Torebka z allegro, czy mogę się wycofać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-01, 19:29   #1
savra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 24

Torebka z allegro, czy mogę się wycofać?


Nie znalazłam żadnego prawniczego działu ale mam nadzieję, że nieraz kupowałyście coś z działu moda na allegro i pomożecie.

A więc drogie dziewczyny, znalazłam na allegro torebkę massimo dutti, licytuję ją w tym momencie. Niestety dopiero po fakcie (moja oferta jest najwyższa) przejrzałam internet (zdjęcia blogerek i oferta sklepu) i zorientowałam się, że dany model występuje (a raczej występował) tylko w kolorze brązowym. Takie też zdjęcia są zamieszczone również na stronie aukcji, jednak na tzw. real photo torebka jest karmelowa a nie brązowa. Byłam przekonana, że to kwestia prześwietlonego zdjęcia ale okazało się, że nie i kolor jest dokładnie taki. W takim wypadku mam poważne wątpliwości czy torebka jest oryginalna, a ponieważ parę stówek piechotą nie chodzi odechciało mi się tej licytacji i chcę się wycofać.
Czy mogę? Wiem, że mogę wystosować prośbę do sprzedającego ale to jest na zasadzie jego dobrej woli. Czy w przypadku podejrzenia, że towar nie jest oryginalny mogę wycofać się w jakiś sposób z niewygranej jeszcze licytacji bez niczyjej łaski? Do końca licytacji pozostało 6 dni, nie wiem czy ktoś mnie przebije do tego czasu i wolałabym wycofać się już teraz.

I, przede wszystkim, co sądzicie o tej torebce, jest oryginalna czy nie? Wstawiam zdjęcia : pierwsze dwa z aukcji, trzecie z bloga, czwarte ze strony sklepu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg iEFJG-iLJUS4.jpg (144,9 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (124,3 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: png 2.png (371,2 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (55,3 KB, 58 załadowań)

Edytowane przez savra
Czas edycji: 2015-11-01 o 19:31
savra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 23:30   #2
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Torebka z allegro, czy mogę się wycofać?

Nie wiem, jak jest z oryginalnością tej torebki. Powiem jednak z własnego doświadczenia. Pierwsza sytuacja, zorientowałam się, że sukienka jest nieoryginalna, poprosiłam o wycofanie. Sprzedawczyni zgodziła się, wycofałam się, ona nie płaciła prowizji, było ok.
Druga sytuacja. Licytowałam perfumy. Zorientowałam się w pewnym momencie, że są podróbą i poprosiłam sprzedawcę o wycofanie mojej oferty i podałam przyczynę. Nie zgodził się, odpowiadając strasznie chamsko. W związku z tym, założyłam drugie, nie autoryzowane konto, przelicytowałam sama siebie i tyle mnie widzieli. Nie jest to dobra opcja, ale gdy widzisz, że ktoś chce Cię oszukać, trzeba się jakoś bronić, zwłaszcza, że wiem, że w wypadku podróbek polityka allegro jest bardzo liberalna. Oczywiście można założyć spór, już to przechodziłam, ale po co, póki nie wpłaciłaś pieniędzy. Jeżeli chodzi o tego sprzedawcę, o którym mowa, i tak mu zawiesili konto, bo takich sytuacji jak moja było mnóstwo, ale zawieszenie konta sprzedawcy niestety nie oznacza, że Ty otrzymasz zwrot pieniędzy za jego oszustwo. W Twoim wypadku sugerowałabym oczywiście pierwszą opcję, zazwyczaj nie ma z tym problemu, ale jakby co, to wiesz, jak to rozwiązać.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2015-11-02 o 00:49
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 04:59   #3
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Torebka z allegro, czy mogę się wycofać?

jeśli masz wątpliwości to napisz o tym do sprzedawcy i poproś o wycofanie
skoro nie występowała torebka w tym kolorze to ja bym nie ryzykowała
może zapytaj na wątku massimo : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=802557

__________________
---


Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2015-11-02 o 05:12
mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 09:23   #4
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Torebka z allegro, czy mogę się wycofać?

No moim zdaniem nie jest ona oryginalna. Napisz do sprzedawcy i wycofaj sie póki nie jest za późno
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 11:42   #5
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Torebka z allegro, czy mogę się wycofać?

Cytat:
Napisane przez AnaW77 Pokaż wiadomość
No moim zdaniem nie jest ona oryginalna. Napisz do sprzedawcy i wycofaj sie póki nie jest za późno
Z moojego doświadczenia-warto powiadomić Allegro, że torebka jest nieoryginalna i sprzedawana jako oryginał. Wtedy Allegro samo wycofuje aukcję
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 20:12   #6
czester2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Torebka z allegro, czy mogę się wycofać?

Witam
Nie wiem czy temat torebki jest nadal aktualny, bo minęło troszkę czasu od pierwszego zapytania, ale wpadłam na te temat przypadkiem a i zalogowana jestem na wizaz od niedawna ale dla zainteresowanych to torebka jest jak najbardziej orginalna gdyż posiadam własnie też w takim kolorze, a co do kolorów to występowały dwa ciemny brąz i własnie ten karmelowy, jeśli pani ja zakupiła to na pewno jest orginalna
czester2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-04 21:12:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.