Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 07:45   #691
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
czy mleczan sodu jest potrzebny?? bo akurat nie mam.
Mleczan sodu jest stabilizatorem pH bez niego serum moze miec zbyt wysokie pH i nie dzialac.
Ja sie zastanawiam czy mozna zamiast mleczanu sodu dodac kwasu mlekowego zeby obnizyc ph tak jak w przpadku toniku z mazidel z kwasem migdalowym i HA?

Edit :
Lorri - powiedz czy w tym toniku http://mazidla.com/index.php?option=...d=103&Itemid=2 kwasu mlekowego nie powinno byc 2,5 g ?

20g x 10% (czyli koncowa moc toniku, ze tak to nazwe ) : 80% = 2,5g

staram sie to ogarnac poniewaz moj kwas jaki posiadam jest 88%. Roznica jest minimalna,ale lubie wiedziec dokladnie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-11-09 o 08:04
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 08:33   #692
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie proporcje faz powinien mieć krem na zimę do twarzy?
Zwykle robię 20-25 % fazy olejowej ale na zimę chyba pasuje ją zwiększyć. Zastanawiam się jak dużo, żeby nie przesadzić.
Macie doswiadczenia może???
Ja się dołączam do pytania. Też interesuje mnie krem na zimę z jak najwyższym filtrem, bo naprawdę ciężko o taki nie napchany parafiną po której momentalnie dostaję zaskórników.
W recepturach sklepowych znalazłam tylko jeden, niestety bez filtru i jakoś tak on dla mnie mało zimowy jest (klik):
Składniki

Faza I
Woda 63% 37.8gr
Bioferment z alg 5% 3gr
Eco konserwant - proszek 0.5% 0.3gr
Faza II
Olej konopny 15% 9gr
Masło mango 8% 4.8gr
Stearynian glicerolu 5% 3gr
Alkohol cetylowy 2% 1.2 gr
Faza III (dodawane po ostygnięciu)
Witamina E (miks tokoferoli) 1% 0.6gr
Kompozycja zapachowa (olejki eteryczne) 0.5% 0.3gr
~ 60g

Może ktoś ma jakąś sprawdzoną poprzedniej zimy recepturę.

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2012-11-09 o 08:35 Powód: rozjechanie formatowania
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 11:48   #693
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Mleczan sodu jest stabilizatorem pH bez niego serum moze miec zbyt wysokie pH i nie dzialac.
Ja sie zastanawiam czy mozna zamiast mleczanu sodu dodac kwasu mlekowego zeby obnizyc ph tak jak w przpadku toniku z mazidel z kwasem migdalowym i HA?
Mleczan sodu służy do podwyższenia ph i do nawilżenia. Ja jak nie mam daje po prostu sodę.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 18:27   #694
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Ja się dołączam do pytania. Też interesuje mnie krem na zimę z jak najwyższym filtrem, bo naprawdę ciężko o taki nie napchany parafiną po której momentalnie dostaję zaskórników.
W recepturach sklepowych znalazłam tylko jeden, niestety bez filtru i jakoś tak on dla mnie mało zimowy jest (klik):
A probowalas moze zrobic cos na lanolinie Na ZSK jest duzo receptur. Ja zrobilam ostatnio TZtowi taki krem i on byl zachwycony. Dodalam olejku z pomaranczy zeby troszke zabic zapaszek lanoliny

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Mleczan sodu służy do podwyższenia ph i do nawilżenia. Ja jak nie mam daje po prostu sodę.
ah tak do podwyzszenia- czyli wychodzi na to, ze nie mozna go zastapic poprostu samym kwasem mlekowym
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 14:58   #695
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Ale zaciekawila mnie ta receptura http://www.kolorowka.com/395,zestaw-...aha)-30-g.html [...]

czy mleczan sodu jest potrzebny?? bo akurat nie mam. No i konserwant mam ten http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Naturalny-konserwant/134 czy to ma znaczenie??

wymysliłam sobie idealne serum, 10% kwasu migdalowego, na wodzie albo hydrolacie, wit B3, myslalam tez o ekstrakcie z macznicy http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Ekstr...i-macznicy/206 teoretycznie powinno sie udac, głównie zależy mi na czyms wybielajacym, stad dodatek macznicy. Ewentualnie czym przeciwtradzikowym moglabym jeszcze wzbogacic??
Mleczan sodu jest potrzebny do podwyższenia pH, możesz go od biedy zastąpić sodą, ale wpłynie to na właściwości serum (poczytaj sobie na temat mleczanu, np. tutaj).

Nie za bardzo podoba mi się sprawa konserwacji w przypadku tego zestawu. Ilość kropli FEOG powinna być podana, powinno się również uwzględnić stężenie konserwantu zawartego w żelu hialuronowym (prawdopodobnie również FEOG), żeby nie przesadzić ze stężeniem. Jeśli chcesz użyć Geogard Ultra zamiast FEOG, możesz dodać 0,5 ml (1,2%), musisz go tylko dobrze rozpuścić.

Gdybyś chciała dodawać ekstrakt z mącznicy czy jakiekolwiek inne składniki, upewnij się, czy będą one stabilne w określonym pH (niestety e-naturalne nie podaje takich informacji).

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Mleczan sodu jest stabilizatorem pH bez niego serum moze miec zbyt wysokie pH i nie dzialac.
Ja sie zastanawiam czy mozna zamiast mleczanu sodu dodac kwasu mlekowego zeby obnizyc ph tak jak w przpadku toniku z mazidel z kwasem migdalowym i HA?
Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
ah tak do podwyzszenia- czyli wychodzi na to, ze nie mozna go zastapic poprostu samym kwasem mlekowym
Samantho, pomieszało Ci się. Mleczan sodu to sól sodowa kwasu mlekowego, jest słabą zasadą, nie kwasem. Powoduje podwyższenie pH, nie jego obniżenie. Nie można go zatem zastąpić kwasem mlekowym, kwas działa odwrotnie - obniża pH.

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Lorri - powiedz czy w tym toniku http://mazidla.com/index.php?option=...d=103&Itemid=2 kwasu mlekowego nie powinno byc 2,5 g ?

20g x 10% (czyli koncowa moc toniku, ze tak to nazwe ) : 80% = 2,5g

staram sie to ogarnac poniewaz moj kwas jaki posiadam jest 88%. Roznica jest minimalna,ale lubie wiedziec dokladnie
Tak, rzeczywiste stężenie kwasu w tym toniku to 8%; twórca receptury nie zwrócił na to uwagi. Kwasu 80% powinno być 12,5%, żeby stężenie wynosiło 10%. Kwasu 88% powinno być 11,36% (2,3 g na 20 g toniku).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-16 o 20:06
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 17:06   #696
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witajcie dziewczyny
Licze na Wasze fachowe porady - czy do hydrolatu np oczarowego mogę dodac samego niancyamidu? Czy potrzebne sa inne skladniki? Jaka ilosc mogę dodac do 150 ml i jak dlugo po wymieszaniu przechowywac?
Bede bardzo wdzieczna za pomoc
smash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:12   #697
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez smash Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Licze na Wasze fachowe porady - czy do hydrolatu np oczarowego mogę dodac samego niancyamidu? Czy potrzebne sa inne skladniki? Jaka ilosc mogę dodac do 150 ml i jak dlugo po wymieszaniu przechowywac?
Bede bardzo wdzieczna za pomoc
Z jakiego sklepu masz ten hydrolat? Jakie stężenie niacynamidu chcesz uzyskać?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 18:22   #698
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chcę zrobić serum z SAP i może niacynamidem i pantenolem. Czy taka receptura będzie ok?

10% SAP
5% b5
4%b3
1% wit E (jeśli można to E+A)
dopełnie do 100% wodą do wstrzykiwań i może odrobiną HA jeśli mi jeszcze zostało. PH pewnie powinno być w okolicach 7, tak?
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:29   #699
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Szlachta Pokaż wiadomość
Chcę zrobić serum z SAP i może niacynamidem i pantenolem. Czy taka receptura będzie ok?

10% SAP
5% b5
4%b3
1% wit E (jeśli można to E+A)
dopełnie do 100% wodą do wstrzykiwań i może odrobiną HA jeśli mi jeszcze zostało. PH pewnie powinno być w okolicach 7, tak?
Witaminy E i A nie rozpuszczą się w wodzie. Tak, zaleca się pH powyżej 6.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-10 o 18:45
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:38   #700
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Aaa.. prawda! zapomniałam jeszcze o środku cheltującym (mam edta). W takim razie czy mogę zrobić 2fazowe serum z olejem? jakieś pół na pół oleju i wody? konieczny będzie jakiś SAP? czy da radę bez
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:44   #701
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Szlachta Pokaż wiadomość
Aaa.. prawda! zapomniałam jeszcze o środku cheltującym (mam edta). W takim razie czy mogę zrobić 2fazowe serum z olejem? jakieś pół na pół oleju i wody? konieczny będzie jakiś SAP? czy da radę bez
Dobrze by było połączyć fazy emulgatorem, ale jak nie masz... Wstrząsaj mocno przed użyciem. Czy konieczny będzie "jakiś SAP"? Przecież to ma być serum SAP (pewnie miałaś co innego na myśli). Jeśli chodzi Ci o konserwant, to ja zalecam zawsze konserwować kosmetyki na wodzie, o ile nie jest to jednorazowa porcja.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-10 o 18:47
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 18:49   #702
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

aaa.. taki mam dziś stresujący i jakiś nieudany dzień...

miałam na myśli oczywiście SLP czyli mam emulgator, tylko ile go dodać (minimalnie, bo wolę go wykorzystać do olejku myjącego) i mam nadzieję, że dobrze odczytam PH bo papierki też jakieś takie dziwne i nie współpracujące (najtańsze) kupiłam.
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:52   #703
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Szlachta Pokaż wiadomość
aaa.. taki mam dziś stresujący i jakiś nieudany dzień...

miałam na myśli oczywiście SLP czyli mam emulgator, tylko ile go dodać (minimalnie, bo wolę go wykorzystać do olejku myjącego) i mam nadzieję, że dobrze odczytam PH bo papierki też jakieś takie dziwne i nie współpracujące (najtańsze) kupiłam.
PH na pewno będziesz musiała obniżyć jakimś kwasem.

Tu masz przykład z SLP i wit. E: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ser...E-marchewka/37 (15% serum z witaminą C)
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:57   #704
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dzięki wielkie, jutro zabiorę się za zrobienie tego cuda mam nadzieję, że wyjdzie. (mam kwas mlekowy)
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 22:53   #705
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z jakiego sklepu masz ten hydrolat? Jakie stężenie niacynamidu chcesz uzyskać?
Z Mazidel. Co do stezenia to niestety wyjdzie teraz moja kompletna biochemiczna ignorancja, ale prawde mowiac nie wiem
Mam skore że sklonnoscia do zapychania, ale odwodniona. Po przeczytaniu o wlasciwosciach niacynamidu pomyslalam, że moglby mi dobrze zrobic i kupilam male opakowanie przy okazji zakupu hydrolatow.
smash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 03:14   #706
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Samantho, pomieszało Ci się. Mleczan sodu to sól sodowa kwasu mlekowego, jest słabą zasadą, nie kwasem. Powoduje podwyższenie pH, nie jego obniżenie. Nie można go zatem zastąpić kwasem mlekowym, kwas działa odwrotnie - obniża pH.
uzupelnilam juz braki w wiedzy



Cytat:
Tak, rzeczywiste stężenie kwasu w tym toniku to 8%; twórca receptury nie zwrócił na to uwagi. Kwasu 80% powinno być 12,5%, żeby stężenie wynosiło 10%. Kwasu 88% powinno być 11,36% (2,3 g na 20 g toniku).
Dzieki
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 22:20   #707
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Kręcę sobie regularnie poniższą miksturę wg przepisu z ZSK, dodaję do niego olej z truskawki i robię takie dwufazowe mazidło.
50 g serum otrzymujemy z następujących składników: 3% ekstraktu z owoców malin - 1.5 g (3 ml)
5% witaminy B3 - 2.5 g (4.5 ml)
3% D-pantenol 75% - 1.5 g (1.25 ml)
40% roślinny kwas hialuronowy - 20 ml
49% woda destylowana / wybrany hydrolat - 24.5 ml

Moje pytanie: czy mogę do niego dodać Q10 z ecospa? http://www.ecospa.pl/koenzym-plus-p-246.html
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 06:03   #708
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Kręcę sobie regularnie poniższą miksturę wg przepisu z ZSK, dodaję do niego olej z truskawki i robię takie dwufazowe mazidło.
50 g serum otrzymujemy z następujących składników: 3% ekstraktu z owoców malin - 1.5 g (3 ml)
5% witaminy B3 - 2.5 g (4.5 ml)
3% D-pantenol 75% - 1.5 g (1.25 ml)
40% roślinny kwas hialuronowy - 20 ml
49% woda destylowana / wybrany hydrolat - 24.5 ml

Moje pytanie: czy mogę do niego dodać Q10 z ecospa? http://www.ecospa.pl/koenzym-plus-p-246.html
Q10 jest rozpuszczalne w tłuszczach a w recepturze Twojego serum nie widzę żadnych tłuszczy tudzież alkoholi, więc !10 się tu nie rozpuści i wytrąci się w postaci osadu.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 06:12   #709
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Q10 jest rozpuszczalne w tłuszczach a w recepturze Twojego serum nie widzę żadnych tłuszczy tudzież alkoholi, więc !10 się tu nie rozpuści i wytrąci się w postaci osadu.
A jakbym rozpuscila go w oleju z malin ktory dodaje na koncu? Przed kazdym uzyciem i tak musze wymieszac cala zawartosc.

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 07:51   #710
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
A jakbym rozpuscila go w oleju z malin ktory dodaje na koncu? Przed kazdym uzyciem i tak musze wymieszac cala zawartosc.

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
Tez mnie to ciekawi Bo uzywam tego samego serum tyle,ze zamienilam extrakt z malin na z arbuza
Ja nie dolalam do serum oleju dodaje go na dloni oddzielnie,ale w recepturze rzeczywiscie jest podane,ze mozna do serum dolac olej wiec byc moze udaloby sie Q10 dodac I zrobic serum dwu fazowe .
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 11:32   #711
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Tez mnie to ciekawi Bo uzywam tego samego serum tyle,ze zamienilam extrakt z malin na z arbuza
Ja nie dolalam do serum oleju dodaje go na dloni oddzielnie,ale w recepturze rzeczywiscie jest podane,ze mozna do serum dolac olej wiec byc moze udaloby sie Q10 dodac I zrobic serum dwu fazowe .
Ostatnia porcje zrobilam z ekstraktem z zielonej herbaty i tez niezle sie sprawuje.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 14:12   #712
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez smash Pokaż wiadomość
Z Mazidel. Co do stezenia to niestety wyjdzie teraz moja kompletna biochemiczna ignorancja, ale prawde mowiac nie wiem
Mam skore że sklonnoscia do zapychania, ale odwodniona. Po przeczytaniu o wlasciwosciach niacynamidu pomyslalam, że moglby mi dobrze zrobic i kupilam male opakowanie przy okazji zakupu hydrolatow.
Stężenie ok. 3% uzyskasz dodając do 150 ml hydrolatu 8 ml niacynamidu. Stężenie ok. 5% - 14 ml niacynamidu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 18:43   #713
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Po
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Stężenie ok. 3% uzyskasz dodając do 150 ml hydrolatu 8 ml niacynamidu. Stężenie ok. 5% - 14 ml niacynamidu.
Lorri slicznie Ci dziekuje za pomoc
Powiedz mi jeszcze prosze jak dlugo mogę taka mieszanke przechowywac i czy musze ja trzymac w lodowce.
smash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 22:17   #714
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Ostatnia porcje zrobilam z ekstraktem z zielonej herbaty i tez niezle sie sprawuje.
Ja nie mam dostepu do tego extraktu w postaci proszku. Mam ten extrakt w plynie I zrobilam sobie ostatnio tonik z nim na wodzie truskawkowej z sokiem z aloesu. Dodalam B3 oraz extrakty ze slonecznika,hibiscusa I nopalu oraz sodium Pca. Nie mam pojecia teraz jakich ja proporcji uzylam. To bylo pod wplywem chwili I nie zapisalam nic.
Trzymam tonik w lodowce. Rano spryskuje nim twarz I raz zapomnialam nawet,ze nie polozylam Potem zadnego kremu I moja skora byla b.nawilzona ,gladka I zero sciagniecia
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 06:27   #715
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
A jakbym rozpuscila go w oleju z malin ktory dodaje na koncu? Przed kazdym uzyciem i tak musze wymieszac cala zawartosc.

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
O oleju z malin nie wspomniałaś a ekstrakt nie jest oleisty (to suchy wyciąg z malin). Poza tym koenzym należy rozpuścić w temp. 51 C w oleju a więc należy użyć olei odpornych na podgrzewanie - ten z malin niestety taki nie jest.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 07:11   #716
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
O oleju z malin nie wspomniałaś a ekstrakt nie jest oleisty (to suchy wyciąg z malin). Poza tym koenzym należy rozpuścić w temp. 51 C w oleju a więc należy użyć olei odpornych na podgrzewanie - ten z malin niestety taki nie jest.
Dzieki wielkie. Bede musiala nad tym pomyslec.

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 12:45   #717
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez smash Pokaż wiadomość
Powiedz mi jeszcze prosze jak dlugo mogę taka mieszanke przechowywac i czy musze ja trzymac w lodowce.
Najlepiej zużyć w ciągu kilku miesięcy. Jeśli masz wersję nieekologiczną hydrolatu, możesz spokojnie trzymać poza lodówką.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:12   #718
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Najlepiej zużyć w ciągu kilku miesięcy. Jeśli masz wersję nieekologiczną hydrolatu, możesz spokojnie trzymać poza lodówką.
Super, bardzo serdecznie Ci dziekuje
smash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 15:27   #719
Mruczka1981
Przyczajenie
 
Avatar Mruczka1981
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 12
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mam do Was pytanie. Kręciłam dzisiaj krem-masło oleju truskawkowego, masła shea i wosku jojoba. Nie dałam wyjątkowo masła kakaowego. Konsystencja wyszła taka sobie, półpłynna. Ile dajecie procentowo masła kakaowego w takich mazidłach?
Mruczka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 07:17   #720
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
O oleju z malin nie wspomniałaś a ekstrakt nie jest oleisty (to suchy wyciąg z malin). Poza tym koenzym należy rozpuścić w temp. 51 C w oleju a więc należy użyć olei odpornych na podgrzewanie - ten z malin niestety taki nie jest.
A to dziwne bo znalazlam taki przepis http://mazidla.com/index.php?option=...d=323&Itemid=2 i jeden z olejow jaki proponuja jest wlasnie malinowy.
Szukalam info na temat jego odpornosci na wysokie temp. i nic nie znalazlam. Powiedz gdzie znalazlas to info?

W ogole BTW to jestem w szoku , ze ten olej trzeba trzymac w lodowce. Na moim nic nie bylo napisane, wrecz bylo napisane, ze ma dluga zywotnosc

Cytat:
Napisane przez Mruczka1981 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie. Kręciłam dzisiaj krem-masło oleju truskawkowego, masła shea i wosku jojoba. Nie dałam wyjątkowo masła kakaowego. Konsystencja wyszła taka sobie, półpłynna. Ile dajecie procentowo masła kakaowego w takich mazidłach?
Ja daje 50% masel i 50% olejow lub 70 na 50
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.