Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-18, 19:00   #3541
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez BlueSkirt Pokaż wiadomość
Trochę tego nie rozumiem, nie wiem jakie kolory mi pasują, właśnie dlatego chciałabym się dowiedzieć jakim jestem typem i na tej podstawie określić pasujące do mnie barwy. Po co komu określanie typu kolorystycznego, jeśli ma pełną wiedzę na temat tego w jakich odcieniach jest mu dobrze? Dodam, że kompletnie nie mam oka jeśli chodzi o kolory.
Cytat:
Napisane przez BlueSkirt Pokaż wiadomość
Nie rozumiem troszkę, po co określać typ, skoro zna się wszystkie kolory, które nam pasują?
Nikt nie odczyta z nikogo jak ze szklanej kuli jakim jest typem kolorystycznym. Typ kolorystyczny poznaje się porównując jak twarz reaguje na różne kolory i ich odcienie.

Na tym polega analiza kolorystyczna - na przymiarkach.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Cytat:
Napisane przez BlueSkirt Pokaż wiadomość
A gdzie napisałam, że się znam?
Zdanie: "Nie rozumiem troszkę, po co określać typ, skoro zna się wszystkie kolory, które nam pasują?" nie dotyczy mnie, ale ogólnej idei szukania swojego typu kolorystycznego.

Chcę określić swój typ kolorystyczny, żeby wiedzieć jakie kolory mi pasują. Żeby jednak to zrobić, muszę ustalić pasujące do mnie kolory xD ciekawe jak
tak samo jak ustalasz dobrze leżące jeansy, pasujące szminki i dobry szampon - próbujesz. W przypadku kolorów na początku trudno uchwycić te "dobre" i te "złe" dlatego trzeba porównywać i zestawiać różne, aby określać "lepsze" i "gorsze" i w ten sposób mw określić chociaż odpowiedzi na pytania z 1 postu. Inaczej nikt nie jest w stanie nic Ci pomóc.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 19:01   #3542
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez BlueSkirt Pokaż wiadomość
Dodam, że kompletnie nie mam oka jeśli chodzi o kolory.

Dlatego napisałam, że masz przymierzać różne odcienie, pytać o zdanie rodzinę/znajomych albo wrzucić tu zdjęcia - w różnych kolorach ciuchów. Skoro ty nie masz oka, to my pomożemy, ALE musisz nam dać materiał do pracy
a żeby zacząć przymierzać, musisz zapoznać się z zasadami - co, jaki odcień, jaka temperatura, itd, itp.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 19:01   #3543
BlueSkirt
Przyczajenie
 
Avatar BlueSkirt
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No to w takim razie po co ustalać typ kolorystyczny?
BlueSkirt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 19:04   #3544
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ale pomyśl, no tak logicznie - wrzucasz "nagie" (bez kolorów) zdjęcia i chcesz, żeby ktoś ocenił, jakim jesteś typem?
Powtarzam - osoby z twoją kolorystyką mogą być każdym typem.
Jak więc wyobrażasz takie zgadywanie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 19:04   #3545
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez BlueSkirt Pokaż wiadomość
No to w takim razie po co ustalać typ kolorystyczny?
Motywacji może być wiele np.
- żeby rozpoznać pełną paletę jaka może nam pasować i siostrzane, móc czerpać z doświadczeń osób o podobnym typie co do makijażu i ubioru;
- dla zabawy;
- dla zabicia czasu;
- dla możliwości miłego spędzenia czasu z nami na tym wątku;
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 15:23   #3546
MagadalenaBiedzinska
Perfumik
 
Avatar MagadalenaBiedzinska
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dla mnie kolorystyka jest najważniejsza
MagadalenaBiedzinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 09:58   #3547
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość

skoro nie wiesz, w jakich lepiej, przymierzasz różne odcienie. Zauważysz, że w niepasujących cera robi się brzydka, pojawiaja się cienie pod oczami, jesteś zmęczona.

Jak nie wiesz, to pytaj rodzinę/znajomych, na pewno zauważą zmiany.
po to przymierzamy kolory flagowe danych typów, porównujemy; jak nie wiemy, to wrzucamy zdjęcia (tu albo na priv), żeby inni mogli się nam przyjrzeć (w różnych kolorach ciuchów) i pomóc.
Kwintesencja.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 12:36   #3548
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, szukam szminki dla soft summer - marzy mi się taka w kolorze wina, ale niezbyt ciemna, bo jestem blondynką 😊 Jezeli któras z was przez przypadek sie na taka natknie, to ładnie proszę o znak. Poza tym chciałam zapytać, ktora kredka do oczu będzie lepsza - ciemnoszara czy brazowa?

sent from Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 12:42   #3549
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

O ile pamiętam, brąz jest bardzo dobry tylko dla jesieni. Więc lepszy będzie szary. Chyba
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 13:02   #3550
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Taka ciekawostka http://postimg.org/image/zdm9rg9wd/
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 15:30   #3551
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Bardzo przydatne, dzieki Przyjrze sie tej nr 19
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 20:09   #3552
Kinga_DK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej dziewczyny,

czuję się w obowiązku Was uprzedzić, że nie wszystko, w tej rozpisce będzie się zgadzało, powiedzmy, że to tylko taka pierwsza wskazówka dla tych "kompletnie zielonych". W końcu sama ją robiłam, a specem nie jestem

Ale jestem Soft Summer i mogę powiedzieć, że najlepsza kredka do oczu to będzie ciemny taupe, taka szarobrązowy. Brąz może być za ciepły, a szary w kredkach zazwyczaj jest bardzo chłodny, wpada w niebieski. Poszukuje obecnie eyelinera taupe, ale nie jest łatwo
Kinga_DK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:47   #3553
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam nadzieję, że się nie gniewasz, że nie umieściłam info dot. autora
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:57   #3554
Layane
Raczkowanie
 
Avatar Layane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 63
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ooooch szkoda, że to nie vision lipstick.
Layane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 22:03   #3555
Kinga_DK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jasne, że nie. Fajnie, że się komuś więcej moja praca przyda

Edytowane przez Kinga_DK
Czas edycji: 2015-10-21 o 22:09
Kinga_DK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 16:57   #3556
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Kinga_DK Pokaż wiadomość
Jasne, że nie. Fajnie, że się komuś więcej moja praca przyda
Świetna robota Tylko dołujące jest, że dla lata są tylko 3 kolory na 27 Mam parę z tych pomadek i tak: faktycznie 19 nadaje się dla lata (ja jestem TSu) ale ledwo ledwo, bo ja już nieco wampirzo w tym kolorze wyglądam 20 i 13 faktycznie dla zim fajne kolorki, miałam no i sieczka kolorystyczna była:P nr 8-wg mnie dla chłodnego lata na lato super pomadka, trochę neonowa, ale nie na tyle, żeby zgasiła TSu, więc ja bym tam dopisała jeszcze lato albo chociaż TSu:p 4 i 24- wiosna i w 100% się zgadzam! Moja mama jest wiosną i właśnie te kolory ma Nr 14 to podobnp coś w stylu tej nowej pomadki w kredce crayon coś tam w nr 10, którą mam i faktycznie świetny kolor na jesień dla lata, bardzo przygaszony, ale dość ciemny, widoczny.

Miałam dać znać Vine na temat pomadki z MAC'a No więc wczoraj macałam ich trochę, głownie tych o wykończeniu lustre, bo mi się spieszyło niestety:/ i pomalowałam się najpierw Lovelorn, a potem Syrup i...wygrała Syrup Lovelorn będzie lepsza u mnie pewnie latem, bo teraz jest zbyt cukierkowa, coś mi nie grało choć jest śiczna faktycznie Natomiast Syrup...ojjj Piękna, trudnybdo opisania kolor, bo naprawdę na każdym wygląda inaczej. U mnie troszkę w tony jagodowo-różowe wchodzi. No i kupiłam:P Teraz już wiem o co ten cały hałas z tymi pomadkami z Maca, niesamowity komfort noszenia Dzięki Vine

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2015-10-22 o 16:59
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 18:32   #3557
Kinga_DK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Świetna robota Tylko dołujące jest, że dla lata są tylko 3 kolory na 27 Mam parę z tych pomadek i tak: faktycznie 19 nadaje się dla lata (ja jestem TSu) ale ledwo ledwo, bo ja już nieco wampirzo w tym kolorze wyglądam 20 i 13 faktycznie dla zim fajne kolorki, miałam no i sieczka kolorystyczna była:P nr 8-wg mnie dla chłodnego lata na lato super pomadka, trochę neonowa, ale nie na tyle, żeby zgasiła TSu, więc ja bym tam dopisała jeszcze lato albo chociaż TSu:p 4 i 24- wiosna i w 100% się zgadzam! Moja mama jest wiosną i właśnie te kolory ma Nr 14 to podobnp coś w stylu tej nowej pomadki w kredce crayon coś tam w nr 10, którą mam i faktycznie świetny kolor na jesień dla lata, bardzo przygaszony, ale dość ciemny, widoczny.

Miałam dać znać Vine na temat pomadki z MAC'a No więc wczoraj macałam ich trochę, głownie tych o wykończeniu lustre, bo mi się spieszyło niestety:/ i pomalowałam się najpierw Lovelorn, a potem Syrup i...wygrała Syrup Lovelorn będzie lepsza u mnie pewnie latem, bo teraz jest zbyt cukierkowa, coś mi nie grało choć jest śiczna faktycznie Natomiast Syrup...ojjj Piękna, trudnybdo opisania kolor, bo naprawdę na każdym wygląda inaczej. U mnie troszkę w tony jagodowo-różowe wchodzi. No i kupiłam:P Teraz już wiem o co ten cały hałas z tymi pomadkami z Maca, niesamowity komfort noszenia Dzięki Vine
A dziękuję

Też mam 19 i nie jest zła, ale mogłoby być lepiej. Ostatnio trochę olałam poszukiwanie idealnych czerwonych/burgundowych pomadek i przetapiam te co mam nietrafione. W ten sposób z 18 GR i 01 REV z Bourjois zrobiłam dwie cudowne zgaszone czerwienie (bo już się poddałam, że takie znajdę - coś w typie Red Velvet z Besame , której u nas dostać nie można ).

8 też mi się wydaje, że może być dla TS. Ogólnie wiadomo, że TS musi rzucić okiem też na te pomadki przypisane dla Zimy, SS dla Jesieni, a LS dla Wiosny, a nuż coś tam się ciekawego ukryło . 10 w kredce to ten sam kolor co 02 w pomadce (odpowiednikiem pomadkowej14 jest kredka 08) - dla mnie ciut za chłodna. O pomadkach w kolorach mauve, wszelkich zgaszonych różach i różobrązach, to ja mogę mówić długo W sumie nic dziwnego, bo te kolory dosyć łatwo wyłapać. Mam ich dużo, a milion pięćset sto dziewięćset kolejnych (prawie takich samych) na wishliście

Syrup z MAC testowałabym pewnie w pierwszej kolejności (ale nie tylko! na pewno warto będąc SS rzucić okiem jeszcze na Soar, Brave itd.). Dziwie się czemu widziałam na jakimś blogu Lovelorn przypisaną dla SS. Według mnie jest zbyt cukierkowa, lepsza raczej dla Jasnego Lata, to jasne, że wygrała u Ciebie Syrup.

Może i na szminkę z MACa bym się skusiła, ale za tę cenę musiałby to być odcień jakiego nie znajdę nigdzie indziej. W tej chwili bardziej kuszą mnie kolory z Colourpop Kolor Tule wygląda niesamowicie, jakby leżał na cienkiej granicy pomiędzy SS a SA (mam nadzieję, że jednak po stronie SS )
Kinga_DK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 19:44   #3558
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Kinga_DK Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

czuję się w obowiązku Was uprzedzić, że nie wszystko, w tej rozpisce będzie się zgadzało, powiedzmy, że to tylko taka pierwsza wskazówka dla tych "kompletnie zielonych". W końcu sama ją robiłam, a specem nie jestem

Ale jestem Soft Summer i mogę powiedzieć, że najlepsza kredka do oczu to będzie ciemny taupe, taka szarobrązowy. Brąz może być za ciepły, a szary w kredkach zazwyczaj jest bardzo chłodny, wpada w niebieski. Poszukuje obecnie eyelinera taupe, ale nie jest łatwo
Rozpiska fajna i raczej jestem w stanie się zgodzić, bo udało mi się kiedyś pomierzyć większość odcieni
Tylko moim zdaniem nr 7 to nie jest szminka dla zim, ale dla lat. Jest zgaszona trochę i jasna zarazem, co czyni ją idealną dla Light Summer. A na ustach wygląda bardzo fajnie, mam ją i polecam.
Z tych szminek mam też nr 2 i to już typowy odcień dla Soft Summer. Z jednej strony jest fajny, a z drugiej wymaga dopracowania reszty detali w makijażu i ubiorze, bo jest to odcień jednak za ciemny odrobinę dla mnie, ale to i tak niezły efekt.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 20:28   #3559
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kinga, też przetapiałam pomadki, ale one potem okropnie śmierdzą, nie wiem czemu Może coś robię nie tak? Robiłam wg tutorialu samouk na yt. Masz rację - spokojnie można pożyczać kolory innych podobnych typów, pewnie nr 08 jest dość normalnym kolorem dla TW, a u mnie jest to intensywny, chłodny, lekko neonowy róż, ale też ok. Syrup na początku wydawała mi się zbyt przygaszona dla mnie, ale pociągnęłam parę razy i ten odcień mnie powalił<3 Zresztą w ich świetle kiepsko widać kolory wg mnie (byłam w Douglasie). Miałam jeszcze wypróbować Plumful, ale jednak brakuje mi fajnego dzienniaczka, więc Plumful może następnym razem:p Sprawdzałam też Angel-już kultowy kolor, aaale chyba zostałabym uznana za topielicę no way:p
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-23, 08:20   #3560
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Miałam dać znać Vine na temat pomadki z MAC'a No więc wczoraj macałam ich trochę, głownie tych o wykończeniu lustre, bo mi się spieszyło niestety:/ i pomalowałam się najpierw Lovelorn, a potem Syrup i...wygrała Syrup Lovelorn będzie lepsza u mnie pewnie latem, bo teraz jest zbyt cukierkowa, coś mi nie grało choć jest śiczna faktycznie Natomiast Syrup...ojjj Piękna, trudnybdo opisania kolor, bo naprawdę na każdym wygląda inaczej. U mnie troszkę w tony jagodowo-różowe wchodzi. No i kupiłam:P Teraz już wiem o co ten cały hałas z tymi pomadkami z Maca, niesamowity komfort noszenia Dzięki Vine
Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Kinga, też przetapiałam pomadki, ale one potem okropnie śmierdzą, nie wiem czemu Może coś robię nie tak? Robiłam wg tutorialu samouk na yt. Masz rację - spokojnie można pożyczać kolory innych podobnych typów, pewnie nr 08 jest dość normalnym kolorem dla TW, a u mnie jest to intensywny, chłodny, lekko neonowy róż, ale też ok. Syrup na początku wydawała mi się zbyt przygaszona dla mnie, ale pociągnęłam parę razy i ten odcień mnie powalił<3 Zresztą w ich świetle kiepsko widać kolory wg mnie (byłam w Douglasie). Miałam jeszcze wypróbować Plumful, ale jednak brakuje mi fajnego dzienniaczka, więc Plumful może następnym razem:p Sprawdzałam też Angel-już kultowy kolor, aaale chyba zostałabym uznana za topielicę no way:p
Super, cieszę się, że wybrałaś coś dla siebie Syrup jest rzeczywiście piękna
Ale z Lovelorn mnie zdziwiłaś - u mnie ona kompletnie nie wypada cukierkowo - bardziej ożywia twarz w piękny sposób. Wyglądam w niej bardzo promiennie. Cukierkowo to u mnie wypada Pink Pearl Pop No ale to też w dużej mierze kwestia różnych indywidualnych uwarunkowań, nie tylko typu kolorystycznego, a Lovelorn rzeczywiście nie jest jakimś flagowym kolorem dla TSu, po prostu u mnie świetnie działa.

Ja kocham Syrup, ale jeśli miałabym wybierać kolor bardziej trafiony dla TSu, to zdecydowanie byłaby to Plumful Bardziej ożywia twarz.
Ale jeszcze na pewno wiele przyjemnych zakupów przed Tobą

W Angel również wyglądam jak trup Choć chyba Creme Cup wygrywa w tej kategorii nawet z Angel
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 08:56   #3561
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Super, cieszę się, że wybrałaś coś dla siebie Syrup jest rzeczywiście piękna
Ale z Lovelorn mnie zdziwiłaś - u mnie ona kompletnie nie wypada cukierkowo - bardziej ożywia twarz w piękny sposób. Wyglądam w niej bardzo promiennie. Cukierkowo to u mnie wypada Pink Pearl Pop No ale to też w dużej mierze kwestia różnych indywidualnych uwarunkowań, nie tylko typu kolorystycznego, a Lovelorn rzeczywiście nie jest jakimś flagowym kolorem dla TSu, po prostu u mnie świetnie działa.

Ja kocham Syrup, ale jeśli miałabym wybierać kolor bardziej trafiony dla TSu, to zdecydowanie byłaby to Plumful Bardziej ożywia twarz.
Ale jeszcze na pewno wiele przyjemnych zakupów przed Tobą

W Angel również wyglądam jak trup Choć chyba Creme Cup wygrywa w tej kategorii nawet z Angel
Dokładnie, przecież w obszarze jednego typu można różnić się od siebie Nawet widziałam gdzieś na stronie jakiejś TSu, że jej ani Syrup ani Lovelorn nie pasują, natomiast Sweetie tak. Ja oczywiście Sweetie widziałam, ale nie wypróbowałam już. Ty masz Sweetie chyba? Następnym razem ją sprawdzę. A Plumful będzie następna Nie zdążyłam się nią pomalować niestety Też myślę, że Plumful może być nawet lepsza, ale chciałam coś jaśniejszego tak na pierwszy raz Dobrze, że kolor trafiony, a Plumful może w grudniu zamówię sobie na urodziny, a co! :p

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2015-10-23 o 08:58
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 09:20   #3562
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Dokładnie, przecież w obszarze jednego typu można różnić się od siebie Nawet widziałam gdzieś na stronie jakiejś TSu, że jej ani Syrup ani Lovelorn nie pasują, natomiast Sweetie tak. Ja oczywiście Sweetie widziałam, ale nie wypróbowałam już. Ty masz Sweetie chyba? Następnym razem ją sprawdzę. A Plumful będzie następna Nie zdążyłam się nią pomalować niestety Też myślę, że Plumful może być nawet lepsza, ale chciałam coś jaśniejszego tak na pierwszy raz Dobrze, że kolor trafiony, a Plumful może w grudniu zamówię sobie na urodziny, a co! :p
Mam Sweetie i ona jest bardzo polecana dla TSu - rzeczywiście kolor jest świetnie dobrany, natomiast mam trudną relację z drobinkami w tej pomadce Ale sam kolor jest rewelacyjny.

Plumful to świetny prezent na urodziny Oraz - ja też mam urodziny w grudniu
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 09:49   #3563
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Mam Sweetie i ona jest bardzo polecana dla TSu - rzeczywiście kolor jest świetnie dobrany, natomiast mam trudną relację z drobinkami w tej pomadce Ale sam kolor jest rewelacyjny.

Plumful to świetny prezent na urodziny Oraz - ja też mam urodziny w grudniu
Oj drobinki Też nie przepadam, chyba, że są prawie niewidoczne..
A którego masz urodzinki? Ja 28:P i imieniny mam też w grudniu... Moja rodzina nie znosi grudnia
A wracając do pomadek z Maca:p Myślałam, żeby kupić mojej mamie Costa Chic - ona jest wiosną, ale do tej pory nie mam pewności jaką, bo wiele kolorów jej pasuje, ale chyba bardziej w stronę jasnej bym się skłaniała albo tej ciepłej Pasowałaby ta pomadka? Tak mi się wydaje, ale pewności nie mam

Edit: Jednak bardziej jasna wiosna

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2015-10-23 o 09:55
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 09:56   #3564
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Oj drobinki Też nie przepadam, chyba, że są prawie niewidoczne..
A którego masz urodzinki? Ja 28:P i imieniny mam też w grudniu... Moja rodzina nie znosi grudnia
A wracając do pomadek z Maca:p Myślałam, żeby kupić mojej mamie Costa Chic - ona jest wiosną, ale do tej pory nie mam pewności jaką, bo wiele kolorów jej pasuje, ale chyba bardziej w stronę jasnej bym się skłaniała albo tej ciepłej Pasowałaby ta pomadka? Tak mi się wydaje, ale pewności nie mam
To jeśli nie lubisz drobinek, nie polecam Sweetie - są dość mocno widoczne

Urodziny mam 18.12 Na szczęście imieniny w maju, więc bliscy mają czas na regenerację funduszy

Co do Costa Chic i ogólnie wiosny to już dziewczyny bardziej pomogą, ja się "znam" tylko na TSu
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 15:44   #3565
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Same grudniowe dziewczyny ( ja też )

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Costa chic to strasznie tandetny kolor. Przepraszam, że używam tak dosadnego okreslenia Jestem BW więc generalnie szminki wiosny jakoś dają radę, ale ta costa chic mam wrażenie na wiośnie (moja mama - BS) da efekt tańczę w bikini na Ibizie. Wydaje mi się, że Crosswires i te klimaty się lepie sprawdzą na mamach
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 16:00   #3566
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Oo nice

Co do pomadki- tak ładnie na wielu fotkach wygląda ten kolor:/ Chociaż to wykończenie frost...Pewnie ono nadaje taki efekt tandetny, gdzieniegdzie faktycznie wygląda mocno perłowo. Nad Crosswires też się zastanawiałam Ale chodzi mi konkretnie o jakiś ładny koral. Byle nie mat. No nic, zobaczę jeszcze. Dzięki Earthpace
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 16:11   #3567
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Same grudniowe dziewczyny ( ja też )

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Costa chic to strasznie tandetny kolor. Przepraszam, że używam tak dosadnego okreslenia Jestem BW więc generalnie szminki wiosny jakoś dają radę, ale ta costa chic mam wrażenie na wiośnie (moja mama - BS) da efekt tańczę w bikini na Ibizie. Wydaje mi się, że Crosswires i te klimaty się lepie sprawdzą na mamach
Na mamach i nie tylko Kocham Crosswires, chociaż kompletnie jest nie dla mnie Ale bezczelnie korzystam, że nie wygląda jakoś tragicznie i do odpowiednio dobranego makijażu oka dam radę ją nosić, bo kolor jest cudowny

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Oo nice

Co do pomadki- tak ładnie na wielu fotkach wygląda ten kolor:/ Chociaż to wykończenie frost...Pewnie ono nadaje taki efekt tandetny, gdzieniegdzie faktycznie wygląda mocno perłowo. Nad Crosswires też się zastanawiałam Ale chodzi mi konkretnie o jakiś ładny koral. Byle nie mat. No nic, zobaczę jeszcze. Dzięki Earthpace
Chcesz ładny koral, bierz Crosswires, jako i Earthpace radzi
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-23, 20:07   #3568
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Na mamach i nie tylko Kocham Crosswires, chociaż kompletnie jest nie dla mnie Ale bezczelnie korzystam, że nie wygląda jakoś tragicznie i do odpowiednio dobranego makijażu oka dam radę ją nosić, bo kolor jest cudowny



Chcesz ładny koral, bierz Crosswires, jako i Earthpace radzi
Jak najbardziej biorę pod uwagę ten kolor Ale jeszcze sobie przeglądam słocze
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 12:15   #3569
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Patrzcie, co ciekawego udało mi się znaleźć - http://design-seeds.com Nie ma to może nic wspólnego z samym tematem analizy kolorystycznej, ale dużo z samymi kolorami. Warto włączyć i pooglądać, jak ktoś myśli, że fajne kolory to tylko u zim czy wiosen. Może się też przydać do szukania inspiracji przy doborze kolorów ubrań i szukania zestawu idealnego.
Ja w każdym razie lubię patrzeć na takie paletki i wyciągac potem z tego coś sensownego
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.





Edytowane przez Drakan
Czas edycji: 2015-10-24 o 12:17
Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 12:43   #3570
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 285
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
o, ale fajne
na co dzień noszę 20, jest napisane, że dla zim, ale na DA też dobrze wygląda, potwierdzone info
oprócz tego mam jeszcze 17 - szału nie ma, zbyt jaskrawa, faktycznie zdecydowanie dla zim, 01 to u mnie kompletna porażka, zbyt jasna, nigdy jej nie noszę, może u innych podtypów jesieni bardziej by się sprawdziła. ostatnio kupiłam 22 i jest szał, mimo że jest ciemna, wygląda bardzo naturalnie kiedy mam lekki makijaż

z serii Vision Lipstick mam odcień 141 i jest świetny

Edytowane przez natalcia250
Czas edycji: 2015-10-24 o 12:49
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.