Vintage - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-12, 21:28   #1
santi19
Raczkowanie
 
Avatar santi19
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 141
GG do santi19

Vintage


Przeglądałam sobie dzisiaj ciuszki na allegro-raczej tak z nudów, bo zdecydowanie wolę coś pomacac, przymierzyc, obejrzec z każdej strony w 'normalnym' sklepie... nio i zauważyłam, że wielu sprzedających nadużywa określenia VINTAGE... a ja albo jakas niedoinformowana jestem albo cuś, ale nie bardzo wiem o cio to chodzi... czym jest vintage? albo inaczej-czym dla Was jest vintage??
santi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 21:33   #2
psotniku_moj_kochany
Raczkowanie
 
Avatar psotniku_moj_kochany
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 132
Dot.: Vintage

w starym stylu cos tędy
__________________
psotniku_moj_kochany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 22:43   #3
lillu
Wtajemniczenie
 
Avatar lillu
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: PRIVÉ ENTOURAGE
Wiadomości: 2 672
Dot.: Vintage

ponad czasowe, klasyczna moda...... słusznie zauważyłaś santi19, że wielu sprzedających nadużywa określenia VINTAGE!! to że coś przetrwało kilka lat jest sprane i znoszone wcale nie znaczy że można zaliczyć to do vintage a tak właśnie czasem zdarza się na allegro!bardzo mnie to złości!!!!
lillu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 22:55   #4
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 202
GG do elisek
Dot.: Vintage

Kiedyś (w sumie jeszcze całkiem niedawno) używano vintage do określania ciuszków używanych, "z drugiej ręki". Teraz znaczenie słowa się zmieniło, chodzi o rzeczy nowe, ale specjalnie postarzane, np. bluzy, które są tak podrasowane, że wyglądają jak przepalone przez słońce, dżinsy to wiadomo, np. poprzecierane aż do dziur. Albo inne ciuchy surowo uszyte, nieostębnowane, porozrywane celowo w określonych miejscach, niewykończone. Zauważyłam, że ostatnio znaczenie słowa znowu ewoluuje w kierunku określenia mody z dawniejszych lat np.50-80tych. Trochę to nadużycie moim zdaniem, bo lepiej pasuje np. retro do określonego okresu w modzie.
elisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 23:04   #5
santi19
Raczkowanie
 
Avatar santi19
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 141
GG do santi19
Dot.: Vintage

muszę się zgodzic zarówno z lillu jak i z elisek
fakt, na allegro masa rzeczy jest teraz vintage, a wcale nie wyglądaja one jakby były z jednego nurtu, czy tez jednego podejścia do mody... yyy mam nadzieję, że wiecie o co chodzi
co do vintage i retro to na wspomnianym juz allegro pojęcia te, sa często używane jednocześnie do rzeczy, które na pewno nie wyglądaja jakby były retro...
santi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 23:06   #6
santi19
Raczkowanie
 
Avatar santi19
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 141
GG do santi19
Dot.: Vintage

a teraz tak sobie pomyślałam, że skoro vintage jest teraz takie juz nie trendy a jazzy to może powklejamy jakieś przykłady co dla Was drogie dziewczynki jest właśnie vintage... takie vintage każdej z Nas...
santi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.