Jaki podkład dla...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-12, 19:30   #1
mejbi_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Arrow

Jaki podkład dla...?


Przyznam się szczerze, że raczej nie używam kosmetyków do makijażu, zwłaszcza tak ciężkich jak podkład, ale chyba muszę zacząć.
A... że jestem cała zielona w tych sprawach i nie odróżniam pudru od podkładu, nie wiem też, czym różni się podkład od korektora, dlatego właśnie zwracam się z prośbą o pomoc do Was, bardziej doświadczonych koleżanek
Mam dosyć dziwne przebarwienia na twarzy, mniej więcej na linii "nos-usta" oraz pod ustami mam takie plamy jakby żółto-pomarańczowe. Wszystkie badania mam w normie, więc wychodzi na to, że jest to "jedynie" problem natury kosmetycznej.
Jest o jednak problem dość uciążliwy, dlatego chciałabym to jakoś ukryć. Ale, jak już wspomniałam wcześniej, kompletnie się na tym nie znam, dlatego pytam Was, jaki podkład wybrać najlepiej?
Jakiej firmy?
Oczywiście, chciałabym żeby podkład był jak najlepszy, żeby nie zrobiła mi się pomarańczowa twarz , ale chciałabym też, żeby był w miarę niedrogi...
Dodam też, że mam strasznie bladą twarz, dlatego chciałabym też, żeby podkład dodał mi trochę zdrowszego kolorytu i rozświetlił mi twarz. Wiem, że wymagania mam spore, ale może któraś z Was zna jakiś idealny patent?
mejbi_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 19:42   #2
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jaki podkład dla...?

podkładu używa się na całą twarz, korektora punktowo. Przeczytaj kwc, bo każdy podkład jest inny, nie możemy pomóc Ci wybrać najlepszego..
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:04   #3
mejbi_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki podkład dla...?

Dziękuję za szybką odpowiedź
Jestem świadoma tego, ze każdy podkład jest inny, jednak miałam nadzieję, że ktoś doradzi mi, który jest najlepszy do przebarwień.
Być może ktoś miał podobne przebarwienia w okolicy ust i udało mu się tego jakoś wyzbyć lub zatuszować...

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

A który z tych jest najlepszy?

Rimmel, Match Perfection
Maybelline, Dream Satin Liquid
Astor, Perfect Stay
Astor, Skin Match
mejbi_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:24   #4
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Jaki podkład dla...?

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie jaki masz rodzaj skóry? Przebarwienia potraktuj korektorem dobranym odpowiednio do karnacji, na to podkład (ja używam Rimmel Lasting Finish i moim zdaniem b.dobrze kryje). Możesz, ale nie musisz użyć pudru. Oczywiście wszystko musi być dobrane do karnacji i rodzaju cery...
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 23:37   #5
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Jaki podkład dla...?

A badałas te plamy u dermatologa? Jakoś nie potrafie sobie wyobrazic pomaranczowych plam które są "problemem natury".
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:12   #6
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jaki podkład dla...?

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
A badałas te plamy u dermatologa? Jakoś nie potrafie sobie wyobrazic pomaranczowych plam które są "problemem natury".
Niektórzy ludzie (na przykład ja) po prostu tak mają i to jest chyba rzeczywiście kwestia natury, bo badania są w normie.

Ja radzę sobie z tym w ten sposób, że nakładam troszkę różowego korektora i róż, w ten sposób nie tyle zakrywam te przebarwienia, co odwracam od nich uwagę.
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 18:31   #7
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Jaki podkład dla...?

Cytat:
Napisane przez mejbi_s Pokaż wiadomość
Przyznam się szczerze, że raczej nie używam kosmetyków do makijażu, zwłaszcza tak ciężkich jak podkład, ale chyba muszę zacząć.
A... że jestem cała zielona w tych sprawach i nie odróżniam pudru od podkładu, nie wiem też, czym różni się podkład od korektora, dlatego właśnie zwracam się z prośbą o pomoc do Was, bardziej doświadczonych koleżanek
Mam dosyć dziwne przebarwienia na twarzy, mniej więcej na linii "nos-usta" oraz pod ustami mam takie plamy jakby żółto-pomarańczowe. Wszystkie badania mam w normie, więc wychodzi na to, że jest to "jedynie" problem natury kosmetycznej.
Jest o jednak problem dość uciążliwy, dlatego chciałabym to jakoś ukryć. Ale, jak już wspomniałam wcześniej, kompletnie się na tym nie znam, dlatego pytam Was, jaki podkład wybrać najlepiej?
Jakiej firmy?
Oczywiście, chciałabym żeby podkład był jak najlepszy, żeby nie zrobiła mi się pomarańczowa twarz , ale chciałabym też, żeby był w miarę niedrogi...
Dodam też, że mam strasznie bladą twarz, dlatego chciałabym też, żeby podkład dodał mi trochę zdrowszego kolorytu i rozświetlił mi twarz. Wiem, że wymagania mam spore, ale może któraś z Was zna jakiś idealny patent?
Dla bladych i ymagających rozświetlenia polecam Revlon Photoready, ale nie będzie dla Ciebie dobry jezeli masz bardzo suchą skórę.
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.