Potrzebuję porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-22, 09:52   #1
Dziewczyna155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
GG do Dziewczyna155

Potrzebuję porady


Drogie forumowiczki,
sprawa wygląda tak, że współżyję z chłopakiem dość regularnie, w poprzednim miesiącu miałam grzybicę pochwy, nie leczyłam jej jakoś konkretnie, stosowałam maść, płyn do płukania, przeszło ... Po jakimś czasie, to wróciło, ale jakiś dzień po tym przyszła planowana miesiączka, a gdy się skończyła zastosowałam probiotyk na pozbycie się tej powracającej infekcji. Po miesiączce już nie miałam takich objawów, ale probiotyk i tak zastosowałam, żeby przypadkiem znowu nie wróciło. Teraz powinnam dostać okres i spóźnia mi się 1 dzień. Stosuję z chłopakiem zabezpieczenie (prezerwatywy) zawsze, oprócz jednego razu, ale dużo wcześniej wyszedł i skończył sam na brzuchu. Więc zastanawiam się czy takie ciągle powracające infekcje mogą wpłynąć na opóźnienie miesiączki ? Jak spóźni mi się jeszcze dłużej, to wiadomo, że zrobię test dla wykluczenia ciąży. Ale chciałabym się trochę "pocieszyć". Czytałam już, że właśnie jednym z powodów wpływającym na opóźnienie krwawienia są choroby, infekcje itd. Dodam, że odczuwam lekkie bóle w krzyżu i chwilowo w jajnikach od dwóch dni, tak jak zawsze przed miesiączką, no ale jeszcze jej nie mam. Któraś miała podobnie, że infekcje wpłynęły na opóźnienie ?

Pozdrawiam.
Dziewczyna155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 11:08   #2
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Potrzebuję porady

Infekcja może wpłynąć na opóźnienie, tym bardziej nieleczona, jak u Ciebie. Z czymś takim powinnaś udać się od razu do lekarza szczególnie, że współżyjesz.
Jednak okres równie dobrze może spóźniać się z powodu tego "jednego razu", bo stosunek przerywany to żadna metoda antykoncepcji.
A - i spóźnienie jednodniowe to nie jest spóźnienie.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 12:43   #3
nessy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: Potrzebuję porady

Też dość niedawno leczyłam się na grzybicę. Z tym, że byłam u lekarza, brałam globulki, antybiotyk, i okres dostałam z ponad tygodniowym opuźnieniem. Nie masz się czym martwić, naprawdę!!
nessy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 20:27   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Potrzebuję porady

to, że skończył na brzuchu nie wyklucza ciąży. możesz być w ciąży a może i to wina infekcji, że spóźnia Ci się okres.
tak cy siak w obu przypadkach (seks bez zabezpieczenia i nieleczona grzybica) postąpiłaś nieodpowiedzialnie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 23:36   #5
umami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 47
Dot.: Potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez nessy91 Pokaż wiadomość
Też dość niedawno leczyłam się na grzybicę. Z tym, że byłam u lekarza, brałam globulki, antybiotyk, i okres dostałam z ponad tygodniowym opuźnieniem. Nie masz się czym martwić, naprawdę!!
Acha, bo jak Ty raz tak miałaś to w każdym przypadku tak będzie. Litości
umami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 12:21   #6
nessy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: Potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez umami Pokaż wiadomość
Acha, bo jak Ty raz tak miałaś to w każdym przypadku tak będzie. Litości
To, że niedawno nie znaczy, że jednorazwo. Gdybym nie miała o tym pojęcia to bym nie pisała
Zresztą dzielę sie tylko swoimi doświadczeniami.
nessy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.