Reklama Vichy - przegięcie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-26, 08:44   #31
AgaKa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 69
Re: Reklama Vichy - przegięcie

Ja natomiast się nie zgodzę
obsession napisał(a):
> Chyba nie spodziewacie się, kupując wymieniany szampon Clairol, że dostarczy wam podobnych wrażeń, co paniom w reklamie? <

Clairol naprawdę świetnie pachnie i faktem jest że nie będę krzyczeć z zachwytu tylko rozkoszować się w ciszy pięknym zapachem.
AgaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 10:09   #32
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Reklama Vichy - przegięcie

Wydaje mi się jednak, że nie absolutnie zrozumiałaś tego, o co mi chodzi - może niejasno piszę Ja piszę cały czas o obrazie i informacjach, jakie ten nam dostarcza, a nie o wiadomościach o produkcie podawanych w formie słowa! Oczywiście nie zgadzam się z podawaniem kłamstw! W wypadku reklamy Vichy chodzi o np. ściąganie starej, brzydkiej skóry jak ubrania - przecież ten obraz dostarcza naszej świadomości, a co gorsze podświadomości, ogromu informacji! NIBY wiemy, że to nieprawda, ale nasza podświadomość ma gdzieś naszą wiedzę! I właśnie podświadomość gromadzi te obrazy (w znacznie mniejszym stopniu SŁOWA - obraz jest bardziej pierwotny, nie poddaje się takiej ocenie jego rzetelności, jaką przeprowadza nasz umysł w wypadku informacji podawanych nam dosłownie) i jest duże prawdopodobieństwo, że w wypadku wyboru między dwoma środkami wybierzemy ten bardziej sugestywny NA ZDJĘCIU (czyli w reklamie wizualnej) przynajmniej za pierwszym razem. Możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, co nami kieruje.
Ja absolutnie nie oceniam!!!!! etyki reklam i stojących za tym interesów, a wiążących się z nimi nierzetelności! Nie wypowiadam się tu jako zwolennik tego typu praktyk! Po prostu w OGROMNYM skrócie przedstawiam pewne aspekty!
Natomiast pragnę zwrócić też uwagę na to, że rekalma w ostatnim czasie nieco odbiega od swej pierwotnej funkcji - właśnie w stronę sztuki. Traci swą funkcję WYŁACZNIE reklamową.
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 11:25   #33
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Reklama Vichy - przegięcie

obsession napisał(a):
> Wydaje mi się jednak, że nie absolutnie zrozumiałaś tego, o co mi chodzi - może niejasno piszę Ja piszę cały czas o obrazie i informacjach, jakie ten nam dostarcza, a nie o wiadomościach o produkcie podawanych w formie słowa! Oczywiście nie zgadzam się z podawaniem kłamstw! W wypadku reklamy Vichy chodzi o np. ściąganie starej, brzydkiej skóry jak ubrania - przecież ten obraz dostarcza naszej świadomości, a co gorsze podświadomości, ogromu informacji! NIBY wiemy, że to nieprawda, ale nasza podświadomość ma gdzieś naszą wiedzę! I właśnie podświadomość gromadzi te obrazy (w znacznie mniejszym stopniu SŁOWA - obraz jest bardziej pierwotny, nie poddaje się takiej ocenie jego rzetelności, jaką przeprowadza nasz umysł w wypadku informacji podawanych nam dosłownie) i jest duże prawdopodobieństwo, że w wypadku wyboru między dwoma środkami wybierzemy ten bardziej sugestywny NA ZDJĘCIU (czyli w reklamie wizualnej) przynajmniej za pierwszym razem. Możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, co nami kieruje.
> Ja absolutnie nie oceniam!!!!! etyki reklam i stojących za tym interesów, a wiążących się z nimi nierzetelności! Nie wypowiadam się tu jako zwolennik tego typu praktyk! Po prostu w OGROMNYM skrócie przedstawiam pewne aspekty!
> Natomiast pragnę zwrócić też uwagę na to, że rekalma w ostatnim czasie nieco odbiega od swej pierwotnej funkcji - właśnie w stronę sztuki. Traci swą funkcję WYŁACZNIE reklamową.

Acha, no to teraz wszystko jasne
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 14:42   #34
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Re: a Helena i Stefan???

Mnie najbardziej irytuja reklamy tuszu do rzes Lash Architekt-gdzie Mila ma takie rzesy,ze az przesada, z gory wiadomo ze sa doklejane...To sie nazywa nabijanie w butelke!Do szewskiej pasji doprowadzaja mnie reklamy Maybelline.Te laski sa takie zadowolone z byle szminki no i ten beznzadzejny dubbing swirnietej nastolatki. Wrrrr...
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.