Metody strzyżenia ;) !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-10, 17:05   #1
szookolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Talking

Metody strzyżenia ;) !!


Cześć To mój pierwszy watek.. ehm..;P mam pytanie, bo bardzo lubie ciąć włosy kolezanką i sobie, nawet dobbrze mi to wychodzi. Mam sąsiadke fryzjerke i pożyczałam od niej takie coś co jest tam zyletka i to fajnie scina;p podobne do brzytwy ale nigdzie nie moge tego znależć: macie moze jakies metody obcinania włosów??:P jakos nozyczkami czy czzzymś:P albo żyletka nie wiem czzym :p

Moze ktos sobie obcina włosy równiez sam>?< heh pyt tylko jak:P
z góry dzięki za metody jakieś:P
szookolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 15:03   #2
industria
Zakorzenienie
 
Avatar industria
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 489
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

ja najczęściej ścinam maszynką z różnymi długościami nakładek
industria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 15:27   #3
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

szookolada---> Ja podcinam włosy, głównie innym, a sobie jedynie grzywkę, nożyczkami zwykłymi i degażówkami.
Metoda na grzywkę półokrągłą grzywkę---> wydzielam dokłanie pasma składające się na grzywkę, zwykle trójkąt od czubeka głowy, bądź niżej, do skroni; cale pasmo łapie na środku, docinam do odpowiedniej długości, następnie degażuję. Pasmo można skręcić wtedy grzywka będzie bardziej wystrzępiona i nieregularna.
Co do reszty włosów, to dziele czupryne na pasma, górne podpinam, tnę nożyczkami od dolnych partii, wyznaczając linie. Opuszczam kolejne pasma i docinam do wyznaczonego poziomu. Na koniec degażuje delikatnie końcówki.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 17:53   #4
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Ja też robię półokrągłą grzywkę i pejsiki mojej kuzynce - strzyżenie warstwowe od czubka głowy, jedną, cieńszą warstwę podpinam na górze, drugą obcinam na półokrągło i strzępię nożyczkami (wycinam takie długie trójkąciki) potem opuszczam tą górną warstwę, i ścinam tak, by była ok pół cm dłuższa od spodniej i jeszcze mocniej strzępię. Kuzynka była zachwycona.
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 00:28   #5
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
szookolada---> Ja podcinam włosy, głównie innym, a sobie jedynie grzywkę, nożyczkami zwykłymi i degażówkami.
Metoda na grzywkę półokrągłą grzywkę---> wydzielam dokłanie pasma składające się na grzywkę, zwykle trójkąt od czubeka głowy, bądź niżej, do skroni; cale pasmo łapie na środku, docinam do odpowiedniej długości, następnie degażuję. Pasmo można skręcić wtedy grzywka będzie bardziej wystrzępiona i nieregularna.
Co do reszty włosów, to dziele czupryne na pasma, górne podpinam, tnę nożyczkami od dolnych partii, wyznaczając linie. Opuszczam kolejne pasma i docinam do wyznaczonego poziomu. Na koniec degażuje delikatnie końcówki.

A te zwykła nozyczki są rzeczywiście zwykłe czy profesionalne fryzjerskie za 200zl?
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 11:13   #6
♥vena♥
Raczkowanie
 
Avatar ♥vena♥
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 481
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

zwykłymi małymi nożyczkami grzywkę a czasem to biorę w łapę kilka kłaków i cieniuje je (jeśli są już naaaprawde długie,a mi się nie chce iść do fryzjera ) wszystko na suchych i wyprostowanych włoskach! bo raz miałam mokre i...(bez komentarza )
__________________
GORĄCE!!! POSZUKIWANIA SWETERKA Z
~H&M~

(wraz z RAINBOW)

BŁAGAM,POMÓŻCIE!!!


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=200509




♥vena♥ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 15:39   #7
szookolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Wielkie dzięki ja osobiście sobie grzywke obicnam na suchych włosach i zazwyczaj taką żyletka albo brzytwa i to tez fajnie i wtedy jak leci :p obcinami i bardzo ładnie wychodzi a Vena ta fryzurka w twoim obrazku jest ładna tylko ja mam troszke zakrtokie wloski na takie coś :P a więcie co wam powiem..
ostatnio przeczytałam gdzies na stronie, że żeby
fajnie pocieniowac włosy
to bierzemy reka troszke wlosów i je tak zwijamy hmm nie wiem jak to mam napisać :P mysle ze wiecie o co chodzi a potem np bierzemy żyletke i tak tniemy w róznych miejsach po troche ale nie wiem jak to wychodzi nie probowałam .

Jakis czas byłam u fryzjera to mi tak samo robiła tylko że nozyczkami coś tam tworzyła
jaaa tak patrze co ona mi to robi
ale spoko wyszło :P
wieć moze jeszcze coś ciekawego macie Pozdrawiam
szookolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-12, 18:59   #8
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Maybebaby---> Te zwykłe nożyczki, to nożyczki dołączone do golarki Brown, idealnie nadają się do włosów, bo ich nie łamią a faktycznie obcinają. Degażówki są fryzjerskie, kupione na allegro po niższej cenie.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 18:25   #9
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Cytat:
Napisane przez szookolada Pokaż wiadomość
Mam sąsiadke fryzjerke i pożyczałam od niej takie coś co jest tam zyletka i to fajnie scina;p podobne do brzytwy ale nigdzie nie moge tego znależć:
Chodzi o degażówkę ?

http://www.polonus.pl/html/kosmetyczne.html

Zdaje się, że zalega mi gdzieś na dnie szafy...
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 20:27   #10
Guns'n'Roses
Przyczajenie
 
Avatar Guns'n'Roses
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: bardzo ladna okolica ;)
Wiadomości: 10
GG do Guns'n'Roses
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

ja zazwyczaj obcinam raz na kilka tygodni mojego TZta, ostatnio robilam to maszynka i wykanczalam zwyklymi nozyczkami, i powiem szczerze ze nigdy tak dobrze nie wygladal bylam z siebei normlanie dumna podobno zyletka ( ja to robie zwykla maszynka do golenia) czy brzytwa bardzo niszcza wlosy, ale daja taki "miekki" efekt. podcinam wlosy czasem siastrze z tylu a sama sobie reguluje grzywke gdy juz nic nie widze ale boje sie sama podcinac sobie koncowki albo nadawac nowy ksztalt. ja tez robie wszytsko na suchych, wyprostowanych wlosach. najlepiej by sie bylo nauczyc podcinac sobie samej koncowki na calej glowie, ale to jest chyba niewykonalne:/
__________________
...If You wanna be rich
You've to be a Bitch...
Guns'n'Roses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 15:51   #11
szookolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Chodzi o degażówkę ?

http://www.polonus.pl/html/kosmetyczne.html

Zdaje się, że zalega mi gdzieś na dnie szafy...


Przepraszam że nie odp wybaczcie;p
noooo własnie o toooooooooooooo ... :P
szookolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-03, 16:53   #12
sue.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 398
GG do sue.
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Ojoj. Ja mam złe doświadczenia z degażówką. I nie chodzi o moje eksperymenty, tylko o robotę fryzjerki, która miała mi wycieniować włosy. I owszem - zrobiła to, ale końcówki były w fatalnym stanie - porozdwajane, jakby wysuszone. Nigdy więcej już tam nie poszłam.. -.-
sue. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 20:55   #13
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Bardzo fajny wątek
Ja od wielu lat nie bylam u fryzjera. Przez kilka lat "strzepilam" sobie wlosy maszynka do golenia tylko oczywiscie ostra (dziala to chyba tak jak brzytwa) wygladalo to mniej wiecej tak: łapałam pasmo wlosow (srednio grube) i ciachałam w kilku miejscach, na roznych wysokosciach. Efekt byl bardzo fajny. Ale...jakies dwa lata temu te wystrzepione koncowki zaczely mi sterczec na wszystkie strony, tzn byly takie suche i nieposluszne - stwierdzilam ze to przez moje eksperymenty z golarka, mimo ze wczesniej nie mialam tego typu problemow... Tak wiec zaprzestalam "maszynkowania sie", podcielam wlosy w miare rowno nozyczkami i teraz zapuszczam, ale ciagle mam troche tych sterczacych kosmykow. Nie wiem, czy to rzeczywiscie od maszynki - ale skoro mowicie ze takie cos bardzo niszczy koncowki to chyba tak.

Ja bym jeszcze powiedziala, ze wlosy najlepiej cieniowac tak... hmm, jak by to wytlumaczyc... zeby wlosy obcinac zawsze trzymajac je w chocby malym kosmyku, i obcinac kosmyk wlosow na dana dlugosc, a nie tak, ze kazdy wlos obok siebie ma troche inna dlugosc. Czyli tak ze, jak wezmiemy po obcieciu srednio maly kosmyk wlosow, to wlosy beda sie konczyc na np. 3 dlugosciach, a nie, ze kazdy wlos z tego kosmyka bedzie mial rozna dlugosc. Wydaje mi sie, ze wlosy jesli sa obok siebie w kosmyku o jednej dlugosci, to jakos sie siebie "trzymaja" i nie odfruwaja tak od siebie - czyli nie ma efektu siana. Ale nie jestem zadna specjalistka, tylko tak mi sie wydaje.
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 08:54   #14
Ikraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Po pierwsze to takie cos podobne do brzytwy z żyletką to jest- TEMPRA. Teraz juz jest zadko stosowana Strzyzenie- cieniowanie skreconych pasm
wlosow to jest tzw. SKALOWANIE- polecane dla włosów gęstych grubych... ma ono na celu zmniejszenie objętości włosa Cieniowanie włosów brzytwą czy temperą czy też degażówką(ale to zależy jaką bo są różne rodzaje degażówek- dwustronne jednostronne, punktujące,...) Są stosowane w zależności od rodzaju włosa- strzyżenie włósów brzytwą, temperą czy nożem chińskiem daje efekt ścięcia włosów na pióro- może dlatego po zastosowaniu tych narzędzi podczas strzyżenia mieliście efekt zniszczonych końcówek, ponieważ fryzjerka nie umiała się tymi przyrządami posługiwać. Powinno się nimi cieniować przede wszystkim górne partie włosów- te uwcześniej pocieniowane zwykłymi nożyczkami w cleu zrobienia łagodnego przejścia partii włosów- z najdłuższych do najkrótszych. Technik strzyżenia i zastosowania narzędzi i przyżadów fryzjerkich jest baardzo wiele... . Jestem fryzjerką więc jeśli ktoś miałby jakieś pytania to chętnie pomoge i doradze.POZDRAWIAM
Ikraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 14:51   #15
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Widzę,że znacie sie na obcinaniu Czy mogłybyście mi poradzić w jaki sposób obciąć włosy żeby były bardziej puszyste i wyglądały na gęstsze?I czym je wycieniować?Nie bardzo mam dostęp do profesjonalnych narzędzi.Ostatnio poprosiłam o to fryzjerkę i tak mi wycięła,że już od miesiąca chodzę ze związanymi włosami!
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 15:29   #16
fk4i4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 133
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

ja znam taką metodę SAMODZIELNEGO strzyżenia: pochylamy głowę do przodu zaczesujemy wszystkie włosy do przodu, łapiemy/związujemy gumką (tylko kitka ma być skierowana do przodu, a nie do góry) i ścinamy równiutko za gumką... może jak ktoś ma zdjęcia z efektem takiego ścinania to by wkleił, fryzura mocno scieniowana , ale dla dość długich włosów i z grzywką
fk4i4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 16:05   #17
Ikraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

[quote=Alien ;5967083]Widzę,że znacie sie na obcinaniu Czy mogłybyście mi poradzić w jaki sposób obciąć włosy żeby były bardziej puszyste i wyglądały na gęstsze?I czym je wycieniować?Nie bardzo mam dostęp do profesjonalnych narzędzi.Ostatnio poprosiłam o to fryzjerkę i tak mi wycięła,że już od miesiąca chodzę ze związanymi włosami! [/qu


A więc tak: zależy jaki efekt chcesz uzyskać i przede wszystkim niewiem jakie masz włosy musiałabym przeprowadzić tzw> DIAGNOZE włosa. Ja często stosuje takie metody na cienkie i żadkie włosy. Pierwsza: Jest to metoda PIKOWANIA włosów czyli delikatne nacinanie czubkami nożyczek u nasady głowy ok. 1 cm- daje to efekt puszystości włosa i uniesienia od głowy( włosy optycznie wydają się gęstsze). Inna metoda to cieniowanie włosów brzytwą lub nożem chińskim- włosy nabierają puszystości. Ale należy pamiętać, że nie tylko fachowe strzyżenie przynosi upragnione efekty zwiększenia objętości. Ważna jest również koloryzacja, która pozwala nam na zamaskowaniu swoim niedoskonałości, zwęża lub sprawia, że twarz jest pełniejsza, poprawia kondycje włosa- sprawia, że włosy są gęstsze lub wyglądają na zdrowsze- ale w tym zabiegu indywidualnie musicie sie poradzić profesjonalisty, który mus zobaczyć wasze włosy i wtedy wam coś doradzić.POZDRAWIAM
Ikraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 16:50   #18
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

[QUOTE=Ikraaa;5967758]
Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Widzę,że znacie sie na obcinaniu Czy mogłybyście mi poradzić w jaki sposób obciąć włosy żeby były bardziej puszyste i wyglądały na gęstsze?I czym je wycieniować?Nie bardzo mam dostęp do profesjonalnych narzędzi.Ostatnio poprosiłam o to fryzjerkę i tak mi wycięła,że już od miesiąca chodzę ze związanymi włosami! [/qu


A więc tak: zależy jaki efekt chcesz uzyskać i przede wszystkim niewiem jakie masz włosy musiałabym przeprowadzić tzw> DIAGNOZE włosa. Ja często stosuje takie metody na cienkie i żadkie włosy. Pierwsza: Jest to metoda PIKOWANIA włosów czyli delikatne nacinanie czubkami nożyczek u nasady głowy ok. 1 cm- daje to efekt puszystości włosa i uniesienia od głowy( włosy optycznie wydają się gęstsze). Inna metoda to cieniowanie włosów brzytwą lub nożem chińskim- włosy nabierają puszystości. Ale należy pamiętać, że nie tylko fachowe strzyżenie przynosi upragnione efekty zwiększenia objętości. Ważna jest również koloryzacja, która pozwala nam na zamaskowaniu swoim niedoskonałości, zwęża lub sprawia, że twarz jest pełniejsza, poprawia kondycje włosa- sprawia, że włosy są gęstsze lub wyglądają na zdrowsze- ale w tym zabiegu indywidualnie musicie sie poradzić profesjonalisty, który mus zobaczyć wasze włosy i wtedy wam coś doradzić.POZDRAWIAM
No właśnie mam cienkie włosy i chyba wypróbuję tą pierwszą metodę,bo nie posiadam takich bajerów jak nóż chiński A mam jeszcze jedno pytanko.Wprawdzie zadałam je już na innym wątku,ale teraz zwracam się do Ciebie jako do fachowca :
Czy taka fryzurka jak na tej fotce (trzeba powiększyć i przesunąć w prawo)pasowałaby do owalnej twarzy?Tzn chodzi mi głównie o grzywkę.Jak myślisz?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nowa.JPG (35,3 KB, 225 załadowań)
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 21:18   #19
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

przy cienkich wlosach nie nalezy uzywac brzytwy ani zadnych podobnyc
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 18:34   #20
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Dziewczyny - mam prośbę - wytłumaczcie osiołkowi co oznacza strzyzenie w trójkąt - rozumiem, ze jest to nadanie formy trójkąta włosom -ale nijak nie umiem sobie tego wyobrazić
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 23:29   #21
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

strzyżenie w trójkąt to nadanie konturowi włosów z tylu kształtu trójkąta, czyli tyłu nie obcina się na prosto tylko w formie litery V. to czy sa pocieniowane czy nie na dlugosciach to juz inna sprawa.


co do tego obcinania włosow w domu... mialam juz kilka klientek, ktore przychodzily do mnie do salonu zeby je ratowac po ich wlasnych eksperymentach na wlosach z nozyczkami dlatego jestem sceptycznie nastawiona.
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 23:40   #22
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
strzyżenie w trójkąt to nadanie konturowi włosów z tylu kształtu trójkąta, czyli tyłu nie obcina się na prosto tylko w formie litery V. to czy sa pocieniowane czy nie na dlugosciach to juz inna sprawa.
.
serdeczne dzięki
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 02:23   #23
lodowa_ta_babka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 10
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

rzadko piszę ale akurat teraz pojawił się problem z włosami. Mam trochę inny problem niż te o których piszecie bo moje włosy są bardzo gęste a do tego grube i trudne do układania. Wszyscy mówią że są piękne więc niby wszystko jest OK ale... niestety. Włosy piękne to jeszcze nie znaczy że piękna fryzura. Mam twarz niezbyt ładną o kształcie gruszki i w dodatku płaski tył głowy - ładnie wyglądam jak włosy są uniesione dość mocno z tyłu głowy ale przy moich ciężkich włosach nie umiem uzyskać takiego efektu (no chyba że natapiruję i polakieruję grubo - ale wtedy to jest kask nie włosy).

Nie chcę żeby mi te moje kudełki ktoś cieniował i robił mi "mniej" bo lubię żeby fryzura była efektowna i duża - no ale obecne mody strzyżenia są jakieś koszmarne i niszczą całe piękno włosów. Trafiałam już do pięciu (a może i więcej) fryzjerek, które uparcie łapią za jakieś żyletki, brzytwy, degażowki i tną jak szalone (bo mają po czym) - efekt jest taki że wychodzę z salonu wściekła że po raz kolejny zaufałam durnej babie że wie co robi.

Miałam kiedyś cudowną fryzjerkę (Elę) która potrafiła mnie obciąć IDEALNIE i zawsze wychodziłam zadowolona z tego co mi zrobiła ale niestety już ze dwadzieścia lat temu wyprowadziła się do Kalwarii Zebrzydowskiej i ... znikła na zawsze z mojego życia i od tamtej pory nie trafiłam na osobę do której chciałabym wrócić na strzyżenie. Pani Ela strzygła mnie super i nazywała to strzyżenie "Na Gwiazdę" - nikt nie zna tej nazwy więc myślę że to było jakieś jej prywatne nazewnictwo, a ja do dzisiaj próbuje i próbuję , szukam ciągle i nic.....

Mieszkam na śląsku i przeleciałam już chyba wszystkie możliwe salony. Widzę że tu piszą również fryzjerki więc może któraś coś podpowie? Ta fryzura "Na Gwiazdę" była krótsza na górze i dłuższa na dole (włosy mam do połowy pleców) i była jakąś odmianą fryzury "Na Małpę" i "Na Szwedkę" ) to strasznie stare nazwy cięcia ale takie właśnie były
lodowa_ta_babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 08:13   #24
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

a jak podciąć z tyłu krótkie włosy, takie do pół szyi?
moim by się już przydało a lenistwo nie pozwala mi na pójście do fryzjera
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 21:26   #25
Sasame
Raczkowanie
 
Avatar Sasame
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 417
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

lodowa_ta_babka: o ile się orientuję, to małpka to inaczej fryzura o niewdzięcznej nazwie emo (heh nienawidzę tej nazwy, bo nic nie ma z emo wspólnego a kiedy się tak obcięłam, to wszyscy na mnie emo wołali >.>)

wejdź na www.ikf.pl i tam zerknij do odpowiedniego działo, to być może coś znajdziesz
__________________
Unerukoshi Kuroi Bareriina

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 22:48   #26
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

lodowa: ależ "gwiazda" to nie jest zadne prywatne nazewnictwo. strzyzenie wyglada tak, ze najpierw wyznaczasz separację na szczycie głowy w formie nieregularnej gwiazdy, wlosy z tej separacji obcinasz na wybrana dlugosc pod kątem 90 stopni (inaczej - "do kształtu głowy"), następnie łączysz tą górną warstwę z reszta wlosow techniką ślizgu. rozgarnięty fryzjer powinien zrozumiec
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 23:08   #27
zielona porzeczka
Raczkowanie
 
Avatar zielona porzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gotham City
Wiadomości: 249
Dot.: Metody strzyżenia ;) !!

musze przyznać że ja juz od ok. roku podcinam sobie włosy sama, bo nijak fryzjerzy mnie zrozumieć nie mogą. I tak mi teraz z tym lepiej często cieniuje włosy podpatrzoną gdzieś metodą, że biore pasmo włosów - skręcam je i bokami delikatnie podcinam, wtedy wychodzi tak fajnie nieregularnie ale trzeba ostrożnie i bez szaleństw :P inna metoda to zebranie najpierw włosów z czubka głowy do góry i strzępienie metodą poprzednio opisaną, i kolejnie niższe włosy zbieram i to samo. Nie wiem czy to bedzie zrozumiałe dla innych no ale jakoś jaśniej nie moge
zielona porzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 12:26   #28
kkartoszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 10
Czym lepiej ścinać włosy?

Witam,

Lepiej ścinać włosy maszynką czy nożyczkami po czym lepiej się układają? Czy wogóle jest jakaś różnica czy nei ma to wielkiego znaczenia?


Pozdrawiam
kkartoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 21:23   #29
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Czym lepiej ścinać włosy?

podobno maszynka mniej łamie, ale każdy mówi co innego.

ja jestem za maszunka lepiej i równiej tnie, jak byłam ostatnio nie u mojej fryzjerki to nawet na prosto źle mnei nozyczkami ścieła.

coć kwestia sporna, czyja wina fryzjerki czy nożyczek.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:44   #30
baldissima
Raczkowanie
 
Avatar baldissima
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Polnocny Zachod
Wiadomości: 127
Dot.: Czym lepiej ścinać włosy?

no nie wiem, mi tam maszynka sie raczej zle kojarzy. Ostre nozyczki i dobra fryzjerka to moim zdaniem najlepsza kombinacja.
baldissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.