Domowe SPA - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 20:01   #61
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Domowe SPA

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Ja miałam bardzo ambitny plan co do przeczytania z czym się je kwasy i w ogóle, ale mimo tego, że przeczytałam to wolę nie bawić się w chemika, czuję, że to ponad moje siły . Chociaż zastanawiam się czy nie kupić sobie peelingu eksfoliującego, ale jednak kwas to kwas.
Cieszę się, że przynajmniej glinka czy algi są tak proste w przygotowaniu.
Ja bawię się tylko jednym, spróbowałam innego i mi nie przypadł do gustu.
Też się boję bawić w jakieś mocne kwasy.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 06:46   #62
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Domowe SPA

Cytat:
Napisane przez Paulima Pokaż wiadomość
Mówisz, że naprawdę dobry ten peeling ? Co prawda ja robię tylko kawowy od pewnego czasu, ale zastanawiam się czy nie skusić się na jakiś typowo antycellulitowy.
Jak wrażenia (i skóra) po kuracji kawowej ?
Peeling świetny uda i pupcia taka gładziudka się zrobiła. Dobry zdzierak, wogóle to skóra zrobiła się bardziej napięta, ujędrniona, ale to też zasługa cwiczonek.
Po peelingu kawowym za dużo powiedziec nie mogę, bo to mój pierwszy raz to był raczej taki okład, ale tak jak mówie- cały tyłek czerwony miałam, potem wklepałam serum chłodzące, niebo! Ale też skórę miałam taką gładka i pachnącą
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 15:13   #63
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: Domowe SPA

U mnie właśnie małe domowe SPA siedzę z maseczką jajeczno-cytrynowo-rycynową na włosach, a na twarzy mam maseczkę z siemienia lnianego
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 17:38   #64
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Domowe SPA

hej dziewczyny
ja kiedyś więcej eksperymentowałam z domowym spa, przestałam jak moja kochana sis urządziła mnie z maseczką marchewkową, hehe wmówiła mi, że przeczytała gdzieś, że marchew jest tka dobra dla cery, pewnie i fakt ale od wewnątrz, nie od zewnątrz, ale ja nie pomyślałam i nałożyłam talarki marchewkowe na twarz....miałam pomarańczowe plamy przez następne kilka dni teraz się z tego śmieję, bo było to już kilka lat temu, ale wtedy nie było mi do śmiechu
terz uzywam raczej gotowych kosmetyków, oprócz mojego ukochanego peelingu: kawa,sól, cukier, oliwa z oliwe, cytryna, jajko, mleko,miód uwielbiam go, świetnie oczyszcza, wygładza
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 20:44   #65
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: Domowe SPA

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Ja bawię się tylko jednym, spróbowałam innego i mi nie przypadł do gustu.
Też się boję bawić w jakieś mocne kwasy.
zabciajs, Ty chyba wspominałaś o goleniu nóg szarym mydłem. A powiedz mi, czy włoski są potem normalne, słabsze, gęstsze?
Ja stosuję depilator również dlatego, że po nim są słabsze włoski..

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
ja kiedyś więcej eksperymentowałam z domowym spa, przestałam jak moja kochana sis urządziła mnie z maseczką marchewkową, hehe wmówiła mi, że przeczytała gdzieś, że marchew jest tka dobra dla cery, pewnie i fakt ale od wewnątrz, nie od zewnątrz, ale ja nie pomyślałam i nałożyłam talarki marchewkowe na twarz....miałam pomarańczowe plamy przez następne kilka dni teraz się z tego śmieję, bo było to już kilka lat temu, ale wtedy nie było mi do śmiechu
terz uzywam raczej gotowych kosmetyków, oprócz mojego ukochanego peelingu: kawa,sól, cukier, oliwa z oliwe, cytryna, jajko, mleko,miód uwielbiam go, świetnie oczyszcza, wygładza
Muszę wypróbować Twojego sposobu na peeling kawowy
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 20:50   #66
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Domowe SPA

Cytat:
Napisane przez Paulima Pokaż wiadomość
zabciajs, Ty chyba wspominałaś o goleniu nóg szarym mydłem. A powiedz mi, czy włoski są potem normalne, słabsze, gęstsze?
Ja stosuję depilator również dlatego, że po nim są słabsze włoski..



Muszę wypróbować Twojego sposobu na peeling kawowy


hehe to taki mix, ale polecam naprawdę, byleby był gęsty same dobre rzeczy w nim
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 19:25   #67
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: Domowe SPA

Peelingi :

Łyżkę miodu, łyżkę płatków owsianych, łyżkę soku z cytryny wymieszać. Preparatem delikatnie masować twarz. Spłukać letnią wodą. Stosować raz w tygodniu.

Do miseczki wsypać dwie garście gruboziarnistej jodowanej soli i wymieszać ze zwilżonymi płatkami owsianymi. Masą nacierać całe ciało, rozpoczynając od nóg, a kończąc na klatce piersiowej, plecach i ramionach. Przede wszystkim należy dokładnie przecierać łokcie i kolana, ponieważ naskórek w tych miejscach bywa suchy, pogrubiony i może się łuszczyć.

Z gruboziarnistą solą można też mieszać inne dodatki. Garść soli należy wymieszać z mleczkiem do ciała i dodać taką ilość świeżego mleka, żeby powstała łatwa do rozsmarowania papka. Po kąpieli nanieść peeling na jeszcze wilgotną i rozgrzaną skórę, lekko wcierając, poczynając od nóg i kierując się ku górze. Spłukać ciepłą wodą. Po zabiegu należy natrzeć ciało nawilżająco-odżywczym balsamem lub specjalnym kremem do ciała, najlepiej kolagenowym.


Dodatkowo, peeling a rodzaj cery :

* tłusta i mieszana – dobrze znosi peelingi ziarniste, czyli mechaniczne. Lepiej usuwa warstwę łojową niż mydło;

* tłusta, ale wrażliwa lub nadwrażliwa – wymaga stosowania peelingu w postaci żeli, nie należy go stosować przy trądziku w stanie zapalnym;

* sucha, często odwodniona – wskazane stosowanie peelingów enzymatycznych;

* z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi – zalecane stosowanie peelingu enzymatycznego o specjalnej recepturze;

* normalna – dobrze przyswaja zarówno peelingi mechaniczne jak i enzymatyczne.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Domowy peeling do skóry głowy :
(osobiście jeszcze nigdy nie robiłam peelingu skóry głowy, ani gotowym peelingiem, ani domowej roboty, dlatego czekam na Wasze opinie. Może któraś z Was robiła?)

* ½ szklanki zmielonych płatków owsianych (albo brązowego cukru),
* odżywka do włosów,
* wyciąg z rozmarynu, szałwii albo tymianku,
* olejek z drzewa herbacianego.

Najlepiej stosować raz w tygodniu.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Domowe zabiegi pielęgnacyjne na stopy :
(artykuł znalazłam na stronie: kobieta,wieszjak,pl, więc tam możecie sobie jeszcze przejrzeć, myślę, że zawiera całkiem przydatne informacje)

Mycie stóp i stosowanie kremów natłuszczających powinno być naszym codziennym zabiegiem pielęgnacyjnym. Jeśli mimo tego nasze stopy nie są elastyczne i nawilżone, musimy zastosować dodatkowe metody.

Zacznijmy od dezynfekcji. Najlepsza będzie kąpiel dla stóp przygotowana z lawendy, mięty, rumianku i szałwii. Zioła działają antybakteryjnie i łagodząco. Do wody można dodać parę kropel oliwy z oliwek. Podczas kąpieli zetrzyjmy martwe komórki naskórka za pomocą pumeksu, ceramicznej tarki lub peelingu. Taki zabieg pobudzi mikrokrążenie, zwiększając zdolność naszej skóry do wchłaniania preparatów odżywczych. Większość kosmetyków peelingujących zawiera składniki nawilżające, np. olejek jojoba, wyciągi z owoców lub lanolinę. Pamiętajmy, by po umyciu dokładnie osuszyć stopy oraz przestrzenie między palcami, gdyż wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii.

Raz na 3-4 dni warto przez kilkanaście minut moczyć stopy w kleiku z zaparzonego siemienia lnianego, nasion kozieradki, rumianku lub liści babki. Można zastosować też liść brzozy, ziele krwawnika lub nagietek – rośliny o działaniu przeciwzapalnym. Taka kąpiel stóp zmiękczy skórę i złagodzi podrażnienia. Na koniec można wetrzeć w stopy maść nagietkową, cynkową lub propolisową. Na poważniejsze pęknięcia najlepiej stosować maści z dużą zawartością mocznika.

Jeśli chcemy w krótkim czasie poprawić wygląd naszych stóp, możemy zrobić sobie nocną kurację. W tym celu wystarczy nałożyć na skórę grubą warstwę kremu natłuszczającego z witaminą A lub linomagu, a następnie założyć luźne skarpetki. Specjalne do tego celu wygodne, bawełniane skarpety można kupić w wielu drogeriach. Efekt gładkich stóp murowany!

Jeśli pięty są mocno popękane, absolutnie nie powinniśmy stosować pumeksu czy tarki. Takie ścieranie naskórka może jedynie pogłębić istniejące bruzdy i spowodować dodatkowe podrażnienia. Nie smarujmy pękniętych pięt balsamami, oliwkami do ciała lub kremem do rąk. Głębokie pęknięcia powinniśmy leczyć za pomocą środków medycznych, ponieważ domowe metody mogą okazać się niewystarczające.

A może Wy, Wizażanki znacie jakieś sprawdzone, domowe sposoby na piękne stopy ?

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Co do stóp to znalazłam jeszcze coś takiego. Wiem, że sporo tego Wam tu podałam, ale dla każdego coś dobrego Myślę, że każda znajdzie coś dla siebie. Moje stopy są trochę zmęczone zimą i ciągłym chodzeniem w zakrytych butach, dlatego muszę o nie teraz zadbać, żeby do cieplejszej wiosny i lata wyglądały ładnie i zdrowo Muszę znaleźć wolniejszą chwilkę i zrobić sobie taką ziołową kąpiel, albo pomoczyć je w tych obierkach, czy siemieniu lnianym

Dbamy o stopy :

Zioła, które pomagają w dbaniu o stopy: miętę, macierzankę, szałwię, lawendę, kozieradkę, siemię lniane, dziką miętę wodną, dodatkowo korę dębu oraz wiele, wiele innych.

Przy zbytnim rogowaceniu naskórka stóp pomaga moczenie ich w rozgotowanych obierkach z ziemniaków z dodatkiem oleju z siemienia lnianego, a te specyfiki można znaleźć w zasadzie w każdej kuchni.

Odprężająca kąpiel do stóp
Mieszamy razem po 4 łyżki: macierzanki, igliwia sosnowego oraz lawendy. Następnie zalewamy wszystko letnią wodą i gotujemy przez 5 minut, po zdjęciu z ognia zostawiamy przykryte naczynie na pół godziny, stopy moczymy w dość ciepłej wodzie z dodatkiem tego naparu, do całkowitego jej wystygnięcia.

Siemię lniane na stóp zmiękczanie
Przygotowujemy 4 łyżki siemienia lnianego, mięty i kozieradki. Wszystko zalewamy 1,5-2 litrami zimnej wody, zagotowujemy i odstawiamy na 0,5 godziny, po dolaniu do gorącej wody, moczymy stopy aż do wystygnięcia kąpieli.

Kąpiel na „spocone” stopy
Przygotowujemy do zaparzenia szałwię lub korę dębu, proporcja to: 1 łyżka ziela na 1 litr wody. Szałwia ma także działanie przeciwgrzybiczne, więc można co jakiś czas profilaktycznie moczyć w niej stopy, nawet jeśli nam się zbytnio nie pocą.

Po każdej takiej ziołowej kąpieli stopy wygładzamy pumeksem, grubsze miejsca można „potraktować” specjalną tarką do stóp lub nożykiem i wcieramy odpowiedni dla naszej skóry krem do stóp.
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 18:15   #68
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: Domowe SPA

Hej Dziewczęta widzę, że już rzadko ktokolwiek tu zagląda. Czyżbyście nie robiły sobie domowego SPA?

Polecam fajny artykuł z kilkoma przepisami na to, w czym moczyć stópki:
htt p: // urodai zdrowie. pl /pielegnacja - stop
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:31   #69
PAUL7403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 55
Dot.: Domowe SPA

czasu coraz mniej niestety wspomagamy sie ''chemią'' sklepową; )
PAUL7403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:38   #70
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Domowe SPA

Cytat:
Napisane przez Paulima Pokaż wiadomość
Hej Dziewczęta widzę, że już rzadko ktokolwiek tu zagląda. Czyżbyście nie robiły sobie domowego SPA?

Polecam fajny artykuł z kilkoma przepisami na to, w czym moczyć stópki:
htt p: // urodai zdrowie. pl /pielegnacja - stop
a ja dalej kozystam z domowego spa, co prawda stosuję tylko kilka "przepisów" ale mam taki swoje stałe, typu właśnie ten peeling kawowy, maseczka drożdzowa itd
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 22:54   #71
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Domowe SPA

Ja co jakiś czas rezerwuję sobie łazienkę na dłużej i robię akcję spamowanie czyli peelingi,maski,maseczki,b alsamy itp od stóp do głowy
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-28, 10:19   #72
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Domowe SPA

maska do ciała https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-633373
przed tym peeling kawowy - ciało wygląda genialnie!!
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 16:16   #73
annika7
Raczkowanie
 
Avatar annika7
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 44
Dot.: Domowe SPA

Domowe spa jest nie tylko niezwykle przyjemne, ale i tańsze Fajnie, że można sobie przyrządzić peelingi, maseczki i wonne kąpiele z tego, co praktycznie ma się pod ręką. Ja uwielbiam różne zestawy z kawą, a szczególnie z cukrem, oliwką i cynamonem. Ostatnio znalazłam także przepis na peeling kawowy z awokado na xxx - to taka delikatniejsza wersja peelingu.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-15 o 20:03 Powód: Link.
annika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 08:36   #74
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Domowe SPA

Chętnie dołączę
na twarde piętki widziałam że wiele kobiet poleca olej kokosowy i w skarpetki na noc

a jak podchodzicie do olejowania, oliwkowania ciała?

W wolnej chwili będę czytać
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 08:45   #75
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Domowe SPA

Hej ,ja też się przyłączę
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 09:48   #76
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Domowe SPA

Olej kokosowy na stópki Dziękuję dziewczyny, cudowne są
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 17:43   #77
paulin
Raczkowanie
 
Avatar paulin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 138
Dot.: Domowe SPA

Hej dziewczęta, odswieżam wątek, bo przeczytałam gdzieś w sieci, że najlepsze domowe spa, można sobie stworzyć przy użyciu produktów z błota z Morza Martwego. Koleżanka używa soli peelingowej z Morza i jest zadowolona. Słyszałyście cos o tym?
paulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 10:24   #78
Dorota_Gnok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe SPA

Uwielbiam Morze Martwe i kosmetyki ! Maseczki w avonie były nawet. Ale odkąd dowiedziałam się o "Syberyjskim Morzu Martwym" skąd wydobywane są glinki, błoto oraz sól to przeszłam na te glinki oraz to błoto. Soli jeziorowej nie używam bo do tanich nie należy... Ale kąpiel z błota? tak. Ale tylko z błota iłowo-siarczkowego Rapan. Dodałam recenzję właśnie żółtej glinki Rapan. Bardzo silna i skuteczna. Pomogła mi na przetłuszczającą się twarz - wchłania nadmiar sebum i zamyka pory.
Do tej pory używałam ziaji-serii Manuka. Peelingi, żel do mycia. Wolę zrobić sobie maseczkę i zmywając ją peeling. Potem dopiero jakiś tonik. Np. z liści Manuka z Ziaji-wykańczam go bo jest wydajny.
Dorota_Gnok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 14:24   #79
201710231149
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Domowe SPA

1. Nakładam na włosy olej (często z odrobiną oleju rycynowego, żeby błyszczały), a na skalp jakąś wcierkę.
2. Na paznokcie i skórki wokół daję masło shea albo moczę je w podgrzanej oliwie z cytryną.
3. Idę do sauny, masując w czasie grzania się paznokcie i skórę głowy.
4. Po wyjściu biorę prysznic i myję się jakimś delikatnym środkiem myjącym, bo nie uśmiecha mi się robić peeling na takiej spoconej skórze .
5. Po tym nakładam na kilka minut czarne mydło, masuję, ale jeszcze nie spłukuję. W czasie, jak mydło "pracuje" na mnie, to myję włosy jak niżej. Po włosach, masuję całe ciało rękawicą.
6. Jeśli nie nakładam czarnego mydła, to myję od razu włosy (raz na tydzień-dwa robię skalpowi peeling), nakładam maskę i stosuję peeling z kawy, cukru, łączę to z jakimś olejem + kilka kropel jakiegoś olejku eterycznego, np. pomarańczowego.
7. Jak chce mi się jeszcze bawić, to nakładam na koniec jakiś balsam do ciała, obowiązkowo krem na stopy pod skarpetki.

Na twarz używam maseczkę z miodu i węgla aktywnego, na rzęsy i brwi olej rycynowy. Jak mam więcej czasu, to golę nogi na olej - mieszam cukier z olejem, peelinguję nogi, spłukuję. Nogi są wtedy tłuste i śliskie po oleju. Trzeba się naprawdę sporo namęczyć, świeża maszynka idzie od razu do wywalenia, ale nogi są idealnie gładkie, bez zacięć i podrażnień.
201710231149 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-30 15:24:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.