Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-20, 15:31   #5041
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Hej chyba trafiłam w odpowiednie miejsce)
posiadam skóre mieszaną ze skłonnością do przesuszeniai nieustannego błysczenia w strefie T.
Ostatnio strasznie łuszczy mi się skóra, ciągle widze tylko suche skórki na nosie najbardziej, policzkach. Szukam dobrego kremu nawilżajacego ,moze znacie jakiś dobry Proszę o odp.
Ponawiam
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-20, 19:16   #5042
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
A ja się znów powtórzę. Metoda OCM pisałam wyżej, mam praktycznie suchą skórę. Jeszcze dobry jest ekstrakt z wierzbownicy, można kupić w aptece jako tabletki albo herbatkę do picia.
Potwierdzam! Moja skóra powoli dochodzi do normy, choć jeszcze jej daleko. Ale już się tak koszmarnie nie przetluszcza.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 15:29   #5043
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez olaaaa199111 Pokaż wiadomość
Witam. Ogólnie nie jestem zadowolona ze stanu swojej skóry. Mam kilka blizn potrądzikowych, zaskórników zamkniętych i otwartych oraz od czasu do czasu jakąś niespodziankę. Czy odpowiednim wyborem będzie Serum migdałowe AHA 10% z BU?? czy stosować do niego coś dodatkowo?? a moze polecacie cos innego??
No jak złuszczanie to i ochrona. Ja przy kwasowaniu zawsze używam filtr. Kwasik na noc, filtr na dzień.

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Hej chyba trafiłam w odpowiednie miejsce)
posiadam skóre mieszaną ze skłonnością do przesuszeniai nieustannego błysczenia w strefie T.
Ostatnio strasznie łuszczy mi się skóra, ciągle widze tylko suche skórki na nosie najbardziej, policzkach. Szukam dobrego kremu nawilżajacego ,moze znacie jakiś dobry Proszę o odp.
Możesz napisać jak do tej pory wyglądała twoja pielęgnacja?
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 15:32   #5044
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mangha wiem wiem, filtr obowiązkowo
zamówienie już złożone, teraz zostało czekać i zaczynam kurację. Mam nadzieje, że pomoże też w walce z rozszerzonymi porami.
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 15:37   #5045
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
No jak złuszczanie to i ochrona. Ja przy kwasowaniu zawsze używam filtr. Kwasik na noc, filtr na dzień.



Możesz napisać jak do tej pory wyglądała twoja pielęgnacja?
stosuje płyn micelarnu do cery mieszanej tłustej z biodermy , żel oczyszczajacy z perfecty no i krem odrzywczy z ziaji biało żółty( własnie mi się skończył kupiłam masło kakaowe z ziaji)
Ja mam coś takiego że zawsze w okresie jesienno zimowym łuszczy mi sie skóra, a to starsznie nieestetycznie wyglada
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 07:35   #5046
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie,
co mogłymyście polecić lżejszego od humektanu do nawilzenia na dzień?
niestety Humektan jest dla mnie za ciężki, pozostawia tłusty film i spowodował jeszcze większą ilość zaskórników..
będę niezmiernie wdzięczna za podpowiedź
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 09:22   #5047
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
stosuje płyn micelarnu do cery mieszanej tłustej z biodermy , żel oczyszczajacy z perfecty no i krem odrzywczy z ziaji biało żółty( własnie mi się skończył kupiłam masło kakaowe z ziaji)
Ja mam coś takiego że zawsze w okresie jesienno zimowym łuszczy mi sie skóra, a to starsznie nieestetycznie wyglada
U mnie jest podobnie, jak przychodzi jesień to skóra się łuszczy, szczególnie między brwiami. Ja na to stosuję cekoderm 15. To dość ciężki kaliber i dość długo do niego się przymierzałam, bo ma w składzie parafinę, a ja mam tłustą skórę. No ale ma jednak sporo mocznika i o ile się nie mylę kwas mlekowy. Do tego na wizażu dobre opinie, więc kupiłam. Skóra po nim jest tłuściutka, więc stosuję na noc, rano pięknie uspokojona i nawilżona (zasługa mocznika), mniejsze niespodzianki jeśli się zdarzają podgojone. Stosuję doraźnie, nie co dziennie. Tylko jak mam potrzebę. Jak susz znika to przestaję stosować, bo jednak jest ciężki.

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witajcie,
co mogłymyście polecić lżejszego od humektanu do nawilzenia na dzień?
niestety Humektan jest dla mnie za ciężki, pozostawia tłusty film i spowodował jeszcze większą ilość zaskórników..
będę niezmiernie wdzięczna za podpowiedź
Ja polecam Plante System Aknorm. Leciutki kremik z pierwszorzędnym składem. Lub z samo robionych kwas hialuronowy pół na pół z surowym olejem z pestek malin. Obie wersje wspaniale się u mnie sprawiają na co dzień.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 10:07   #5048
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja polecam Plante System Aknorm. Leciutki kremik z pierwszorzędnym składem. Lub z samo robionych kwas hialuronowy pół na pół z surowym olejem z pestek malin. Obie wersje wspaniale się u mnie sprawiają na co dzień.[/QUOTE]

Dziękuję za szybka odpowiedź z tymi samo robionymi, długo się na nie czaję, ale chyba jednak nie mam na to czasu, wolę jednak coś gotowego
a ten krem, który polecasz oczywiście nie jest dostępny w aptekach?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 12:37   #5049
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Ja polecam Plante System Aknorm. Leciutki kremik z pierwszorzędnym składem. Lub z samo robionych kwas hialuronowy pół na pół z surowym olejem z pestek malin. Obie wersje wspaniale się u mnie sprawiają na co dzień.
Dziękuję za szybka odpowiedź z tymi samo robionymi, długo się na nie czaję, ale chyba jednak nie mam na to czasu, wolę jednak coś gotowego
a ten krem, który polecasz oczywiście nie jest dostępny w aptekach?[/QUOTE]


Krem ten jak i wogóle kosmetyki tejże firmy jak najbardziej są dostępne w aptece. Cała sieć SuperPharm napewo je trzyma.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 13:05   #5050
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Ja polecam Plante System Aknorm. Leciutki kremik z pierwszorzędnym składem. Lub z samo robionych kwas hialuronowy pół na pół z surowym olejem z pestek malin. Obie wersje wspaniale się u mnie sprawiają na co dzień.
Dziękuję za szybka odpowiedź z tymi samo robionymi, długo się na nie czaję, ale chyba jednak nie mam na to czasu, wolę jednak coś gotowego
a ten krem, który polecasz oczywiście nie jest dostępny w aptekach?[/QUOTE]

Jak pisała poprzedniczka do kupienia w Super Pharmie, u mnie też jest w aptece obok
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 19:29   #5051
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość


Ja polecam Plante System Aknorm. Leciutki kremik z pierwszorzędnym składem. Lub z samo robionych kwas hialuronowy pół na pół z surowym olejem z pestek malin. Obie wersje wspaniale się u mnie sprawiają na co dzień.
Pozwolę sobie na mała wtrącenie w dyskusję
KLIK - o tym mówicie?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 16:15   #5052
gigo gago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam drogie Panie. Moja skóra po roku zabiegów dermatologicznych jest bardzo odwodniona i chciałby żebyście mi poleciły jakiś dobry krem który nawilży moją skórę, ale nie będzie zapychał porów. Myślałem o Avene, Hydrance Optimale Riche lecz nie wiem czy on będzie odpowiedni do mojej skóry, ponieważ mam skórę tłustą, rozszerzone pory, zaskórniaki. W tej chwili skóra nie przetłuszcza się ponieważ jest bardzo wysuszona i potrzebuje jakiegoś krem który nawodni moja cerę. Wcześniej używałem kremu Physiogel lecz kompletnie się nie sprawdzał. Zostawiał tłusty film na twarzy, nie wchłaniał się i zapychał pory przez co wyskakiwały mi krostki. Jeśli znacie też jakiś wewnętrzne sposoby na nawilżenie skóry np. jakieś tabletki to bardzo proszę o napisanie w temacie.
gigo gago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 17:04   #5053
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gigo gago Pokaż wiadomość
Witam drogie Panie. Moja skóra po roku zabiegów dermatologicznych jest bardzo odwodniona i chciałby żebyście mi poleciły jakiś dobry krem który nawilży moją skórę, ale nie będzie zapychał porów. Myślałem o Avene, Hydrance Optimale Riche lecz nie wiem czy on będzie odpowiedni do mojej skóry, ponieważ mam skórę tłustą, rozszerzone pory, zaskórniaki. W tej chwili skóra nie przetłuszcza się ponieważ jest bardzo wysuszona i potrzebuje jakiegoś krem który nawodni moja cerę. Wcześniej używałem kremu Physiogel lecz kompletnie się nie sprawdzał. Zostawiał tłusty film na twarzy, nie wchłaniał się i zapychał pory przez co wyskakiwały mi krostki. Jeśli znacie też jakiś wewnętrzne sposoby na nawilżenie skóry np. jakieś tabletki to bardzo proszę o napisanie w temacie.
Popytaj w aptece moze coś doradzą a jak ie to napewno dadzą próbki
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 17:39   #5054
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gigo gago Pokaż wiadomość
Witam drogie Panie. Moja skóra po roku zabiegów dermatologicznych jest bardzo odwodniona i chciałby żebyście mi poleciły jakiś dobry krem który nawilży moją skórę, ale nie będzie zapychał porów. Myślałem o Avene, Hydrance Optimale Riche lecz nie wiem czy on będzie odpowiedni do mojej skóry, ponieważ mam skórę tłustą, rozszerzone pory, zaskórniaki. W tej chwili skóra nie przetłuszcza się ponieważ jest bardzo wysuszona i potrzebuje jakiegoś krem który nawodni moja cerę. Wcześniej używałem kremu Physiogel lecz kompletnie się nie sprawdzał. Zostawiał tłusty film na twarzy, nie wchłaniał się i zapychał pory przez co wyskakiwały mi krostki. Jeśli znacie też jakiś wewnętrzne sposoby na nawilżenie skóry np. jakieś tabletki to bardzo proszę o napisanie w temacie.
Mnie wersja lżejsza tego kremu zapchała
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:39   #5055
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie na mała wtrącenie w dyskusję
KLIK - o tym mówicie?
Tak dokładnie

Cytat:
Napisane przez gigo gago Pokaż wiadomość
Witam drogie Panie. Moja skóra po roku zabiegów dermatologicznych jest bardzo odwodniona i chciałby żebyście mi poleciły jakiś dobry krem który nawilży moją skórę, ale nie będzie zapychał porów. Myślałem o Avene, Hydrance Optimale Riche lecz nie wiem czy on będzie odpowiedni do mojej skóry, ponieważ mam skórę tłustą, rozszerzone pory, zaskórniaki. W tej chwili skóra nie przetłuszcza się ponieważ jest bardzo wysuszona i potrzebuje jakiegoś krem który nawodni moja cerę. Wcześniej używałem kremu Physiogel lecz kompletnie się nie sprawdzał. Zostawiał tłusty film na twarzy, nie wchłaniał się i zapychał pory przez co wyskakiwały mi krostki. Jeśli znacie też jakiś wewnętrzne sposoby na nawilżenie skóry np. jakieś tabletki to bardzo proszę o napisanie w temacie.
Możesz napisać jakie to były zabiegi? To dość istotne żeby odpowiednio dobrać kosmetyk.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:39   #5056
gigo gago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość


Możesz napisać jakie to były zabiegi? To dość istotne żeby odpowiednio dobrać kosmetyk.
Używałem Brevoxyl przez ten czas i przepuszczam że to on załatwił mi tak skórę, teraz stosuję Skinoren ponieważ dalej wychodzą mi wypryski,mam dużo zaskórników i skóra w kilku miejscach wydziela zbyt dużo sebum.

Edit: Co sądzicie o emulsjach nawilżających? Znalazłem w necie że coś takiego istnieje i lepiej się sprawdza w kontakcie z odwodnioną i tłustą skórą niż krem, tylko kompletnie nie wiem która jest warta zakupu.

Edytowane przez gigo gago
Czas edycji: 2011-10-26 o 22:17 Powód: dodanie tekstu
gigo gago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 10:57   #5057
gigo gago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Co myślicie o tej emulsji, będzie dobra do cery odwodnionej?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nej-spf15.html
gigo gago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 18:11   #5058
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gigo gago Pokaż wiadomość
Używałem Brevoxyl przez ten czas i przepuszczam że to on załatwił mi tak skórę, teraz stosuję Skinoren ponieważ dalej wychodzą mi wypryski,mam dużo zaskórników i skóra w kilku miejscach wydziela zbyt dużo sebum.

Edit: Co sądzicie o emulsjach nawilżających? Znalazłem w necie że coś takiego istnieje i lepiej się sprawdza w kontakcie z odwodnioną i tłustą skórą niż krem, tylko kompletnie nie wiem która jest warta zakupu.
Zgadza się, brewoxyl mocno wysusza skórę. Sam w sobie produkt jest bardzo dobry, cała sztuka, żeby wiedzieć jak go stosować. Skórę przed zastosowaniem trzeba dobrze schłodzić. Najlepiej zrobić to kostką lodu, tylko trzeba uważać żeby nie przemrozić skóry. Dalej nakłada się brewoxyl na to można jeszcze chłodny okład (są takie woreczki żelowe do kupienia w aptekach, wkładasz do lodówki, później to robi za chłodny kompres) na kilka minut 5-10. Po godzinie nakładasz coś nawilżającego. Robi się to raz dziennie wieczorem po umyciu twarzy. Rano już tylko nawilżamy. Nie wiem dlaczego lekarze w Polsce o tym nie mówią, wyczaiłam ten sposób ze Stanów.

Cytat:
Napisane przez gigo gago Pokaż wiadomość
Co myślicie o tej emulsji, będzie dobra do cery odwodnionej?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nej-spf15.html
Nie ogólnie zasada jest taka, że raczej unikać trzeba gliceryny. Może spowodować stany ropne skóry. Czyli to wyklucza większość kosmetyków. Ta emulsja ma glicerynę a samym początku niemalże. Ja osobiście polecam mieszankę kwasu hialuronowego z olejem surowym z malin. Kupujesz to na biochemiaurody.com Ja stosuję to:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...elpeptide.html
i to:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-raspberry.html
Podręczną porcję żelu trzymam w tym:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...20airless.html
Z tej buteleczki akurat tyle się wydobywa kosmetyku ile trzeba. Na to wkraplam 2-3 krople olejku (on jest w takiej buteleczce, że łatwo go odmierzyć). Jak ma bardziej wysuszoną skórę daję więcej olejku, jak mniej to mniej olejku W ten sposób sobie sterujesz nawilżeniem, z kremem tego nie zrobisz.

Jednak jeśli chodzi o kupne kremy to można użyć Plante System Aknorm:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...apaisante.html
Jednak na przesuszenia takie mocne może być za słaby. Dla mnie to jest uzupełnienie do mojej mieszanki
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 18:34   #5059
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a Czy mozecie polecic coś do pielengnacji skóry mieszanej , chodzi mi co preparat który zmniejszy swiecenie skóry, i coś nawilzającego o i może jakis podkład ??
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 19:00   #5060
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cherrypassion21 podkład to chyba najlepiej indywidualnie
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 19:56   #5061
gigo gago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Jednak jeśli chodzi o kupne kremy to można użyć Plante System Aknorm:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...apaisante.html
Jednak na przesuszenia takie mocne może być za słaby. Dla mnie to jest uzupełnienie do mojej mieszanki
Bardzo dziękuję za pomoc, dowiedziałem się od Ciebie kilu ważnych rzeczy, lecz z racji że odpisałaś dopiero teraz udało mi się znaleźć taki krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...se-legere.html Zastanawiałem się nad zakupem lecz gdy wkleiłaś link do Plante System Aknorm nie wiem jaką mam podjąć decyzję

Edit: Szukam w internecie tej emulsji i nigdzie nie mogę znaleźć.

Edytowane przez gigo gago
Czas edycji: 2011-10-27 o 20:38
gigo gago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 19:58   #5062
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
a Czy mozecie polecic coś do pielengnacji skóry mieszanej , chodzi mi co preparat który zmniejszy swiecenie skóry, i coś nawilzającego o i może jakis podkład ??
Takie rzeczy tylko w erze Generalnie przez cały wątek przewija się, że należy skórę przede wszystkim nawilżać, wtedy skóra powinna się wyregulować i przestać wydzielać zbyt wiele sebum. Żaden krem matujący, dostatecznie nie nawilży, więc powinnaś szukać lekkich kremów nawilżających. Propozycji było mnóstwo - wystarczy przejrzeć ostatnie kilka stron - Humektan, Ziaja med nawilżający, Avene HOL, LRP i wiele innych plus oleje i kwas hialuronowy. Ewentualnie używanie dwóch różnych kremów na różne partie skóry.
Ja sobie chwalę normaderm triactiv vichy, ale suchej skóry na pewno nie nawilży dostatecznie.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 21:47   #5063
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gigo gago Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za pomoc, dowiedziałem się od Ciebie kilu ważnych rzeczy, lecz z racji że odpisałaś dopiero teraz udało mi się znaleźć taki krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...se-legere.html Zastanawiałem się nad zakupem lecz gdy wkleiłaś link do Plante System Aknorm nie wiem jaką mam podjąć decyzję

Edit: Szukam w internecie tej emulsji i nigdzie nie mogę znaleźć.
Tego co wkleiłeś to nie używałam, trudno coś mi powiedzieć na ten temat. Polecam te samorobione jednak jak pierwszy wybór. Wydaje się, że z tym dużo zachodu, ale to się tylko tak wydaje.

A emulsja to nic innego jak właśnie taki bardzie rzadki i lekki kremik Nie ma jakiejś jednej konkretnej. To taka sama nazwa jak tonik, czy mleczko. Od kremu różni się bardziej wodnistą konsystencją. Wcale nie jest powiedziane że to lepsze niż krem czy żel czy inne coś. Wszystko zależy mocno od składu.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Takie rzeczy tylko w erze
hehe, dobre
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 11:51   #5064
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie, już pisałam kiedyś w tym wątku, ale jakoś nie odnalazłam sposobu na swoją cerę i tym razem ponownie proszę o radę. Moja skóra jest:
- tłusta,
- z rozszerzonymi porami (przypomina skórkę pomarańczy),
- zwiotczała,
- niedowilżona.
To w sumie najważniejsze cechy. Podczytuję wątek i od tygodnia stosuję metodę czyszczenia olejem, żeby zahamować ten nadmiar serum. Na razie bez rezultatów. Tzn. rezultat chyba taki, że porozszerzały mi się pory na policzkach :/ Stosowałam dużo już środków, począwszy od żelu hialuronowego z BU, który miał nawilżać, a nie działał. Smarowałam też twarz olejem jojoba, żeby się tak bardzo nie przetłuszczała, ale też nie widzę efektów.
Rozmyślam nad kupnem tego kremu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46316,la-roche-posay-effaclar-k-nowa-wersja.html&next=1
Tylko nie wiem jak go stosować i czy muszę przy nim używać filtrów?
I co byście poradziły na zwiotczałą cerę? Chciałabym coś nawilżającego, ale też liftingującego.
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 12:47   #5065
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Witajcie, już pisałam kiedyś w tym wątku, ale jakoś nie odnalazłam sposobu na swoją cerę i tym razem ponownie proszę o radę. Moja skóra jest:
- tłusta,
- z rozszerzonymi porami (przypomina skórkę pomarańczy),
- zwiotczała,
- niedowilżona.
To w sumie najważniejsze cechy. Podczytuję wątek i od tygodnia stosuję metodę czyszczenia olejem, żeby zahamować ten nadmiar serum. Na razie bez rezultatów. Tzn. rezultat chyba taki, że porozszerzały mi się pory na policzkach :/ Stosowałam dużo już środków, począwszy od żelu hialuronowego z BU, który miał nawilżać, a nie działał. Smarowałam też twarz olejem jojoba, żeby się tak bardzo nie przetłuszczała, ale też nie widzę efektów.
Rozmyślam nad kupnem tego kremu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46316,la-roche-posay-effaclar-k-nowa-wersja.html&next=1
Tylko nie wiem jak go stosować i czy muszę przy nim używać filtrów?
I co byście poradziły na zwiotczałą cerę? Chciałabym coś nawilżającego, ale też liftingującego.
Tak z tego co piszesz to przede wszystkim musisz zmniejszyć obrzęk porów. To co pisałam wyżej z masażem lodem możesz stosować również, tyle że bez brevoxylu, skoro wypryski z tego co czytam nie są twoim problemem. Zimne okłady raz w na dzień powinny dobrze zadziałać i sprawić że pory będą mniej widoczne.

Krem z kwasami to dobry pomysł, ale on sam nie nawilży raczej. Jeśli mogę doradzić to polecam na złuszczanie i oczyszczenie porów kwas glikolowy. Na ZSK można dostać ten kwas, wystarczy dolać wodę i voila. Stężenie 10% max, w sklepie jest instrukcja jak przyrządzić to stężenie. Nalewasz tego toniku parę kropel na rękę i stosujesz jak takie wodne serum. Może troszkę szczypać na początku. Następnie po jakichś 15 minutach robisz masaż lodem. Wycierasz skórę do sucha, ważne żeby nie dać wodzie wyschnąć samej na skórze, może dodatkowo przesuszyć.

Kwas glikolowy przy okazji działa anty oksydacyjnie i odmładzająco.

Na suchą buzię dopiero nawilżenie. Sam kwas hialuronowy to za mało. On jest świetny ale sam faktycznie nawilża słabo. Natomiast lekko liftinguje i co najważniejsze zwiększa przepuszczalność naskórka, dlatego cokolwiek na niego zastosujesz zadziała lepiej. Z tego powodu nie polecam go stosować pod kwas, bo można za mocno się spalić

Kwas można mieszać z olejkiem, wyżej pisałam jak to robić, jak zdecydujesz się zrobić zakupy na ZSK to olej z pachnotki jest całkiem w porządku, chyba nie mają z malin.... nie pamiętam. Ale oba są równie dobre. Oleju jojoba nie polecam, skóra jakaś taka szara po nim jest, dużo lepiej sprawuje się do skóry suchej (moja babcia była nim zachwycona) i do włosów.

Jeśli chodzi o krem to jest to trudna sprawa. Może się okazać że kwas HA z olejkiem wystarczy do nawilżenia, ale jak nie to najlepiej wybrać krem bez gliceryny w składzie. Na przykład Aknorm, pisałam wyżej.

Przy kwasie warto stosować krem z filtrem na dzień, no chyba że nie wychodzisz z domu. Osobiście lubię biodremę, ale można poprosić o różne próbki w aptece i wybrać sobie to co najlepiej odpowiada.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 12:55   #5066
gigo gago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość

Jednak jeśli chodzi o kupne kremy to można użyć Plante System Aknorm:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...apaisante.html
Jednak na przesuszenia takie mocne może być za słaby. Dla mnie to jest uzupełnienie do mojej mieszanki
Niestety ale dowiedziałem się że ta emulsja została wycofana z polskiego rynku. Na allegro znalazłem tylko emulsję nawilżająco - matująco.
gigo gago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 18:01   #5067
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Szybko zaczerwieniona skora ,nawet od zwyklego mycia woda..

Witajcie dziewczyny moja kolezanka ma problem ,ma skore tlusta-wagry-pory-blizny potradzikowe -a wmiejcach blizn zaczerwinienia,ktore sa barddziej czerone jak umyje skore-delikatnie.Dlaczego?
-myje skore bardzo delikatnymi srodkami(dla dzieci,naturalnymi,czasam i platkami owsianymi) i zaraz po myciu ma bardzo zaczerieniona skore-SZCZegolie miejsca przy nosie -zalamania.. dlaczego?JAK TO ZLIKWIDOWAC?co jej pomoze ?
Jak umyje twarz ,nalozy np podklad to pomino ze ma tlusta skore i robi regularnie peelingi to podklad jakby jeszcze bardziej uwydacznia niedoskonalosci..:rolleye s: ?jakby wchodzil w te niedoskonalosci w pory w dziurki w blizny i jeszcze bardziej je uwydacznial co zrobic?

Edytowane przez NiekochanaTakiLos
Czas edycji: 2011-10-31 o 18:03
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 20:05   #5068
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Szybko zaczerwieniona skora ,nawet od zwyklego mycia woda..

Cytat:
Napisane przez NiekochanaTakiLos Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny moja kolezanka ma problem ,ma skore tlusta-wagry-pory-blizny potradzikowe -a wmiejcach blizn zaczerwinienia,ktore sa barddziej czerone jak umyje skore-delikatnie.Dlaczego?
-myje skore bardzo delikatnymi srodkami(dla dzieci,naturalnymi,czasam i platkami owsianymi) i zaraz po myciu ma bardzo zaczerieniona skore-SZCZegolie miejsca przy nosie -zalamania.. dlaczego?JAK TO ZLIKWIDOWAC?co jej pomoze ?
Jak umyje twarz ,nalozy np podklad to pomino ze ma tlusta skore i robi regularnie peelingi to podklad jakby jeszcze bardziej uwydacznia niedoskonalosci..:rolleye s: ?jakby wchodzil w te niedoskonalosci w pory w dziurki w blizny i jeszcze bardziej je uwydacznial co zrobic?
A próbowałaś myć się olejkiem hydrofilowym(dobrze odmieniam ?) ?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-oilcleanser.html
http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejki-hydrofilowe,72

A jakiego podkładu używasz ?
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 21:28   #5069
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mangha, dziękuję za rady. Tę metodę z lodem jakoś przeoczyłam, przepraszam, zobaczyła ten brevoxyl i nie doczytałam. Zastanawiam się nad tym kwasem...Boję się, że coś mogę przedobrzyć i nie odmierzę właściwej dawki, muszę doczytać dokładnie ten przepis. Powiedz mi jedno, a propos tych zimnych okładów, ponieważ mam nie dość, że rozszerzone pory, to jeszcze zanieczyszczone, słowem - pełno zaskórników. I teraz tak: czy nadal stosować metodę OCM? Czy zdać się na Twoją kurację kwasową? W sensie - czy OCM daje wymierne rezultaty? ( Po tygodniu nic nie widzę). Co radzisz? Inny mój problem to mega błyszczenie skóry.Jak je ujarzmić? Kwas da radę?

Co do oleju jojoba, to już nie wiem, bo wszędzie pisano, że olej jojoba właśnie reguluje wydzielanie sebum. Oczywiście nic mi nie wyregulował, ale to był mój pierwszy i na razie jedyny olej stosowany na twarz, więc się nie znam, ani nie mam porównania.
I takie pytanie ogólne do wszystkich: czy przy tego typu cerze stosowałyście kremy BB?
I ewentualnie jeszcze jedno pytanie: jaki podkład polecacie? ( wiem, wiem, że indywidualna sprawa, ale może któraś chciałyby się podzielić opinią...).
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 00:13   #5070
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115
Dot.: Szybko zaczerwieniona skora ,nawet od zwyklego mycia woda..

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
A próbowałaś myć się olejkiem hydrofilowym(dobrze odmieniam ?) ?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-oilcleanser.html
http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejki-hydrofilowe,72

A jakiego podkładu używasz ?
Przeroznych(bojours-Healthy mix,helthy gel,Loreal Mat Morphosemus,mineralnych -BareMinerals,Estee Lauder-"Nutritious Vita Mineral",Clinique,:confus ed:
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.