Czy okulista się nie pomylił? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-29, 21:38   #1
Kuivie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2

Czy okulista się nie pomylił?


Byłam na badaniu u "jednego z lepszych okulistów" w moim mieście. Po pierwsze, źle wpuścił mi krople z atropiną (praktycznie nie zadziałały, a potem rozszerzyło mi tylko jedną źrenicę), po drugie wyszło mi na badaniu że mam -0,75 i -0,25. Gdy nie widziałam literek na tablicy, stwierdził że ściemniam. Bardzo słabo widzę w ciemności, prawie w ogóle. Rozpoznaję ludzi po głosie. Przy czytaniu, często rozmazują mi się litery. Lecz lekarz, powiedział mojej mamie że prawdopodobnie ściemniam, że okulary nie są mi potrzebne nawet do czytania. Dodam że widzę w okularach mojego chłopaka dużo wyraźniej, choć ten ma astygmatyzm.

mam 15 lat. iść do innego okulisty na kolejną wizytę, czy może jednak odpuścić sobie i dalej wytężać wzrok?

Edytowane przez Kuivie
Czas edycji: 2011-09-29 o 21:42
Kuivie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 22:19   #2
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Prawdopodobnie nie masz typowej wady wzroku (lekka krotkowzroczność), ale właśnie astygmatyzm. Astygmatyk może mieć zaledwie -0.25, a nie widzi kompletnie. Raczej trzeba by zrobić badania pod tym kątem.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 23:03   #3
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Cytat:
Napisane przez anka_bunio Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie nie masz typowej wady wzroku (lekka krotkowzroczność), ale właśnie astygmatyzm. Astygmatyk może mieć zaledwie -0.25, a nie widzi kompletnie. Raczej trzeba by zrobić badania pod tym kątem.
Yyyy, to nie do końca prawda. Mam astygmatyzm 0,75, do tego lekką krótkowzroczność, ale twarze rozpoznaję. Szkła dla astygmatyka dobiera się na dwa sposoby; albo powinni dać normalne cylindry, albo szkła na "minusy", jednak wtedy kształty okrągłych liter będą się lekko rozmazywać, ale będzie widać poprawę.
Autorko, zrób badanie komputerowe.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 11:30   #4
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

No właśnie. Cylindry najczęściej.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 13:16   #5
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Idz do innego okulisty . Ja bylam u okulisty kontrolnie w zeszlym miesiacu i najpierw mierzyli mi aparatem i wyszlo, ze mam -2,0 i -1,5 . Jak przyszlo do czytania liter to sie okazalo, ze umiem przeczytac nawet te male i aparat sie pomylil (koniec koncow mam -0,25 i nie potrzebuje okularow), wiec jak widac pomylki zdarzaja sie w obie strony. Koniecznie wybierz sie jeszcze raz.

A nastawienie lekarza, ze "sciemniasz" moim zdaniem swiadczy o jego nieprofesjonalizmie.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 15:46   #6
crazy_women
Przyczajenie
 
Avatar crazy_women
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Zawsze warto sprawdzić drugiego okulistę.
__________________
ostrzegałam!...
crazy_women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 21:10   #7
sweet1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Cytat:
Napisane przez anka_bunio Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie nie masz typowej wady wzroku (lekka krotkowzroczność), ale właśnie astygmatyzm. Astygmatyk może mieć zaledwie -0.25, a nie widzi kompletnie. Raczej trzeba by zrobić badania pod tym kątem.
Astygmatyzm to też wada wzroku .Astygmatyzm rzędu plan/-0,25 w osi od 0 do 180 to praktycznie żadna wada wzroku ale już kótkowzroczność z astygmatyzmem to juz znaczna wada wzroku poniewaz każda ćwiartka w sferze( np.-0,25/-0,25) jest wtedy znacząca dla pacjenta
sweet1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-01, 11:01   #8
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Cytat:
Napisane przez Kuivie Pokaż wiadomość
Byłam na badaniu u "jednego z lepszych okulistów" w moim mieście. Po pierwsze, źle wpuścił mi krople z atropiną (praktycznie nie zadziałały, a potem rozszerzyło mi tylko jedną źrenicę), po drugie wyszło mi na badaniu że mam -0,75 i -0,25. Gdy nie widziałam literek na tablicy, stwierdził że ściemniam. Bardzo słabo widzę w ciemności, prawie w ogóle. Rozpoznaję ludzi po głosie. Przy czytaniu, często rozmazują mi się litery. Lecz lekarz, powiedział mojej mamie że prawdopodobnie ściemniam, że okulary nie są mi potrzebne nawet do czytania. Dodam że widzę w okularach mojego chłopaka dużo wyraźniej, choć ten ma astygmatyzm.

mam 15 lat. iść do innego okulisty na kolejną wizytę, czy może jednak odpuścić sobie i dalej wytężać wzrok?
Przy atropinie, miałam zakraplane oczy kilka razy, dopóki się źrenice nie rozszerzyły dostatecznie. Skoro nie potrafił Ci tego badania poprawnie zrobić to jest naciągaczem a nie okulistą. Pytanie też w jakiej kolejności Ci robił badania. Najpierw atropina, później reszta badań czy na odwrót?
Ja bym tak czy inaczej poszła do innego okulisty i nie przyznawała się co powiedział poprzedni.
No i niestety ale jeśli badania okulistyczne nic nie wykażą to zawsze zostaje problem neurologiczny.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 23:31   #9
Kuivie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Przy atropinie, miałam zakraplane oczy kilka razy, dopóki się źrenice nie rozszerzyły dostatecznie. Skoro nie potrafił Ci tego badania poprawnie zrobić to jest naciągaczem a nie okulistą. Pytanie też w jakiej kolejności Ci robił badania. Najpierw atropina, później reszta badań czy na odwrót?
Ja bym tak czy inaczej poszła do innego okulisty i nie przyznawała się co powiedział poprzedni.
No i niestety ale jeśli badania okulistyczne nic nie wykażą to zawsze zostaje problem neurologiczny.
też zakrapiał kilka razy. lecz mówię, jedna źrenica się rozszerzyła, druga nie. najpierw badanie komputerowe, tablica, atropina, znów badanie komputerowe i kolejne badanie dna oka.
Kuivie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 09:23   #10
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Cytat:
Napisane przez Kuivie Pokaż wiadomość
też zakrapiał kilka razy. lecz mówię, jedna źrenica się rozszerzyła, druga nie. najpierw badanie komputerowe, tablica, atropina, znów badanie komputerowe i kolejne badanie dna oka.
No to niby powinno być ok. To w takim razie nie wiem, ja bym się wybrała do innego okulisty, a jeśli i on powie to samo, to może neurolog?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 18:22   #11
cat991666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wlkp xD
Wiadomości: 10
Unhappy Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Witam Byłam u okulisty i stwierdził, że mam w lewym oku krótkowzroczność -0.75 a w prawym astygmatyzm +0.5 cylinder -1.5. Podczas badania wszystko było ok, jednak dziś pojechałam po odbiór okularów i okazało się, że wszystko widze na prawdę bardzo wyraźnie ale gdy patrze na poziome powierzchnie tj. podłoga, blat stołu itp to w pierwszej chwili jest ok ale im dłużej mam okulary tym jest gorzej ponioeważ widze je na ukos! z lewej strony jest powierzchnia wyżej z prawej niżej i im dłużej patrze tym bardziej pod kątem mi się ona wydaje( czuje się jakbym stała na ukośnej podłodze), tak samo kąt między ścianą a podłogą tam gdzie jest wyżej wydaje się rozwarty a tam gdzie niżej ostry. Gdy zamknę jedno oko jest ok, drugie jest ok ale gdy patrze obydwoma to jakaś masakra.... Nie mam pojęcia o co chodzi, może mam źle dobrane szkła?? Bez okólarów co prawda widze mniej wyraźnie ( wszystkio wydaje się mniej ostre) ale widze normalnie bez takich dziwnych zjawisk. Proszę może ktoś wie dlaczego tak się dzieje??
cat991666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 19:41   #12
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Wzrok musi się przyzwyczaić. Mi na początku falowała podłoga
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 20:10   #13
sweet1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Przy astygmatyzmie tak własnie jest minie okolo tygodnia zanim sie przyzwyczaisz do normalnego widzenia uczucie plywania podłogi widzenie gorek i dolinek jest rzecza naturalną więc spokojnie i głowa do góry.... a i uwazaj na krawężniki
sweet1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 21:43   #14
cat991666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wlkp xD
Wiadomości: 10
Dot.: Czy okulista się nie pomylił?

Dzięki W takim razie ponoszę je trochę i zobaczymy :P Właśnie nie miałam pojęcia dlaczego tak się dzieje :P Ale skoro mówicie że to normalne to chyba nie muszę się tym martwić :P
cat991666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.