Mydło ALEPPO - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-20, 19:36   #361
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

Używam aleppo dopiero 4 dni więc chyba za wcześnie na jakieś rezultaty?
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 21:23   #362
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jak już pisałam, mi savon noir nic nie robiło, oprócz tego że dobrze myło. Na pewno nie było żadnego efektu peelingu ani rozjasnienia, byćmoze dlatego, że ja i tak dbam o złuszczanie skóry i nie opalam się - może efekty sa bardziej dramatyczne na ziemistej skóze z grubym naskórkiem.
Też mam jasną skórę i nigdy nie bylam w solariumprzy savon noir ważna jest technika nakładania, bez tego rzeczywiście to jest tylko mydło. No może bardziej szczypie w oczy niż zwykle mydlo
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:39   #363
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

jestem strasznie ciekawa Twojej pielegnacji. Ile razy w tygodniu stosujes savon noir i jak nakladasz?
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 15:57   #364
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Też jestem tego ciekawa .

Ja czaję się na Savon Noir i jak tylko przybędzie mi pieniążków to zakupię. Do tego chciałam również zamiast kremu zacząć używać olejku jojoba. To chyba nienajgorszy pomysł ?

Aleppo + olejek jojoba na dzień + Immunoserum Organique na noc + Savon Noir jako peeling enzymatyczny ?
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 20:48   #365
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
jestem strasznie ciekawa Twojej pielegnacji. Ile razy w tygodniu stosujes savon noir i jak nakladasz?
Dla mnie to jest piling, najdelikatniejszy w działaniu z tych, które stosowałam, a pilingi stosuje od 13 roku życiaStosuję co 4 dni na twarz, a potem koniecznie olejek, co tydzień na ciało, a potem koniecznie olejek. Jak nakładam?na suchą twarz masując delikatnie opuszkami palców /testowałam opcje ze szmatkami, gąbeczkami, ale jednak moje palce najlepiej znają moją skórę/ aż pojawi się taka pseudo piana, potem zostawiam na 15-20 minut /ale godzinę też już mialam na twarzy/potem delikatne zmycie ciepłą wodą z atencją wokoł oczu oczywiście a potem oczywiście olejek. Czasami słucham skóry i jeśli czuję, że jest coś potrzebnego to daję krem. Pod prysznic-wersja japońska, czyli najpierw się myję potem pilinguję i tu rękawica /albo pieluszka tetrowa/ jest ułatwieniem.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 20:40   #366
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

sluchajcie czy ktoras z Was dostala wysypu po alleppo? mo mnie niezle wypryszczylo..?
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 21:26   #367
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

A jakie to krostki? Raczej z tych typowych podskórnych gul czy takie normalne, stosunkowo małe o charakterystycznym białym "czubku"? Bo jeśli te drugie to może przesuszyłaś buźkę i stąd to? Ja mam często tendencję do przesuszenia w okolicy ust, na brodzie i przy płatkach nosa i tam, kiedy nie nawilżam odpowiednio pojawiają się czasem tacy mali goście, ale niedokuczliwi i znikający po 2-3dniach. Więc może są to wypryski z przesuszenia.

Mi nic po Aleppo nie powstało, wręcz odwrotnie , pomogło.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 23:15   #368
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

zaczely mi wychodzic wlasnie gule- male i duze. Glownie na brodzie i w okolicach skroni.

Z pielegnacji nic nie zmienialam oprocz wlasnie aleppo.
Przeczekam i zobacze.

Ps. nie wiedzialam, ze male biale krostki z czubkiem sa z przesuszu...
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 12:16   #369
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

No wiesz, każdy ma inną skórę, mi się takie robią jak przesuszę. Tak się składa, że cera produkuje wówczas jeszcze więcej sebum niż normalnie i stąd krostki...
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 12:55   #370
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

mi sie wlasnie czasem robia takie tylko myslalam, ze to uczulenie (bo tez swedzialy) ale rzeczywiscie mogly swedziec z przesuszu wlasnie.

Poki co nie widze roznicy jakiejs po aleppo, zadnej poprawy na plus. Jakby mydlo wcale nie dzialalo? mam mydlo 5-8%, moze zwiekszyc na wyzsze?
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 15:57   #371
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Mydło ALEPPO

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-10-31 o 15:59
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 17:17   #372
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Jeśli to rzeczywiście przesuszenie to najbardziej nawilżające będzie mydło właśnie ok 5%, ono jest przeznaczone właściwie do cery suchej. Jeśli masz cerę mieszaną bądź tłustą to pożądanym jest stosowanie nawet 40% oleju laurowego. Na wypryski polecane jest zwiększone stężenie tego olejku w kostce. Ja jak na razie mam 15% ale zamierzam zwiększyć. Skóra rzeczywiście jest ściągnięta i należy ją nawilżyć, ja robię to swoim Immunoserum Organique i tak unikam przesuszenia. Więcej oleju = bardziej lecznicze mydło, więc może na wypryski przy odpowiednim nawilżeniu byłoby bardziej pomocne. Ja osobiście mam ogromne skłonności do krostek, zaskórniki to już się zadomowiły u mnie na stałe, ale od kiedy zaczęłam używać mydełka moja skóra na prawdę się poprawiła i jak na razie nie narzekam. Zaskórników nie ruszyło, ale z drugiej strony no to ja się wcale nie dziwię, tego cholerstwa nie rusza TOTALNIE nic ;/. Od czasu do czasu coś się pojawi, np w niedziele miałam gościa przedokresowanego, jednak strasznie szybko się schował co również mnie zdziwiło. Zawsze te gule rosły w siłę przez kilka dni do potężnych rozmiarów koloru tak intensywnego, że nawet mój kamuflaż z ArtDeco tak średnio sobie z nimi radził. Oczywiście o wyciśnięciu tego cholerstwa mowy nie było w ogóle... A teraz... Tak jak mówiłam, wyczułam pod palcem ją w niedziele, posmarowałam olejkiem z drzewa herbacianego i dziś już jej nie ma. Mam wrażenie, że moja skóra po prostu przeszła detox, bo wcześniej nafaszerowana chemią w ogóle nie reagowała na specyfiki przeciwtrądzikowe, a teraz podziałało troszkę olejku.

Możesz pozostać jeszcze przy mydełku i spróbować poddać ją właśnie takiemu detoxowi (poczytaj sobie może o programie detoxu skóry Organique). Tylko ja nie używałam mydła solo, od połowy września stosuję je ale w parze właśnie ze wspomnianym wcześniej Immunoserum, także nie wiem jak moja skóra zareagowałaby na samo mydło.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 23:29   #373
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

mam skore raczej mieszana... lecze tradzik wiec mieszano- czasem przesuszona. Liczylam, ze aleppo mi troche pomoze. Caly czas testuje wiec go nie skreslam chociaz mysle, ze jego dzialanie to raczej przesuszenie i wysuszenie a nie leczenie
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 20:08   #374
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
mam skore raczej mieszana... lecze tradzik wiec mieszano- czasem przesuszona. Liczylam, ze aleppo mi troche pomoze. Caly czas testuje wiec go nie skreslam chociaz mysle, ze jego dzialanie to raczej przesuszenie i wysuszenie a nie leczenie
No wlaśnie naczytałam się na forach o przesuszeniu przy niskim laurze i dlatego zamowilam 40. Podobno 40 jest lagodniejsza od 5
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:36   #375
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

Zastanawiam się teraz.kusi mnie kupienie tego 40% tylko co zrobić z tym co mam? Jakieś pomysły? Cz dac na wymiane?
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:50   #376
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
chimay spróbuj savon noir. Mnie zauroczył
No i kupiłam Savon Noir. A konkretnie Savon Noir Beldi traditionnel w Mydlarni Franciszka. W składzie ma Potassium Olivate i wodę. Były jeszcze wersje różana, lawendowa i neroli z dodatkami olejków eterycznych, ale wolałam klasyczne.
Jestem po dwóch użyciach i jak na razie mi nie podpadło Skóra piszczy od czystości podobnie jak po Aleppo, skórek rzeczywiście mniej. Ale jestem ostrożna w wydawaniu opinii, zobaczę jak się będzie dalej sprawowało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 18:00   #377
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
sluchajcie czy ktoras z Was dostala wysypu po alleppo? mo mnie niezle wypryszczylo..?
Hej, hej! Ja mam właśnie ten sam problem. Mydła używam od dwóch tygodni a od dwóch dni mam tak okropny wysyp pryszczy, że boję się w lustro spojrzeć. =.=

Mam mydło dwudziestoprocentowe a skórę normalną, naczynkową i wrażliwą.
I dlatego mam do was pytanie: czy możliwe jest, że jestem na to mydło uczulona?
Czy mogą być to krostki powstałe z przesuszenia?
Czy ktoś ma jakiś pomysł? Tak bardzo się chciałam przerzucić na pielęgnację naturalną a tu taka przykra przygoda...
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 22:46   #378
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

The light, możesz używać tej kostki co już pod prysznic, a nową 40% tylko do buzi. Ja na pewno zakupię 40% jak tylko skończy mi się ta, a może nawet wcześniej, a resztki zużyję właśnie do ciała .

Ja również czają się na Savon Noir więc z chęcią dowiem się jakie wrażenia Chimay .

A krostki to już sama nie wiem, moim zdaniem to może być przesuszenie, bowiem nie spotkałam się w Internecie z ani jedną negatywną opinią do tej pory inaczej powątpiewałabym w słuszność zakupu Aleppo, więc sama nie wiem co tu powiedzieć ;(. Ja niebawem dam szanse 40% .
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 19:53   #379
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Mydło ALEPPO

Dziś byłam w 'mydlarni u Franciszka' i przy okazji zapytałam miłej Pani ekspedientki, czy to możliwe, że mydło aleppo uczula, bo mnie chyba uczuliło i stąd ten wysyp. Powiedziała, że raczej w bardzo skrajnych przypadkach zdarzają się uczulenia a wysyp pryszczy jest od tego, że skóra musi się oczyścić i przyzwyczaić do takiej naturalnej pielęgnacji. Powiedziała też, że powinnam to przeczekać, bo takie oczyszczanie twarzy z zalegających zanieczyszczeń trwa około tygodnia a potem wszystko się normuje.
Myślicie, że prawdę mówiła? Myślę, że jakoś ten tydzień wytrzymam, chociaż jak patrzę w lustro to mi gorzej xD...
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 20:16   #380
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

w sumie uzywam aleppo juz caly 3 tydzien. W zeszlym tygodniu mnie mega wysypalo.

Widze teraz, ze poki co nic nie wychodzi a zaczerwienienia po pryszczach ktore wyszly goja sie szybciej

Poki co nie bede rezygnowac z tego mydla i bede zdawac relacje jak dziala Stosuje je rowniez na dekold i plecy.

Plecy tez sie ladnie oczyszczaja. Wysyszylo mi wszystkie krostki z ktorymi sie borykalam. Zobaczymy tak latwo sie nie poddam
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:53   #381
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Wink Dot.: Mydło ALEPPO

Hmmm możliwym jest, że coś takiego następuje, jednak ja myślałam, że to dzieje się raczej przy stosowaniu silniejszych środków typu kwasy czy retinoidy. Ale ta hipoteza jest dość ciekawa. W sumie po herbatce z bratka skóra również się oczyszcza od środka i na początku jest wysyp. Mi nic takiego się nie zdarzyło, co pociesza mnie, że może aż tak wiele złego nie siedzi we mnie... Skoro jednak wszystko ma przejść to może stosujcie dalej , później można przerzucić się na mocniejszą kostkę.

A jeśli chodzi o leczenie pleców to mam wrażenie, że one jakoś lepiej się lecą, dekolt też, jedynie z buzią takie problemy a jej nie da się zasłonić ;((. A to taka niemiła przypadłość te krostki...

Ja to bym chciała jeszcze jakoś naturalnie zadziałać na przebarwienia, ale chyba nie mam na to pomysłu.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 19:56   #382
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

na dekolcie tez dostalam wysypu w sumie nawet gorszego niz na twarzy, bo na twarzy wychodza mi gule i glownie w okolicach wlosow (wiec mozna zakryc )
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 00:22   #383
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
To jest to mydełko
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=692953 kupuję na allegro u zaprzyjaźnionego sprzedawcy, jak chcesz napisz mi PW to podam Ci nick bo chyba oficjalnie na wizazu nie można podawaća tu jeszcze masz filmik o tym mydle mojej ulubionej youtubowiczki http://www.youtube.com/watch?v=3-Xa2...6&feature=plcp
równiez poproszę
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 12:25   #384
swieczka23
Raczkowanie
 
Avatar swieczka23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Mydło ALEPPO

Cześć
Ja używam od jakich dwóch miesięcy mydła z czerwoną glinką, skład:

NCI: Sodium Olivate (oliwa z oliwek), Hektoryty (czerwona glinka), aqua (woda), sodium laurate (olej z jagod Laurie), sodium hydroxyde (soda kaustyczna, śladowe ilosci pochodzące z soli morskiej).

Używam raz dziennie, zawsze wieczorem, wydaję mi się, że wyskakuje mi troszkę mniej niespodzianek, ale nie jest to jeszcze zadowalający efekt, Rano buzia wygląda świetnie, pory zmniejszone, widocznie oczyszczona cera. Pewnie jak mi się skończy to będę próbować innych i pewnie będzi to z 25% oleju laurowego.
swieczka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 22:34   #385
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Dziś zakupiłam Savon )) (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ir-neroli.html - tą wersję z kwiatem gorzkiej pomarańczy). Jestem już po pierwszej aplikacji. Z racji tego, iż do codziennego oczyszczania mam moje ukochane Aleppo to mydełko będzie moim peelingiem enzymatycznym i maseczką w jednym, stosowaną w tygodniu od czasu do czasu. Rzeczywiście, mydło ma konsystencję dość uporczywą, ciągnie się jak guma, ale niezwykle mała ilość pokrywa całą buzię, więc zastanawiam się kiedy ja je zużyję. W opakowaniu ma dość intensywny zapach jednak na skórze jest on bardzo przyjemny (sądzę, że to za sprawą kwiatu pomarańczy, bo normalne z tego co się naczytałam raczej śmierdzi, różane również ma przyjemny zapach). Trzymałam na buzi 5 minut (wcześniej zmyłam makijaż Aleppo) i następnie zmyłam zimną wodą (bardzo lubię myć buzię zimną wodą, mam wrażenie, że to ją o wiele bardziej pobudza). Nałożyłam Immunoserum, które wchłonęło się bardzo szybko i obecnie skóra jest bardzo przyjemna w dotyku. Jeden policzek, który mam totalnie pozbawiony wyprysków a jedynie przebarwienia lekkie jest tak bardzo przyjemny w dotyku że nie mogę się nadziwić, tak samo czoło. Prawy policzek również, jednak on jest o wiele bardziej zanieczyszczony. I tu wysuwam wniosek, że może to dlatego iż głównie na nim śpię... Może jakoś od potu, no sama nie wiem skąd taka tendencja, ale od zawsze mam problem właśnie z tym policzkiem. Na lewym wągrów nie mam w ogóle, tutaj już zauważam. Również krostek pojawia się na nim więcej i więcej mam tam śladów po ewentualnym wyciskaniu. A szkoda, że nie wygląda jak lewy, bo wtedy na prawdę nie czepiałabym się w ogóle mojej buzi, bo wiem ze nos i broda chyba już zawsze będą problematyczne .

Będę zdawała relację, jak się sprawuje mydło, jeśli coś zacznie się dziać.
Liczę na dogłębne oczyszczenie i może poprzez złuszczanie poprawienie kolorytu.

Dodam też, że skóra jest bardzo nawilżona. Serum wchłonęło się na pewno o wiele głębiej. Ponoć najlepszym pomysłem jest zastosowaniu po Savonie olejku arganowego, ale jeszcze go nie nabyłam.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 23:20   #386
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Khadaki Pokaż wiadomość
Dziś zakupiłam Savon )) (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ir-neroli.html - tą wersję z kwiatem gorzkiej pomarańczy). Jestem już po pierwszej aplikacji. Z racji tego, iż do codziennego oczyszczania mam moje ukochane Aleppo to mydełko będzie moim peelingiem enzymatycznym i maseczką w jednym, stosowaną w tygodniu od czasu do czasu. Rzeczywiście, mydło ma konsystencję dość uporczywą, ciągnie się jak guma, ale niezwykle mała ilość pokrywa całą buzię, więc zastanawiam się kiedy ja je zużyję. W opakowaniu ma dość intensywny zapach jednak na skórze jest on bardzo przyjemny (sądzę, że to za sprawą kwiatu pomarańczy, bo normalne z tego co się naczytałam raczej śmierdzi, różane również ma przyjemny zapach). Trzymałam na buzi 5 minut (wcześniej zmyłam makijaż Aleppo) i następnie zmyłam zimną wodą (bardzo lubię myć buzię zimną wodą, mam wrażenie, że to ją o wiele bardziej pobudza). Nałożyłam Immunoserum, które wchłonęło się bardzo szybko i obecnie skóra jest bardzo przyjemna w dotyku. Jeden policzek, który mam totalnie pozbawiony wyprysków a jedynie przebarwienia lekkie jest tak bardzo przyjemny w dotyku że nie mogę się nadziwić, tak samo czoło. Prawy policzek również, jednak on jest o wiele bardziej zanieczyszczony. I tu wysuwam wniosek, że może to dlatego iż głównie na nim śpię... Może jakoś od potu, no sama nie wiem skąd taka tendencja, ale od zawsze mam problem właśnie z tym policzkiem. Na lewym wągrów nie mam w ogóle, tutaj już zauważam. Również krostek pojawia się na nim więcej i więcej mam tam śladów po ewentualnym wyciskaniu. A szkoda, że nie wygląda jak lewy, bo wtedy na prawdę nie czepiałabym się w ogóle mojej buzi, bo wiem ze nos i broda chyba już zawsze będą problematyczne .

Będę zdawała relację, jak się sprawuje mydło, jeśli coś zacznie się dziać.
Liczę na dogłębne oczyszczenie i może poprzez złuszczanie poprawienie kolorytu.

Dodam też, że skóra jest bardzo nawilżona. Serum wchłonęło się na pewno o wiele głębiej. Ponoć najlepszym pomysłem jest zastosowaniu po Savonie olejku arganowego, ale jeszcze go nie nabyłam.

ooo, te czarne mydlo brzmi rewelacyjnie! gdzie je nabylas? poczytalam na kwc, ze ladnie obkurcza naczynka i reguluje prace serum - bardzo kuszace .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 09:36   #387
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

nie bardzo ciekawi jakich wlasnie uzywacie tych mydelek (savon noir) czy jezeli raz kupilyscie to trzymacie sie jednego producenta czy testowalyscie tez inne?

Ciekawi mnie czy sa poprostu jakies roznice w dzialaniu?
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 16:16   #388
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Ja swoje nabyłam w mydlarni u Franciszka za 28zł .

Jeśli chodzi o Twoje pytanie The light, to ja od połowy września trzymam się mydła Aleppo i jestem z niego zadowolona. Przymierzam się już do kupienia nowej kostki jak tylko skończy się ta, tylko 50% myślę, bo taka jest właśnie w mydlarni u Franciszka (jest jeszcze 70% i może to byłaby moja kostka), więc muszę powiedzieć, że jak na razie jestem mu wierna. Jeśli chodzi o Savon Noir to to traktuję bardziej jako kurację uzupełniającą.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:59   #389
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

Khadaki skusilas mnie byłam dziś w mydlarni u franciszka i kupiłam savon noir neroli. Nakladalo sie dziwnie,bo wrażenie miałam...tepego nakładania ale po zmyciu, skóra była(jest)miękka,nawilzon a super! Jestem bardzo zadowolona.
Kupiłam też aleppo 50% jest zupełnie w inne niż to z organique. Pieni się i jest bardziej kremowy
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 17:57   #390
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

No to prawda, skóra jest taka gładka i mięciutka po Savonie . Dodatkowo ono wcale nie śmierdzi, przynajmniej wersja z gorzką pomarańczą, zapach jeszcze po zmyciu jest wyczuwalny przez jakiś czas i mnie absolutnie relaksuje. Szkoda, że na twarzy można trzymać tylko 5 minut bo dla mnie aromat jest uzależniający ;p. O to napisz jak sprawdza Ci się mydełko bo ja również zamierzam je zakupić jak skończę moją kostkę. Ewentualnie 70% jeszcze bardziej lecznicze. Wiem, że mówiłaś, że miałaś wysyp krostek po Aleppo, więc daj znać jak po tym będzie buźka wyglądała. Na pewno jest bardziej lecznicze, więc możliwe, że problem zniknie. Ja już na pewno nie zrezygnuję z tych mydełek, a do drogeryjnych czy nawet aptecznych oczyszczaczy nigdy nie wrócę , nie ma porównywać. Kiedyś zachwycałam się nimi, ale teraz widzę ogromną różnicę w użytkowaniu i stanie buzi.

Swoją drogą po Savonie skóra powinna przeżyć jeszcze dogłębniejszy detox.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 21:11:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.