak doda się do tego zabawy na podwórku to dzieci bardzo szybko wskakuja na kolejne etapy języka, znacznie szybciej niż dorośli.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 07:23   #10
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

ja jestem pewna, ze dziecko nauczy sie jezyka szybciej niz sobie to wyobrazasz. rzeczywiscie sa tu polskie sobotnie szkoly, ale w angielskich szkolach jest mnostwo palakow i asystentow ktorzy pomoga dziecia sie zaaklimatyzowac.

dobrze by bylo , aby jakies podstawy jezyka dzieci mialy, to ulatwi im poczatki, ale jestem pewna, ze sobie poradza!
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 22:55   #11
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Bardzo dziekuje Wam za wasze odpowiedzi Stres mnie zżera boje się że młoda sobie nie poradzi ale prawda dziecko w tym wieku na dobra pamieć. Oby znała podstawy
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-29, 23:06   #12
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: z dzieckiem do UK bariera jezykowa... co robic ? Prosze o rade

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuje Wam za wasze odpowiedzi Stres mnie zżera boje się że młoda sobie nie poradzi ale prawda dziecko w tym wieku na dobra pamieć. Oby znała podstawy
da rade, wiadomo ze nie beda to wakacje, ale szybciej sie zaaklimatyzuje niz ty

Powodzenia!
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-30 00:06:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.