Laik totalny poszukuje pomocy....... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-11, 09:31   #1
nautika22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4

Laik totalny poszukuje pomocy.......


Witam, od niedawna śledzę biochemię... i jestem pod dużym wrażeniem, lecz ... zaczynam się w tym wszystkim gubić. Wymyśliłam sobie chytry plan na piękną cerę, ale nie wiem czy nie przekombinowalam Proszę o pomoc.... zacznę od początku: mam 31 lat, skórę mieszaną, normalną na bokach, tłusta w strefie T, wielkie rozszerzone pory na policzkach i nosie, zaskórniki, trochę przebarwień i dziurek potrądzikowych. Trądziku się pozbyłam, mam nadzieję, że na zawsze;-)choć całkiem niedawno.
Czytając to forum doszłam do wniosku, ze fatalnie traktuje swoja cerę (alkoholowe tonki, wysusaszjajce żele do czyszczenia, kremy matujące, ..... czas to zmienić ...... ale powiedzcie czy tak będzie ok.?

Noc
1. Retin a
2. Nawilżacz ( naprawdę można używać oliwki hipp????, ja zdecydowałabym się na HOL, lub kremy Weledy)
3. Effaclar k
4. Nawilżacz
5. Retin a
6. itd….

A na dzień, co polecacie? Oczywiście filtry, ale który mogę używać przez makijaż?
Piszecie o wit C, serum ? To pod filtr???? może Ystheal+, gubię się , pomocy


Pzdr K.
nautika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 10:38   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Laik totalny poszukuje pomocy.......

Cytat:
Napisane przez nautika22 Pokaż wiadomość
Witam, od niedawna śledzę biochemię... i jestem pod dużym wrażeniem, lecz ... zaczynam się w tym wszystkim gubić. Wymyśliłam sobie chytry plan na piękną cerę, ale nie wiem czy nie przekombinowalam Proszę o pomoc.... zacznę od początku: mam 31 lat, skórę mieszaną, normalną na bokach, tłusta w strefie T, wielkie rozszerzone pory na policzkach i nosie, zaskórniki, trochę przebarwień i dziurek potrądzikowych. Trądziku się pozbyłam, mam nadzieję, że na zawsze;-)choć całkiem niedawno.
Czytając to forum doszłam do wniosku, ze fatalnie traktuje swoja cerę (alkoholowe tonki, wysusaszjajce żele do czyszczenia, kremy matujące, ..... czas to zmienić ...... ale powiedzcie czy tak będzie ok.?

Noc
1. Retin a
2. Nawilżacz ( naprawdę można używać oliwki hipp????, ja zdecydowałabym się na HOL, lub kremy Weledy)
3. Effaclar k
4. Nawilżacz
5. Retin a
6. itd….

A na dzień, co polecacie? Oczywiście filtry, ale który mogę używać przez makijaż?
Piszecie o wit C, serum ? To pod filtr???? może Ystheal+, gubię się , pomocy


Pzdr K.

Plan świetny, ale nie szarżowałanbym od razu z Retinem ( i to co 2 dni - ja nie wytrzymuje tak czestych aplikavcji) i jescze z Effaclarem). Proponuje zaczać od planu:

- Retin
- nawilzanie
- nawilzanie
- nawilzanie
- effaclar.

Na ano - wit C + filtr, tylk jesli bedziesz miala podraznioną cere, to zrezygnuj z wit C, bo bedzie szczypac.

Jelsi buzia ładnie zareaguje na kuracje, to zmniejszaj liczbe dni z nawilzaniem (stopniowo) az dojdziesz do słynne "trojpolówki".

Ystheal to preparat z retialdehydem - nie jest Ci juz potrzebny skoro mas zRetin i w zadnym wypadku na dzien.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 07:52   #3
nautika22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
Dot.: Laik totalny poszukuje pomocy.......

Dziekuje, dostosuje sie na pewno, ale mam jeszcze jedno pytanie: czy wit c to juvit, czy moze witamina w kapsulkach, a moze jeszcze cos innego???
Jeszcze raz dziekuje za opd.
pzdr K
nautika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 08:59   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Laik totalny poszukuje pomocy.......

Cytat:
Napisane przez nautika22 Pokaż wiadomość
Dziekuje, dostosuje sie na pewno, ale mam jeszcze jedno pytanie: czy wit c to juvit, czy moze witamina w kapsulkach, a moze jeszcze cos innego???
Jeszcze raz dziekuje za opd.
pzdr K

Witamina C to praparat do stosowania na skórę z wit C - moze to bys Juvit, samorobione serum albo jakis kremik, jak Active C, Redermic, Flavo C.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 21:32   #5
gabi139
Raczkowanie
 
Avatar gabi139
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: -
Wiadomości: 89
Dot.: Laik totalny poszukuje pomocy.......

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Witamina C to praparat do stosowania na skórę z wit C - moze to bys Juvit, samorobione serum albo jakis kremik, jak Active C, Redermic, Flavo C.
a nie moze byc normalna cytryna?
gabi139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 17:23   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Laik totalny poszukuje pomocy.......

Cytat:
Napisane przez gabi139 Pokaż wiadomość
a nie moze byc normalna cytryna?
Oj nieee
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.