Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-04, 14:11   #2731
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ale czy traci tyle, żeby spalić np. 500 kcal? Bo przecież przeciętne lody w dużej porcji nie mają 100 kcal. Ja z lodów lubię sorbety, także lżej się nie da
Z wegańskich lodów na mleku roślinnych jadłam na sojowym, czekoladowo-waniliowe z Piotra i Pawła. Dupy nie urwało, nadal wolę sorbety
Myślę, że spalimy tyle, co normalnie byśmy spalili z innych deserów, a resztę właśnie na tym doprowadzeniu do odpowiedniej temperatury lodów i tego co zdążyły schłodzić, żołądka, przełyku etc, aczkolwiek to takie moje wyobrażenie. I oczywiście upały też pomagają w spalaniu Więc to całkiem wiarygodna teoria o tym nietuczeniu biorąc pod uwagę wszystkie aspekty.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-06-04 o 14:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 14:25   #2732
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Wszystko jest w stanie nie utuczyć, jeśli tylko nie je się ponad dzienne zapotrzebowanie Nawet jedząc czekoladę można nie przytyć. Wystarczy, że mamy świadomość, że zjedliśmy pół czekolady - 250 kcal - i zjemy lżejszą kolację, a nie taką, jakbyśmy normalnie bez tej czekolady zjedli.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 14:33   #2733
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wszystko jest w stanie nie utuczyć, jeśli tylko nie je się ponad dzienne zapotrzebowanie Nawet jedząc czekoladę można nie przytyć. Wystarczy, że mamy świadomość, że zjedliśmy pół czekolady - 250 kcal - i zjemy lżejszą kolację, a nie taką, jakbyśmy normalnie bez tej czekolady zjedli.
Tu się zgodzę, licząc i uwzględniając zapotrzebowanie kaloryczne nie przytyjemy. Co innego gdybyśmy jednak chcieli chudnąć, a nie tylko utrzymywać stałą wagę, tu już ważne jest, z czego bierzemy kalorie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 14:59   #2734
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tu się zgodzę, licząc i uwzględniając zapotrzebowanie kaloryczne nie przytyjemy. Co innego gdybyśmy jednak chcieli chudnąć, a nie tylko utrzymywać stałą wagę, tu już ważne jest, z czego bierzemy kalorie.
Dokładnie, nie liczy się ilość kalorii jako taka, ale ich jakość przede wszystkim
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 15:18   #2735
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tu się zgodzę, licząc i uwzględniając zapotrzebowanie kaloryczne nie przytyjemy. Co innego gdybyśmy jednak chcieli chudnąć, a nie tylko utrzymywać stałą wagę, tu już ważne jest, z czego bierzemy kalorie.
Jest ważne, ale nie dlatego, że kalorie się czymś różnią. Po prostu mając obniżone zapotrzebowanie energetyczne trzeba jeść bardzo wartościowe jedzenie - inaczej można się nabawić niedoborów Bez diety jak się czasem zje białą bułkę to się nic nie stanie. A na diecie to zmarnowane kalorie, które można było przeznaczyć na żytni chleb, który coś organizmowi da.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie liczy się ilość kalorii jako taka, ale ich jakość przede wszystkim
Można schudnąć jedząc białą mąkę na przykład Po prostu organizmowi dostarcza się mniej wartości odżywczych, no i trzeba zjeść mniej - rafinowana mąka jest bardziej kaloryczna.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 15:45   #2736
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość

Krem z Eco cosmetics z spf mnie ciekawi. Miałam od nich jeden krem z Uv do twarzy, ale dość ciężki był, tylko na plażę, nie do codziennego używania, no chyba że na zimę , jako ochrona przed mrozem .
Mam jeden lakier Logony, uważam, że wcale nie jest trwały, ale do tego ma być jeszcze top, który utrwala . Ja nie miałam topu, więc ciekawi mnie Twoja opinia .
Krem z eco cosmetics z spf 50+ mam ten dla dzieci, kupiłam dla córy, dziś wypróbowałyśmy - jest ciężki, tłuścioch ale nie bieli (tylko trochę) dobrze się rozsmarowuje, także duży plus i dobre wrazenia.

Co do lakieru ehh spodziewam się, pewnie wkrótce się wypowiem

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Linka, fajne zakupy!
dzięki

w czerwcu już nic nie kupuję z kosmetyków
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 16:13   #2737
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość




Można schudnąć jedząc białą mąkę na przykład Po prostu organizmowi dostarcza się mniej wartości odżywczych, no i trzeba zjeść mniej - rafinowana mąka jest bardziej kaloryczna.
I co z tego, że można? Chyba, że ktoś lubi być skinny fat i napuchnięty, a przede wszystkim nie interesuje go absolutnie jakość spożywanego jedzenia. Mnie nie interesują okresowe diety, a zdrowy styl życia.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 16:18   #2738
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
I co z tego, że można? Chyba, że ktoś lubi być skinny fat i napuchnięty, a przede wszystkim nie interesuje go absolutnie jakość spożywanego jedzenia. Mnie nie interesują okresowe diety, a zdrowy styl życia.
Dyskusja była o schudnięciu, o lodach i o kaloriach, a nie zdrowym stylu życia, także odpowiadam w tym temacie, trahedia Fakt - można schudnąć nie jedząc tylko bio eko zdrowo. I można tą wagę utrzymać. Można też nie być skinny fat, bo od tego są ćwiczenia
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 17:15   #2739
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Z daktyli czy awokado to wyjdzie krem, a z masła i kakao - normalna tabliczka Albo czekoladki możesz zrobić, w foremkach na lód.
Stewia smakuje zupełnie inaczej, ksylitol jest dużo lepszy. Nie radzę piec ze stewią, wychodzą niesłodkie wypieki z posmakiem stewii Ja nie mam nic do cukru w umiarkowanej ilości. Zwłaszcza w produktach, które z założenia nie mają być zdrowe Do ciasta wolę sypnąć brązowego cukru, a ksylitol np. do herbaty, na zęby dobre przy okazji
Jakiś czas stosowałam cukier trzcinowy, ale dowiedziałam się że to wszystko jedno, czy biały czy brąz, jedna i ta sama trucizna
Dobrze wiedzieć o tej stewii, właśnie sobie przypomniałam , że kiedyś ją już miałam i ciasto nie wyszło, a na ksylitolu było super.
A gdzie kupić masło kakaowe do jedzenia, nie kosmetyczne ?
Z kakaem o wysokiej zawartości tłuszczu by nie byłoby problemu,
może olej kokosowy dać zamiast tego masła ? ale chyba wyjdzie zbyt miękkie toto ?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zamiast czekolady, jedzcie lody, bo podobno w ogóle nie tuczą z racji, że są zimne. No i sezon w pełni.

Linka, fajne zakupy!
Ja lodów nie mogę, przez to że zawierają mleko w proszku, ale czasem zjem.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ale czy traci tyle, żeby spalić np. 500 kcal? Bo przecież przeciętne lody w dużej porcji nie mają 100 kcal. Ja z lodów lubię sorbety, także lżej się nie da
Z wegańskich lodów na mleku roślinnych jadłam na sojowym, czekoladowo-waniliowe z Piotra i Pawła. Dupy nie urwało, nadal wolę sorbety
O tak, sorbet to najlepsze wyjście.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wszystko jest w stanie nie utuczyć, jeśli tylko nie je się ponad dzienne zapotrzebowanie Nawet jedząc czekoladę można nie przytyć. Wystarczy, że mamy świadomość, że zjedliśmy pół czekolady - 250 kcal - i zjemy lżejszą kolację, a nie taką, jakbyśmy normalnie bez tej czekolady zjedli.
Zgadzam się, jadłam czekoladę codziennie i jakoś waga w normie. tylko ta czekolada była kosztem jednego posiłku, co niestety nie jest zbyt dobre dla organizmu.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Krem z eco cosmetics z spf 50+ mam ten dla dzieci, kupiłam dla córy, dziś wypróbowałyśmy - jest ciężki, tłuścioch ale nie bieli (tylko trochę) dobrze się rozsmarowuje, także duży plus i dobre wrazenia.

Co do lakieru ehh spodziewam się, pewnie wkrótce się wypowiem



dzięki

w czerwcu już nic nie kupuję z kosmetyków
dzięki, czy tak samo tłuścioch
No ja nie mogę takich tłustych filtrów na lato .
Chyba kupię zwykły Babydream dla dzieci, na plaże, może nie jest idealny, ale jak go użyje kilka razy w roku to krzywdy nie zrobi.

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
I co z tego, że można? Chyba, że ktoś lubi być skinny fat i napuchnięty, a przede wszystkim nie interesuje go absolutnie jakość spożywanego jedzenia. Mnie nie interesują okresowe diety, a zdrowy styl życia.
Popieram. tylko strasznie ciężko jest żyć z takim podejściem, kiedy większość znajomych nie dba o to co jada. A na mnie patrzą jak na dziwoląga, że ja nie jem bułek, drożdżówek i makaronu z białej mąki pszennej. Jak sobie z tym radzić ? Nie chce mi się każdemu opowiadać że nie mogę glutenu, wiele ludzi ma tak zamknięty umysł, że myślą tylko że gluten jest w chlebie , a w makaronie to już nie No i jeszcze sprawa margaryn, nie wiem jak jeszcze ktoś może jeść margarynę z kubka, utwardzone trans , kiedy wszędzie się już o tym tak trąbi że to zło.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dyskusja była o schudnięciu, o lodach i o kaloriach, a nie zdrowym stylu życia, także odpowiadam w tym temacie, trahedia Fakt - można schudnąć nie jedząc tylko bio eko zdrowo. I można tą wagę utrzymać. Można też nie być skinny fat, bo od tego są ćwiczenia
Ja bym mogła się rozpłynąć w tej eko żywności, choć już teraz mi się oczy otwierają, że nie wszystko eko to takie zdrowe, np , żurawina eko a jest z 40 % cukru, trzcinowego dla przykładu, aby był zdrowszy cukier, a cukier to cukier. Albo dżemy eko, w których jest fruktoza lub glukoza. Ja nie mówię że dla każdego to zło, ale przy niektórych schorzeniach, to naprawdę cukier działa pro-zapalnie.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-06-04 o 17:19
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 17:29   #2740
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Jakiś czas stosowałam cukier trzcinowy, ale dowiedziałam się że to wszystko jedno, czy biały czy brąz, jedna i ta sama trucizna
Dobrze wiedzieć o tej stewii, właśnie sobie przypomniałam , że kiedyś ją już miałam i ciasto nie wyszło, a na ksylitolu było super.
A gdzie kupić masło kakaowe do jedzenia, nie kosmetyczne ?
Z kakaem o wysokiej zawartości tłuszczu by nie byłoby problemu,
może olej kokosowy dać zamiast tego masła ? ale chyba wyjdzie zbyt miękkie toto ?


Popieram. tylko strasznie ciężko jest żyć z takim podejściem, kiedy większość znajomych nie dba o to co jada. A na mnie patrzą jak na dziwoląga, że ja nie jem bułek, drożdżówek i makaronu z białej mąki pszennej. Jak sobie z tym radzić ? Nie chce mi się każdemu opowiadać że nie mogę glutenu, wiele ludzi ma tak zamknięty umysł, że myślą tylko że gluten jest w chlebie , a w makaronie to już nie No i jeszcze sprawa margaryn, nie wiem jak jeszcze ktoś może jeść margarynę z kubka, utwardzone trans , kiedy wszędzie się już o tym tak trąbi że to zło.
Działanie cukier trzcinowy i cukier rafinowany ma takie samo, ale trzcinowy lepiej smakuje I ma jakąś tam wartość, rafinowany nie ma kompletnie żadnej. Chociaż jak pisałam - jak piekę ciasto to nie piekę go dla zdrowia, a dla słodyczy i comfort food Jakbym chciała zdrowe to dodałabym ksylitolu.

Masło kakaowe do jedzenia to masło kakaowe kosmetyczne Na oleju kokosowym też można zrobić, czytałam gdzieś przepis na blok czekoladowy z oleju kokosowego, z orzechami, owocami, itd. Ale roztopi się szybko, taki mały minus.

Powiem Ci, że mnie to mało obchodzi co ludzie gadają o tym jak jem. Nie wiem czy mam wyjątkowo dobrze wyedukowane towarzystwo (czy to znajomych, czy to rodzinne - rodzinne to wiem, że się zna akurat), czy po prostu nikt nie widzi powodu ględzić, ale nikt się nie czepia co jem, jak jem, itd. Nikt się na mnie jak na dziwoląga nie patrzy, obcy w sumie też nie. Bardziej są ciekawi.
Z tym glutenem w chlebie, a nie w makaronie to niewiedza, zwykła niewiedza. Tak jak słyszałam opowieść jak ktoś pytał czy weganie mogą jeść ryż Ludzie po prostu nie wiedzą. Trzeba edukować, potem będą już wiedzieć
Znam margarynę z nieutwardzonych transów Smakuje prawie jak masło, wygląda jak masło
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 17:40   #2741
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Kretka666 , masz rację , z tym ciastem, czasem można z cukrem, ale jak jadłam czekoladę dzień - w dzień , gorzką, fakt, ale z cukrem mam różne schorzenia i wiem, że nie mogę tyle cukru, a to cholerstwo uzależnia i jest wszędzie.

Niestety przyszło mi się obracać w takim zacofanym towarzystwie (czytaj wieś zapadła)
Podstawa diety, chlebek pszenny+ śniadaniowa. Dziwić się, że mnie do czekolady ciągnie, po prostu tym ludziom to smakuje i oni nie wiedzą, że może to być złe. Z tą edukacją ciężka sprawa. Niestety do niektórych typów nic nie dociera szkoda wysiłku, tylko jak ktoś mojej diety się czepia, to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Takie dla przykładu spotkania rodzinne, no nie wypada nie jeść jak na stół stawiają, a później w domu to muszę odchorować, albo odmówić grzecznie? nie da się, trzeba się tłumaczyć i do końca spotkania atmosfera robi się nie znośna, przestałam chodzić na takie spotkania, gdzie mam być zmuszana do jedzenia wbrew sobie.

Tak samo chyba jest i kosmetykami, ludzie źle reagują na eko-kosmetyki,
z założenia wychodzą już że są drogie i szkoda wydawać tyle kasy jak to przecież nie działa.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 17:55   #2742
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Takie dla przykładu spotkania rodzinne, no nie wypada nie jeść jak na stół stawiają, a później w domu to muszę odchorować, albo odmówić grzecznie? nie da się, trzeba się tłumaczyć i do końca spotkania atmosfera robi się nie znośna, przestałam chodzić na takie spotkania, gdzie mam być zmuszana do jedzenia wbrew sobie.

Tak samo chyba jest i kosmetykami, ludzie źle reagują na eko-kosmetyki,
z założenia wychodzą już że są drogie i szkoda wydawać tyle kasy jak to przecież nie działa.
Według mnie wypada odmówić, nie ma przymusu jedzenia czegoś, co Ci szkodzi. Osobiście nigdy nie czułam się w obowiązku zjeść czegoś, co mi nie smakuje, czego nie chcę zjeść lub co mi może zaszkodzić. Jakby ktoś poczuł się urażony, że nie skosztowałam jego schabowego, no to cóż - jego problem, taka prawda Mam bardzo tolerancyjną rodzinę, szczerze mówiąc to nie spodziewałam się, że aż tak bardzo się wkręcą w takie inne gotowanie

W temacie kosmetyków moja rodzina też nie ma problemów i wie, że ja się taką tematyką param, znajomi są mniej obeznani, ale ja od mężczyzn nie wymagam takiej wiedzy, wystarczy, że mój małż się zna
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 18:22   #2743
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Jakiś czas stosowałam cukier trzcinowy, ale dowiedziałam się że to wszystko jedno, czy biały czy brąz, jedna i ta sama trucizna
Czytałam kiedyś, że któryś cukier brązowy (nie pamiętam którego producenta) nazywa się "brązowy" bo jest barwiony karmelem
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 18:32   #2744
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Teraz to producenci już wiedzą, czego klient pragnie i fałszują nawet zdrową żyność.

A tak poza tym, wracając do kosmetyków, mam pytanie na szybko:
jak zakonserwować wywar z melisy, aby był taki coś jak hydrolat- tonik, czy dać parę kropel wódki do 1/2 szklanki wywaru , czy może lepiej ocet jabłkowy , albo/lub kilka kropli olejku eterycznego ? mam w domu: lavendowy, eukaliptus, sosna, tymiankowy, mogę to trzymać w lodówce i zużyje w tydzień, nie popsuje się ? Może lepiej codzień parzyć świeży napar ?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 18:55   #2745
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś, że któryś cukier brązowy (nie pamiętam którego producenta) nazywa się "brązowy" bo jest barwiony karmelem
- dlatego nas powinien interesować wyłącznie cukier trzcinowy, który ma ciemniejszą barwę z natury, natomiast Diamant ma cukier brązowy, aromatyzowany karmelem, ale jest napisane, że on jest przeznaczony głównie do wypieków, chyba, że ktoś lubi takim słodzić herbatę lub kawę. Ja nie słodzę od dawna, a od momentu, kiedy dosładzam np. muesli odrobiną syropu klonowego, to raczej nie ciągnie mnie do słodyczy
Ale- Korah- musiałaś wspomnieć o tych lodach?

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-06-04 o 18:59
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 19:03   #2746
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś, że któryś cukier brązowy (nie pamiętam którego producenta) nazywa się "brązowy" bo jest barwiony karmelem
[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51640347]- dlatego nas powinien interesować wyłącznie cukier trzcinowy, który ma ciemniejszą barwę z natury, natomiast Diamant ma cukier brązowy, aromatyzowany karmelem, ale jest napisane, że on jest przeznaczony głównie do wypieków, chyba, że ktoś lubi takim słodzić herbatę lub kawę. Ja nie słodzę od dawna, a od momentu, kiedy dosładzam np. muesli odrobiną syropu klonowego, to raczej nie ciągnie mnie do słodyczy
Ale- Korah- musiałaś wspomnieć o tych lodach?[/QUOTE]

Dokładnie Brązowy, a trzcinowy to dwie różne rzeczy
Ja najbardziej lubię ksylitol, ale nie zawsze chcę go zużywać na nie do końca zdrowe wypieki, także używam wtedy trzcinowego.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 19:25   #2747
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Soczewicę i ciecierzycę najczęściej przemycałam młodemu zmiksowane w zupach, jako zagęszczacze po prostu zamiast śmietany i mąki. Dobrze smakuje pomidorówka, zalewaja, itp polskie zupy na prawdziwym wywarze czy to mięsnym czy bezmięsnym. Ostatnio robiłam sama hummus i młody stwierdził, że ohydna breja, więc mu posmarowałam tym obficie kanapki do szkoły i na to plasterki rzodkiewki i ogórka, trochę pieprzu. Po powrocie patrzę, w śniadaniówce pusto, a na kolację słyszę: mamo zrób mi jeszcze taką kanapkę jak do szkoły! Cały sekret polega na tym, że powiedziałam, że to pasztet Z jego smakami nie jest jednak źle, bo lubi też np fasolkę po bretońsku i trochę mniej grochówkę, ale zje od święta. U Was to chyba trzeba szukać diet typowo wegańskich. Jeszcze z mięs spróbować można króliczego, jeśli jest dostęp. Podobno orzechy mają dużo białka ( jeśli nie ma uczulenia) i pestki, więc desery z orzechów, jakieś ciasteczka ziarniste ze słonecznikiem tez by były dobrym źródłem, placuszki z kaszy jaglanej.
mlody wszystko lubi i zanim przeszlismy na powazniejsza diete (jego skora byla chwilami tragiczna) to wszystko wcinal, glaskal sie po brzuszku i mowil, ze pyszne. ciezko bylo mu wszystko ograniczyc. jestesmy teraz naprawde na paru produktach. krolik tez wyprobowany. tylko posolony (wszelkie przyprawy procz soli sa tez czesto alergenami, a az tak wazne nie sa, wiec je olewam poki co). niestety skora reaguje nawet na tego cholernego krolika... musze mu dawac mini-mini-porcyjke dobrego miesa max 3 razy w tygodniu. inaczej skora szaleje.
dzisiaj dopiero przetestowalismy chleb... ciekawa jestem, co wyjdzie... jak sie dobral do tej suchej kromeczki, to az mu sie oczy cieszyly niestety ale orzechy i wszelkie ziarna sa bardzo podejrzane. trzeba ostroznie... jaglanka niby taka bezpieczna, ale tez nie jestem jej pewna... musze max raz na tydzien cos testowac. bo reakcje sa czesto pozne i zanim skora sie uspokoi to tez trwa... udalo mi sie poki co groszek zielony wprowadzic i mlody go uwielbia

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Cloche-mam IDENTYCZNE objawy po nabiale, całe szczescie serów nigdy nie lubiłam, ale za jogurtami tęsknie
Słuchajcie, macie czasem takie czarne kropeczki w miejscu, gdzie miałyście włosy przed depilacja nog? Oszaleć z tym mozna.
probowalam jogurt sojowy z alpro soya - swietny w smaku, ale sklad mi sie nie podoba i nie jadam. robie sobie mleko migdalowe do porannej porcji musli dla porownania wzielam jogurt sojowy z bardzo fajnym skladem, ale nie smakuje mi. soja to nie moja bajka...

kropeczek nigdy nie mialam

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Cloche jakie maskary tu masz na myśli?

Wszystkiego najlepszego dla Twojego synka z okazji 2 urodzin
Z dietą nie pomogę, brak mi tu doświadczenia. Dodam tylko, że ja w dzieciństwie miałam problemy skórne alergiczne, wszystko minęło, wyroslam z tego czego i Wam życzę.
na przyklad tania false lashes z alverde ona wlasnie robi fajny efekt, ale mam wrazenie, ze nie pielegnuje nic...

dzieki

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwunia1984_08 Pokaż wiadomość
Mi to się skojarzyło z łuszczycą. Czerwone plamy na łokciach, kolanach, czasem nieco łuszczące się. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Łodzi jest niesamowita Pani doktor, pediatra, specjalista chorób płuc i alergolog w jednym. Starsza Pani, pracuje w jednym z lepszych szpitali w okolicy. Moich chłopców postawiła na nogi. Gdybyś chciała, mogę Ci podać do niej kontakt.
mieszkam w niemczech, ale luszczyca to nie jest to sie nazywa z angielskiego nummular eczema lub nummular dermatitis, mozesz zerknac na obrazki w google. Flo zdaje sie byc jedynym przypadkiem z tym rodzajem wykwitow, ktory jednak reaguje pozytywnie na scisla diete. bo nasza derma w klinice takich dzieciakow miala pelno i w testach pokarmowych nie bylo zaleznosci z dieta, o ile testy alergiczne z krwi byly negatywne (u Flo wszystkie z krwi i skorne negatywne wlasnie, a jednak dieta duuuuuzo daje)

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Z roślin Możesz zajrzeć na blogi: http://www.mamaalergikagotuje.pl/ i http://smakoterapia.blogspot.com/ - tam są przepisy mam alergicznych dzieci.
Może zrób kotlety z soczewicy? Są suuuuuper smaczne My też lubimy dal z soczewicy, zupę krem z soczewicy, ogólnie kuchnię indyjską, tam mają masę przepisów bezmięsnych, beznabiałowych, bezjajecznych.
te blogi znam na pamiec. ja naprawde nie mialabym problemu zrobic z niego wegana. ale on ostatnio na szparagi i na fenkula tez bardzo zareagowal. po surowych bananach tez nie jest optymalnie. z powodzeniem moze jesc:
-bialy ryz
-rozgotowane banany
-ziemniaki
-oliwa
-brokul
-cukinia
-kukurydza
-fasolka szparagowa
-chyba zielony groszek
aaaa, i arbuz sie udal. z kolei jagody nie... chcialabym moc mlodemu zarzucic na sniadanie placuszki jaglane, ktore by popil mlekiem migdalowym. owsianke na wodzie (na owies reaguje ostro!!!) z suszonymi owocami (na wiekszosc owocow reaguje...). posypac warzywa na obiad sezamem... a tak to jednak brakuje mi zrodel wapnia, witaminy c, i tak moglabym wymieniac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 19:34   #2748
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cloche, a na suple też by źle zareagował? Dobrym źródłem wapnia jest cytrynian. Wit. C też można suplementować. Brokuł to też źródło wapnia

Może zrób domowy jogurt? Można zrobić np. z mleka owsianego.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 21:51   #2749
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Cloche, a na suple też by źle zareagował? Dobrym źródłem wapnia jest cytrynian. Wit. C też można suplementować. Brokuł to też źródło wapnia

Może zrób domowy jogurt? Można zrobić np. z mleka owsianego.
z suplementami chce wlasnie cos pokombinowac, jak bedziemy u lekarza. podpytam go, co by warto suplementowac i jak - bo znalazlam fajny syrop, ale on ma naturalne wyciagi z marakuji i marchewki na przyklad - ogien na skorze murowany i w wielu suplementach dopuszczonych dla dzieci sa jakies aromaty, smaki, cuda...
a co do jogurtu domowego z mleka owsianego - mlody owsa nie moze wiem, ze w brokulach tez jest wapn. ale ile? stanowczo za malo... ilez on tego moze zjesc. i nie dostaje codziennie...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 06:29   #2750
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
z suplementami chce wlasnie cos pokombinowac, jak bedziemy u lekarza. podpytam go, co by warto suplementowac i jak - bo znalazlam fajny syrop, ale on ma naturalne wyciagi z marakuji i marchewki na przyklad - ogien na skorze murowany i w wielu suplementach dopuszczonych dla dzieci sa jakies aromaty, smaki, cuda...
a co do jogurtu domowego z mleka owsianego - mlody owsa nie moze wiem, ze w brokulach tez jest wapn. ale ile? stanowczo za malo... ilez on tego moze zjesc. i nie dostaje codziennie...
Nie wiem czy dzieci mogą brać takie suplementy, ale jak pisałam - do suplementacji wapnia bardzo dobry jest czysty cytrynian wapnia I wit. D do kompletu oczywiście, bo na co suplementować wapń jak się nie odłoży w kościach, a w nerkach

Myślałam, że ten jogurt to dla Ciebie, bo coś o sojowym pisałaś, a młody chyba soi nie może? A np. mleko możesz zrobić z ryżu. Mój mąż bardzo je lubi na przykład.

W 100g brokuła jest ok. 50 mg wapnia. Bogate w wapń są migdały, jarmuż, nasiona chia, nasiona maku i sezamu (w 10g mają 120 mg wapnia!), mam taki magnes na lodówkę z wypisanymi przykładowymi źródłami http://sun.sklep.pl/pl/p/MAGNES-NA-L...CZNA-KROWA/470
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 09:09   #2751
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
bo znalazlam fajny syrop, ale on ma naturalne wyciagi z marakuji i marchewki na przyklad - ogien na skorze murowany .
Cloche, jaki to syrop?
Kretka dobrze radzi z tym mlekiem ryzowym
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 09:45   #2752
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Jestem zła na tk maxx. Mam zapas mydel na kilka lat, a oni mi sprowadzili naturalne mydła na bazie masła shea i masla kakowego za 15 zł, a cena regularna to ok. 80 zł od kat burki. I co robić
Kupić

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie liczy się ilość kalorii jako taka, ale ich jakość przede wszystkim
Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
I co z tego, że można? Chyba, że ktoś lubi być skinny fat i napuchnięty, a przede wszystkim nie interesuje go absolutnie jakość spożywanego jedzenia. Mnie nie interesują okresowe diety, a zdrowy styl życia.
Zgadzam się, poza tym są pewne produkty, które hamują odchudzanie, zatrzymują wodę w organiźmie, albo budują dodatkową tkankę tłuszczową.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
reakcje sa czesto pozne i zanim skora sie uspokoi to tez trwa... udalo mi sie poki co groszek zielony wprowadzic i mlody go uwielbia

a tak to jednak brakuje mi zrodel wapnia, witaminy c, i tak moglabym wymieniac
Znam ten ból.

Jeśli chodzi o wapń, to spokojnie, on występuje w wystarczających ilościach w takim brokule np. Utarło się, że jak dziecko nie jest na mleku od krowy, to zaraz ma niedobory (propaganda rodem z mleczarni), a tymczasem prawda jest taka, że wapń nie jest szlachetnym pierwiastkiem, tylko występuje powszechnie, w dodatku taki z warzyw jest dużo lepiej przyswajalny, niż z mleka. Przykładem jest mój syn, praktycznie zero mleka i przetworów ml., no raz w tygodniu niewielkie ilości, a rośnie jak na drożdżach, kości raczej wytrzymałe, bo nie miał nigdy poważnych kontuzji. Ostatnio mieli w szkole badanie komputerowe wykrywające wczesne wady postawy, kręgosłup ma książkowy, żadnych wad postawy, płaskostopia, etc. A spory % w jego roczniku jednak dostał skierowania na gimnastykę korekcyjną, albo prosto do ortopedy po tym badaniu.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
z suplementami chce wlasnie cos pokombinowac, jak bedziemy u lekarza. podpytam go, co by warto suplementowac i jak - bo znalazlam fajny syrop, ale on ma naturalne wyciagi z marakuji i marchewki na przyklad - ogien na skorze murowany i w wielu suplementach dopuszczonych dla dzieci sa jakies aromaty, smaki, cuda...
a co do jogurtu domowego z mleka owsianego - mlody owsa nie moze wiem, ze w brokulach tez jest wapn. ale ile? stanowczo za malo... ilez on tego moze zjesc. i nie dostaje codziennie...
Na suple trzeba bardzo uważać, zwłaszcza na te bez recepty, ale i na receptę robiły niespodzianki, mojego uczula większość form wapnia w syropie, dopiero taki w tabletkach na receptę nie dawał skutków ubocznych, syrop z czarnego bzu, albo z podbiału polecany przy alergiach zaraz wywoływały wysypki, albo kaszel...
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-06-05 o 09:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 10:47   #2753
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Korah dziecku 3 letniemu (bez alergii) byś podawała suplementy? Moja córka dotyvhczas nic nie dostawała. No oprócz Wit. D okresowo lub tranu tez okresowo. Zamiennie z olejem lnianym. Zastanaeiam się czy jej czegoś nie podawać..
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 11:11   #2754
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah dziecku 3 letniemu (bez alergii) byś podawała suplementy? Moja córka dotyvhczas nic nie dostawała. No oprócz Wit. D okresowo lub tranu tez okresowo. Zamiennie z olejem lnianym. Zastanaeiam się czy jej czegoś nie podawać..
Jak coś podaję, to tylko po konsultacji z lekarzem Sama nie eksperymentuję więcej, bo zdarzało się owszem, że coś wypróbowywałam, bo np babcia z dobrym zamiarem kupiła dziecku syropek taki np z czarnego bzu na odporność. A że to alergik, to jednak potem wyszedł cały obraz, na czym ta choroba polega, po prostu niewinny syropek powoduje kaszel czy jeszcze coś. Podawałam np syropy wykrztuśne typu Mucosolvan od naszej pierwszej pani doktor rodzinnej, to było tylko gorzej, ona też przy przeziębieniach zalecała dokupić do innych leków wapń, typu Calcium w syropie ( g... no straszne, sam aspartam), a jak chciałam bez dodatku cukru, to żadna apteka nie miała, bo to przecież dla dzieci drugi lekarz pediatra pulmonolog się popukał w czoło, że nie wolno ani muco ani jakiś syropków i mam jego słuchać i miał rację.

Jak chcesz bez konsultacji, a nie ma alergii jakichś to naturalne suple, np soki z granata, albo z sokowirówki i to wystarczy, tylko zęby niech płucze po takich sokach. Ale jesli Cię interesuje wapń, głównie się poleca przy przeziębieniach, to do lekarza po taki bez chemii w składzie i w formie dobrze przyswajalnej.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-06-05 o 11:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 11:34   #2755
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah dziecku 3 letniemu (bez alergii) byś podawała suplementy? Moja córka dotyvhczas nic nie dostawała. No oprócz Wit. D okresowo lub tranu tez okresowo. Zamiennie z olejem lnianym. Zastanaeiam się czy jej czegoś nie podawać..
Mogę zapytać babci czy takiemu dziecku można już podawać suple. A myślisz, że ma niedobory? Czegoś nie je, jest niejadkiem? To jest dobry suplement wapnia http://swansonpolska.pl/swanson-cytr...7g-p-3024.html
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 11:48   #2756
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Korah, Kretka dzięki. Córka je niewielkie ilosci, waży mało (10 centyl od zawsze) ale je wszystko i chetnie wiec nie robie z tego problemu i niejadkiem jej bym nie nazwała. Ale pewnie to kwestia podejścia. W każdym razie jest otwarta na smaki i jedzenie jest dla niej przyjemnością a ze waży mało.. Taka uroda.
O suplementach myślę tylko naturalnych Może jakieś wyciągi z owoców....
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 12:41   #2757
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah, Kretka dzięki. Córka je niewielkie ilosci, waży mało (10 centyl od zawsze) ale je wszystko i chetnie wiec nie robie z tego problemu i niejadkiem jej bym nie nazwała. Ale pewnie to kwestia podejścia. W każdym razie jest otwarta na smaki i jedzenie jest dla niej przyjemnością a ze waży mało.. Taka uroda.
O suplementach myślę tylko naturalnych Może jakieś wyciągi z owoców....
Wagą nie ma się co sugerować kompletnie, moje dziecko pamiętam, że chyba od 8mego miesiąca życia przez co najmniej 2 lata waga mu stała w miejscu, przybierał 1 kg na rok, tak, że w wieku roku ważył 11-12 kg, co jest dużo, a jak miał 3 lata, to raptem 14-15 kg, co w porównaniu z rówieśnikami było malutko, potem się zaczęło wyrównywać jak miał 5 lat, to 20 kg, teraz ma prawie 8 lat i waży 28,5 kg.

Można wyciągi z owoców jak najbardziej, pod warunkiem, że masz pewność że go nie uczuli np wyciąg z grejpfruta czy dzikiej róży. Zwłaszcza jesienią i na wiosnę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-06-05 o 12:43
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 16:09   #2758
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wagą nie ma się co sugerować kompletnie, moje dziecko pamiętam, że chyba od 8mego miesiąca życia przez co najmniej 2 lata waga mu stała w miejscu, przybierał 1 kg na rok, tak, że w wieku roku ważył 11-12 kg, co jest dużo, a jak miał 3 lata, to raptem 14-15 kg, co w porównaniu z rówieśnikami było malutko, potem się zaczęło wyrównywać jak miał 5 lat, to 20 kg, teraz ma prawie 8 lat i waży 28,5 kg.

Można wyciągi z owoców jak najbardziej, pod warunkiem, że masz pewność że go nie uczuli np wyciąg z grejpfruta czy dzikiej róży. Zwłaszcza jesienią i na wiosnę.
Moja (dziewczynka) równo 3 latka i równo 12 kg. Co sądzisz o tym: http://www.helfy.pl/zdrowie/zdrowie-...ce-lasu-500-ml


---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wagą nie ma się co sugerować kompletnie, moje dziecko pamiętam, że chyba od 8mego miesiąca życia przez co najmniej 2 lata waga mu stała w miejscu, przybierał 1 kg na rok, tak, że w wieku roku ważył 11-12 kg, co jest dużo, a jak miał 3 lata, to raptem 14-15 kg, co w porównaniu z rówieśnikami było malutko, potem się zaczęło wyrównywać jak miał 5 lat, to 20 kg, teraz ma prawie 8 lat i waży 28,5 kg.

Można wyciągi z owoców jak najbardziej, pod warunkiem, że masz pewność że go nie uczuli np wyciąg z grejpfruta czy dzikiej róży. Zwłaszcza jesienią i na wiosnę.
Moja (dziewczynka) równo 3 latka i równo 12 kg. Co sądzisz o tym: http://www.helfy.pl/zdrowie/zdrowie-...ce-lasu-500-ml

A slyszałyscie o soku Noni?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 16:18   #2759
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Moja (dziewczynka) równo 3 latka i równo 12 kg. Co sądzisz o tym: http://www.helfy.pl/zdrowie/zdrowie-...ce-lasu-500-ml

A slyszałyscie o soku Noni?
Ale jest chudziutka, czy po prostu drobna? Moim zdaniem waga nie może mieć nic do rzeczy, bo jeszcze jest wzrost i nie należy się przejmować, gorzej gdy dziecko cały czas je i cały czas jest głodne lub traci wagę, wtedy może być objaw jakiejś choroby, np pasożytów, a tak to po prostu taką ma budowę

Ten napój z Helfy skreślam, nie dla dziecka mojego absolutnie, no i na co komu ta melasa, tylko dodatkowy cukier i to za wcale nie małą cenę. Najlepsze są najprostsze rzeczy, jedno-dwuskładnikowe.

Soku z noni nie przerabiałam, dla mnie to bardzo egzotyczna rzecz, wolałabym jednak wybrać coś pospolitszego, ale jeśli dziecina je wszystko i nie ma alergii, to można spróbować.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-06-05 o 16:19
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 16:19   #2760
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Moi rodzice kilka lat temu regularnie pili sok Noni, ale nie wiem z jakim skutkiem.

Co do wagi dzieci, to mój 17 miesięczny syn waży 11kg. Je wszystko co widzi i w dużych ilościach (porcja gęstej zupy czy kaszy gryczanej z mięsem i sosem brokułowym to ok 350g, jajecznica obowiązkowo z 2 jajek i z 2 kromkami). Lata jak szalony i wszystko to spala
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.