Łojotok - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-19, 20:52   #61
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: łojotok?

Czy nikt mi nie pomoze???
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 21:00   #62
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: łojotok?

Anito, napisałaś, że skóra Ci się przetłuszcza, a równocześnie łuszczy i jest zaczerwieniona - jeśli tak jest, to może być to również łojotokowe zapalenie skóry. Oczywiście można to opanować i wyleczyć, ale konieczna jest konsultacja z dermatologiem - powiedz mu o swoich problemach i odczuciach co do stanu cery Tzn bardziej o odczuciach... problemy ze skórą chyba sam zobaczy No i zgadzam się co do rozmowy z endokrynologiem - mogą to być problemy wywołane czynnikami wewnętrznymi. A co do kosmetyków i ich doboru, myślę, że również należy o tym porozmawiać z dermatologiem - Twoja cera jest problematyczna i na pewno nie należy na niej eksperymentować na tzw. chybił-trafił.
Pozdrawiam i życzę jak najładniejszej cery - jak najszybciej
P.S. Krem matujący przy takim przetłuszczaniu pomoże głównie doraźnie - jeśli cera jest przesuszona przez leki i specyfiki do skóry trądzikowej, będzie produkować jeszcze więcej sebum, aby się przed takim przesuszaniem bronić. Także należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie twarzy bez jej obciążania - ale tak jak pisałam, sposób pielęgnacji najlepiej będzie skonsultować z lekarzem.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 21:40   #63
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: łojotok?

Milka i Rayne napisały wiele dobrych rad - przede wszystkim musisz mieć lekarza ,który kompleksowo podejdzie do problemu.Konieczna jest konsultacja zarówno endokrynologa i dermatologa. Musisz mieć cierpliwość i znaleźć takiego lekarza ,któremu zaufasz. Moim zdaniem dermatolog powinien obejrzeć Twoją skórę dokładnie - nie tylko na twarzy ,ale na ciele też. Z zabiegów kosmetycznych polecam regularnie wykonywane oczyszczanie ultradźwiękami, peelingi z kwasami AHA,BHA,z kwasem migdałowym. Nie stosuj matujących kremów to nic nie da ,a przeważnie jest przyczyną zatykania się porów skóry i przesuszania skóry, bardzo dokładnie zmywaj twarz , stosuj maseczkę z glinki , stosuj peeling regularnie. To tylko ogólne rady , szczegółowych można udzielić tylko wtedy gdy zrobiony jest dobry wywiad i ocena stanu skóry.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 19:37   #64
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: łojotok?

No wiec tak bylam u tego dermatologa 9 maja i niby mi sie poprawil stan cery ale nadal sie musze z nia meczyc. Zapisala mi tonik benzacne i zel benzacne 10% oraz emulsje matujaca iwostin oraz wode termalna iwostin a takze peeling Sebim Biodermy.

Rayne ja wiem o tym ze nie moge przesuszac skory bo sie pozniej tlusci , no ale wychodze z zalozenia ze w koncu jak mi przepisala jakies tam leki to chyba wie co robi hmm...
masz racje musze jej powiedziec o swoich odczuciach to wtedy moze wpadnie na cos "genialnego"
dzieki ci ze zyczysz mi jak najladniejszej cery jak najszybciej naprawde to bardzo milo z twojej strony

Beata dzieki za rady wspomne o nich mojemu lekarzowi a mam wizyte 30 maja takze wszystko sobie pospisuje i jej to pokaze pozdro dla was i dzieki
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 13:49   #65
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: łojotok?

Mam identyczna skóre.Nie wiem od czego sie tak robi,mimo kilku lat walki z tradzikiem łojotokiem i zaczerwienieniem twarzy jest non stop gorzej i gorzej.Zastanawia mnie jedna rzeczd czego sie tak robi?Ostatnio przeczytałam na niszczpryszczu wypowiedź lekarza derm ze czesto przyczyna łojotoku jest drozdzak a nie bakteria,którego mzona potraktowac Nizoralem w kremie.niszczy on grzyby i drozdze przez co jakby usuwa przyczyne.Słyszałyscie o tym?Bo ja pierwsze słysze
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 17:20   #66
larela
Przyczajenie
 
Avatar larela
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: łojotok?

Ja miałam podobny problem. Skóra była bardzo tłusta, do tego zaczerwieniona, krem na naczynka nie był w stanie jej ukoić, a do tego krem nawilżający nie nawilżał, tylko natłuszczał skóre,a mimo to była ściągnięta.
Zaczęła mnie swędzieć skóra wokół nosa i na policzkach.
Po kilku miesiącach walki, do ogromnych wydatkach na kremy, które nic a nic nie pomagały wybrałam się do dermatologa. Okazało się, że cierpie na łojotokowe zapalenie skóry. Dostałam krem Pimafucort i leki alergiczne do wewnątrz. Stosuje tą kuracje od tygodnia i poprawa jest, może nie w 100% ale jest o niebo lepiej niż było. Cera już się tak bardzo nie przetuszcza, nie swędzi i już nie jest non stop czerwona, a pory są zmniejszone.
larela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 23:05   #67
NoFood
Raczkowanie
 
Avatar NoFood
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gorzko tutaj.
Wiadomości: 482
Łojotok.

Nie wiem już co z tym zrobic?? Jeszcze do niedawna nie mialam tego problemu. A teraz... swieci mi sie skora! Mialam ladna cere, prawie bez krost a teraz przez to mam czesta krosty.
Zrobie makijaz a za godzine cala sie swiece.
Uzywam toniku do cery tlustej i kremu. Nic nie daje.
Chcialabym wiedziec jakich kosmetykow uzywac?? Moze jakies dziewczyny maja taki problem i poradzily sobie z tym??
Chcialabym tez wiedziec jakich rzeczy nie powinnam jesc??
__________________
People always leave and they never come back to me
NoFood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 13:13   #68
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Łojotok.

kilka dni temu zrobilam sobie tonik z igeł sosnowych. mam cere mieszaną i musze powiedziec , ze po kilku pierwszych uzyciach widze poprawe. stosuje tonik dwa razy dziennie a po nalozeniu podkladu, cera swieci mi sie tylko troszke.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 13:43   #69
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Łojotok.

A moze twoja skora sie swieci wcale nie dlatego, ze jest tlusta, tylko wlasnie moze ja przesuszylas i probuje sie bronic? Moze sprobuj ja nawilzyc lekkim kremem nawilzajacym a dopiero jak to nie pomoze to uzyj czegos do skory tlustej.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 13:44   #70
Paulinax123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Eternia ;)
Wiadomości: 1 745
Dot.: Łojotok.

Z tego co wiem , najlepsze na tłustą skórę jest dobre nawilżenie. Bo jeśli skóra jest zbyt sucha wytwarza sebum przez które nasza skóra się świeci.

Najlepiej niech wypowie ktoś kto się na tym zna
__________________
"Bo życie to coś więcej, nie tylko krew,pot sperma i łzy "
Marzą się lepsze dni ? One przyjdą z czasem. Wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę !
Na pewno znasz takie noce, ten destrukcyjny moment, w którym każda myśl waży grubo ponad tonę
Paulinax123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.