Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-30, 22:18   #1
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Arrow

Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne


jakie są wg Was podstawy szafy, rzeczy które mniej więcej komponują się z resztą i które zawsze się przydadzą?które trzeba mieć w szafie? zapomnijmy o małej czarnej bo to rzecz wiadoma:P
mam taki problem że uwielbiam rzeczy inne nietypowe oryginalne bo zwykłe mnie nudzą. i tak zawsze jestem z trendami do przodu itp, jednak tak sie skupiam na tylko tych rzeczach, że nie kupuje lub szyje prawie innych, a w kolejności powoli nie mam ich z czym nosić:P
proszę o pomoc!!
jeśli chodzi o mnie jestem sredniej budowy (167cm, rozmiar 36)mam długie czarne włosy, cerę oliwkową i zielone oczyska. W sumie nie wiem jakie kolory by mi najbardziej pasowały do urody...
Często noszę rurki, mini spodniczki, adidasy lub szpilki. Srednio lubie styl elegancki lub sportowy, wolę się nosić bardziej na buntownika, street, troche rock&roll'owo lub kobieco
Ktoś uzupełni moje kompetencje w tej materii? wiem że to podstawy

Edytowane przez LiCzBa_Pi
Czas edycji: 2009-05-30 o 22:35
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 10:01   #2
madziolaxd
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 255
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

jak dla mnie podstawą są czarne rurki, czarny rozpinany sweter i czarne balerinki pasują do wszystkiego.

no i myślę, że najładniej będzie Ci w zielonym ;>
__________________
from behind of empty walls ♥
jeszcze 8 !
madziolaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 13:19   #3
CocaineGirl16
Raczkowanie
 
Avatar CocaineGirl16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 240
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

Podpisuję się pod wiadomością wyżej

Moim zdaniem duża czarna torba i biała koszula to również rzeczy uniwersalne
__________________
165 cm wzrostu
66,5 kg tłuszczu O.o

Przy chwilach zwątpienia wspierajcie,
Przy grzeszkach krzyczcie!
CocaineGirl16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 16:29   #4
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

Ja do tego dodam: czarna i biała bokserka lub tank top i w tych samych kolorach koszulka z krótkim rękawem, czarna kopertówka, ciemne jeansowe rurki, czarne buty na obcasie bez zbędnych udziwnień
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 20:13   #5
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

Dla mnie:
płaszcz o klasycznym kroju, najlepiej trencz
Niekoniecznie czarny, może być beżowy, może też mieć szalony wzór i kolor-ja mam brązowy w błękitne kwiaty.Liczy się fason.Najlepiej z dużym kołnierzem i wiązany w talii.

Biała koszula i w ogóle klasyczne koszule-mogą być w soczystych,ostrych kolorach.Białą koszulę z powodzeniem może zastąpić srebrna, granatowa lub czerwona. Te barwy też nadają się do wielu zestawień-formalnych i nie formalnych.

Szpilki-dla mnie must have to jedna para czarnych i jedna para czerwonych

Jednolite swetry z dekoltem w serek-mam pełną szafę różnobarwnych

Spódnice i spodnie w jakimś jasnym albo ciemnym neutralnym kolorze.(szary, biel, beż , brąz,czerń)-taki neutralny, pozbawiony deseniu i mocnego kolor dół dobrze komponuje się z różnorodnymi wersjami góry

Kolorowe, jednobarwne kryjące rajstopy i szale apaszki -ożywią każdy strój

Kardigan w jednolitym kolorze-najlepiej szary (pasuje większości kobiet)

Żakiet o klasycznym kroju dopasowany w talli-beż, brąz,czerń, biel, bordo, błękit,zieleń-w zależności od typu urody posiadaczki i od dominującej kolorystyki jej koszul.Ja wybrałam bordo bo najlepiej pasuje do większości mojej garderoby i do mojej karnacji.

Sweter z golfem o grubym, warkoczowym splocie lub innej ciekawej fakturze, najlepiej w żywym, ciekawym kolorze.

Elegancka spódnica o pasującym do naszej figury kroju i spódnica sportowa-tzw.z tunelikiem (nasze mamy szyły je kiedyś na potęgę).Wygodna,z dużymi kieszeniami-w sam raz na wycieczkę po lesie,ognisko czy wakacje pod namiotem

Dzianinowa kamizelka-czarna lub czerwona.A najlepiej obie.
Czarna-formalna,okazje typu pogrzeby.Czerwona-do ożywienia cery w jesienne czy zimowe chłody.

Sukienka typu "mała czarna"-nie musi być czarna.Może być srebrna lub czerwona albo granatowa.Ważny jest prosty krój i elegancki wygląd.
Może to być princeska.

Biżuteria -jakaś duża bransoletka, kolczyki.Najlepiej z naturalnych kamieni i srebra.Bransoletka może też być z tworzywa lub drewna.

Klasyczne spodnie garniturowe w kant.
Spodnie sportowe.
Szorty
Dżinsy-długie
Sandałki na szpilce do letnich sukienek i do tańca na wielkie wyjścia-przynajmniej jedna para.Tu świetnie sprawdza się czerń albo srebro.
Pasuje do wszystkiego.

Czarna kopertówka
Krótka kurtka lub płaszczyk. Ja lubię katany-dżinsowe i bawełniane.
Ale może być krótki płaszczyk.



Całkowicie zbędne są moim zdaniem w szafie większości kobiet:
chusty arafatki
T-shirty-dużo rozsądniej mieć w szafie koszulki polo czy bokserki
buty które są chwilowym hitem sezonu.
But ma być wygodny, ma mieć wiele zastosowań (uniwersalny kolor i fason) i ma być porządnie wykonany.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Jeśli na buntownika to spodnie bojówki,spódnice sportowe-warto zajrzeć do sklepów sieci House,kobiece bluzy kapturem, bluzki bokserki, koszulki polo.
Jeśli rockowo to skórzana kurtka,czarne dżinsy (jeśli figura pozwala-rurki), czarne bokserki i tshirty-mogą być połyskliwe (cekiny),wzory typu tattoo,bluzki z ulubionym zespołem rockowym itp., na szyje-zawieszki typu duże krzyże.Zresztą o stylu typu "rock-glam" można sporo poczytać.Bo to tez kwestia rockowej fryzury i makijażu.Trudno pogodzić to z kobiecym stylem.Chyba,że wersja rockowa to "new romantic"
Jeśli kobieco-spódnice-przy twoim wzroście mini lub przed kolano, nie maxi.
Sukienki,kardigany-da się je narzucić na sukienkę,dzianinowe bolerka,apaszki, sandałki na szpilce.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Może powinnam wyjaśnić dlaczego new romantic pasuje do kobiecego stylu-w new romantic łączymy rockową kurtkę (dżinsową katanę lub skórzaną krótką, czarną kurtkę) ze zwiewnymi, najlepiej delikatnymi, kwiecistymi sukienkami.
Można też zestaw z kataną dżinsową przestylizować w kierunku boho/hippie-przez dodatki-buty typu rzymianki,długie drobne korale,dużo drobnych bransoletek i torbę w stylu hippie lub folk.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 20:13   #6
MissPearl
Rozeznanie
 
Avatar MissPearl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 545
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

absolutną podstawą mojej szafy sa jeansy - ciemny granat tylko i wyłacznie (jasnych nie lubię), jak najbardziej klasyczne, nie wycierane czy marszczone, muszą być dobrze dopasowane, ładnie leżeć i podkreślać kształt tyłeczka - uważam że super się sprawdzają w każdej sytuacji:
-do wysokich obcasów i seksy stroju, wydłużającego nóżki
-i do stylu bardziej sportowego, trampeczek i bluzy
-do stylu niezobowiązującego, czyli na spacer, zakupy, wypad do koleżanki
generalnie można dobrac do nich dodatki w każdym stylu i nigdy nie wyjdą z mody!!

kolejną uniwersalną i zawsze przydatną rzeczą jest żakiecik - najlepiej styl wypośroskowany między eleganckim a sportowym, kolor również uniwersalny i pasujący do wszystkiego - ja mam i czarny i szary, służą mi już bardzo długo i w każdych sytuacjach

i dlatego uważam że w te 2 ciuszki można zainwestowac wiecej kasy
__________________

Pomagajmy psiaczkom: www.pustamiska.pl
MissPearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 20:49   #7
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

Zgadzam się co do ciemnych dżinsów ale to ,że są uniwersalne nie znaczy wcale ,że muszą być drogie.
Ważne by pasowały do naszej figury miały jednolity kolor.
Nie muszą być markowe.Mogą być no name.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-02, 07:06   #8
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

Dziekuje kochane cieszę się że tak się rozpisałyście to bedzie moja podstawowa lekturka, chyba nawet to wydrukuję
All_that_jazz tak właśnie odgadłaś ja pisząc to rockowo miałam na myśli tą lekką wersję połączoną z kobiecością
Jesteście świetne
A planuję teraz kupić marynarkę czy żakiet, czy mogłybyście mi pokazać co Wy nosicie (nie znam się na żakietach, jaki krój?) albo jaką polecacie?
Chciałabym ją nosić i do rurek i do spódniczek, czyli wybieram kolor czarny. Fajnie by było gdyby pasowała do teraźniejszej mody (wiecie te zawijanie rękawów), ale bufek nie lubię
Pozdrawiam
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 11:45   #9
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

Jeśli ma być rockowo lepiej,żeby żakiet był ciemny, jeśli kobieco to może być w delikatny wzór lub z luksusowej tkaniny-oba kryteria spełnia fajnie ciemny welur lub aksamit-np.fiolet wpadający w czerń, srebro, granat
Może też być czarny,dopasowany w talii z typowej tkaniny garniturowej

Np.taki:
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?p=13175
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?p=13177
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?p=13025

Mój faworyt to żakiet top secret-nadaje się i na rockowe party i na eleganckiego sylwestra.No i jest w modnym granacie.A granat to lepszy wybór niż czerń dla większości Polek i z powodzeniem zasatępuje czerń jako elegancki, wieczorowy kolor.
Ale tobie ma się podobać.Najlepszy byłby welurowy żakiet bez kieszeni,wciety w talii, z wiązanym paskiem.Można doszyć mu jakieś cekawsze guziki niż te fabryczne.
No i na lato warto mieć coś z krótkim rękawem stąd 1 propozycja.
Fajne ale drogie żakiety ma Aryton,tańsze i równie fajne Tally Wejl-mam ich dość sporo,świetnie się noszą i są świetnie dopasowane do kobiecego wcięcia w talii.W dodatku są we wszelkich możliwych kolorach i wzorach-od czerni po pudrowy róż.
Ładne ma też Apart-czasem są na allegro,tylko dokładnie trzeba sprawdzać wymiary bo apart to niemiecka rozmiarówka.
Twój rockowy żakiet może też być dżinsowy-ostatnio widziałam w tramwaju babkę w świetnym dżinsowym żakiecie House'a
Tymi wywijanymi rękawami bm się nie przejmowała, to trend z wiosny a już mamy lato i mało kto jeszcze o nim pamięta.Teraz wracają żakiety sportowe na falii powrotu trendu marine czyli wzorów marynarskich no i modne są pagony zamaist guzików-a pagony można kupić w pasmanterii i samemu naszyć zamiast guzików na żakiet w wojskowym stylu a po lecie odpruć i znów przyszyć guziki.Sama obecnie odświeżam 2 białe koszule szalonymi guzikami-jeśli jakaś koszula ci się znudziła proponuję zmienić guzki lub przefarbować koszulę na inny kolor i nowy ciuch gotowy.
Natomiast dbałabym na twoim miejscu o to, żeby żakiet miał wyraźne wcięcie w talii bo wtedy ładnie modeluje kobiecą sylwetkę i dodaje figurze gibkości i lekkości, optycznie dodaje nam też wzrostu i ładnie opina biodra.
W tym sezonie modne są też dżinsowe kamizelki ,które wyglądają jakby ktoś oderwał od nich rękawy,wiec można kupić w lumpku znoszoną kurtkę dżinsową, odpruć rękawy i jest jak znalazł-np,. do białej, bawełnianej sukienki lub spódnicy typu hippie,albo do rurek i look w stylu hippie albo rockowym zapewniony.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Wersja tańsza żakietu:
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?p=7563

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Przykład marynarki/żakietu o klasycznym kroju z mocnym dopasowaniem w talli.
Gorąco polecam ten fason drobnym i niskim paniom
Link:
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?p=6705

Prywatnie-mój ulubiony krój żakietu i osobisty must have
Ważny krój, kolor mniej istotny.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Z obecnych kolekcji jako ponadczasową rzecz mogę polecić to polo:
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?p=13968
Do spodni, do spódnic-elegancko i na sportowo.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 15:20   #10
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

Jazz, jesteś normalnie modowym mistrzem
Zaczynam erę przemyślanych zakupów
Przymierzałam wczoraj w sklepie marynarki... NIestety w czarnej wygladam zbyt poważnie, moja twarz sie bardzo starzeje, jak na pogrzeb.
Przymierzałam też malinowo-czerwoną i pieknie wygladalam. Jak doradzasz kupic ją?bardzo mi sie podoba, zastanawiam się z czym mogłabym ją nosić i pod spód mam tak: beżowa bluzka, czarne, biała i małym żabiocikiem, szare polo, szary "motyl", granatowa i cos tam jeszcze znajde. W sumie wychodzi ze mam ja z czym nosic a na dół to np granatowe rurki, jeansowe ciemne rurki, beżowe albo marmurek ale to musiałabym zobaczyc czy by pasowało. Co do butków to czarne lub białe szpilki ew. balerinki?
Planuję kupić czerwone szpilki i zastanawiam się czy by pasowały do tej marynarki? bo to będą trochę inne odcienie... Ona jest taka maliowa, czerwien wpadająca w róż, a szpilki byłyby czerwone?
Torebka czarna albo biała. Plus dodatki łańcuszek, bransoletki..
Zdjęcia:

ps. trzeci załącznik to zdjecie z internetu z marynarką która mi się podoba też i się zastanawiam czy warto byłoby sobie taką uszyć??
co do tych wojskowych to faktycznie podobają mi się i plaowałam sobie przyszyć pagony do czarnej, no ale skoro mi nie pasuje to nie bede nosic;P chyba ze do dzinsowej?..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MOJA SZAFA=)-3.jpg (54,3 KB, 465 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MOJA SZAFA=)-4.jpg (161,8 KB, 395 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8301410746.jpg (17,5 KB, 381 załadowań)
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 17:34   #11
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

W malinowej ci ślicznie-warto kupić.Do czarnych dodatków jak najbardziej.
Butki pod jej kolor albo czarne albo tylko z akcentem w kolorze marynarki.
Co do białej-fason tak ale kolor ci odradzam.Poszukaj czegoś w bordo, granacie albo w szarości, srebrze.Sądząc po zdjęciu masz lekko oliwkową cerę (jak ja) i zarówno zbyt dużo czerni blisko twarzy (czyli w odzieży wierzchniej)jak i śnieżna biel czy beż z ciepłymi domieszkami (taki żółtawy) będzie cię postarzał.
Mistrzem nie jestem ale staram uczyć się na swoich i cudzych błędach i lubię podpowiadać kobietom jak dodać sobie urody a nie kupować w ślepo coś co im nie pasuje.W końcu każda zadbana kobieta jest na swój sposób piękna ale nie każda wie sama z siebie w czym wygląda najpiękniej.
Jeśli jesteś blada, masz lekko oliwkową lub ziemistą cerę czerwień i róż oraz zimne kolory (z domieszką błękitu) podkreślą twoją urodę.Z zieleniami będzie różnie ale spróbuj szmaragdowej zieleni i khaki-mogą ci pasować.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 14:29   #12
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

Absolutną podstawą są ciemnogranatowe rurki + 1 para czarnych.
Do tego czarny(lub w zdecydowanym kolorze) płaszczyk z dużym kołnierzem, o fajnym fasonie, zawiązywany dla podkreślenia talii.
klasyczne, proste szpilki.
czarne balerin.
biała koszula z rękawem 3/4 + biała koszula z żabotem. No obejść się nie da bez tego.
Spódnica czarna ołówkowa/ może być też siwa.
chociaż 1 bolerko! + torebka mała + 1 torba "wór" ;-D obowiązkowa.

Już te skromne rzeczy pozwalają przetrwać ; ))

Biżu: stawiam na srebro i klasyczną bransoletke bez udziwnień, jeden długi wisior, drugi 50 cm.
Kolczyki dłuuuugie drutki i jedne ogromne, "letnie" okrągłe.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:04   #13
Naaataaaleczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Naaataaaleczkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zach. Polski
Wiadomości: 3 864
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

All_that_jazz a mi pomogłabyś dobrać jakieś ciuszki? opisałabym się mniej więceej.
__________________
"Zrozum siebie i noś mniej.
Najlepszym sposobem, żeby się ubrać, jest dążenie do eleganckiej prostoty."
G. Armani




http://pajacyk.pl/
http://pustamiska.pl/
Naaataaaleczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 19:42   #14
Naaataaaleczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Naaataaaleczkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zach. Polski
Wiadomości: 3 864
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

ponawiam moją prośbę
__________________
"Zrozum siebie i noś mniej.
Najlepszym sposobem, żeby się ubrać, jest dążenie do eleganckiej prostoty."
G. Armani




http://pajacyk.pl/
http://pustamiska.pl/
Naaataaaleczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 15:10   #15
asta9126
Zadomowienie
 
Avatar asta9126
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 158
Dot.: Podstawy każdej szafy - ciuchy uniwersalne

Ja już stworzyłam na podstawie tego wątku swoją listę zakupów mam nadzieję, że udami się jej trzymać hehe
asta9126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.