Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-25, 08:48   #121
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Wszystko fajnie, kiedy zamawia się kilka produktow, jednak przy zakupie jednego produktu kompletnie nie oplaca sie zamawiać z aptek internetowych, przesylka to zwykle koszt 10 do nawet 20 zł
ja swoj peeling kupilam za 42 zł, najwyzsza cena z jaką się spotkałam to 50 zł. Czailam się na niego kilka tygodni, jednak nigdy zadna promocja nie obejmowala tej serii peelingow, nawet w Ziko
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 08:51   #122
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wszystko fajnie, kiedy zamawia się kilka produktow, jednak przy zakupie jednego produktu kompletnie nie oplaca sie zamawiać z aptek internetowych, przesylka to zwykle koszt 10 do nawet 20 zł
ja swoj peeling kupilam za 42 zł, najwyzsza cena z jaką się spotkałam to 50 zł. Czailam się na niego kilka tygodni, jednak nigdy zadna promocja nie obejmowala tej serii peelingow, nawet w Ziko
zgadzam się, ja kupuja jeden krem do twarzy mam już taniej z przesyłką niz gdybym stacjonarnie go kupiła; bardzo fajna apteka; musze tam kupić antheliosa bo stacjonarnie nie mam do niego dostępu; koszt 50zł a w doz 80 jak zamówie w sieci; ogomne róznice cenowe;
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:07   #123
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Dokladnie tak jest, w gemini trzeba wydać 300 zl żeby była przesyłka gratis, ale jak ja mam w domu alergika, to kupuję hurtem leki, do tego zwykłe rzeczy codziennego użytku, mydełka, żele, jakiś balsam, etc, do tego płyn do soczewek, uzbiera mi się te 300 jak nic. No a jakbym miała stacjonarnie kupować, to by mi wyszło 400, a nie 300.

Co do Ziko, to są rzeczy które naprawdę warto kupować, lek mojego syna kosztuje 9,90, we wszystkich innych aptekach 30-33 zł. Czaicie przebitkę??? Ale w gemini wszystko jest tanie, a w ziko tylko wybrane produkty.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:25   #124
aladrag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

A macie jakieś doświadczenie z tym tonikiem Norel chyba z kwasem midałowym? Zastanawiam się czy za taką cenę opłaca się go kupić czy nie lepiej pół kilo różnych kwasów półproduktowych
__________________
Biuro, szkoła i inne na http://kinot.pl/
aladrag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:28   #125
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez aladrag Pokaż wiadomość
A macie jakieś doświadczenie z tym tonikiem Norel chyba z kwasem midałowym? Zastanawiam się czy za taką cenę opłaca się go kupić czy nie lepiej pół kilo różnych kwasów półproduktowych
zrób sobie tonik sama

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dokladnie tak jest, w gemini trzeba wydać 300 zl żeby była przesyłka gratis, ale jak ja mam w domu alergika, to kupuję hurtem leki, do tego zwykłe rzeczy codziennego użytku, mydełka, żele, jakiś balsam, etc, do tego płyn do soczewek, uzbiera mi się te 300 jak nic. No a jakbym miała stacjonarnie kupować, to by mi wyszło 400, a nie 300.

Co do Ziko, to są rzeczy które naprawdę warto kupować, lek mojego syna kosztuje 9,90, we wszystkich innych aptekach 30-33 zł. Czaicie przebitkę??? Ale w gemini wszystko jest tanie, a w ziko tylko wybrane produkty.
własnie, raz na kwartał siadam do zamówienia i na 300zł mam spokojnie a oszczędnosci to wiadomo, że miło jest miec tę 100 zł
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:32   #126
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez aladrag Pokaż wiadomość
A macie jakieś doświadczenie z tym tonikiem Norel chyba z kwasem midałowym? Zastanawiam się czy za taką cenę opłaca się go kupić czy nie lepiej pół kilo różnych kwasów półproduktowych
To zależy, co chcesz osiągnąć, tonik to tylko tonik, nie ma takiej mocy jak peeling kwasowy. Jeśli chce Ci się samej przygotowywać mieszanki, to na pewno półprodukty się bardziej opłacają.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
własnie, raz na kwartał siadam do zamówienia i na 300zł mam spokojnie a oszczędnosci to wiadomo, że miło jest miec tę 100 zł
100 piechotą nie chodzi, dziecko z kolejnego zestawu lego się ucieszy, albo starczy na fajny ciuch jeszcze
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:38   #127
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To zależy, co chcesz osiągnąć, tonik to tylko tonik, nie ma takiej mocy jak peeling kwasowy. Jeśli chce Ci się samej przygotowywać mieszanki, to na pewno półprodukty się bardziej opłacają.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------



100 piechotą nie chodzi, dziecko z kolejnego zestawu lego się ucieszy, albo starczy na fajny ciuch jeszcze
dokładnie, fajnie ze jest taka apteka
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 17:40   #128
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Ja znalazlam taka apteke gdzie za Avene Cicalfate 40ml placilam 26zl a za 100ml 45 W SP 100ml jest za 75zl Ciekawa jestem po ile jest tam effeclar duo
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 18:19   #129
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ja znalazlam taka apteke gdzie za Avene Cicalfate 40ml placilam 26zl a za 100ml 45 W SP 100ml jest za 75zl Ciekawa jestem po ile jest tam effeclar duo
Cicaplast z LRP 40ml za 18zł a effaclar duo jest po 44zł
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 17:59   #130
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Dziewczyny, stosowała może któraś z Was tonik lub serum z Bielendy z serii Skin Clinic Professional? Dokładnie chodzi mi o te produkty:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ezo-serum.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...i-tlustej.html
Szukałam jakiś peelingów z migdałem, ale nie chce mi się już bawić w półprodukty, opinie o tych kosmetykach wydają się w porządku. Zastanawiam się czy jest szansa walczyć tymi kosmetykami z przebarwieniami
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 18:04   #131
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosowała może któraś z Was tonik lub serum z Bielendy z serii Skin Clinic Professional? Dokładnie chodzi mi o te produkty:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ezo-serum.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...i-tlustej.html
Szukałam jakiś peelingów z migdałem, ale nie chce mi się już bawić w półprodukty, opinie o tych kosmetykach wydają się w porządku. Zastanawiam się czy jest szansa walczyć tymi kosmetykami z przebarwieniami
miałam ten pierwszy i na przebarwienia to on słabo diałał; radziła sobie z wygładzeniem twarzy, wyrównał koloryt i delikatnie złuszczał; nie wiem ile jest migdała w tym serum ale robiłam peeling 20% i mnie złuszczyło a przebarwienia na miejscu; teraz mam tonik 10% i wole to niz to serum, zwłaszcza cenowo.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 18:51   #132
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
miałam ten pierwszy i na przebarwienia to on słabo diałał; radziła sobie z wygładzeniem twarzy, wyrównał koloryt i delikatnie złuszczał; nie wiem ile jest migdała w tym serum ale robiłam peeling 20% i mnie złuszczyło a przebarwienia na miejscu; teraz mam tonik 10% i wole to niz to serum, zwłaszcza cenowo.
Tonik Bielendy czy jakiś inny?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 19:40   #133
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Tonik Bielendy czy jakiś inny?
ja serum miałam i mam
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 20:17   #134
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosowała może któraś z Was tonik lub serum z Bielendy z serii Skin Clinic Professional? Dokładnie chodzi mi o te produkty:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ezo-serum.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...i-tlustej.html
Szukałam jakiś peelingów z migdałem, ale nie chce mi się już bawić w półprodukty, opinie o tych kosmetykach wydają się w porządku. Zastanawiam się czy jest szansa walczyć tymi kosmetykami z przebarwieniami

To są raczej za słabe rzeczy na przebarwienia. Ja bym zainwestowała w kwas szikimowy albo fitowy, one są polecane właśnie na przebarwienia. Ewentualnie glikol, ale nie migdał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 07:07   #135
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Serum Bielendy to tylko serum, a nie peeling. Na drobne problemy, albo zapobiegawczo może się sprawdzić, ale nie usunie bardziej widocznych przebarwień raczej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 16:46   #136
fashionmaki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Wiadomości: 13
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
miałam ten pierwszy i na przebarwienia to on słabo diałał; radziła sobie z wygładzeniem twarzy, wyrównał koloryt i delikatnie złuszczał; nie wiem ile jest migdała w tym serum ale robiłam peeling 20% i mnie złuszczyło a przebarwienia na miejscu; teraz mam tonik 10% i wole to niz to serum, zwłaszcza cenowo.
moim zdaniem to serum z Bielendy nadaje się dla osób, które chcą lekko odświeżyć skórę i ją delikatnie złuszczać - na pewno nie jest to kosmetyk, którym da się zwalczyć mocne przebarwienia, zwłaszcza potrądzikowe.
Z autopsji wiem, że bez mocnych peelingów u profesjonalistów, uzupełnionych kuracją domową się nie obędzie przy walki z mocnycmi przebarwieniami.
co do kosmetyków - polecam linię turnaroud z clinique.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Serum Bielendy to tylko serum, a nie peeling. Na drobne problemy, albo zapobiegawczo może się sprawdzić, ale nie usunie bardziej widocznych przebarwień raczej.
dokładnie tak.

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To zależy, co chcesz osiągnąć, tonik to tylko tonik, nie ma takiej mocy jak peeling kwasowy. Jeśli chce Ci się samej przygotowywać mieszanki, to na pewno półprodukty się bardziej opłacają.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------



100 piechotą nie chodzi, dziecko z kolejnego zestawu lego się ucieszy, albo starczy na fajny ciuch jeszcze
niekiedy da się kupić w internecie kwasy z bielendy lub norela - komplet kosmetyków (tonik przygotowujący do eksfoliacji, kwas, neutralizator i maska za ok. 250 złotych). polecam je tylko doświadczonym osobom, które miały styczność z kwasami - u kosmetyczki czy w salonach medycyny estetycznej, ale to bez wątpienia opcja najbardziej opłacalna. Ja walczyłam z przebarwieniami u profesjonalistów, i potem udało mi się kupić kwas, który teraz robi mi się siostra. trzeba być ostrożnym, ale ogólnie nie ma żadnych problemów z aplikacją. 40% to nie jest aaaż tak dużo. testowałam już większość kremów z kwasami dostenych na rynku, ale te stężenia są naprawdę nic nie warte jeśli ktoś ma większe problemy.
fashionmaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 10:22   #137
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Fashionmaki, myślę, że można taniej niż 250 zł, albo samoróbki, albo można zakupić sam kwas, a reszta jest w zasadzie zbędna, np neutralizatory, można je zastąpić sodą lub mydłem. Ja robię na razie zabiegi 15% migdała, które dla mnie są mocne, mam taką cerę, że mocno reaguje na takie stężenie migdała. Całość do zrobienia wielu samoróbek, to koszt nie większy niż 50 zł. No ale tutaj mówimy o gotowcach. Nie neguję zabiegów u specjalistów, ale niektórych na to po prostu nie stać, a w domu można samemu uzyskać takie same rezultaty, trzeba mieć tylko większą, niż podstawowa wiedzę i rozsądek.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 17:35   #138
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Miesiąc kuracji peelingiem Iwostinu już za mną i chyba jestem nim rozczarowana Producent zaleca codzienne stosowanie przez 3-4 tyg, a po tym czasie 1-2x w tyg. dla podtrzymania efektów. Problem w tym, że u mnie tych efektów jakoś nie widać. Nie wiem czy to ja jestem zbyt wymagająca i oczekiwałam efektu wow, bo jakby nie patrzeć produkt zawiera tylko 12% kwasu glikolowego, ale żeby tak prawie nic? Na plus na pewno mogę mu zaliczyć, że trzyma twarz w ryzach, niespodzianki pojawiają się zdecydowanie rzadziej niż podczas domowych, cotygodniowych peelingów kwasem salicylowym. Jest też bardzo wydajny, do tej pory, przy hojnym nakładaniu zużyłam dopiero 1/4, może 1/3 z 30 ml buteleczki. To jednak trochę za mało, szczególnie ze produkt miał "likwidować przebarwienia", "rozjaśniać skórę", a tego u siebie nie zauważyłam. W załączniku dodaje fotkę prawego, prawie idealnego dla mnie policzka i lewego (zdjęcie z dziś i sprzed 2 tygodni - inne światło), z którego śladów po wysypie sprzed 5 tygodni nie mogę usunąć. Macie jakiś pomysł czym jeszcze mogłabym zadziałać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00635.jpg (75,3 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00634.jpg (64,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00492.jpg (63,3 KB, 44 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-06 o 17:38
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 18:03   #139
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Miesiąc kuracji peelingiem Iwostinu już za mną i chyba jestem nim rozczarowana Producent zaleca codzienne stosowanie przez 3-4 tyg, a po tym czasie 1-2x w tyg. dla podtrzymania efektów. Problem w tym, że u mnie tych efektów jakoś nie widać. Nie wiem czy to ja jestem zbyt wymagająca i oczekiwałam efektu wow, bo jakby nie patrzeć produkt zawiera tylko 12% kwasu glikolowego, ale żeby tak prawie nic? Na plus na pewno mogę mu zaliczyć, że trzyma twarz w ryzach, niespodzianki pojawiają się zdecydowanie rzadziej niż podczas domowych, cotygodniowych peelingów kwasem salicylowym. Jest też bardzo wydajny, do tej pory, przy hojnym nakładaniu zużyłam dopiero 1/4, może 1/3 z 30 ml buteleczki. To jednak trochę za mało, szczególnie ze produkt miał "likwidować przebarwienia", "rozjaśniać skórę", a tego u siebie nie zauważyłam. W załączniku dodaje fotkę prawego, prawie idealnego dla mnie policzka i lewego (zdjęcie z dziś i sprzed 2 tygodni - inne światło), z którego śladów po wysypie sprzed 5 tygodni nie mogę usunąć. Macie jakiś pomysł czym jeszcze mogłabym zadziałać?
dzięki za recenzje peelingu; planowałam kupić ze względu na 12% glikola ale sobie odpuszczam; mam kwasy na przebarwienia i one trzymają cerę w ryzach;
nie kupię żadnego peelingu
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-06, 21:02   #140
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Miesiąc kuracji peelingiem Iwostinu już za mną i chyba jestem nim rozczarowana Producent zaleca codzienne stosowanie przez 3-4 tyg, a po tym czasie 1-2x w tyg. dla podtrzymania efektów. Problem w tym, że u mnie tych efektów jakoś nie widać. Nie wiem czy to ja jestem zbyt wymagająca i oczekiwałam efektu wow, bo jakby nie patrzeć produkt zawiera tylko 12% kwasu glikolowego, ale żeby tak prawie nic? Na plus na pewno mogę mu zaliczyć, że trzyma twarz w ryzach, niespodzianki pojawiają się zdecydowanie rzadziej niż podczas domowych, cotygodniowych peelingów kwasem salicylowym. Jest też bardzo wydajny, do tej pory, przy hojnym nakładaniu zużyłam dopiero 1/4, może 1/3 z 30 ml buteleczki. To jednak trochę za mało, szczególnie ze produkt miał "likwidować przebarwienia", "rozjaśniać skórę", a tego u siebie nie zauważyłam. W załączniku dodaje fotkę prawego, prawie idealnego dla mnie policzka i lewego (zdjęcie z dziś i sprzed 2 tygodni - inne światło), z którego śladów po wysypie sprzed 5 tygodni nie mogę usunąć. Macie jakiś pomysł czym jeszcze mogłabym zadziałać?
Szkoda, ze sie glikol nie spisal, ale to i tak lepiej niz salicyl, zwlaszcza pod wzgledem skutkow ubocznych. Przesuszyl Cie choc troche?
Moze by pojsc w mniej znane kwasy jak szikimowy albo fitowy?


Ja uzywam teraz od kilku dni Clareny 25% kwasu pirogronowego. Z tego co wyczytalam w ofertach gabinetow to takie stezenie jest lagodne, pisza o nim tak
"delikatny peeling dla młodych skór tradzikowych, które nie miały wcześniejszej styczności z peelingami tego typu a istnieje podejrzenie, że preparat o wyższym stężeniu, może zadziałać za agresywnie".
Serum jest bardzo przyjemne, zupelnie jak nie kwas, konsystencja typowa dla ser wodnych, bardzo przyjemny zapach, zero pieczenia. Trzyma sie 2-3 minuty, potem zmywa woda i naklada neutralizator. Zamierzam stosowac je co wieczor.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 22:42   #141
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szkoda, ze sie glikol nie spisal, ale to i tak lepiej niz salicyl, zwlaszcza pod wzgledem skutkow ubocznych. Przesuszyl Cie choc troche?
Moze by pojsc w mniej znane kwasy jak szikimowy albo fitowy?
W porównaniu do salicyla na spirytusie to chyba każdy gotowy produkt będzie przyjemniejszy, ale ten brak łuszczenia jest naprawdę fajny Co do samego peelingu to owszem, czasem robił lekki przesusz (głównie po basenie), ale nie jestem chyba właściwą osobą, żeby się na ten temat wypowiadać, bo poza filtrem nie stosuję żadnych nawilżaczy/natłuszczaczy, których regularne używanie być może wyeliminowałoby zupełnie problem suchości
Dzięki za wskazówkę, biorę się za czytanie o tych kwasach
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-06 o 22:43
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 23:13   #142
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
W porównaniu do salicyla na spirytusie to chyba każdy gotowy produkt będzie przyjemniejszy, ale ten brak łuszczenia jest naprawdę fajny Co do samego peelingu to owszem, czasem robił lekki przesusz (głównie po basenie), ale nie jestem chyba właściwą osobą, żeby się na ten temat wypowiadać, bo poza filtrem nie stosuję żadnych nawilżaczy/natłuszczaczy, których regularne używanie być może wyeliminowałoby zupełnie problem suchości
Dzięki za wskazówkę, biorę się za czytanie o tych kwasach
Glownie myslalam o tym peelingu od Farmony fitowy i szikimowy.
Ja sobie zamowilam neutralizator Farmony i jeszcze pare rzeczy okolokwasowych z Bielendy/Farmony, ktore powinnam w tym tygodniu dostac.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 11:31   #143
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Czy któraś z Was walczy także z takimi mocnymi przebarwieniami?(Sorry za jakość zdjęcia,ale myślę,że wiecie o co mi chodzi )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oxbfled.jpg (11,3 KB, 39 załadowań)
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 11:46   #144
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was walczy także z takimi mocnymi przebarwieniami?(Sorry za jakość zdjęcia,ale myślę,że wiecie o co mi chodzi )
stosowałas olej tamanu? on mi takie sprawy załatwia ale ja miałam tylko 2 plamki;
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 11:48   #145
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was walczy także z takimi mocnymi przebarwieniami?(Sorry za jakość zdjęcia,ale myślę,że wiecie o co mi chodzi )
Ja mam troche slabsze Ale mialam znacznie gorsze.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 11:57   #146
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Glownie myslalam o tym peelingu od Farmony fitowy i szikimowy.
Ja sobie zamowilam neutralizator Farmony i jeszcze pare rzeczy okolokwasowych z Bielendy/Farmony, ktore powinnam w tym tygodniu dostac.
Przeczytałam wszystko co możliwe o produktach z tymi kwasami od Farmony i Bielendy i mam trochę mieszane uczucia, bo z jednej strony mają rozjaśniać skórę i usuwać przebarwienia, a z drugiej nigdzie nie ma nawet wzmianki o przebarwieniach stricte pozapalnych, które nie zawsze reagują na kuracje zwalczające "zwykłe" plamy. Nie wiem, czy mam ochotę tyle w nie inwestować, szczególnie, że to typowe peelingi , a nie preparaty do codziennego stosowania i pewnie prędzej się przeterminują niż uda mi się je zużyć No chyba, że któraś z dziewczyn byłaby chętna na zakup połowy
Może szukam za daleko i pomógłby mi zwykły kwas azelainowy? Nie mam ostatnio weny do samoróbek, ale tłucze mi się po głowie pomysł zrobienia 25-30% żelu zamiast kupowania 15% Skinorenu, ale to już nie temat na ten wątek

Donoś jak się sprawują te profesjonalne preparaty, bo już sobie ostrzę zęby na ten 40 % peeling z salicylem od Bielendy na jesień
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-07 o 12:12
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:07   #147
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ja mam troche slabsze Ale mialam znacznie gorsze.
I jak sobie z nimi poradziłaś? Ja w zeszłym roku na wiosnę oraz jesień miałam serie kawitacji i mikrodermabrazji, wszystko dodatkowo z maską tretinoinową, każdy zabieg 230zł, także prawie dwa tysiące złotych do tyłu a efekty mierne... Nie wiem czy cokolwiek z tych mocniejszych mi chociaż zbladło, połuszczyłam się troszeńkę i tyle. Teraz boję się podejmować takich kroków,bo przecież wykituję finansowo a efektów nadal może nie być
Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
stosowałas olej tamanu? on mi takie sprawy załatwia ale ja miałam tylko 2 plamki;
Nie stosowałam,dzięki,poczyta m o nim


W chwili obecnej "leczę się" kremem Qera,Epiduo, serum z witaminą c. Na czoło, gdzie plamki są bledsze stosuję żel z Iwostinu (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...n-remover.html), który na reszcie twarzy średnio się sprawdził,w zasadzie to nie widziałam różnicy po tych 8 tygodniach stosowania.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:22   #148
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was walczy także z takimi mocnymi przebarwieniami?
Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ja w zeszłym roku na wiosnę oraz jesień miałam serie kawitacji i mikrodermabrazji, wszystko dodatkowo z maską tretinoinową, każdy zabieg 230zł, także prawie dwa tysiące złotych do tyłu a efekty mierne... Nie wiem czy cokolwiek z tych mocniejszych mi chociaż zbladło, połuszczyłam się troszeńkę i tyle. Teraz boję się podejmować takich kroków,bo przecież wykituję finansowo a efektów nadal może nie być

W chwili obecnej "leczę się" kremem Qera,Epiduo, serum z witaminą c. Na czoło, gdzie plamki są bledsze stosuję żel z Iwostinu (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...n-remover.html), który na reszcie twarzy średnio się sprawdził,w zasadzie to nie widziałam różnicy po tych 8 tygodniach stosowania.
Wydaje mi się, że kawitacja i mikrodermabrazja przy takich przebarwieniach to zdecydowanie za słaby kaliber. Nie proponowano Ci zabiegów mocnymi kwasami? Co na to dermatolog?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 14:35   #149
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że kawitacja i mikrodermabrazja przy takich przebarwieniach to zdecydowanie za słaby kaliber. Nie proponowano Ci zabiegów mocnymi kwasami? Co na to dermatolog?
Miałam iść na kwas easy peel, rok temu, nie pamiętam dlaczego zrezygnowałam. Obecnie nie proponowała mi nic oprócz maski, bo podczas ostatniej wizyty byłam na początku leczenia hormonalnego, nie było efektów (czyt. zmiany trądzikowe na twarzy), więc przebarwień nie ma co ruszać. Teraz kiedy twarz jest gładka i można się zająć bliznami to staram się jak najwięcej też sama działać w domu. Wizytę mam 16 kwietnia, ale w tym miesiącu nie pójdę na żadne kwasy, mam za mało czasu, do tego ja się bardzo denerwuję kiedy mam robione coś z twarzą,a w maju piszę maturę... Dlatego chcę chociaż stopniowo złuszczać ten naskórek, w końcu lepsze to niż nic,prawda?
Tak sobie myślę,że skoro wrzesień wolny to wtedy podejmę coś bardziej "drastycznego"
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 15:16   #150
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
I jak sobie z nimi poradziłaś? Ja w zeszłym roku na wiosnę oraz jesień miałam serie kawitacji i mikrodermabrazji, wszystko dodatkowo z maską tretinoinową, każdy zabieg 230zł, także prawie dwa tysiące złotych do tyłu a efekty mierne... Nie wiem czy cokolwiek z tych mocniejszych mi chociaż zbladło, połuszczyłam się troszeńkę i tyle. Teraz boję się podejmować takich kroków,bo przecież wykituję finansowo a efektów nadal może nie być
Kwas glikolowy 30% z Bielendy, ale dalej go uzywam, bo jeszcze cos jest. U mnie jest taki problem ze nie sa tylko przebarwienia pozapalne ale tez po sloneczne (dermatolog przepisala mi lekarstwa na tradzik bardzo silnie wysuszajace, ale zapomniala mi powiedziec o filtrach, a to bylo lato). O przebarwienia pozapalne sie nie martwie, bo one z czasem same znikna jak bede stosowac filtry, ale z tymi poslonecznymi jest ciezej. Zostaly mi jeszcze takie 2 czerwone plamy pod nosem i slabiej widoczne na policzkach.

Jak na razie mialam 12 peelingow kw glikolowym i planuje to robic do konca maja jak pogoda pozwoli. Potem robie przerwe na lato, aby skora odpoczela, ale pewnie bede stosowac serum z retinolem i wit C. Potem we wrzesniu planuje kupic to http://vanitysklep.pl/p/210/3822/bie...FSLlwgodBWEA1A albo to http://vanitysklep.pl/p/210/3821/bie...FQsCwwod508Ang

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że kawitacja i mikrodermabrazja przy takich przebarwieniach to zdecydowanie za słaby kaliber. Nie proponowano Ci zabiegów mocnymi kwasami? Co na to dermatolog?
Dokladnie. Mikrodermabrazje to zabieg raczej profilaktyczny niz na jakis konkretny problem a peeling kawitacyjny to tez troche taki slabeuszek.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 23:14:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.