Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-12, 10:08   #2191
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy można używać mocznika przy cerze naczynkowej? Gdzieś widziałam taką informacje i nie mogę skojarzyć gdzie.

Ogolne przeciwskazania sa ale to tak jak i do innych skladnikow np.glikol propylenowy czy mika ale wg mnie to bardzo trudne do zdefiniowania poniewaz kazda cera inaczej zareaguje no i wazne jest tez uzyte stezenie.
Sama siegam po kremy z mocznikiem i jestem zadowolona,krzywdy mi nie zrobil

Tutaj wiecej
http://www.arkanakosmetologii.pl/?type=art&sid=6&id=8
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 16:08   #2192
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dostałam kolejną paczuszkę
W sumie to zamówiłam znane już rzeczy (oprócz nowej dla mnie soi). Nowinka: polysorbate jest w buteleczce amber z zakraplaczem - świetny pomysł, bo zawsze klęłam jak musiałam toto odmierzać z tego plastikowego białego pojemniczka.

poza tym - FANFARY!!! - próbki nowych eco hydrolatów, których nie ma jeszcze w ofercie sklepu:
lawendowy
oczarowy z gałązek
z bławatka
miętowy
neroli bigarade (z kwiatów gorzkiej pomarańczy)

Miętowy już powąchałam - piękny jest Na twarz chyba się nie odważę, ma bardzo intensywny zapach, ale jako składnik jakiegoś stópkowego balsamu - albo i sam do spryskiwania stóp chyba będzie świetny!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:06   #2193
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Do mnie dzisiaj tez dotarla paczuszka mile gratisowe probki i.....powoli chyba zaczyna mnie to coraz bardziej wkrecac

Schaetzchen -hydrolat mietowy daje moze efekt "schlodzonej"skory?

Mam nadzieje,ze szybko pojawia sie w sprzedazy bo szykuje sie do nastepnego zamowienia
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:12   #2194
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jeszcze nie wiem. Pachnie mocno, miętowo i trochę cukrowo. Zapach bardzo świeży, boję się to dać na twarz (boję się o oczy). Zamierzam się miętą jutro spryskać zamiast lawendowego dezodorantu do stóp YR.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:14   #2195
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Jeszcze nie wiem. Pachnie mocno, miętowo i trochę cukrowo. Zapach bardzo świeży, boję się to dać na twarz (boję się o oczy). Zamierzam się miętą jutro spryskać zamiast lawendowego dezodorantu do stóp YR.


To czekam na relacje bo poki co lawendowy dezodorant do stop YR to moj faworyt wogole lubie te serie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:20   #2196
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja też
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:21   #2197
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
poza tym - FANFARY!!! - próbki nowych eco hydrolatów, których nie ma jeszcze w ofercie sklepu:
lawendowy
oczarowy z gałązek
z bławatka
miętowy
neroli bigarade (z kwiatów gorzkiej pomarańczy)
Mniam.... To czekamy na pojawienie się w sklepie i zamawiamy, nie ma rady
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 08:12   #2198
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

na mazidłach jest hydrolat migdałowy
natychmiast składam zamówienie na całe wiadro + drugie róży no i jeszcze cytrynka i głóg ale te to już w rozsądniejszych ilościach
ponadto:
olej z porzeczki i bawełny
olejowy ext. rozmarynu
glyceryl cocoate
polawax
alantoina, owies hydrolizowany, centella [do ciała]
to na pewno a jak znam siebie to jeszcze coś wymyślę
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 11:14   #2199
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
na mazidłach jest hydrolat migdałowy
cholerka... właśnie dzisiaj ma przyjść moja paczka
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:22   #2200
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A do mnie już przyszła, ale nie pod ten adres co miała ktoś się chyba pomylił i wysłał na adres domowy a nie studencki i muszę czekać aż do weekendu majowego ach... chyba nie wytrzymam i będę składać nowe zamówienie tym bardziej, że pojawiło się duuużo nowych rzeczy. Widziałyście już kapsułki?? Teraz będę się dodatkowo mazidłować od środka, tylko jeszcze nie wiem czym

Jakieś trzy tygodnie temu ukręciłam sobie keratynowe serum do włosów - silnie regenerujące i muszę stwierdzić, że jest rewelacyjne. Mam farbowane włosy a raczej rozjaśniane, więc możecie sobie wyobrazić jakie mam siano na głowie. Po spryskaniu włosy są miękkie i lejące, po prostu cudo
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 14:50   #2201
Kasik_M
Raczkowanie
 
Avatar Kasik_M
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Telocapil

Witam
Dziwi mnie mała ilość opinii o Telocapilu, poza kilkoma komentarzami że "działa". Mam ten mazidłowy i stoi na razie na półce, bo nie wiem jak się do niego zabrać.
Czy te dwa przepisy podane w Mazidłach można modyfikować? Ograniczyć liczbę składników?
Czy koniecznie trzeba użyć przeciwutleniacza? Jeśli tak, to czy można zastąpić czymś sugerowany w przepisie BHT?
Czy jest możliwe "przedawkowanie" telocapilu (zbyt duża ilość użyta w formulacji albo za długie stosowanie)?
No i ... czy naprawdę działa?
__________________
Nie uzywam juz tego konta.
Kasik_M jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-16, 20:21   #2202
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Parę postów wyżej pisałam o tym, że zamierzam dać drugą szansę dry-flo. No więc dałam. I jest duuuuużo lepiej!
Pierwszy raz kupiłam ją na samym początku mazidłowania. Mam wrażenie, że wtedy nie była aż tak drobno zmielona (ale mogę się mylić, to było dawno). Używałam jej tak jak teraz, to znaczy z jedwabiem i kolorowym pudrem (wtedy translucide, teraz nuskin, to jedyna zmiana w mieszance). Nie pamiętam na etapie jakiego filtra wtedy bylam, ale skoro nie używałam już sypkiego clinique, to musiał być jakiś LRP, parsolowy, a więc prawdopodobnie dzieciaczek. Wtedy na twarzy miałam kluski. Teraz - jest świetnie! Być może jest tak, że nabrałam większej wprawy w filtrowaniu i pudrowaniu. Ale jednak chyba nie tylko. nie pamiętam, żeby tamta skrobia była aż tak fruwająca Efekt jest znakomity! Buzia wieczorem nie jest wreszcie wysuszona (a tak było po jedwabniku hauschki). No i cena
Być może dorzucę nieco hauschki do tej mieszanki latem, kiedy moja cera z Mieszanej-W-Kierunku-Suchej robi się Mieszana-W-Kierunku-Tłustej. Ale póki co - skrobia + jedwab + nuskin = REWELACJA!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 21:40   #2203
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Telocapil

Watki lacze poniewaz jest juz istniejacy o "mazidlach" i warto korzystac z JUZ istniejacych
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 10:03   #2204
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Telocapil

ok jestem po pierwszym serum z hialuronem, nmf i czymś jeszcze na oleju. Przyznam, że ryjek po nocy super. Tylko to przygotowywanie...
jak mam dezynfekowac przyrządy i naczynia? rozumiem, że najpierw jakis detergent a później spiryt? w jakim rozcieńczeniu? a może tylko watka przetrzeć? i zostawić do wyschnięcia?
hialuron - masakra jak to odmierzacie? mam tą malusia miarkę 0,15 i musiałam dać go 1,5 ml więc wyobraźcie sobie... a on tak gładko schodzi z tej miarki... muszę sie lepiej wyposażyc w sprzet.
muszę sobie jeszcze na rano przygotować jakąś antyoksy-miksturę. dzisiaj poprzestałan na moim ukochanym oleju ryżowym.

Edytowane przez kesii
Czas edycji: 2008-04-17 o 10:05 Powód: omg pomyliłam wątki no ale już ty zostawiam
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 10:11   #2205
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Telocapil

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
ok jestem po pierwszym serum z hialuronem, nmf i czymś jeszcze na oleju. Przyznam, że ryjek po nocy super. Tylko to przygotowywanie...
jak mam dezynfekowac przyrządy i naczynia? rozumiem, że najpierw jakis detergent a później spiryt? w jakim rozcieńczeniu? a może tylko watka przetrzeć? i zostawić do wyschnięcia?
hialuron - masakra jak to odmierzacie? mam tą malusia miarkę 0,15 i musiałam dać go 1,5 ml więc wyobraźcie sobie... a on tak gładko schodzi z tej miarki... muszę sie lepiej wyposażyc w sprzet.
muszę sobie jeszcze na rano przygotować jakąś antyoksy-miksturę. dzisiaj poprzestałan na moim ukochanym oleju ryżowym.
ja mieszam w tych pudełeczkach od próbek, one mają podziałkę w ml
olej najprościej odmierzyć w kroplach - około 20=1ml
a naczynia i przyrządy porządnie myję, co jakis czas w zmywarce i jeszcze wyparzam tak jak butelki dla niemowląt - został mi wyparzacz do mikrofalówki, jak znalazł
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 10:29   #2206
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Telocapil

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja mieszam w tych pudełeczkach od próbek, one mają podziałkę w ml
olej najprościej odmierzyć w kroplach - około 20=1ml
a naczynia i przyrządy porządnie myję, co jakis czas w zmywarce i jeszcze wyparzam tak jak butelki dla niemowląt - został mi wyparzacz do mikrofalówki, jak znalazł
maja podziałkę, faktycznie. będą bardzo przydatne.
Ilono krople oleju czym odmierzasz - kroplomierzem czy pipetą? przepraszam za banalne pytanie ale znając życie jak znów sie zabiorę za kręcenie to będę się zastanawiać czym mam to robić. Pipeta w ogóle chyba jest bez sensu bo jak ją póżniej dokładnie umyc tam w środku. Ona jest chyba do zastosowania do jednego produktu. i ma tam siedzieć i odmierzać.

Zastanawiałam się nad takim laboratoryjnym kroplomierzem, widziałam gdzies w sklepie z akcesoriami do laboratorium. Są różne 1 ml i wzwyż. Czy to to się w ogóle do czegoś przydaje? Macie jakieś doświadczenia?

I jeszce jedna kwestia - czy np jak daję NMF i z niego leca sobie kropelki, to czy one odpowiadają tym kropelkom w receptariuszu? Bo tam jest napisane, że to kropelki z kroplomierza 18/0,7 mają być a w nmf-ie nie ma tego kroplomierza tylko jest zwykły "kapek"? To co "na oko"?
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 10:42   #2207
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Telocapil

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
maja podziałkę, faktycznie. będą bardzo przydatne.
Ilono krople oleju czym odmierzasz - kroplomierzem czy pipetą? przepraszam za banalne pytanie ale znając życie jak znów sie zabiorę za kręcenie to będę się zastanawiać czym mam to robić. Pipeta w ogóle chyba jest bez sensu bo jak ją póżniej dokładnie umyc tam w środku. Ona jest chyba do zastosowania do jednego produktu. i ma tam siedzieć i odmierzać.

Zastanawiałam się nad takim laboratoryjnym kroplomierzem, widziałam gdzies w sklepie z akcesoriami do laboratorium. Są różne 1 ml i wzwyż. Czy to to się w ogóle do czegoś przydaje? Macie jakieś doświadczenia?

I jeszce jedna kwestia - czy np jak daję NMF i z niego leca sobie kropelki, to czy one odpowiadają tym kropelkom w receptariuszu? Bo tam jest napisane, że to kropelki z kroplomierza 18/0,7 mają być a w nmf-ie nie ma tego kroplomierza tylko jest zwykły "kapek"? To co "na oko"?
krople odmierzam tym kroplomierzem z buteleczki oleju a jak tracę cierpliwość bo robię np mus do ciała to wyjmuję kroplomierz i pakuję do butelki strzykawkę zazwyczaj albo odmierzam za pomocą miarki od syropów [bo tego mam full na stanie - dzieci a ja chomik jestem]
mam kolekcję małych strzykawek 2,5 ml, każda do czego innego - teraz zamówiłam łyżeczki miarowe

co do NMF to na "kapki"
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 10:43   #2208
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Telocapil

Kesii, to kwestia wprawy - serum EKSPRESOWE naprawdę za jakiś czas będzie dla Ciebie EKSPRESOWE, wierz mi
Ja do serów ekspresowych w ogóle nie używam żadnych miarek ani pipet, odmierzam wszystko na oko - oleje, NMF i jedwab z buteleczki z kroplomierzem, a kwasu hialuronowego wyciskam po prostu spora kroplę, taki jeden "psik". Mieszam na dłoni, bez naczyń i chlup na buzię. Krzywdy sobie tym raczej nie zrobisz, aptekarska dokładność nie jest tu konieczna.
Naczynia i przyrządy do mieszania nie-ekspresowego myję Ludwikiem, a potem przelewam alkoholem. Produkty odmierzam łyżeczkami miarowymi.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 11:36   #2209
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Telocapil

dzięki dziewczyny bo naprawde wczoraj utknęłam na kilku czynnościach. Ja małostkowa jestem i wierzcie mi, że blokują mnie natychmiast takie wątpliwości
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 12:38   #2210
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Telocapil

Ja serum ekspresowe robię tak jak niezamienna i tez jeszcze sobie krzywdy nie zrobiłam Na początku też starałam się robić dokładnie jak w przepisie. Zresztą proporcej oleju do HA to też zależy od skóry ja np nie mogę używać za dużo HA bo mi się wałkuje
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 12:43   #2211
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Telocapil

Cytat:
Napisane przez Kasik_M Pokaż wiadomość
Witam
Dziwi mnie mała ilość opinii o Telocapilu, poza kilkoma komentarzami że "działa". Mam ten mazidłowy i stoi na razie na półce, bo nie wiem jak się do niego zabrać.
Czy te dwa przepisy podane w Mazidłach można modyfikować? Ograniczyć liczbę składników?
Czy koniecznie trzeba użyć przeciwutleniacza? Jeśli tak, to czy można zastąpić czymś sugerowany w przepisie BHT?
Czy jest możliwe "przedawkowanie" telocapilu (zbyt duża ilość użyta w formulacji albo za długie stosowanie)?
No i ... czy naprawdę działa?
Ja używam telocapil już od około 3 - 4 miesięcy i działa na pewno. Gdzieś na wizazu (niestety nie wiem dokładnie gdzie) przyczytałam że w większym stężeniu działa również antycelulitisowo i ilość można zwiekszyć do 7 %. Na razie doszłam do 5 % i nic mi się nie dzieje
Co do BHT to niestety nie mam pojęcie, ktoś doświdczony musiałby się wypowiedzieć
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 12:46   #2212
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Telocapil

hej Dziewczyny,a ja mam pytanie związane z kwasem hialuronowym: mianowicie dodaje go do serum z Vit C... przed nałożeniem na buzie,tzn mieszam krople kwasu z kilkoma kropelkami serum<serum jest na bazie oleju słonecznikowego z innymi dodatkami> i....robi mi się z tego taki...nooo''gęsty glut'' którego nie da sie rozprowadzic na skórze... macie pomysł jak temu zaradzic? wczesniej nie miałam problemów z mieszankami na bazie kwasu h. i innych.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 15:03   #2213
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, czy w mazidlach tez wysyłaja tylko pocztą? Tak się chciałam upewnić.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 15:05   #2214
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Telocapil

Ale zrobiłam mała wtopę :P Zmodyfikowałam przepis na tonik z niacynamidem, wywaliłam glicerynę i olejek eteryczny oraz dodałam d-panthenol... i dopiero teraz przeczytałam, że pH powinno być lekko kwaśne ! Nie mam papierków lakmusowych, ale domyślam się, że ten d-panthenol (ok. 1,5%) podniósł pH kosmetyku :/ No i co teraz? Jest sens się tym smarować? Zadziała? Chciałam go używać, żeby wyregulować pracę hruczołów łojowych na buźce Szkoda mi wylewać i robić odnowa. Może jeśli przed użyciem przetarłabym buzię sokiem z cytryny rozcieńczonym z wodą to by coś dało?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 14:01   #2215
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czy kwasów typu BHA można uzywać w większych stężeniach (niż zalecane na str 1-2 proc) ?
Dotąd robiłam sobie takie zabiegi z zastosowaniem kwasu migdałowego, a że lubie nowości chcialam go teraz zamienic na inny. Uda sie taka miksturka? Efekt będzie pozytywny?
Migdałek, odkryty dzieki temu forum , bardzo mi pomógł na ślady potradzikowe, ale nie ukrywam, że jeszcze troche ich mam.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 00:53   #2216
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Czy kwasów typu BHA można uzywać w większych stężeniach (niż zalecane na str 1-2 proc) ?
Dotąd robiłam sobie takie zabiegi z zastosowaniem kwasu migdałowego, a że lubie nowości chcialam go teraz zamienic na inny. Uda sie taka miksturka? Efekt będzie pozytywny?
Migdałek, odkryty dzieki temu forum , bardzo mi pomógł na ślady potradzikowe, ale nie ukrywam, że jeszcze troche ich mam.
Efekty po migdale szybko mijają, polecam peeling BHA 20-25%. Tutaj poczytaj:
http://laboratoriumurody.pl/forum/vi...ht=salicylowym
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 09:44   #2217
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Olej se słodkich migdałów...zapycha (biedna moja broda)! Ale policzki są zadowolone i podrażnienia przygasają. Poradźcie który olej nie zapycha i nadaje się do wrażliwej skóry na obszary tłuste. Pozdrawiam
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 10:45   #2218
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Olej se słodkich migdałów...zapycha (biedna moja broda)! Ale policzki są zadowolone i podrażnienia przygasają. Poradźcie który olej nie zapycha i nadaje się do wrażliwej skóry na obszary tłuste. Pozdrawiam
Sylwiah, spróbuj dzikiej róży, winogron, ogórecznika, czarnej porzeczki (zrób koniecznie test!), konopi, moreli. No i słonecznika oczywiście Nie powinny zapychać, a nawilżają pięknie. Mnie też słodki migdał "przytyka" niestety
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 10:54   #2219
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No i z orzecha włoskiego - używam go do mojej cery mieszanej, również solo, i nie tylko nie robi krzywdy tłustym obszarom, co jeszcze reguluje wydzielanie łoju - więc jak najbardziej polecam.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 11:39   #2220
moni00
Raczkowanie
 
Avatar moni00
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 50
Dot.: Telocapil

Cytat:
Napisane przez bachab Pokaż wiadomość
Ja używam telocapil już od około 3 - 4 miesięcy i działa na pewno. Gdzieś na wizazu (niestety nie wiem dokładnie gdzie) przyczytałam że w większym stężeniu działa również antycelulitisowo i ilość można zwiekszyć do 7 %. Na razie doszłam do 5 % i nic mi się nie dzieje
Co do BHT to niestety nie mam pojęcie, ktoś doświdczony musiałby się wypowiedzieć
bachab a używasz wg przepisu z mazideł - serum/balsam czy dodajesz telocapilu do jakiegoś balsamu? i jak często stosujesz?
__________________
" Pozwól mi być sobą,
chcę mieć swoje życie,
kroczyć drogą swą ... "
COALITION
--------------------------------------
www.fiziaponczoszanka.blox.pl
moni00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.