ow³osienie na brodzie- POMOCY !! - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-12-28, 21:25   #1
rozaa20
Raczkowanie
 
Avatar rozaa20
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: m³awa
Wiadomo¶ci: 31
Angry

ow³osienie na brodzie- POMOCY !!


dziewczyny mam ogromny problem.....na brodzie rosn± mi w³osy. i nie s± to cienkie, s³abe w³osiêta, ale gruby, czarny zarost jak u faceta. by³am z tym u ginekologa, ale nie stwierdzi³ ¿adnych problemów, powiedzia³ ze to raczej sprawa genetyki. chcia³am robiæ depilacje laserow±, nawet by³am zapisana na zabieg, ale dwa tygodnie temu zaczê³am kuracjê izotekiem, a to podobno przeciwwskazanie....Nie pomaga mi nawet wosk, nie chce ruszyc w³osów, wiêc wyobra¼cie sobie jakie sa grube....
Je¶li która¶ z Was ma, b±d¼ mia³a podobny problem, B£AGAM O POMOC!!!! my¶la³am o jakim¶ kremie, ale nie wiem sama co mog³oby pomóc....
__________________
rozaa20
rozaa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-29, 17:38   #2
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 351
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

Mam niestety podobn± sytuacjê do Twojej. Ow³osienie typu mêskiego (m.in. w okolicach brody) oraz utrzymuj±cy siê tr±dzik (wnioskujê to po Twojej kuracji Izotekiem).
Có¿... nie jestem lekarzem, aby stawiaæ diagnozy, tym bardziej wirtualne, ale s±dzê, ¿e Twój tr±dzik mo¿e mieæ pochodzenie hiperandrogenne. Nale¿a³oby wykonaæ jakie¶ badania hormonalne (chocia¿by androstendion, wolny testosteron, DHEA SO4), aby to rzetelnie stwierdziæ.
Czy lecz±c siê Izotekiem przyjmujesz jednocze¶nie tabletki antykoncepcyjne? W przypadku tr±dziku hiperandrogennego najodpowiedniejsze wydaje siê leczenie izotretynoin± (Izotek) przy jednoczesnej kuracji lekami antyandrogennymi, które s± równocze¶nie preparatami antykoncepcyjnymi (np. Diane 35, Syndi 35).
Trzeba siê leczyæ z powodu nadmiernego ow³osienia, a dopiero potem my¶leæ o zabiegach upiêkszaj±cych. Je¶li hormonów siê nie uspokoi, szkoda pieniêdzy na lasery, bo wszystko, co niezaleczone, mo¿e niestety powróciæ.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

A ¿eby radziæ sobie - tak tymczasowo! - ze zbêdnym ow³osieniem twarzy, polecam preparat Sally Hansen, Creme Hair Bleach For Face.
miaursula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-31, 00:01   #3
Milanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 208
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

Cytat:
Napisane przez miaursula Poka¿ wiadomo¶æ
Mam niestety podobn± sytuacjê do Twojej. Ow³osienie typu mêskiego (m.in. w okolicach brody) oraz utrzymuj±cy siê tr±dzik (wnioskujê to po Twojej kuracji Izotekiem).
Có¿... nie jestem lekarzem, aby stawiaæ diagnozy, tym bardziej wirtualne, ale s±dzê, ¿e Twój tr±dzik mo¿e mieæ pochodzenie hiperandrogenne. Nale¿a³oby wykonaæ jakie¶ badania hormonalne (chocia¿by androstendion, wolny testosteron, DHEA SO4), aby to rzetelnie stwierdziæ.
Czy lecz±c siê Izotekiem przyjmujesz jednocze¶nie tabletki antykoncepcyjne? W przypadku tr±dziku hiperandrogennego najodpowiedniejsze wydaje siê leczenie izotretynoin± (Izotek) przy jednoczesnej kuracji lekami antyandrogennymi, które s± równocze¶nie preparatami antykoncepcyjnymi (np. Diane 35, Syndi 35).
Trzeba siê leczyæ z powodu nadmiernego ow³osienia, a dopiero potem my¶leæ o zabiegach upiêkszaj±cych. Je¶li hormonów siê nie uspokoi, szkoda pieniêdzy na lasery, bo wszystko, co niezaleczone, mo¿e niestety powróciæ.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

A ¿eby radziæ sobie - tak tymczasowo! - ze zbêdnym ow³osieniem twarzy, polecam preparat Sally Hansen, Creme Hair Bleach For Face.
Zgadzam sie, koniecznie zrob badania hormonalne. Czy masz inne objawy np tradzik, problemy z waga, wahania nastroju, bole jajnikow?
Milanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-31, 15:45   #4
rozaa20
Raczkowanie
 
Avatar rozaa20
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: m³awa
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

nie, by³am u ginekologa, ale okres mam regularny,jajniki mnie nie bol±, a ¿e moja mama tez mia³a podobne problemy to stwierdzi³ ze taka moja uroda.
zapomnia³am dodaæ ¿e przepisa³a mi cilest, zanim jeszcze zaczê³am braæ izotek. tylko ¿e nie zaczê³am jeszcze go braæ ( cilestu).


a gdybym mimo wszystko podda³a sie depilacji laserowej?
__________________
rozaa20

Edytowane przez rozaa20
Czas edycji: 2012-12-31 o 16:16
rozaa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-31, 16:47   #5
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 351
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

A Cilest zosta³ Tobie przepisany jako ¶rodek antykoncepcyjny przy leczeniu izotretynoin±?
Nadmierne ow³osienie mo¿e byæ rzeczywi¶cie uwarunkowane genetycznie - wówczas stê¿enie pochodnych testosteronu bêdziesz mia³a w normie. Mo¿e byæ jednak objawem chorobowym i wtedy nale¿y to leczyæ (m.in. stosuje siê Cilest, który jako ¶rodek antykoncepcyjny wykazuje te¿ dzia³anie antyandrogenne).
Je¶li jednak ginekolog przepisuje Cilest w zwi±zku z nadmiernym ow³osieniem, które kojarzy z typem urody, to co¶ jest nie tak.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Oczywi¶cie to Twoja decyzja i je¶li zechcesz, mo¿esz poddaæ siê zabiegowi laserowej depilacji. Trzeba jednak pamiêtaæ, ¿e je¶li przyczyna nadmiernego ow³osienia ma swoje pod³o¿e hormonalne, to w³osy mog± siê na nowo pojawiæ. Depilacja usunie jedynie objaw choroby, nie jej przyczynê.

Edytowane przez miaursula
Czas edycji: 2012-12-31 o 16:48
miaursula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-01, 12:22   #6
rozaa20
Raczkowanie
 
Avatar rozaa20
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: m³awa
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

Cytat:
Napisane przez miaursula Poka¿ wiadomo¶æ
A Cilest zosta³ Tobie przepisany jako ¶rodek antykoncepcyjny przy leczeniu izotretynoin±?
Nadmierne ow³osienie mo¿e byæ rzeczywi¶cie uwarunkowane genetycznie - wówczas stê¿enie pochodnych testosteronu bêdziesz mia³a w normie. Mo¿e byæ jednak objawem chorobowym i wtedy nale¿y to leczyæ (m.in. stosuje siê Cilest, który jako ¶rodek antykoncepcyjny wykazuje te¿ dzia³anie antyandrogenne).
Je¶li jednak ginekolog przepisuje Cilest w zwi±zku z nadmiernym ow³osieniem, które kojarzy z typem urody, to co¶ jest nie tak.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Oczywi¶cie to Twoja decyzja i je¶li zechcesz, mo¿esz poddaæ siê zabiegowi laserowej depilacji. Trzeba jednak pamiêtaæ, ¿e je¶li przyczyna nadmiernego ow³osienia ma swoje pod³o¿e hormonalne, to w³osy mog± siê na nowo pojawiæ. Depilacja usunie jedynie objaw choroby, nie jej przyczynê.

Do ginekologa posz³am z tr±dzikiem i ow³osieniem, w ogóle nie chodzilo mi o antykoncepcje.da³a mi cilest tylko ¿e nie zaczê³am go braæ. to by³o jeszcze zanim dermatolog przepisa³ mi izotek. jak powiedzia³am o cile¶cie to dermatolog powiedzia³ ze to nawet lepiej bo to w po³±czeniu z izotekiem co¶ tam co¶ tam.....

a o laser pyta³am bo podobno przy kuracji izotekiem nie wolno robiæ depilacji laserowej, zastanawia³am sie jaki móg³by byc rezultat gdybym mimo tego ¿e biore izotek zrobi³a t± depilacje.
__________________
rozaa20
rozaa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-01, 14:29   #7
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 728
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

Cytat:
Napisane przez rozaa20 Poka¿ wiadomo¶æ
Do ginekologa posz³am z tr±dzikiem i ow³osieniem, w ogóle nie chodzilo mi o antykoncepcje.da³a mi cilest tylko ¿e nie zaczê³am go braæ. to by³o jeszcze zanim dermatolog przepisa³ mi izotek. jak powiedzia³am o cile¶cie to dermatolog powiedzia³ ze to nawet lepiej bo to w po³±czeniu z izotekiem co¶ tam co¶ tam.....

a o laser pyta³am bo podobno przy kuracji izotekiem nie wolno robiæ depilacji laserowej, zastanawia³am sie jaki móg³by byc rezultat gdybym mimo tego ¿e biore izotek zrobi³a t± depilacje.
izotek to jest bardzo silny lek, dermatolog powinien cie o tym poinformowac. nadwyreza cere i nie wolno stosowac innych kuracji zewnetrznych podczas leczenia, ani nawet jakis czas po nim. ciesz sie jesli obedzie sie bez skutkow ubocznych samego izoteku typu bardzo sucha skora, luszczenie. a rezultatem zabiegu laserem przy izoteku moglyby byc oparzenia, bliznyi rozne takie. znajoma miala robiona depilacje laserem, wlasnie twarzy i skarzyla sie na dyskomfort po zabiegu i ranki, nawet mimo iz zadnych problemow z cera nie miala.

Edytowane przez Wespe
Czas edycji: 2013-01-01 o 14:31
Wespe jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 21:28   #8
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 363
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

Id¼ do endokrynologa
szatynka_# jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-05, 11:39   #9
rozaa20
Raczkowanie
 
Avatar rozaa20
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: m³awa
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

a takie pytanie techniczne, ¿eby i¶æ do endokrynologa to musze i¶æ najpierw do rodzinnego po skierowanie?
__________________
rozaa20
rozaa20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-05, 19:11   #10
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 351
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

Tak, do endokrynologa potrzebne jest skierowanie. Nie jestem co do tego pewna, ale wydaje mi siê, ¿e skierowanie mo¿e wydaæ równie¿ ginekolog. Trzeba jednak liczyæ siê z tym, ¿e kolejki do endokrynologów mog± byæ przeogromne...
miaursula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 13:36   #11
iman001
Raczkowanie
 
Avatar iman001
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: ow³osienie na brodzie- POMOCY !!

po pierwsze- ZMIEÑ GINEKOLOGA! mo¿e siê mylê ale wkurza mnie t³umaczenie kobietom z nadmiernym ow³osieniem i tr±dzikiem ¿e taka ich uroda. Otó¿ nie, to s± problemy hormonalne których ginekolog nie stwierdzi go³ym okiem, nale¿y wykonaæ seriê badañ krwi w odpowiednich dniach cyklu. Je¶li masz problemy i z tr±dzikiem i z ow³oseniem prawdopodobnie izotek Ci nie pomo¿e ale trzymam kciuki- je¶li ju¿ rozpoczê³a¶ kuracjê to j± doprowad¼ do koñca. Tu wychodzi te¿ niekompetencja lekarza dermatologa- powinien najpierw sprawdziæ hormony a potem ³adowaæ Ciê w kuracjê izotekiem.
Przepraszam ¿e tak emocjonalnie do tego podesz³am ale boryka³am siê z podobnymi problemami zanim dotar³o do mnie ¿e muszê gruntownie sprawdziæ hormony. Wyda³am kupê pieniêdzy na dermatologów, leki na tr±dzik, zabiegi kosmetyczne, ipl-e itd i nic z tego nie by³o.
natomiast co do depilacji laserowej - zrobi³am seriê 5 zabiegów Light Sheer na w±sik (mia³am dosyæ spory- ciemne mocne w³osy i szybko bardzo ros³y) przed zdiagnozowaniem problemów z hormonami i conieco pomog³o- teraz odrasta mi mo¿e 15-20% tego co by³o i z du¿o mniejsz± czêstotliwo¶ci±, podej¿ewam ¿e Tobie tak¿e mog³oby to pomóc na brodê ale absolutnie nie rób lasera podczas przyjmowania izoteku- laser poparzy Ci buziê i nabawisz siê nowych problemów, przebarwieñ mo¿e nawet blizn.

Edytowane przez iman001
Czas edycji: 2013-01-06 o 13:38 Powód: nielognicznie by³o ;)
iman001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.