Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-15, 19:45   #2041
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ok, jutro podjadę zobaczyć do sklepu stacjonarnie czy mają tą firmę i paletę kolorów, jak nie to na allegro znalazłam ten kolor 3/00.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc

Edit:
Znalazłam na necie te kolory i wg tego ten 3/00 jest jaśniejszy niż 3/0

https://www.google.pl/imgres?imgurl=...A7sQMwgbKAAwAA

https://www.google.pl/imgres?imgurl=...A7sQMwghKAYwBg


Na pewno celować w ten 3/00 ?

Niektórzy piszą, że kolo 3/0 czy 4/0 to pogłębiona natura, więc jak to jest z tym 3/00 ?

I broń boże nie podważam Twojej wiedzy, po prostu pytam

PS. Jeśli zrobię ten z poziomu 3 pewnie wyjdą jak czarne ale w miarę upływu czasu i mycia będą się wypłukiwać do brązu? Bo nie chciałabym mieć mega widocznych odrostów jak przy czarnych.

Wrzucam fotki jak to wygląda obecnie - włosy dziś byle jakie bo niewyjściowa byłam, sorki
Foto 2 i 3 specjalnie trzymam pasmo w górę żeby było widać różnicę w kolorze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Schowek01.jpg (102,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Schowek02.jpg (219,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Schowek03.jpg (286,0 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez niuniusienka21
Czas edycji: 2016-03-15 o 20:49
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 20:15   #2042
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

3/00 to właśnie pogłębiona natura (stąd podwójny refleks). Włoski będą bardzo ciemne, prawie że czarne, jednak będą schodzić do brązu- jak to zwykle bywa.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 21:18   #2043
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Czy ktoś używał może Wella Koleston 8,38? Jestem ciekawa efektu.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 17:18   #2044
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć dziewczyny, przychodzę z prośbą o poradę. Nie byłam pewna czy wrzucać to na wątek o dekoloryzacji, czy nieudanym farbowaniu, czy może "jak uzyskać taki kolor" , w koncu trafiło tu i mam nadzieję, że nie trafiłam najgorzej

Sprawa wygląda tak: Nie stać mnie dłużej na farbowanie u fryzjera (wcześniej robiłam refleksy albo baleyage) a ponadto moja fryzjerka przesadziła z ostatnim rozjaśnianiem i przy okazji straciłam do niej zaufanie, same zobaczycie na zdjęciach

Otóż chciałabym troszkę rozjaśnić moje włosy o 1-2 tony, taki popielaty, złoty blond, bez żadnych żółtych ani platynowych odcieni. Coś w stylu Fergie albo tego odcienia ktory mam na glowie w zielonej bluzce.
Aktualnie moje włosy wyglądają tak jak widać na zdjęciach, z tyłu jest w miarę jednolicie, ale z przodu mam jak widać trochę żołtych pasem, które wyglądają tragicznie..
Mój naturalny kolor widać na odroście, oraz tu:
https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=133688

I teraz pytanie - jak taki efekt uzyskać, a ponadto jak na początek wyrównać wszystkie odcienie, które mam teraz na głowie - moje ciemne, żółte na przedzie, i ten kolor(nawet nie wiem jak go nazwać) który mam z tyłu głowy..
Na początek zależałoby mi na ujednoliceniu koloru(pozbycie sie tego zoltego blondu z przodu), a później ewentualnie rozjaśnieniu, macie jakiś pomysł jakiej farby powinnam użyć? :con fused::confused :
Jestem kompletnie zielona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12988132_10204956348382144_1661925048_n.jpg (39,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2022.jpg (146,9 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2023.jpg (151,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2024.jpg (116,9 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12932949_10204956670790204_2631405748862139379_n.jpg (43,8 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2016-04-10 o 17:22
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 21:44   #2045
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, przychodzę z prośbą o poradę. Nie byłam pewna czy wrzucać to na wątek o dekoloryzacji, czy nieudanym farbowaniu, czy może "jak uzyskać taki kolor" , w koncu trafiło tu i mam nadzieję, że nie trafiłam najgorzej

Sprawa wygląda tak: Nie stać mnie dłużej na farbowanie u fryzjera (wcześniej robiłam refleksy albo baleyage) a ponadto moja fryzjerka przesadziła z ostatnim rozjaśnianiem i przy okazji straciłam do niej zaufanie, same zobaczycie na zdjęciach

Otóż chciałabym troszkę rozjaśnić moje włosy o 1-2 tony, taki popielaty, złoty blond, bez żadnych żółtych ani platynowych odcieni. Coś w stylu Fergie albo tego odcienia ktory mam na glowie w zielonej bluzce.
Aktualnie moje włosy wyglądają tak jak widać na zdjęciach, z tyłu jest w miarę jednolicie, ale z przodu mam jak widać trochę żołtych pasem, które wyglądają tragicznie..
Mój naturalny kolor widać na odroście, oraz tu:
https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=133688

I teraz pytanie - jak taki efekt uzyskać, a ponadto jak na początek wyrównać wszystkie odcienie, które mam teraz na głowie - moje ciemne, żółte na przedzie, i ten kolor(nawet nie wiem jak go nazwać) który mam z tyłu głowy..
Na początek zależałoby mi na ujednoliceniu koloru(pozbycie sie tego zoltego blondu z przodu), a później ewentualnie rozjaśnieniu, macie jakiś pomysł jakiej farby powinnam użyć? :con fused::confused :
Jestem kompletnie zielona
masz trochę problemów i jesteś kompletnie zielona, nie wiem czy to dobry pomysł teraz zacząć samej farbować. Jeśli natomiast chcesz się pobawić to nastaw się, że od razu nie uzyskasz właściwego koloru. To mogą być 2 -3 farbowania nim kolor się uspokoi.
Problem z doradzaniem przy zdjęciach jest to, że można nie dostrzec podtonu żółci, ale też zieleni. Najbardziej neutralne są natury, tylko nie bierz pogłębionej (.00). Jeśli nic nie umiesz to najprostsza i najbezpieczniejsza opcja. Inna sprawa, że stan włosów wskazuje no możliwą potrzebę prepigmentacji .
Na razie, na początke - może kolor 9.0 i 8.0 z wodą 6 , najpierw odrost, reszta na około 15-20 minut. Firma - np. alfaparf (moim zdaniem najlepszy wybór)
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 00:06   #2046
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
masz trochę problemów i jesteś kompletnie zielona, nie wiem czy to dobry pomysł teraz zacząć samej farbować. Jeśli natomiast chcesz się pobawić to nastaw się, że od razu nie uzyskasz właściwego koloru. To mogą być 2 -3 farbowania nim kolor się uspokoi.
Problem z doradzaniem przy zdjęciach jest to, że można nie dostrzec podtonu żółci, ale też zieleni. Najbardziej neutralne są natury, tylko nie bierz pogłębionej (.00). Jeśli nic nie umiesz to najprostsza i najbezpieczniejsza opcja. Inna sprawa, że stan włosów wskazuje no możliwą potrzebę prepigmentacji .
Na razie, na początke - może kolor 9.0 i 8.0 z wodą 6 , najpierw odrost, reszta na około 15-20 minut. Firma - np. alfaparf (moim zdaniem najlepszy wybór)
Hej, ogromne dzięki za odpowiedź
Jeśli chodzi o stan moich włosów to uważam, że są w naprawdę dobrej kondycji, one mają skłonności do skrętu i dlatego też się bardzo puszą, ale nie są suche, ani się nie łamią.
Kolor 9.0 i 8.0 - to znaczy, że powinnam kupić dwa i wymieszać?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 09:25   #2047
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Kolor 9.0 i 8.0 - to znaczy, że powinnam kupić dwa i wymieszać?
Tak
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-12, 21:57   #2048
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Tak
Dzięki, a jeszcze pytanie - czy ta moja najjaśniejsza grzywka nie zrobi się jeszcze bardziej żółta i jasna?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 17:35   #2049
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Nie powinna, natury powinny wyjść chłodno i przede wszystkim
neutralnie w miarę możliwości.
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 02:55   #2050
little_eva
Raczkowanie
 
Avatar little_eva
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam Was po przerwie
Jak trwoga to na wizaż, więc już mówię o co chodzi.
Kilka miesięcy farbowałam swoje z natury jasnobrązowe (bądź ciemny blond) włosy farbą CeCe, odcień 6/55 - czerwony intensywny ciemny blond, przy pomocy utl. 6%. Polecam, nie niszczy za bardzo włosów, kolor wychodzi super a farbuję się sama w domu, nie miałam wcześniej styczności z koloryzacją trwałą, a co dopiero profesjonalną.
Jednak chciałabym bardziej intensywnego koloru. Intensywniejszy = jaśniejszy. Znalazłam paletę Welli Koleston Perfect, podobają mi się odcienie typu: 88/43 - czerwono-złoty intensywny JASNY BLOND. I pytanie - czy osiągnę mniej więcej taki efekt, czy trzeba robić jakąś dekoloryzację, farbować najpierw na blond i inne cuda? Czy wezmę utl. 6 czy 9 (proszę o pomoc jaki), zmieszam, nałożę i będę jaśniejszym niż teraz rudzielcem?
Wysyłam w załączniku fragment palety, kusi też 77/44
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wella-koleston-paleta-4.jpg (112,6 KB, 19 załadowań)
little_eva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 09:56   #2051
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez little_eva Pokaż wiadomość
Witam Was po przerwie
Jak trwoga to na wizaż, więc już mówię o co chodzi.
Kilka miesięcy farbowałam swoje z natury jasnobrązowe (bądź ciemny blond) włosy farbą CeCe, odcień 6/55 - czerwony intensywny ciemny blond, przy pomocy utl. 6%. Polecam, nie niszczy za bardzo włosów, kolor wychodzi super a farbuję się sama w domu, nie miałam wcześniej styczności z koloryzacją trwałą, a co dopiero profesjonalną.
Jednak chciałabym bardziej intensywnego koloru. Intensywniejszy = jaśniejszy. Znalazłam paletę Welli Koleston Perfect, podobają mi się odcienie typu: 88/43 - czerwono-złoty intensywny JASNY BLOND. I pytanie - czy osiągnę mniej więcej taki efekt, czy trzeba robić jakąś dekoloryzację, farbować najpierw na blond i inne cuda? Czy wezmę utl. 6 czy 9 (proszę o pomoc jaki), zmieszam, nałożę i będę jaśniejszym niż teraz rudzielcem?
Wysyłam w załączniku fragment palety, kusi też 77/44
Pozdrawiam
Musisz najpierw rozjaśnić, a na to dopiero położyć farbę w kolorze, który Ci się podoba.
Farbą nic nie zdziałasz, nawet o 1 ton.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-18, 12:05   #2052
arashii
Raczkowanie
 
Avatar arashii
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 304
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć dziewczyny . Pytanie głównie do blondynek . Znacie farbę drogeryjną lub fryzjerską która nie piecze , nie pali skóry głowy ? . Ostatnio malowałam odrosty Garnier color sensation 110 diamentowy blond ( coś w tym rodzaju) i po prostu paliła mnie strasznie w czubek głowy jedynym moim ukojeniem była chłodna woda , gdy myłam włosy czułam gorącą skóre głowy . Po kilku godzinach zorientowałam się ,że mam strupa w miejscu grzywki . Od jakiegoś czasu próbuję wyhodować baby hair ale jeżeli ta farba tak pali (gorzej niz rozjasniacz joanny) to moje cebulki włosów osłabią się będą zniszczone . Dlatego mam pytanie o farbę która jest delikatniejsza może być i fryzjerska
__________________
"In a second you'll be wrapped around my finger
'Cause I can, 'cause I can do it better
There's no other, so when's it gonna sink in
She's so stupid, what the hell with your thinking?! ; d..."



Odrost 11 ...12...13 ...23! zapuszczam naturalne włoski ^^
arashii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 22:23   #2053
little_eva
Raczkowanie
 
Avatar little_eva
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Musisz najpierw rozjaśnić, a na to dopiero położyć farbę w kolorze, który Ci się podoba.
Farbą nic nie zdziałasz, nawet o 1 ton.
Sorki, jestem laikiem, w jaki sposób mam najpierw rozjaśnić? Myślałam że jak położę farbę zmieszaną z odpowiednim oksydantem to podziała.
Najpierw mam nałożyć sam utleniacz, czy co?
Pozdrawiam
little_eva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 09:25   #2054
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez little_eva Pokaż wiadomość
Sorki, jestem laikiem, w jaki sposób mam najpierw rozjaśnić? Myślałam że jak położę farbę zmieszaną z odpowiednim oksydantem to podziała.
Najpierw mam nałożyć sam utleniacz, czy co?
Pozdrawiam
Nie, farba nie jest w stanie rozjaśnić innej farby, nieważne jaki oksydant dasz.
Musisz rozjaśnić = użyć rozjaśniacza. Wydaje mi się, że wystarczy u Ciebie rozmieszać proszek rozjaśniacza z oxy 6%, bo potrzebujesz rozjaśnienia tylko o 2 tony, w dodatku dalej w ciepłej tonacji.
Po rozjaśnieniu nakładasz farbę, którą sobie wybrałaś jako "nową"
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 20:43   #2055
little_eva
Raczkowanie
 
Avatar little_eva
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie, farba nie jest w stanie rozjaśnić innej farby, nieważne jaki oksydant dasz.
Musisz rozjaśnić = użyć rozjaśniacza. Wydaje mi się, że wystarczy u Ciebie rozmieszać proszek rozjaśniacza z oxy 6%, bo potrzebujesz rozjaśnienia tylko o 2 tony, w dodatku dalej w ciepłej tonacji.
Po rozjaśnieniu nakładasz farbę, którą sobie wybrałaś jako "nową"
Rozumiem. Chyba z takim czymś pójdę do fryzjera
Dzięki
little_eva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 10:03   #2056
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez little_eva Pokaż wiadomość
Rozumiem. Chyba z takim czymś pójdę do fryzjera
Dzięki
Nie ma w tym nic skomplikowanego, ale jeśli sama niewiele miałaś w życiu do czynienia z nakładaniem sobie farby, to faktycznie lepiej żeby ktoś Ci to zrobił.
Rozjaśniacz się kładzie jak farbę, tylko trzeba to zrobić dokładnie, żeby nie porobić sobie plam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 01:37   #2057
little_eva
Raczkowanie
 
Avatar little_eva
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie ma w tym nic skomplikowanego, ale jeśli sama niewiele miałaś w życiu do czynienia z nakładaniem sobie farby, to faktycznie lepiej żeby ktoś Ci to zrobił.
Rozjaśniacz się kładzie jak farbę, tylko trzeba to zrobić dokładnie, żeby nie porobić sobie plam.
Zawszę mogę kogoś poprosić o pomoc w nakładaniu. Proszku rozjaśniacza nie dostanę w drogerii? Trzeba szukać na necie?
Jaki czas po rozjaśnianiu można kłaść farbę?
little_eva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 08:55   #2058
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez little_eva Pokaż wiadomość
Zawszę mogę kogoś poprosić o pomoc w nakładaniu. Proszku rozjaśniacza nie dostanę w drogerii? Trzeba szukać na necie?
Jaki czas po rozjaśnianiu można kłaść farbę?
Dostaniesz, ale lepszy kupisz z serii profesjonalnych - przez internet lub w sklepach/hurtowniach fryzjerskich.

Można kłaść od razu, ale jak masz trochę wolnego, to możesz np. rozjaśnić wieczorem, a farbować rano następnego dnia, żeby włosy odetchnęły. Ale ja zawsze kładłam farbę od razu (np po 0,5 h)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 21:15   #2059
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 42
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam. Mam bezowy blond na poziomie 9. Troche mi sie znudzil, chcialabym cos zmienic, mysle o truskawkowym blondzie tez zwanym rose glod czy strawberry blond. Jak uzyskac taki kolor? Z gory dziekuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trusk1.jpg (173,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trusk2.jpg (123,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trusk3.jpg (25,1 KB, 24 załadowań)
megi1828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-03, 23:54   #2060
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Prosto. Do blondu na poziomie 9 starczy dodać kilka cm czerwonej farby. Myślę, że 4 starcza.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 14:59   #2061
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 42
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Prosto. Do blondu na poziomie 9 starczy dodać kilka cm czerwonej farby. Myślę, że 4 starcza.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Dziekuje slicznie . A jak bys jeszcze byla tak mila i podala dokladniej o jaka czerwona farbe chodzi? Taki przyklad - mam zalozmy 9.0 Wella i dodaje 4 cm 7.4 czy wyzszy poziom? Czy zle zrozumialam?
megi1828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 20:59   #2062
Sugarbomb
Raczkowanie
 
Avatar Sugarbomb
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 460
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

megi1828 podobny odcień uzyskiwałam kiedyś mieszając zwykłą maskę z różową pianką Venita trendy (na oko, najlepiej zacząć od mniejszej ilości i stopniowo zwiększać w razie potrzeby.) trzymałam około 15-20 minut.
Możesz też kupić toner Wella Color Touch Instamatic "pink dream' albo Igora Pearlesecence, ale wychodzi drożej. Stosowałam też toner Pravana pretty in pink, ale też go mieszałam z odżywką albo maską.

Pisałam już w wątku o zimnym brązie, ale może tutaj szybciej doczekam się odpowiedzi
Miałam blond ombre na włosach, chcąc przyciemnić kolor zrobiłam na jaśniejszych końcach pigmentacje L'oreal dia light 6.3 a na całość położyłam Majirel 6.23. Docelowo chciałam chłodniejszy kolor, ale bałam się że wyjdzie bury glon :P Generalnie byłam zadowolona, kolor wyszedł dosyć chłodny i jednolity na całej długości. W każdym razie farba zmywa się i pojawia się w słońcu dużo złotych refleksów, co mogłabym teraz na nie nałożyć żeby choć trochę zbliżyć się do koloru z 2 zdjęcia?
Myślałam o illumina 5/81+6/16? ewentualnie może coś chłodnego z matrixa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlos3.jpg (369,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bf8bf95e1047b4bf78888c5622142006.jpg (17,9 KB, 15 załadowań)
Sugarbomb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 21:22   #2063
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 42
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Sugarbomb Pokaż wiadomość
megi1828 podobny odcień uzyskiwałam kiedyś mieszając zwykłą maskę z różową pianką Venita trendy (na oko, najlepiej zacząć od mniejszej ilości i stopniowo zwiększać w razie potrzeby.) trzymałam około 15-20 minut.
Możesz też kupić toner Wella Color Touch Instamatic "pink dream' albo Igora Pearlesecence, ale wychodzi drożej.
Dziekuje tylko wiesz, ja nie lubie pianek, wolalabym tym sposobem, ktory podala @SceneQueene, tylko nie bardzo sie znam, o co chodzi z tym czerwonym kolorem? Czy mam kupic np.
  • 0/43 - super mix czerwono-złoty w przypadku gdybym uzywala farby Wella? Bo nie wiem jeszcze jaka kupie. Uzywalam Lisap Diapason, wloska.
megi1828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 21:33   #2064
Sugarbomb
Raczkowanie
 
Avatar Sugarbomb
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 460
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Piankę mieszasz z maską i nakładasz jak farbę, ale rozumiem.
Podejrzewam że chodzi o wella 0/45, ale poczekaj na SceneQueene żeby napisała co miała na myśli
Sugarbomb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 22:10   #2065
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dokładnie, miałam na myśl 0.45 lub 0.65 jeśli wybierzesz MiXton. Możesz również użyć zwyczajnej czerwonej farby w tym celu. W przypadku Welli na przykład 55.46 czy 55.55, obojętnie. MiXton jest mocniejszy, więc pamiętaj żeby dobrze policzyć proporcje.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 20:38   #2066
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 42
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Dokładnie, miałam na myśl 0.45 lub 0.65 jeśli wybierzesz MiXton. Możesz również użyć zwyczajnej czerwonej farby w tym celu. W przypadku Welli na przykład 55.46 czy 55.55, obojętnie. MiXton jest mocniejszy, więc pamiętaj żeby dobrze policzyć proporcje.
Pomocy! Nie wyszlo .


W skrocie - mam 75% siwych wlosow glownie z przodu. Z natury czarne. Przez pewnien czas mialam bezowy kolor na poziomie 9. Ostatnie 2 razy robilam 10 tka ale nie pokrywaly siwych wlosow. Dlatego zeszlam na 9tke ale z nowa farba Subtil francuska ( przedtem Lisap Diapason wloska) .


Wzielam najpierw rozrobilam farbe 9 z oxydantem 9% i nalozylam na przedzialek i skronie. Nastepnie rozrobilam farbe 9 i dodalam ok. 2,5 cm czerwonej farby fuksja i nalozylam po 10 minutach na calosc.


Efekt - miejsce kolo przedzialka i skronie sa rozowe, gdzies jeszcze miejscami pod spodem, reszta nie chwycilo.


9 poziom z subtil jest mniejwiecej jak 10 z Lisap.


I co teraz mam zrobic? Mozesz mi pomoc? Prosze

W zalaczniku fotki, 3cia z fleszem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0765.jpg (149,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0759.jpg (104,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0763.jpg (224,4 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez megi1828
Czas edycji: 2016-05-07 o 20:43
megi1828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 15:18   #2067
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez megi1828 Pokaż wiadomość
Pomocy! Nie wyszlo .


W skrocie - mam 75% siwych wlosow glownie z przodu. Z natury czarne. Przez pewnien czas mialam bezowy kolor na poziomie 9. Ostatnie 2 razy robilam 10 tka ale nie pokrywaly siwych wlosow. Dlatego zeszlam na 9tke ale z nowa farba Subtil francuska ( przedtem Lisap Diapason wloska) .


Wzielam najpierw rozrobilam farbe 9 z oxydantem 9% i nalozylam na przedzialek i skronie. Nastepnie rozrobilam farbe 9 i dodalam ok. 2,5 cm czerwonej farby fuksja i nalozylam po 10 minutach na calosc.


Efekt - miejsce kolo przedzialka i skronie sa rozowe, gdzies jeszcze miejscami pod spodem, reszta nie chwycilo.


9 poziom z subtil jest mniejwiecej jak 10 z Lisap.


I co teraz mam zrobic? Mozesz mi pomoc? Prosze

W zalaczniku fotki, 3cia z fleszem.
przy takiej ilości siwych włosów przede wszystkim za wysoki oksydant stosujesz moim zdaniem. Robię różne włosy i jeśli jest aż tyle siwych zawsze stosuję 6, nawet jeśli klientka twierdzi, że natura była/jest czarna. Nasz własny kolor włosów zawsze odbieramy jako ciemniejszy, często nawet powyżej dwóćh tonów. Gdybyś wiedziała ile ciemnych blondynek myśli o sobie jako o chłodnych brunetkach kolejna sprawa, włoskie farby są lepsze dla kobiet o ciemnej naturze/siwych włosach bo są mocniejsze od np. francuskich. Rose gold to trudny kolor jesteś pewna,że chcesz go sama uzyskać? Teraz powinnaś olejować włosy i na przemian myć szamponem przeciwłupieżowym. Czerwone barwniki są maleńkie więc szybko znikną. Kiedy znikną wstaw znowu fotki i dopisz do jakich profesek masz dostęp
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 16:49   #2068
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 42
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
przy takiej ilości siwych włosów przede wszystkim za wysoki oksydant stosujesz moim zdaniem. Robię różne włosy i jeśli jest aż tyle siwych zawsze stosuję 6, nawet jeśli klientka twierdzi, że natura była/jest czarna. Nasz własny kolor włosów zawsze odbieramy jako ciemniejszy, często nawet powyżej dwóćh tonów. Gdybyś wiedziała ile ciemnych blondynek myśli o sobie jako o chłodnych brunetkach kolejna sprawa, włoskie farby są lepsze dla kobiet o ciemnej naturze/siwych włosach bo są mocniejsze od np. francuskich. Rose gold to trudny kolor jesteś pewna,że chcesz go sama uzyskać? Teraz powinnaś olejować włosy i na przemian myć szamponem przeciwłupieżowym. Czerwone barwniki są maleńkie więc szybko znikną. Kiedy znikną wstaw znowu fotki i dopisz do jakich profesek masz dostęp
Tak, jestem pewna ze chce rose gold sama uzyskac . Nie mam tu ( w Holandii) dobrej fryzjerki, wyjde z jakims mahoniem. Po drugie nie stac mnie na co miesieczne wizyty u fryzjera . Tylko problem w tym ze ja juz je wczoraj " tonowalam wg filmiku na youtube. No i teraz tak... przy swietle wieczorem kolor jest super! Ale w dzien stanowczo za jasne i zbyt rozowe . Wstawie fotki. Niestety nie moge ich przyciac, nie mam programu i komputer ledwo mi dyszy.

Dziekuje Ci bo naprawde nie myslalam, ze 9% jest za wysoki. Do 8go poziomu robilam 6% . Czyli chcialam dobra farbe a kupilam slaba . z wloskiej lisap diapason lapal mi ladnie siwe wlosy na 9tym poziomie 9% oksydantem, a z tylu, glownie na czubku glowy rozjasnial. Tylko ze taki naturalny blond, beż, perlowy beż jakos nie pasowal do mnie, moja twarz sie rozmywala, a ten rose glod pieknie ozywia moja twarz ( wieczorem przy swietle ) .

Jakie mam dostepne... Alfaparf, Calmare, Goldwell, Loreal, Schwarzkopf, Indola, Wella, Lisap Diapason, Jungle Fever, Framesi, Kadus ( Londa?) - glownie te ale pewnie jeszcze by sie cos znalazlo.

Dwie 1sze fotki z fleszem, 3cia i 4ta bez
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0767.jpg (143,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0769.jpg (204,8 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0777.jpg (250,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0774.jpg (296,9 KB, 25 załadowań)
megi1828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 11:45   #2069
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny,

może nie do końca pytanie o kolory bardziej o wykonanie - czy któraś z Was może mi podpowiedzieć, jak zrobić samodzielnie sombre? Może widziałyście jakieś filmiki na YT? Mam bardzo jasną bazę - 11P na moim złotym średnim blondzie.

Dzieki
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 19:34   #2070
kamasal
Przyczajenie
 
Avatar kamasal
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 20
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez megi1828 Pokaż wiadomość
Tak, jestem pewna ze chce rose gold sama uzyskac . Nie mam tu ( w Holandii) dobrej fryzjerki, wyjde z jakims mahoniem. Po drugie nie stac mnie na co miesieczne wizyty u fryzjera . Tylko problem w tym ze ja juz je wczoraj " tonowalam wg filmiku na youtube. No i teraz tak... przy swietle wieczorem kolor jest super! Ale w dzien stanowczo za jasne i zbyt rozowe . Wstawie fotki. Niestety nie moge ich przyciac, nie mam programu i komputer ledwo mi dyszy.

Dziekuje Ci bo naprawde nie myslalam, ze 9% jest za wysoki. Do 8go poziomu robilam 6% . Czyli chcialam dobra farbe a kupilam slaba . z wloskiej lisap diapason lapal mi ladnie siwe wlosy na 9tym poziomie 9% oksydantem, a z tylu, glownie na czubku glowy rozjasnial. Tylko ze taki naturalny blond, beż, perlowy beż jakos nie pasowal do mnie, moja twarz sie rozmywala, a ten rose glod pieknie ozywia moja twarz ( wieczorem przy swietle ) .

Jakie mam dostepne... Alfaparf, Calmare, Goldwell, Loreal, Schwarzkopf, Indola, Wella, Lisap Diapason, Jungle Fever, Framesi, Kadus ( Londa?) - glownie te ale pewnie jeszcze by sie cos znalazlo.

Dwie 1sze fotki z fleszem, 3cia i 4ta bez
A co użyłaś do tonowania? Wydaje mi się, że za tydzień gdy się troszeczkę wypłucze kolor będzie ładniejszy mi brakuje połysku na twoich włosach, wydają się mało odżywione, może przed następną zmianą odcienia wypielegnuj je?
kamasal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.