PRAGA co? jak? za ile? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-31, 03:32   #151
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Jechałam odcinek Zebrzydowice Bohumin bez biletu, jak radzą internety, nie da się nawet kupić takiego biletu . Sęk w tym, że ja w Zebrzydowicach wsiadalam. Wydaje mi się, że nie da się kupić biletu do Zebrzydowic, to po pierwsze, po drugie w dzień te pociągi kursują w taryfie EIC, która jest droga. Jak chcecie jechać tanio to jedźcie autobusem, a nie pociągiem, mimo że to zdecydowanie wygodniejsza forma transportu

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 04:32 ---------- Poprzedni post napisano o 04:30 ----------

Cytat:
Napisane przez merolboss Pokaż wiadomość
siemanko zamierzam wybrac sie na sylwestra do pragi chcialbym zeby ktoś mi napisal czy kluby w pradze sa otwarte z wejsciem bez rezerwacji czy raczej trzeba rezerwowac i jakie kluby polecacie i jak sie nazywa ten most co z niego widac cala prage co ludzie tam nagrywaja filmy z fajerwerkami co polecacie zjesc jakas typowa czeska potrawa smaczna chodzi mi o cos innego takiego czego nie ma u nas prosze o jak najszybsza odpowiedz poniewaz bardzo mi na tym zalezy :
Pewnie most Karola
Kluby na bank są czynne, ale czy coś ok będzie bez rezerwacji to kto wie

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 10:41   #152
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Jechałam odcinek Zebrzydowice Bohumin bez biletu, jak radzą internety, nie da się nawet kupić takiego biletu . Sęk w tym, że ja w Zebrzydowicach wsiadalam. Wydaje mi się, że nie da się kupić biletu do Zebrzydowic, to po pierwsze, po drugie w dzień te pociągi kursują w taryfie EIC, która jest droga. Jak chcecie jechać tanio to jedźcie autobusem, a nie pociągiem, mimo że to zdecydowanie wygodniejsza forma transportu


Dziękuję za odpowiedź. Chciałabym jednak kupić bilet... Muszę pomyśleć, może faktycznie autobusem ?
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 10:37   #153
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Sprawdź ceny, co ja Ci więcej mogę napisać? Przejazd z Wawy do Pragi pociągiem dla jednej osoby w jedną stronę - taryfa promocyjna do kupienia od 60 dni przed odjazdem - to koszt chyba 29 euro, o ile już cena nie jest wyższa. Ja jechałam chyba już 5,5 roku temu i wtedy cena wynosiła 19 euro

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 18:56   #154
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Sprawdź ceny, co ja Ci więcej mogę napisać? Przejazd z Wawy do Pragi pociągiem dla jednej osoby w jedną stronę - taryfa promocyjna do kupienia od 60 dni przed odjazdem - to koszt chyba 29 euro, o ile już cena nie jest wyższa. Ja jechałam chyba już 5,5 roku temu i wtedy cena wynosiła 19 euro

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję za informację . Ceny sprawdziłam, najtańszy to 24 euro.
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 08:03   #155
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

A spraedzalas Simple Express albo Lux? W Luxie można założyć specjalną kartę, która daje kilkanaście procent zniżki. Napisz mi wieczorem na PW datę wyjazdu i powrotu to sprawdzę Ci

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Tak w ogóle Simple czy Lux to tak jakby to samo, ale wydaje mi się, że na tej trasie jeździ Lux i on powinien mieć wygodniejsze siedzenia niż PB, choć nie wiem, jakie konkretnie autobusy tam śmigają

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 13:46   #156
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
A spraedzalas Simple Express albo Lux? W Luxie można założyć specjalną kartę, która daje kilkanaście procent zniżki. Napisz mi wieczorem na PW datę wyjazdu i powrotu to sprawdzę Ci

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Tak w ogóle Simple czy Lux to tak jakby to samo, ale wydaje mi się, że na tej trasie jeździ Lux i on powinien mieć wygodniejsze siedzenia niż PB, choć nie wiem, jakie konkretnie autobusy tam śmigają

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Tam śmigają te Lux, wygodne i fajne
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 12:21   #157
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Praga - samodzielny wyjazd od podstaw! Warto?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
A spraedzalas Simple Express albo Lux? W Luxie można założyć specjalną kartę, która daje kilkanaście procent zniżki. Napisz mi wieczorem na PW datę wyjazdu i powrotu to sprawdzę Ci

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Tak w ogóle Simple czy Lux to tak jakby to samo, ale wydaje mi się, że na tej trasie jeździ Lux i on powinien mieć wygodniejsze siedzenia niż PB, choć nie wiem, jakie konkretnie autobusy tam śmigają

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję za informację . Zaraz sprawdzę jak wyglądają cenowo i czy jeżdzą z Warszawy.
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-14, 09:06   #158
jarus102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: PRAGA co? jak? za ile?

Witam we wrześniu 2015r wybrałem się wraz z dziewczyną do Pragi pociągiem. Najpierw przejazd z Katowic do Ostravy busem a następnie z Ostrawy do Pragi pociągiem. Moja dziewczyna bardzo szczegółowo opisała wyprawę wraz z przejazdami na swoim Blogu. Jeśli kogoś zainteresuje to podaje linka do pierwszej części : xxx

Następnie polecam przeczytanie pozostałych części (jest ich aż 6) na stronie dotyczących Pragi.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-01-14 o 13:18 Powód: link
jarus102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 15:06   #159
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: PRAGA co? jak? za ile?

Jeśli Wam nie zależy na czasie to można pojechać:
1. do Kudowy
2. z Kudowy do Nachodu śmigają busy. Nie wiem ile teraz kosztują, ale kilka lat temu płaciłam nie więcej niż 5 zł.
3. z Nachodu do Pragi
- pociąg - koszt około 200 koron, przy czym im więcej osób jedzie na jednym bilecie tym taniej. Niestety opcja z przesiadkami, ale dobrze skomunikowanymi
- autobus około 150 koron

To chyba najtansza opcja, ale trzeba na nią poświęcić praktycznie cały dzień.
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 18:49   #160
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: PRAGA co? jak? za ile?

Dziewczyny dziękuję za rady
Zdecydowaliśmy, że pojedziemy Lux express. Na dniach chcemy kupować bilety. Pytanie do Was: macie jakieś sprawdzone noclegi (cenowo w granicach rozsądku) ?
Zastanawiamy się nad kupnem groupona na nocleg
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 17:48   #161
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: PRAGA co? jak? za ile?

Witam, z grupą znajomych mamy w planach wycieczkę do Pragi w okolicach września. Czy ktoś ma może informacje na temat dobrego, niedrogiego hotelu/hostelu/pensjonatu. Zależy nam na tym, żeby było śniadanie, wifi i w miarę blisko do centrum (lub jakieś szybkie połączenie komunikacji miejskiej). Kolejne pytanie - czy ktoś z tu obecnych leciał do Pragi samolotem? Czy da się upolować jakieś tanie bilety? Nie kusi mnie wizja jechania cały dzień w jedną i cały dzień w drugą stronę a przecież zdarzają się różne okazje na bilety lotnicze z góry dziękuję za pomoc
__________________
Wymiana
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 18:15   #162
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: PRAGA co? jak? za ile?

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuję za rady
Zdecydowaliśmy, że pojedziemy Lux express. Na dniach chcemy kupować bilety. Pytanie do Was: macie jakieś sprawdzone noclegi (cenowo w granicach rozsądku) ?
Zastanawiamy się nad kupnem groupona na nocleg

Cytat:
Napisane przez my_vampiree Pokaż wiadomość
Witam, z grupą znajomych mamy w planach wycieczkę do Pragi w okolicach września. Czy ktoś ma może informacje na temat dobrego, niedrogiego hotelu/hostelu/pensjonatu. Zależy nam na tym, żeby było śniadanie, wifi i w miarę blisko do centrum (lub jakieś szybkie połączenie komunikacji miejskiej). Kolejne pytanie - czy ktoś z tu obecnych leciał do Pragi samolotem? Czy da się upolować jakieś tanie bilety? Nie kusi mnie wizja jechania cały dzień w jedną i cały dzień w drugą stronę a przecież zdarzają się różne okazje na bilety lotnicze z góry dziękuję za pomoc
http://hotelapollon.cz/

Odnosnie tanich biletow to jednak ciezko, do Pragi z Polski lata LOT i CSA. Niestety Praga jest raczej omijana jesli chodzi o tanie linie

Edytowane przez Charmain
Czas edycji: 2016-02-01 o 18:16
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 18:16   #163
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: PRAGA co? jak? za ile?

Ja myślę że da się upolować tanio ale z przesiadka np. w Oslo
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 18:36   #164
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: PRAGA co? jak? za ile?

Na interesujący mnie termin znalazłam już lot z Warszawy po 150 zł w jedną stronę, wydaje mi się, że nie są to duże pieniądze, biorąc pod uwagę wygodę i czas podróży. Nie wiem tylko jak wypada to w porównaniu z innymi środkami transportu. Wiem jedynie, że polski bus jest zdecydowanie tańszy. Ile was wynosiła podróż do Pragi? Ja jadę z trójmiasta, więc byłaby to dla mnie baaardzo długa podróż samochodem
__________________
Wymiana
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 19:21   #165
inparadise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 329
Dot.: PRAGA co? jak? za ile?

Cytat:
Napisane przez my_vampiree Pokaż wiadomość
Na interesujący mnie termin znalazłam już lot z Warszawy po 150 zł w jedną stronę, wydaje mi się, że nie są to duże pieniądze, biorąc pod uwagę wygodę i czas podróży. Nie wiem tylko jak wypada to w porównaniu z innymi środkami transportu. Wiem jedynie, że polski bus jest zdecydowanie tańszy. Ile was wynosiła podróż do Pragi? Ja jadę z trójmiasta, więc byłaby to dla mnie baaardzo długa podróż samochodem
Ja na wakacjach jechałam z Białegostoku do Pragi autobusem ecolines za około 150 zł w obie strony. Też daleka droga i powiem szczerze, że się jej bałam. Ale akurat była to podróż nocą, więc większość czasu przespałam i mi osobiście minęło bardzo szybko
inparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-02 20:21:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.