Poprosze o porade - mieszkanie z ojcem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-08, 15:04   #1
Tulismanore24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3

Poprosze o porade - mieszkanie z ojcem


Witam Was wszystkie
Nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat, ale potrzebuje porady. W skrocie: mam rocznikowo 22 lata, od 12nastego roku zycia mieszkam sama z tata w Anglii. Od 18nastego - sama sie utrzymuje. Aktualnie studiuje i nadal mieszkam z ojcem. Za swoje jedzenie place sama, rachunki sa liczone na pol. Czyli mozna powiedziec, ze jestem niezalezna. Mialam chlopaka, trzy letni zwiazek. Nie czulam natomiast, ze w zyciu codziennym bedzie nam razem dobrze, wiec nadal mieszkalam z ojcem, on - z mama. Ale do rzeczy. Aktualnie od prawie poltora roku spotykam sie z facetem. Wiem, ze to ten jedyny. On mieszka z dwoma wspolokatorami. Ja - czesto u niego nocuje, czasem pare razy pod rzad, bo nie potrafie sie z nim rozstac kiedys pomieszkiwalam u niego ok 3 ty - mialam blizej do pracy - bylo swietnie Jest jedno "ale" co do naszego wspolnego zamieszkania razem. On to rozumie i nie naciska. Chodzi o to, ze moj tata od 10 lat jest samotny. Zal mi go, ze tak nagle sie wyprowadze po tylu latach mieszkania razem. Wychowywal mnie jako samotny ojciec. Pozatym moze mu byc ciezko z utrzymaniem mieszkania samodzielnie. Mieszkamy w Anglii - nie ma tu za wiele przyjaciol, boje sie ze nie mial by z kim pogadac na codzien. Pozatym kiedys mial problemy z oddychaniem - budzil sie w nocy I mial powazna zadyszke. Wiadomo, jak jestem ja to jest razniej. Z chlopakiem nie jestesmy oficjalnie zareczeni, duzo razy mowi, ze zostane jego zona, ale narazie bez pierscionka. Czasem napomkne tacie, ze musi znalesc sobie kobiete, bo wiecznie z nim zyc nie bede. Mam wrazenie, ze sprawiam mu tym przykrosc. Wpadl na pomysl, ze kupimy dom w ktorym zamieszkamy w trojke, ze bedzie mi osobne wejscie itd. Zyjemy w Anglii, wiadomk, trzeba sobie pomagac. Sama juz nie wiem. Jaka jest Wasza opinia? Co robic? Ciezko mi odciac "pepowine", bo martwie sie, ze bedzie samotny. Pozdrawiam, z gory dziekuje za odpowiedzi
Tulismanore24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 16:43   #2
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Poprosze o porade - mieszkanie z ojcem

a może najpierw porozmawiaj z tatą? bo jeszcze się okaże, że on tylko czeka na "wolną chatę", a nie chce sobie wcześniej nikogo znaleźć, zeby to Tobie przykro nie było

noi porozmawiaj z facetem jak widzi wasze wspólne mieszkanie we trójkę do końca życia.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 16:55   #3
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Poprosze o porade - mieszkanie z ojcem

Cytat:
Napisane przez Tulismanore24 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie
Nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat, ale potrzebuje porady. W skrocie: mam rocznikowo 22 lata, od 12nastego roku zycia mieszkam sama z tata w Anglii. Od 18nastego - sama sie utrzymuje. Aktualnie studiuje i nadal mieszkam z ojcem. Za swoje jedzenie place sama, rachunki sa liczone na pol. Czyli mozna powiedziec, ze jestem niezalezna. Mialam chlopaka, trzy letni zwiazek. Nie czulam natomiast, ze w zyciu codziennym bedzie nam razem dobrze, wiec nadal mieszkalam z ojcem, on - z mama. Ale do rzeczy. Aktualnie od prawie poltora roku spotykam sie z facetem. Wiem, ze to ten jedyny. On mieszka z dwoma wspolokatorami. Ja - czesto u niego nocuje, czasem pare razy pod rzad, bo nie potrafie sie z nim rozstac kiedys pomieszkiwalam u niego ok 3 ty - mialam blizej do pracy - bylo swietnie Jest jedno "ale" co do naszego wspolnego zamieszkania razem. On to rozumie i nie naciska. Chodzi o to, ze moj tata od 10 lat jest samotny. Zal mi go, ze tak nagle sie wyprowadze po tylu latach mieszkania razem. Wychowywal mnie jako samotny ojciec. Pozatym moze mu byc ciezko z utrzymaniem mieszkania samodzielnie. Mieszkamy w Anglii - nie ma tu za wiele przyjaciol, boje sie ze nie mial by z kim pogadac na codzien. Pozatym kiedys mial problemy z oddychaniem - budzil sie w nocy I mial powazna zadyszke. Wiadomo, jak jestem ja to jest razniej. Z chlopakiem nie jestesmy oficjalnie zareczeni, duzo razy mowi, ze zostane jego zona, ale narazie bez pierscionka. Czasem napomkne tacie, ze musi znalesc sobie kobiete, bo wiecznie z nim zyc nie bede. Mam wrazenie, ze sprawiam mu tym przykrosc. Wpadl na pomysl, ze kupimy dom w ktorym zamieszkamy w trojke, ze bedzie mi osobne wejscie itd. Zyjemy w Anglii, wiadomk, trzeba sobie pomagac. Sama juz nie wiem. Jaka jest Wasza opinia? Co robic? Ciezko mi odciac "pepowine", bo martwie sie, ze bedzie samotny. Pozdrawiam, z gory dziekuje za odpowiedzi
Porozmawiaj z tatą czego oczekuje to raz.
Porozmawiaj z chłopakiem czego oczekuje to dwa.
A nie możesz z chłopakiem zamieszkać gdzieś w mieszkaniu blisko taty? Albo tacie znaleźć kawalerkę a wy w tym większym mieszkanku? Przecież można odwiedzać tatę załóżmy 3-4 razy w tygodniu. Może tata potrzebuje jakiegoś hobby? Nie miej wyrzutów sumienia bo to jest dorosły człowiek... poradzi sobie a jak nie będzie sobie radził to na bank się do Ciebie odezwie o pomoc skoro macie dobre stosunki.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 07:43   #4
Tulismanore24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Poprosze o porade - mieszkanie z ojcem

Dziekuje serdecznie za odpowiedzi
Tulismanore24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 15:14   #5
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Poprosze o porade - mieszkanie z ojcem

Zgadzam sie z kopnienta, najlepsze rozwiazanie to znalezienie mieszkania blisko taty (a tata mniejsze mieszknie, zeby je utrzymal).
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 14:00   #6
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Poprosze o porade - mieszkanie z ojcem

Twój tata to dorosły człowiek, ty też jesteś dorosła i prędzej czy później wyfruniesz z gniazda, założysz swoją rodzinę itp. Tata pewnie się z tym liczy, bo każdy normalny rodzic liczy się z tym, że dzieci wychowuje się 'dla świata', a nie dla siebie. Pewnie będzie mu przykro na początku bo jest przyzwyczajony do twojej obecności. Myślę, że dwa mieszkania blisko siebie to dobry pomysł, będziecie mogli się często widywać z tatą.
Może Twoja wyprowadzka zmobilizuje go do znalezienia sobie drugiej połówki, albo chociaż jakiegoś hobby? A jeśli nawet nie, to przecież nadal będziesz blisko niego a nie na końcu świata.
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 19:16   #7
Tulismanore24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Poprosze o porade - mieszkanie z ojcem

Dziekuje Wam slicznie dobre kobietki za odpowiedzi i porady!!
Tulismanore24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-23 20:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.