W czym tkwi problem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 12:01   #1
Whispertome
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1

W czym tkwi problem?


Umieściłam pytanie w tym dziale, gdyż wydawał mi się najbardziej zbliżony.
A więc ostatnio zauważyłam coś niepokojącego.
Jestem nastolatką. Pierwszą miesiączkę przechodziłam mniej-więcej w wieku 14 lat. I wtedy były one bardzo, ale to bardzo nieregularne, jeżeli chodzi o odstępy. Raz na rok, raz na pół roku. Wszystko unormowało się przed 16 urodzinami i okres przychodził średnio co miesiąc, trwał 5 dni.
Niestety teraz znowu jestem zaniepokojona, bo zamiast typowego miesięcznego odstępu, przyszedł po... dwóch tygodniach.
Oprócz tego mniej-więcej od minionej wiosny zauważyłam pojawiające się włoski na brzuchu, twarzy i ciemniejące na rękach. Nigdy nie miałam z tym problemu! A teraz szukam jakichś wybielających specyfików, bo się zwyczajnie wstydzę.
Problemy z trądzikiem pojawiały się u każdej nastolatki, ale tu ponownie - nigdy krostki nie pojawiały się na karku, przy dekolcie, tak jak teraz.
Oprócz tego ciągle chce mi się wymiotować.
Jestem załamana, bo mam wrażenie, że wszystko to postępuje i będzie jeszcze gorzej. Wstydzę się mówić o tym komukolwiek, ale obawiam się, że bez leczenia się nie obejdzie. Czy da się cofnąć problemy, przynajmniej sfery estetycznej? Czy te włoski jakimś cudem mogą wypaść, rozjaśnić się?
Whispertome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 12:38   #2
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: W czym tkwi problem?

Cytat:
Napisane przez Whispertome Pokaż wiadomość
Umieściłam pytanie w tym dziale, gdyż wydawał mi się najbardziej zbliżony.
A więc ostatnio zauważyłam coś niepokojącego.
Jestem nastolatką. Pierwszą miesiączkę przechodziłam mniej-więcej w wieku 14 lat. I wtedy były one bardzo, ale to bardzo nieregularne, jeżeli chodzi o odstępy. Raz na rok, raz na pół roku. Wszystko unormowało się przed 16 urodzinami i okres przychodził średnio co miesiąc, trwał 5 dni.
Niestety teraz znowu jestem zaniepokojona, bo zamiast typowego miesięcznego odstępu, przyszedł po... dwóch tygodniach.
Oprócz tego mniej-więcej od minionej wiosny zauważyłam pojawiające się włoski na brzuchu, twarzy i ciemniejące na rękach. Nigdy nie miałam z tym problemu! A teraz szukam jakichś wybielających specyfików, bo się zwyczajnie wstydzę.
Problemy z trądzikiem pojawiały się u każdej nastolatki, ale tu ponownie - nigdy krostki nie pojawiały się na karku, przy dekolcie, tak jak teraz.
Oprócz tego ciągle chce mi się wymiotować.
Jestem załamana, bo mam wrażenie, że wszystko to postępuje i będzie jeszcze gorzej. Wstydzę się mówić o tym komukolwiek, ale obawiam się, że bez leczenia się nie obejdzie. Czy da się cofnąć problemy, przynajmniej sfery estetycznej? Czy te włoski jakimś cudem mogą wypaść, rozjaśnić się?
Porozmawiaj z mamą i idź do ginelologa a ten stwerdzi czy zachodzi potrzeba konsultacji z enodkrynologiem.
Powiedz mamie to co tutaj napisałaś a Ona z pewnością będzie wiedziała co dalej z tym zrobić.
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 19:16   #3
laurek93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 82
Dot.: W czym tkwi problem?

Najlepiej udaj się jak najszybciej do lekarza, nieregularne miesiączki i takie niepokojące objawy mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne chociażby. No i tak jak napisała koleżanka wyżej - powiedz mamie o wszystkim, porozmawiajcie i myślę, że dalej jakoś sobie poradzicie. I absolutnie nie stosuj żadnych środków wybielających! Słyszałam, że można sobie tym większą krzywdę zrobić niż pożytek!
Głowa do góry.
laurek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.