UWAGA FACET! -30kg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-09, 13:36   #1
stackplz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Exclamation

UWAGA FACET! -30kg


Cześć! Jestem Paweł i postanowiłem wziąć☠życie we własne ręce. Stwierdziłem, że mam dość tracenia życia przez mój duży brzuch i cycki (o, to mamy wspólne)

W sumie - zawsze byłem hm.. puszysty - ale po powrocie z USA nabrało to zbyt dużego tempa aż do teraz… 110kg. Potrafiłem chudnąć 25, 13, 7 kg - ale wracało - głównie chyba przez moje odpuszczanie
Ciekawe czy na tym wyjątkowo pięknym forum są inni faceci? )

Mój dzisiejszy dzień:
bieganie na czczo
śniadanie - musli owocowe + mleko 11:00
obiad - 300g schabu + warzywa 13:00
dalej planuję - 2 serki wiejskie + banan + płatki owsiane (pyyycha! właśnie zrobilem sobie w blenderze) 16:00
chleb orkiszowy + polędwica + sałata x2 - 18:00
jajecznica z 2 jajek + 2 wafle ryżowe - 20-21
+ 3 litry wody

Planuję ważyć się co weekend (jak jestem w domu rodzinnym, aktualnie studiuję i ta nieszczęsna sesja)
Ostatnio waga pokazywała 109.8 kg…
stackplz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 16:57   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

bieganie na czczo i śniadanie dopiero o 11 to mocno średni pomysł.
jadłospis wydaje mi się generalnie dziwny. 300g schabu? chyba dla dwóch ćwiczących facetów na jeden posiłek. sporo tłuszczu ma taki posiłek. do obiadu dałabym trochę węglowodanów, a na kolację sobie je całkiem odpuściła. do jajecznicy możesz dodać jakieś warzywa. no i o której chodzisz spać? przerwa między posiłkami 14h to całkiem sporo.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

jeszcze dwie rzeczy - policz swoje zapotrzebowanie, podlicz, ile mniej więcej ma kalorii ta dieta. i niekoniecznie bieganie z taką wagą to super pomysł.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 17:03   #3
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Po pierwsze, swietny tytul watku

Po drugie, na dietach sie nie znam, wiec pozostawie madrzejszym wypowiadanie sie (sama uzywam wskazowek i wytycznych od dietetyczki, a tez mam do 30kg do zrzucenia), ale tak jak poprzedniczka uwazam, ze powinienes dokladnie wyliczyc swoje zapotzrebowanie i porownac z tym co jesz. Moze ci sie wydawac, ze miescisz sie w normie ze swoim jadlospisem, ale co jesli sie rozjezdzasz w tych zalozeniach

Do kontroli jadlospisu polecam regularne uzywanie jakiejs dobrej aplikacji, mnie BARDZO pomoga MyFitnessPal

No i powodzenia!
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 17:11   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

właśnie se policzyłam mniej więcej. przy codziennej aktywności powinieneś jeść jakieś 2500kcal, nie schodzić poniżej 2200, bo taki masz poziom bmr. 300g schabu to spora porcja i prawie 500kcal na jeden posiłek. ja bym ustawiła sobie jedzenie w równych odstępach czasowych, ale nie co 2h. i ustaliła mniej więcej podobną kaloryczność, żeby nie mieć skoków cukru.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 20:19   #5
tubisiowy_klem
Zadomowienie
 
Avatar tubisiowy_klem
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 339
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Cytat:
Napisane przez stackplz Pokaż wiadomość
Cześć! Jestem Paweł i postanowiłem wziąć☠życie we własne ręce. Stwierdziłem, że mam dość tracenia życia przez mój duży brzuch i cycki (o, to mamy wspólne)

W sumie - zawsze byłem hm.. puszysty - ale po powrocie z USA nabrało to zbyt dużego tempa aż do teraz… 110kg. Potrafiłem chudnąć 25, 13, 7 kg - ale wracało - głównie chyba przez moje odpuszczanie
Ciekawe czy na tym wyjątkowo pięknym forum są inni faceci? )

Mój dzisiejszy dzień:
bieganie na czczo
śniadanie - musli owocowe + mleko 11:00
obiad - 300g schabu + warzywa 13:00
dalej planuję - 2 serki wiejskie + banan + płatki owsiane (pyyycha! właśnie zrobilem sobie w blenderze) 16:00
chleb orkiszowy + polędwica + sałata x2 - 18:00
jajecznica z 2 jajek + 2 wafle ryżowe - 20-21
+ 3 litry wody

Planuję ważyć się co weekend (jak jestem w domu rodzinnym, aktualnie studiuję i ta nieszczęsna sesja)
Ostatnio waga pokazywała 109.8 kg…
Właściwie zgadzam się ze skazaną na bluesa, ale dodam od siebie, że wafle ryżowe to też średnia opcja... kalorie kaloriami, ale patrz też na wartości odżywcze.
Na dobrą sprawę nawet nie wiemy ile masz wzrostu więc ciężko stwierdzić czy to 110 kg to super mega nadwaga czy po prostu masz trochę sadełka...
Jeżeli rzeczywiście masz sporą nadwagę to bieganie mogłoby znacznie obciążyć Twoje stawy.
tubisiowy_klem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 08:55   #6
stackplz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Bieganie o 11 było bieganiem tuż po przebudzeniu, sorry - taki mam tryb życia

Wyliczyłem sobie makro:
B -> 165 g
T -> 80 g
W -> 280 g
w gruncie rzeczy wychodzi lekko ponad 2500 kcal

Mój wczorajszy jadłospis uległ delikatnej zmianie - 2 ostatnie posiłki to - parówki sokoliki (tak, te dla dzieci) a później jajecznica.
Patrząc na wczorajszy jadłospis wyszło mi:
B->215 g
T->126g
W->182g
… przesadziłem z białkiem i tłuszczem ale jedząc o 100 g węgli mniej (400 kcal) - kalorycznie 2770 kcal - i to chyba przez te węgle poszedłem spać o 21:30 i dopiero teraz wstałem…

Bieganie to taki biego-marszo-trucht - spokojnie, znam możliwości swojego organizmu i robię bardzo uproszczony trening - minuta marszu, minuta biegu x 10. Myślę, że jest to w miarę bezpieczne podejście

A teraz wita mnie kolejny dzień!
Dzień dobry!

Na śniadanie zjem mleko + musli owocowe
stackplz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 09:37   #7
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Trzymam za Ciebie kciuki

weź pod lupę musli - kupne zawiera bardzo dużo niepotrzebnego cukru - lepiej zjeść na to konto owsianke z owocami, których teraz masz od groma
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 09:45   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

2770kcal na redukcji to ekhm... sporo.
policz dobrze swoje zapotrzebowanie. żeby schudnąć, musisz obciąć trochę kalorii. ja bym jechała na poziomie BMR, czyli jakieś 500 mniej niż miałeś wczoraj.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 10:43   #9
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Cytat:
Napisane przez stackplz Pokaż wiadomość
Bieganie o 11 było bieganiem tuż po przebudzeniu, sorry - taki mam tryb życia

Wyliczyłem sobie makro:
B -> 165 g
T -> 80 g
W -> 280 g
w gruncie rzeczy wychodzi lekko ponad 2500 kcal
Moim zdaniem powinienes troszke dokladniej przyjrzec sie i policzyc co jesz. Lekko ponad, moze znaczyc wiele Tutaj 50, tam 100 i nagle mamy 500 ponad plan, i potem nie wiemy czemu nie chudniemy

Tak jak pisala kolezanka, musisz uciac okolo 500, zeby zaczac naprawde redukowac. Popracuj nad tym przez tydzien i od razu zobaczysz roznice

Powodzenia
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 18:53   #10
stackplz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

No to ile mam mieć na redukcji?
1800 kcal? Dla faceta 110kg i 187 cm wzrostu?
Mój BMR to 2380 kcal

Byłem na takich dietach - owszem z sukcesami (-13kg, -7kg) ale… za każdym razem był okres w którym organizm się☠buntował i przybierałem na tłuszczu będąc na diecie (do tego aktywnie ćwiczyłem na siłowni) w rezultacie jestem tu dzisiaj.

Aby utrzymać wagę muszę jeść 3100 kcal (przy codziennej aktywności fizycznej a takową zamierzam) więc jak mam 2500 kcal to i tak jest 600 kcal redukcji. Jeżeli się☠mylę to mnie poprawcie

Dzisiaj: nie zdążyłem rano sobie przygotować jedzenia i miałem musli day …
Śniadanie: mleko + musli
II śniadanie: serek wiejski + musli
III śniadanie: serek wiejski + musli
zaraz zjem schab (tym razem delikatnie mniej ok. 150-200g oraz warzywa) )

Chyba muszę wyrzucić to musli na korzyść płatków owsianych...
Uh, rozpędzam swój metabolizm.
stackplz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 19:38   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

dietę masz tragiczną. cukier z cukrem albo chemia z cukrem. musli chociaż robisz sam czy kupujesz gotowe pełne cukru? liczyłeś sobie, ile dzisiaj kalorii zjadłeś? ja bym na początek jadła 2400-2500, a z czasem delikatnie obcinała. weź no sobie ułóż jakąś sensowną dietę, bo przy takim sposobie odżywiania to będziesz się bujał wieki z odchudzaniem. posiłek ma się składać z węglowodanów, białka i tłuszczu. schab nie jest dobrym mięsem, żeby codziennie go jeść w takich ilościach.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 20:00   #12
stackplz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Serek wiejski z owocami suszonymi to cukier z cukrem czy chemia z cukrem, a może to i to?

Powiedz mi dlaczego sądzisz, że schab to złe mięso?

Żyłem na piersi z kuraka długi czas i mam jej dość - swoją drogą - mam zaburzony proces androgenezy i to - tak mi powiedział lekarz - wina antybiotyków z piersi.
stackplz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 21:42   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

serek wiejski to chemia - bardzo przetworzony nabiał.
cukier z cukrem to mleko z musli. mleko to przecież laktoza. musli kupowane w sklepie to też przecież mnóstwo cukru.

schabowy ma całkiem sporo tłuszczu, więc warto jeść też inne mięsa - kurczaki, indyki, wołowinę, ryby! a poza tym można jeszcze jeść jajka.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 22:58   #14
stackplz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Skąd brać nieprzetworzony nabiał? Może twaróg będzie lepszy? Wrzucać go do blendera?

Ze schabu odkrajam tłuste częsci tak żebym miał samo mięcho - jestem zaopatrzony w swojski schab i skazany na niego do końca tygodnia - w następnym tygodniu urozmaicę sobie mięcho.

Właśnie wróciłem z basenu - moja kondycja nie jest zbyt dobra więc pływałem 40 minut z małymi przerwami )
stackplz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 03:27   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Tak, twarog bedzie duzo lepszy. Zreszta mozesz sobie przygotowac wiecej, nawet na 3 dni. Poczytaj sobie troche forum sfd, dzial 35+. Zobaczysz, co cwiczacy faceci jedza.
Nie zapominaj tez o jakis weglach zlozonych - ryz czy kasza.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 13:33   #16
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

mój serek wiejski to: twaróg + jog. naturalny - wychodzi lepszy niż ten kupny który często ma kwaśnawy smak
do tego tłuczę siemię lniane które ma kwasy omega 3 i można fajnie w ten sposób uzupełnić ich niedobór

życzę powodzenia i wytrwałości
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 14:02   #17
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Cytat:
Napisane przez Bettina_ Pokaż wiadomość
mój serek wiejski to: twaróg + jog. naturalny - wychodzi lepszy niż ten kupny który często ma kwaśnawy smak
do tego tłuczę siemię lniane które ma kwasy omega 3 i można fajnie w ten sposób uzupełnić ich niedobór

życzę powodzenia i wytrwałości
Zaciekawilo mnie to zestawienie z siemieniem Poniewaz sama sie ucze dopiero dobrze i madrze komponowac posilki, czy moglabys podac proporcje, zeby z czyms nie przedobrzyc?
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 14:19   #18
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

łyżka siemienia wystarczy jak nie będziesz zjadać opakowania dziennie to nie powinnaś przedobrzyć
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 16:13   #19
stackplz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Dzisiaj dość☠średnio…
Spałem w nocy może 3 godziny… Miałem dzisiaj egzamin z historii muzyki, fcuk, dużo tego było.

Śniadanie - 2 grahamki + szynka z piersi z kurczaka + jogurt pitny (tak, wiem, grzech ale w podróży byłem)
Obiad - Schab duszony z pieczarkami i ryżem (pyyycha!)
Teraz zjadłem 2x serek wiejski z musli owocowym…

W weekend będę miał dłuższą chwilkę więc usiądę i przerobię jadłospis. Dzisiaj wieczorem bieganko!
stackplz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 21:27   #20
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Sabasza daję łyżeczkę, ważne by go rozgnieść albo zmielić przed spożyciem bo można kupić taki zmielony ale on jest niepełnowartościowy. Te dobroczynne właściwości szybko się utleniają i pozostają tylko walory smakowe.
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 22:59   #21
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Cytat:
Napisane przez Bettina_ Pokaż wiadomość
Sabasza daję łyżeczkę, ważne by go rozgnieść albo zmielić przed spożyciem bo można kupić taki zmielony ale on jest niepełnowartościowy. Te dobroczynne właściwości szybko się utleniają i pozostają tylko walory smakowe.
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
łyżka siemienia wystarczy jak nie będziesz zjadać opakowania dziennie to nie powinnaś przedobrzyć
Super, dzieki dziewczyny
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 10:17   #22
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: UWAGA FACET! -30kg

Cytat:
Napisane przez stackplz Pokaż wiadomość

W weekend będę miał dłuższą chwilkę więc usiądę i przerobię jadłospis. Dzisiaj wieczorem bieganko!
Moja rada jest taka, zebys zawsze planowal posilki na przynajmniej dwa dni do przodu, dzieki czemu zawsze bedziesz mial potzrebne skladniki w lodowce. Inaczej bedzie sie konczyc tak, ze z braku laku znowu siegniesz po musli

To jest moje osobiste doswiadczenie wynikajace z tego ze nie umiem gotowac (jestem w tym naprawde slaba) i nie umiem na szybko wymyslic/polaczyc skladnikow (dlatego ciagle pytam o takie ☠☠☠☠☠☠☠y jak na przyklad to siemie lniane). A to prowadzi do tego, ze podejmuje czesto niezbyt madre decyzje. Na przyklad, jestem w podrozy i lape pitny jogurt zamiast cos, co wczesniej przygotowalam

Wiadomo, male odstepstwa nas nie zabija, jak mus to mus i nie mozna dac sie zwariowac. Ale prawda jest taka, ze jesli musimy sporo zredukowac, a nie mamy dobrego planu, to odstepstwa zdarzaja sie zdecydowanie zbyt czesto
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-12 10:17:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.