Jak się wykazać na praktykach studenckich? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-24, 20:08   #1
judyy00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2

Jak się wykazać na praktykach studenckich?


Witam, zwracam się do Was o radę, bo dużo rozmyślam i nie daje mi to spokoju. Otóż w te wakacje odbywam moją pierwszą praktykę studencką. Jest to firma, do której bardzo chciałam się dostać, więc nie jest to pierwsze lepsze miejsce, do którego można iść, by 'odpukać'. Z opowieści znajomych i innych osób wiem, że na wielu praktykach, gdy dana osoba się sprawdzi mogą zaproponować nawet pracę. Moje pytanie więc brzmi, jak się tam wykazać, skoro wiadomo, że nikt nie powierza zbyt wielu rzeczy takim praktykantom. Zazwyczaj jest to segregacja papierów i "przynieś, podnieś"z tego co słyszę... Więc powiedzcie na jakiej podstawie firma stwierdza, że praktykant jest dobry, że mógłby nadać się pracy?
Nie ukrywam, że bardzo się stresuje, bo czuje dużą presję Boje się, że tak bardzo będzie mi zależało, że ze stresu wszystko spiepszę. Szukając w google haseł "jak się wykazac na praktykach", znalazłam tylko tyle, żeby wykonywać obowiązki przełożonego itd itp. No raczej każdy będąc na praktyce, robi to co mu każą. Czytałam też, że nie ma co zbyt dużo "gadać", tylko konkrety.
Czy faktycznie trzeba się podlizywać, żeby być zapamiętanym? Ja jestem osobą, która nie wchodzi nikomu w tyłek, po prostu robię to co do mnie należy. Ale jak pokazać, że się nadaje i że mi zależy?
judyy00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 08:51   #2
judyy00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się wykazać na praktykach studenckich?

up
judyy00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 09:00   #3
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak się wykazać na praktykach studenckich?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:45
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 11:06   #4
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Jak się wykazać na praktykach studenckich?

Wyluzuj dziewczyno i nie nastawiaj się od razu na zbyt wiele.
Praktyki są różne, czasami rzeczywiście chcą kogoś czegoś nauczyć i potem zostawić w pracy, ale znacznie częściej chodzi właśnie o wykonywanie "brudnej" roboty, albo w ogóle nic nie robienie.
Powiem ci jak to wygląda w firmie, w której ja pracuję. U nas szef bierze praktykantów po to, aby wykonywali właśnie taką najgorszą, odmóżdżającą robotę - typu kserowanie, wpinanie dokumentów, segregowanie, układanie, czasami pójście do urzędu albo zusu, aby coś zanieść. Zajmuje ona dużo czasu, ale trzeba ją wykonać, aby mieć porządek w papierach. Później taką osobę się zatrudnia albo i nie, ale jeśli mam być szczera, co decyduje o zatrudnieniu to mogę wymienić takie rzeczy jak:
- czy ma status studenta i nie będzie trzeba za nią odprowadzać składek,
-czy jest komunikatywna, odważna, wykonuje obowiązki przełożonych,
-czy jest systematyczna, przychodzi punktualnie do pracy, stara się rzetelnie wykonywać powierzone zadania.
Generalnie nie ma mowy o jakimś wielkim wykazaniu się, bo praktykantki wykonują obowiązki, które teoretycznie może wykonywać każdy student, więc chodzi głównie o to aby zobaczyć czy na danej osobie można polegać. Później po zatrudnieniu takie osoby robią u nas to samo, co robiły na praktykach, ale im za to płacą.
Nasza księgowa powtarza praktykantom, że każdy kiedyś był od "czarnej" roboty i to normalne, ale ja się z tym nie zgadzam. Ja jak poszłam na swój pierwszy staż od razu zaczęłam się uczyć, ale firma musi być do tego przystosowana, a w większości przypadków tak nie jest.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 21:24   #5
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jak się wykazać na praktykach studenckich?

Jaka branża?
11 miesięcy jestem na stażu i nigdy, powtarzam nigdy nie robiłam brudnej roboty. W pierwszej firmie na stażu przyjęli mnie jako stażystę i 3 inne osoby na normalną umowę i robiliśmy to samo. Wymienialiśmy się obowiązkami b grafiki były tygodniowe. W obecnej pracy jako stażysta przejęłam obowiązki kolegi i robię to samo co inni pracownicy. Mam swoją działkę obowiązków za którą jestem w pełni odpowiedzialna. Nawet więcej, na około 50% moich obowiązków nie mam żadnego backupa, więc gdybym teraz odeszła to musiałabym kogoś przeszkolić.
Zadawaj pytania, staraj się, angażuj się, pomagaj i nie nastawiaj że będziesz tylko papiery kserować, a jeśli tak to uciekaj stamtąd i idź tam gdzie się czegoś nauczysz
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 16:10   #6
anesthesiaa
Raczkowanie
 
Avatar anesthesiaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Jak się wykazać na praktykach studenckich?

Też wybieram się w tym roku na swoje pierwsze praktyki i też mam niezłego pietra, więc nie jesteś sama

Dużo rozmawiałam ze swoim opiekunem praktyk na temat tego, jak mam się zachowywać, co mam robić, żeby było widać moje zaangażowanie itp. Opiekun powiedział, że przede wszystkim powinnam być sobą, mam nie bać się zadawać pytań (między innymi przez to pracodawca widzi, czy ktoś jest zaangażowany w swoją pracę, czy też nie), oczywiście rzetelnie wykonywać powierzone mi obowiązki.

Pierwszego dnia czeka mnie pewnie mega stres, ale mam nadzieję, że sobie poradzę i Tobie życzę tego samego

W końcu każdy kiedyś zaczynał swoją pracę i każdy musiał się tego wszystkiego nauczyć
anesthesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 22:30   #7
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Jak się wykazać na praktykach studenckich?

Cytat:
Napisane przez judyy00 Pokaż wiadomość
Szukając w google haseł "jak się wykazac na praktykach", znalazłam tylko tyle, żeby wykonywać obowiązki przełożonego itd itp. No raczej każdy będąc na praktyce, robi to co mu każą.
tylko nie kazdemu to wychodzi - jak jestes ogarnieta,bystra i robotna to zauwaza nie martw sie.
Save
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-01 23:30:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.