Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-10, 14:10   #3991
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
A moge zapytac jaka pielegnacje stosujesz? Moj chlopak ma taka skore wiec moze byc cos u Ciebie podpatrzyla
To tak
Przede wszystkim hydrolat z kocanki / rumianku zamiast toniku
Do mycia twarzy polecam piankę do cery naczyńkowej Lirene, jest świetna, zero podrażnień
Niedawno zaczęłam stosować kompleks do cery naczyńkowej (Naturalis), daję go pod krem, świetnie się wchłania i ma bardzo dobry skład.
Krem - Ruboril, jest wersja do skóry mieszanej i do skóry suchej, ma dobre opinie, używam go ponad miesiąc, twarz mniej się czerwieni, kuracja trwa minimum 3 miesiące, zerknij do KWC
No i oczywiście unikanie alkoholu w kosmetykach.
Mam nadzieję że trochę pomogłam
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 14:14   #3992
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
To tak
Przede wszystkim hydrolat z kocanki / rumianku zamiast toniku
Do mycia twarzy polecam piankę do cery naczyńkowej Lirene, jest świetna, zero podrażnień
Niedawno zaczęłam stosować kompleks do cery naczyńkowej (Naturalis), daję go pod krem, świetnie się wchłania i ma bardzo dobry skład.
Krem - Ruboril, jest wersja do skóry mieszanej i do skóry suchej, ma dobre opinie, używam go ponad miesiąc, twarz mniej się czerwieni, kuracja trwa minimum 3 miesiące, zerknij do KWC
No i oczywiście unikanie alkoholu w kosmetykach.
Mam nadzieję że trochę pomogłam
Bardzo pomoglas Nad tym kompleksem mysle od dluzszego czasu, ale zastanawialam sie czy go z czyms meiszac czy jak Dziekuje, lece rozplanowac mu pielegnacje
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 14:24   #3993
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ja z kompleksu na naczyńka robię takie superwchłaniające się serum :

na 10 ml serum daję:
2 ml komleksu na naczyńka (+ opcjonalnie 0,15 g czyli odrobinka niacynamidu)
7 ml hydrolatu (rumianek, kocanka albo róża stulistna)
1 ml żelu hialuronowego z BU dla lepszej konstystencji

energicznie mieszam w zamkniętym pojemniczku i wychodzi właśnie to serum

Edytowane przez Nicole
Czas edycji: 2009-05-10 o 14:36
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 14:27   #3994
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

ten hydrolat razem z tym rumiankiem mieszasz ?? , a nie myślałaś żeby jeszcze oleejku tamanu troszkę dać ponoć ładnie ze sobą współgrają
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 14:36   #3995
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
ten hydrolat razem z tym rumiankiem mieszasz ?? , a nie myślałaś żeby jeszcze oleejku tamanu troszkę dać ponoć ładnie ze sobą współgrają
Ten hydrolat do kompleksu daję rumiankowy, kocankowy albo różany
A oleju nie próbowałam dodać, nie słyszałam o działaniu tamanu na naczyńka/rumień...
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 15:30   #3996
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
ten hydrolat razem z tym rumiankiem mieszasz ?? , a nie myślałaś żeby jeszcze oleejku tamanu troszkę dać ponoć ładnie ze sobą współgrają
ten kompleks na naczynka jest liposomowy? bo jeżeli tak to nie można go mieszać z olejami w jednym preparacie.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Narnijkar , błaga o próbke tego pudru perłowego , na wątku wymiankowym , może się skusisz , jak Tobie puder nie podpasował
....
ja mogę posłać próbkę perłowego...najchetniej za jakies próbki korektorów/podkładów mineralnych...mi tez perłowy jakos nie podpasował...<tylko prosze o linka do wymianki>


ukręciłam tonik PHA z BU.. kiedyś robiłam podobny z ZSK...ale mnie podrażniał ponieważ miałam problem z ustawieniem odpowiedniego PH... mam nadzieje,ze tutaj wszystko jest dokładnie wyliczone
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 15:36   #3997
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
ten kompleks na naczynka jest liposomowy? bo jeżeli tak to nie można go mieszać z olejami w jednym preparacie.
Jego opis:
Specjalnie dobrany zestaw substancji czynnych wpływających na poprawę stanu naczyń krwionośnych, zapakowany w nośnik liposomowy. Synergistyczne działanie wszystkich składników polega na obkurczaniu, wzmacnianiu, uszczelnianiu i zwiększaniu elastyczności naczyń krwionośnych. Kompleks redukuje zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Lecytyna, o dużej zawartości fosfatydycholiny, gwarantuje dodatkowy doskonały efekt nawilżający oraz działanie przeciwzaskórnikowe. Małe transportery liposomowe pomagają substancjom czynnym przeniknąć przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu mogą działać w głębszych warstwach skóry.

Czyli dobrze robię że nie dodaję do tego serum oleju? Ale hydrolat i kwas hialuronowy nie szkodzą mu, prawda?
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 15:50   #3998
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Czy kwas hialuronowy można stosować na dzień, jako że ma w nazwie kwas ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 15:51   #3999
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Jego opis:
Specjalnie dobrany zestaw substancji czynnych wpływających na poprawę stanu naczyń krwionośnych, zapakowany w nośnik liposomowy. Synergistyczne działanie wszystkich składników polega na obkurczaniu, wzmacnianiu, uszczelnianiu i zwiększaniu elastyczności naczyń krwionośnych. Kompleks redukuje zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Lecytyna, o dużej zawartości fosfatydycholiny, gwarantuje dodatkowy doskonały efekt nawilżający oraz działanie przeciwzaskórnikowe. Małe transportery liposomowe pomagają substancjom czynnym przeniknąć przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu mogą działać w głębszych warstwach skóry.

Czyli dobrze robię że nie dodaję do tego serum oleju? Ale hydrolat i kwas hialuronowy nie szkodzą mu, prawda?
........
prawda olej mozesz nałozyc potem po odczekaniu conajmniej kwadransa od wchłonięcia serum.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 15:52   #4000
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
prawda olej mozesz nałozyc potem po odczekaniu conajmniej kwadransa od wchłonięcia serum.
Dziękuję bardzo za wskazówkę
A co z kremami? Używam Ruborilu i nakładam go jakieś 5 minut po wchłnięciu serum, dobrze robię? I mam nadzieję że serum nie utrudnia działania Ruborilu?

Edytowane przez Nicole
Czas edycji: 2009-05-10 o 15:54
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 16:12   #4001
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Czy kwas hialuronowy można stosować na dzień, jako że ma w nazwie kwas ?
Oczywiście , on ma tylko w nazwie kwas , a nie żre skóry tak jak np. kwas migdałowy. Nie umiem inaczej wytłumaczyć
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 16:16   #4002
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
prawda olej mozesz nałozyc potem po odczekaniu conajmniej kwadransa od wchłonięcia serum.
A ja dostałam kiedyś podpowiedź od Kesji że na pewno ceramidy można i oleje też nawet polecała niektóre na dzień inne na noc. Jak znajdę wiadomość to wkleje.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 16:18   #4003
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Drogie Znawczynie
Własnie zaczynam swoja przygode z tonikiem AHA/BHA.... wiem, że najlepiej używac go na noc - planuję na pocztątek co 2-3 dni.
Czy powinnam po użyciu toniku, wklepac jeszcze jakiś kremik??
I jeszcze pytanie odnośnie pudru perłowego... mnie on ściąga bardzo Też tak macie ?

Bardzo dzieki za radę
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...


Edytowane przez ddaaiissyy
Czas edycji: 2009-05-10 o 16:26
ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 16:23   #4004
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
ukręciłam tonik PHA z BU.. kiedyś robiłam podobny z ZSK...ale mnie podrażniał ponieważ miałam problem z ustawieniem odpowiedniego PH... mam nadzieje,ze tutaj wszystko jest dokładnie wyliczone
Stosuje teraz ten tonik. Kurcze troche wyburacza , po nałożeniu , a mnie się to nie zdarza często , leciutko szczypie , przez chwile .Nic więcej nie nakładam ,
a rano buzia jest piękna . Daj mu szanse , może ci się spodoba działanie .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 16:30   #4005
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za wskazówkę
A co z kremami? Używam Ruborilu i nakładam go jakieś 5 minut po wchłnięciu serum, dobrze robię? I mam nadzieję że serum nie utrudnia działania Ruborilu?
mysle ze jest ok,ja tez uzywam ruborilu na serum z wit c i nic zlego sie nie dzieje.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 17:14   #4006
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Właśnie szperam na BU. Zdecydowałam się zamówić między innymi serum-olejek regulujący lemon, ale z tego co wyczytałam, stosuje się to cudo na noc. Co w takim razie na dzień?
Stan mojej cery opisałam tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=3976
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 17:31   #4007
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
A ja dostałam kiedyś podpowiedź od Kesji że na pewno ceramidy można i oleje też nawet polecała niektóre na dzień inne na noc. Jak znajdę wiadomość to wkleje.
.....
nie wiem czy nie skłamie,ale na innym ''olejowym'' wątku dziewczyny konsultowały ''temat'' kompleksów liposomowych z Panią Kasią z ZSK...? i dostały wskazówkę,zeby tego nie łączyć.. sorki ale nie mam czasu się teraz do tego dokopać...poprostu tez sie zastanawiam nad zakupem liposomów antycel. i antynaczynkowych i mi ta informacja utkwiła w pamieci dlatego....mozna kompleks dodac do toniku np ale do oleju juz nie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 19:15   #4008
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

A czy któraś z Was wie jak działa niacynamid tylko w połączeniu z hydrolatem, np. rumiankowym lub z kocanki? Wiem, że niektóre z Was dodają do tego kompleks na naczynka z Naturalis, ale interesuje mnie czy jest sens mieszać sam niacynamid z hydrolatem?
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 19:46   #4009
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
nie wiem czy nie skłamie,ale na innym ''olejowym'' wątku dziewczyny konsultowały ''temat'' kompleksów liposomowych z Panią Kasią z ZSK...? i dostały wskazówkę,zeby tego nie łączyć.. sorki ale nie mam czasu się teraz do tego dokopać...poprostu tez sie zastanawiam nad zakupem liposomów antycel. i antynaczynkowych i mi ta informacja utkwiła w pamieci dlatego....mozna kompleks dodac do toniku np ale do oleju juz nie.

Ja odnalazłam tą wiadomość bo też już zwątpiłam ale na bank mam napisane żeby dodać oleje. A Ty też dobrze zapamiętałaś bo odnalazłam to na wątku olejowym i całkiem ciekawa dyskusja jest na ten temat właśnie. Ja napisze do NK jak to jest w przypadku mojego serum, bo wychodzi że można dodawać tylko trzeba pamiętać o kilku zasadach
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 20:03   #4010
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
Ja odnalazłam tą wiadomość bo też już zwątpiłam ale na bank mam napisane żeby dodać oleje. A Ty też dobrze zapamiętałaś bo odnalazłam to na wątku olejowym i całkiem ciekawa dyskusja jest na ten temat właśnie. Ja napisze do NK jak to jest w przypadku mojego serum, bo wychodzi że można dodawać tylko trzeba pamiętać o kilku zasadach
....
mnie natomiast wspomniana dyskusja przekonał żeby jednak nie dodawac,co w sumie jest logiczne,bo jak sie osłonki liposomów porozpuszczają w oleju to nic z nich nie zostanie i aktywne składniki nie dostana sie tam gdzie powinny .ale jeszcze musze to sobie dokładnie przemysleć
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 20:21   #4011
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
mnie natomiast wspomniana dyskusja przekonał żeby jednak nie dodawac,co w sumie jest logiczne,bo jak sie osłonki liposomów porozpuszczają w oleju to nic z nich nie zostanie i aktywne składniki nie dostana sie tam gdzie powinny .ale jeszcze musze to sobie dokładnie przemysleć
ja zrozumiałam "też na szybko" że liposomy się niszczą w serach mieszanych z olejem na dłoni natomiast jak olej zemulgujemy najpierw w wodzie i potem dodamy liposomy to jest ok. Tak jak wspomnialam napisze maila z pytaniem jeszcze i jak dostane odpowiedź to wklepie
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 20:27   #4012
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Czy kwas hialuronowy można stosować na dzień, jako że ma w nazwie kwas ?
Ja stosuję go w połączeniu z serum alma.Raz spróbowałam sam, pod minerały ale za bardzo mnie zliftingował.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 20:30   #4013
Etorfina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 377
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Dziewczyny jak długo czekacie na paczkę z biochemii ?
Etorfina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 21:07   #4014
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

ja czekałem 2 tygodnie
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 21:41   #4015
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

narazie w koszyku mam na pewno hydrolat cytrynowy i puder perłowy.chyba wezme tonik z PHA i na tym poprzestane.chociaz przydałoby sie jakies jedno dodatkowe serum antyoksydacyjne na zmiane z flavo c .tylko nie wiem jakie
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 22:08   #4016
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
nie wiem czy nie skłamie,ale na innym ''olejowym'' wątku dziewczyny konsultowały ''temat'' kompleksów liposomowych z Panią Kasią z ZSK...? i dostały wskazówkę,zeby tego nie łączyć.. sorki ale nie mam czasu się teraz do tego dokopać...poprostu tez sie zastanawiam nad zakupem liposomów antycel. i antynaczynkowych i mi ta informacja utkwiła w pamieci dlatego....mozna kompleks dodac do toniku np ale do oleju juz nie.

O ile dobrze pamietam,to aby dolaczyc liposomy do oleju musza byc emulgowane-warto zajrzec do watku o ZSK bo tam pisalysmy sporo na ten temat i byly cytowanie min.wiadomosci od P.Kasi
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 22:19   #4017
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie piszę w nieodpowiednim miejscu.
Otóż mam niesamowite problemy z cerą i nie potrafię sobie poradzić z doborem odpowiednich kosmetyków. Chciałabym poprosić o pomoc lub odesłanie do odpowiedniego wątku.
Leczę się w poradni endokrynologicznej, od jakiegoś czasu usiłuję wyregulować poziom hormonów, jednak zazwyczaj kończy się to nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy.
Przez dwa lata zażywałam Diane35, cera była w porządku i nie wymagała specjalnych starań. Rok temu tabletki odstawiłam i do tej pory nie mogę dojść do ładu z twarzą. Mianowicie: na większość kosmetyków cera reaguje przetłuszczeniem, rozszerzeniem porów, czasem tworzą się niewielkie, podskórne, bolesne grudki; lub dla odmiany mam problem z nadmiernym przesuszeniem, skóra twarzy jest ściągnięta, zaczerwieniona, piecze, łuszczy się itd.
Zgodnie z zaleceniami dermatologa, do mycia twarzy używam emulsji physiogel lub cetaphil, na dzień kremu nawilżającego physiogel. Używałam też kremu emolium. Kiedy twarz znowu się przetłuszcza, smaruję ją na noc brevoxylem. Co drugilub co trzeci dzień.
Staram się to robić ostrożnie, ale zawsze reaguję nadmiernym przesuszeniem lub przetłuszczeniem skóry twarzy. Za żadną cieżką cholerę nie potrafię tego wypośrodkować. W drastycznych przypadkach mam na twarzy zmiany atopowe, ale to już rzadkość. Pojawiają się po niektórych drogeryjnych kosmetykach.
Myślałam o jakichś naturalnych kosmetykach z BU.
Jakieś rady, sugestie, cokolwiek? Bardzo proszę o pomoc.
hej, ja mam dość podobną historię z cerą tzn. hormony się rozszalały, choć w tym wieku nie powinny cerę mam koszmarną- pryszcz na pryszczu, wielkie, bolące gule, do tego rozszerzone pory, wagry,cera tłusta, zanieczyszczona, ziemista i....można by tak jeszcze długo.
To co mogę ci polecić, co działa na moją buźkę (jeszcze jakiś rok temu gładką i niepryszczatą): po pierwsze oczyszczanie.
Mi też dermatolog kazał zmywać się cetaphilem, używałam go, nawet jeszcze pół butelki stoi gdzieś w szafce- czułam sie po nim niedomyta. Przerzuciłam się na olejek myjący z BU, mam ten pomarańczowy- efekt jest dobry, nawet bardzo dobry. po umyciu czuję leciutkie ściągnięcie skóry, pory zamknięte
stosuję bardzo mocno kryjący, wodoodpory make up, no bo staram się tymi pryszczyskami nie straszyć w pracy, ten olejek z BU spokojnie radzi sobie z moim podkładem, więc naprawdę jest godny polecenia. Używam go troche inaczej niż w opisie z BU- nie łączę go z odrobiną wody, tylko najpierw nacieram twarz samym olejkiem, tak jabym się myła, a potem spłukuję wodą. Potem używam hydrolatu. W zależności od potrzeb jest to hydrolat migdałowy (jak się za bardzo przesuszę), albo drzewko herbaciane cytrynowe- gdy chcę się "doczyścić".
Ponieważ cały czas oczyszczam sie kwasami, muszę sie też mocno nawilżać- tu polecam podwójny żel HA+ serum granat+ olej eco z róży (wkraplam sobie na dłoń 5kropli serum i 3 krople róży+ troche zelu). Wieczorem, gdy nie wysuszam mordki kwasem- serum lemon+ zel HA.
Aha, śmiało mogę jeszcze polecić peeling enzymatyczny, nie podrażnia moich bolących i tak pryszczy, a jednocześnie oczyszcza ładnie i zwęża pory.
Powoli skóra mi się uspokaja (wiem, że to po części zasługa leczenia hormonalnego, ale też na pewno kosmetyki mają w tym udział, bo wcześniej leczyłam się i uzywałam drogeryjnych kosmetyków- efekty były żadne), poza tym musisz próbować i taką metodą znaleźć swój najlepszy zestaw.
p.s. nie polecam pudru bambusowego- jest niewygodny w użyciu, matowi średnio i według mnie troche bieli, zdecydowanie lepszy jest (dla mojej cery) zwykły matujący puder oriflame, albo matujący transparentny vichy

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 22:25   #4018
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

cuda, cuda. Niecały tydzień stosowania kosmetyków, a pory oczyszczone i prawie zamknięte Buzia miękka w dotyku. Jutro zrobię sobie maseczkę, a dziś jak co wieczór: olejek myjący różany+ serum lemon. Składam wkrótce drugie zamówienie
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 23:32   #4019
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
narazie w koszyku mam na pewno hydrolat cytrynowy i puder perłowy.chyba wezme tonik z PHA i na tym poprzestane.chociaz przydałoby sie jakies jedno dodatkowe serum antyoksydacyjne na zmiane z flavo c .tylko nie wiem jakie
a może to
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-greentea.html
wydaje mi się ze fajnie by się uzupełniały.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 07:44   #4020
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Hex: od Ciebie dostałam woreczek podpisany "puder perłowy". Nie wiem skąd jest, ale mam nadzieje, że ten z BU spisze sie tak samo, zwłaszcza, ze mam zamiar wziac 2 opakowania (skoro to limitowanka).
BTW: wysłałam Ci wczoraj po południu maila


Doradźcie mi proszę czy lepiej wziąć tonik PHA czy różano-mleczny?
Próbkę PHA mam od Hex i przypadł mi do gustu, ale wpadł mi teraz do głowy różano-mleczny
Zalezy mi na:
- zwężeniu porów,
- szybszym gojeniu wyprysków (najlepiej to jak najlepszym zapobieganiu im ),
- wyrównaniu kolorytu skóry - partiami mam skórę jasniejszą i ciemniejszą
- rozjaśnieniu przebarwień - po wypryskach i po słoneczku
- dobrym oczyszczeniu
i przy tym wszystkim żeby nie wysuszał skóry za bardzo

__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.