Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-27, 22:27   #4801
qlq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 33
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

W koncu nie dalam rady pojsc, ale mi przeszlo. Mam nadzieje, ze nie wroci, a jak wroci, to moze uda mi sie pojsc... Dziekuje Wam bardzo za pomoc.
qlq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 22:55   #4802
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez qlq Pokaż wiadomość
W koncu nie dalam rady pojsc, ale mi przeszlo. Mam nadzieje, ze nie wroci, a jak wroci, to moze uda mi sie pojsc... Dziekuje Wam bardzo za pomoc.

Ale co ci przeszło? Masz drożdżyca, musisz isc do ginekologa ..
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 22:56   #4803
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Zastanów się. Może właśnie teraz powinnaś. Lepiej iść na pierwszą wizytę tylko się skontrolować niż od razu z problemem o którym może będziesz krępować się mówić.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 23:00   #4804
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Tylko sie chwilowo zaliczyłaś jesli juz. Musisz isc do lekarza. Jak teraz nie pójdziesz to zawsze będziesz szukać wymówki
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 15:02   #4805
qlq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 33
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dobrze. Pojde! Tylko prosze, powiedzcie mi, jesli umyje sie rano, a przed wizyta uzyje specjalnych chusteczek do higieny intymnej, to dobrze zrobie? Mozna tak? Czy to moze wplynac jakos na badanie i nie powinno sie tego robic? I czy bedzie mi wsadzal reke do odbytu (takie cos przeczytalam, ze robi sie to u dziewic)? Nawet, jesli mu powiem, ze mysle, ze mam drozdzyce?
qlq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 15:09   #4806
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez qlq Pokaż wiadomość
Dobrze. Pojde! Tylko prosze, powiedzcie mi, jesli umyje sie rano, a przed wizyta uzyje specjalnych chusteczek do higieny intymnej, to dobrze zrobie? Mozna tak? Czy to moze wplynac jakos na badanie i nie powinno sie tego robic? I czy bedzie mi wsadzal reke do odbytu (takie cos przeczytalam, ze robi sie to u dziewic)? Nawet, jesli mu powiem, ze mysle, ze mam drozdzyce?

U mojego ginekologa był taki mały pokój w środku gdzie musiałam sie przebrać i mogłam sie tam podmyc. Nie musi badać cie przez odbyt jesli sie boisz to mu powiedz o tym. Wytłumacz jakie masz objawy itd, na pewno cos wymyśli. Nie masz czym sie stresować
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 15:13   #4807
qlq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 33
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

A jesli u mojego nie bedzie takiego pomieszczenia i w toalecie sie przetre taka chusteczka, to zrobie zle, czy dobrze?
qlq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-07, 15:33   #4808
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Z tego co wiem to Ok tylko broń Boże nie wkładaj jej do środka!
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 12:26   #4809
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Zapisałam się na USG państwowo, czekałam ponad miesiąc, akurat mam końcówkę okresu i zastanawiam się czy mogę iść? Zdania na internecie są podzielone.
Nie wiem, czy chcę znów przekładać na za miesiąc, dodatkowo nie będę pewna, kiedy znów dostanę okres.
Iść z miesiączką na USG (dopochwowe)?
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 13:10   #4810
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Jasne że idź. To jest najlepszy moment na usg, endometrium wtedy jest minimalne, bardzo łatwo wtedy zauważyć ewentualne nieprawidłowości. Mi gin wręcz kazał przychodzić pod koniec okresu
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 23:35   #4811
qlq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 33
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Chciałam założyć nowy temat, ale nie umiem, więc spytam tu. Jakie są alternatywne sposoby na leczenie infekcji bakteryjnej pochwy? Bo dostałam gynalgin, ale nie potrafie tego sobie wsadzić, nawet w 4 kawałkach. Potrzebuję zaproponować coś mojej ginekolożce (do której w końcu poszłam), ale nie wiem co? Istnieje jakaś maść albo coś doustnego? Jedno wiem - jak mam sobie coś tam wsadzać, to niech mi to Ona wsadza, albo się wolę męczyć do końca życia ze swędzeniem i myciem przez to 2 razy dziennie. I czy mam się do niej umawiać na wizytę, czy wystarczy, że pójdę i mi szybko przepisze coś innego między pacjentami?

Edytowane przez qlq
Czas edycji: 2016-12-10 o 23:52
qlq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 09:42   #4812
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez qlq Pokaż wiadomość
Chciałam założyć nowy temat, ale nie umiem, więc spytam tu. Jakie są alternatywne sposoby na leczenie infekcji bakteryjnej pochwy? Bo dostałam gynalgin, ale nie potrafie tego sobie wsadzić, nawet w 4 kawałkach. Potrzebuję zaproponować coś mojej ginekolożce (do której w końcu poszłam), ale nie wiem co? Istnieje jakaś maść albo coś doustnego? Jedno wiem - jak mam sobie coś tam wsadzać, to niech mi to Ona wsadza, albo się wolę męczyć do końca życia ze swędzeniem i myciem przez to 2 razy dziennie. I czy mam się do niej umawiać na wizytę, czy wystarczy, że pójdę i mi szybko przepisze coś innego między pacjentami?
Czemu TY masz jej coś proponować? Powiedz jaka jest sytuacja, że nie potrafisz zaaplikować leku i jakie są alternatywy.

To zależy wyłącznie od Twojej przychodni i jej sposobu funkcjonowania.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 21:11   #4813
Girlx1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 59
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez qlq Pokaż wiadomość
Chciałam założyć nowy temat, ale nie umiem, więc spytam tu. Jakie są alternatywne sposoby na leczenie infekcji bakteryjnej pochwy? Bo dostałam gynalgin, ale nie potrafie tego sobie wsadzić, nawet w 4 kawałkach. Potrzebuję zaproponować coś mojej ginekolożce (do której w końcu poszłam), ale nie wiem co? Istnieje jakaś maść albo coś doustnego? Jedno wiem - jak mam sobie coś tam wsadzać, to niech mi to Ona wsadza, albo się wolę męczyć do końca życia ze swędzeniem i myciem przez to 2 razy dziennie. I czy mam się do niej umawiać na wizytę, czy wystarczy, że pójdę i mi szybko przepisze coś innego między pacjentami?
Witaj! Też miałam Gynalgin + antybiotyki doustne, gdyż miałam silną infekcję. Bez problemu włożyłam, proponuję pomoczyć wodą i włożyć. Szerszą końcówką wkładałam - tak najlepiej mi szło. Nie są wygodne do włożenia niestety, tampony wygodniej się wkłada. Nie polecam w kawałkach, gdyż okaleczy cię i będzie bolało
Jeśli nie dasz rady to idź poproś może o maść do pochwy czy coś nie wiem co można jeszcze, albo doustne. Najszybciej działają niestety globulki dopochwowe przynajmniej takie mam wrażenie..
Girlx1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 20:57   #4814
__migotka__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Pierwsza wizyta u ginekologa i antykoncepcja

Witam wszystkich.
Nie wiem , czy w dobrym miejscu wstawiam swój wątek więc z góry przepraszam jeśli coś jest nie tak.
Mam 20lat. Od pół roku współżyje ze swoim chłopakiem. Oczywiście używamy prezerwatyw. Ostatnio stwierdziłam, że warto by było pójść do ginekologa sprawdzić czy ogólnie wszystko jest ok, z racji tego że nigdy nie byłam, a okres mam nieregularny (czasem nawet spóźnia się o dwa tygodnie). Poza tym chciałabym dostać tabletki antykoncepcyjne. I tu moje pytanie. Czy na pierwszej wizycie dostałabym od razu wypisaną receptę na te tabletki? Wizyta troche kosztuje, a poza tym nie chce mi się drugi raz w ciągu kilku dni odwiedzać tego samego lekarza i płacić raz jeszcze. Czytałam, że trzeba mieć porobione badania żeby dostać tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę już przed wizytą zrobić sobie te badania i od razu z wynikami pójść do ginekologa? Jakie to są dokładnie badania i gdzie je mniej więcej mogę wykonać i za ile? Byłabym wdzięczna również za to żeby ktoś mi opisał mniej więcej jak przebiega taka wizyta, jak mam się zachować i w ogóle. Troszkę się stresuję i nie wiem, czy nawet za rok się zdecyduję na taką wizytę ;/ Poza tym chciałabym te tabletki, a boje się, że od nich przytyje albo coś mi będzie. Moja siostra brała już różne rodzaje tych tabletek i zawsze albo wymiotowała albo mdlała. Różne cuda się z nią działy aż w końcu z tego zrezygnowała. Boję się, że będę tak samo źle się czuć ;(
Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi i dobre rady
__migotka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 08:31   #4815
adzet
Raczkowanie
 
Avatar adzet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa i antykoncepcja

Nie musisz iść prywatnie do lekarza by "co chwile płacić". Lekarz, nie konował na pierwszej wizycie nie przepisze Ci tabletek anty. Powinnaś dostać skierowanie na badania krwi, jakie dokładnie to nie pamiętam, ale z reguły dają na krzepliwość i próby wątrobowe, osobiście nie spotkałam się by jakiś ginekolog badał poziom hormonów etc. O pierwszej wizycie jest cały wątek Nie masz się czego bać/wstydzić, lekarz/lekarka widziała w swoim życiu już wiele więc serio nie ma co się wstydzić. Jak masz się zachować? Jak człowiek, umyć się ładnie, ubrać czystą bieliznę, pamiętać kiedy była ostatnia miesiączka i kiedy mniej więcej zaczęłaś miesiączkować. Jeśli lekarz nie pyta o coś, a chcesz wiedzieć to pytaj sama. No i jak powiesz, że jesteś pierwszy raz to może podejdzie do ciebie bardziej przyjaźnie.
A jesli chodzi o same tabletki, to jest ich bardzo dużo i jak nie będą ci odpowiadać to można zmienić, są też plastry gdyby tabletki okazały się nie takie

Nie bój się, nie wstydź i umów się do lekarza
__________________
Uciszyłam w sobie tą małą dziewczynkę, gdzieś pomiędzy szóstym kieliszkiem, a czwartym papierosem.
adzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 18:49   #4816
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa i antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez adzet Pokaż wiadomość
Nie musisz iść prywatnie do lekarza by "co chwile płacić". Lekarz, nie konował na pierwszej wizycie nie przepisze Ci tabletek anty. Powinnaś dostać skierowanie na badania krwi, jakie dokładnie to nie pamiętam, ale z reguły dają na krzepliwość i próby wątrobowe, osobiście nie spotkałam się by jakiś ginekolog badał poziom hormonów etc. O pierwszej wizycie jest cały wątek Nie masz się czego bać/wstydzić, lekarz/lekarka widziała w swoim życiu już wiele więc serio nie ma co się wstydzić. Jak masz się zachować? Jak człowiek, umyć się ładnie, ubrać czystą bieliznę, pamiętać kiedy była ostatnia miesiączka i kiedy mniej więcej zaczęłaś miesiączkować. Jeśli lekarz nie pyta o coś, a chcesz wiedzieć to pytaj sama. No i jak powiesz, że jesteś pierwszy raz to może podejdzie do ciebie bardziej przyjaźnie.
A jesli chodzi o same tabletki, to jest ich bardzo dużo i jak nie będą ci odpowiadać to można zmienić, są też plastry gdyby tabletki okazały się nie takie

Nie bój się, nie wstydź i umów się do lekarza
Na wizyte na nfz trochę poczeka, a skoro dziewczyna idzie pierwszy raz to może chce sobie wybrać lekarza i być obsłużona profesjonalnie i dokładnie, a z nfz różnie bywa niestety. Ja bym na pewno od razu szła z badaniami (krzepliwość+próby wątrobowe), nie każdy lekarz ich wymaga ale dla własnego bezpieczeństwa warto to zbadać.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 19:25   #4817
GoszaMagosza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Jestem dziewicą.
Ja przed pierwszą wizytą szłam wystraszona i trafiłam na niezbyt delikatną lekarkę, także badanie było traumą, więc panikuję przy każdej wizycie.
Badania są nieprzyjemne, mnie wkładanie wziernika (nawet małego) piecze (może dlatego, że nie potrafię się rozluźnić), ale stwierdzam, że dla zdrowia ma to większe znaczenie, że dam się zbadać. I nie dajcie sobie przepisywać leków w ciemno, bez badania. Dziewice też się bada. Jak lekarz mówi, że dziewice nie powinny chodzić do ginekologa i nie badają - zmieńcie lekarza koniecznie!

Przede wszystkim ważne jest rozluźnienie i podejście lekarza.
GoszaMagosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 08:36   #4818
aniamm00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Czas na pierwszą wizyte? I co to może być? Jestem dziewicą, mam rocznikowo 19lat, miesiączkuje ponad 8lat, moje cykle zawsze były nieregulane, 31-37dni, zdażyło się może raz w roku ze dostalam okres po 30dniach a nastepny po 31 i to tyle a tak to takie rozbieżności. Mam tego dosyć, jestem od prawie pół roku z chłopakiem, ale nie uprawiamy seksu jedynie co to czasem jakieś pieszczoty, no i właśnie zrobił mi palcówke 10,17,32 w te dni cyklu, zawsze pytam czy mial czyste rece zreszta jak sie dotyka po penisie to tylko w toalecie potem myje rece a jak jestesmy razem poprawia sie tam to przez majtki/spodnie, dlatego wiem tez ze przez palcowke glupio bac sie o ciąże, ale jednak teraz się martwie... Dziś jest 39 dzień, zawsze przed okresem pare dni bolą mnie piersi są wrażliwe i mam nabrzmiałe wargi sromowe, teraz nic jakbym miala normalne dni, w dodatku 32,33,34 w te dni tydzien temu okolo mialam białawy raz przezroczysty prawie śluz bardzo sie ciągnący normalnie zwisał z pochwy gdy byłam w toalecie i musiałam go zebrać. Miesiac temu wogole nie myslalam o tych palcowkach i sie nie spoznil jakos bardzo, dostalam po 33 dniach, a teraz 39 i zero objawów tak jak zawsze były + ten śluz... I jeszcze chciałabym dodać, że te 1 dzień zawsze mam strasznie bolący, nie moge sie ruszać jakis czas i licze na to ze może cos to pomoże, kiedys w gimnazjum mialam tez tak ze okres spoznial sie 2 tygodnie, ale od początku technikum jest wlasnie taki 31-37dni ale to i tak chyba duża różnica i wolałabym żeby był bardziej regularny :/ No i nie wiem co myślec o tych objawach i strachu moim

Edytowane przez aniamm00
Czas edycji: 2017-01-06 o 08:39
aniamm00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 08:49   #4819
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Nie ma żadnych szans na ciążę. Ale jest mnóstwo powodów przez które możesz mieć nieregularne cykle. Umów się do gina. Pewnie da coś na wywołanie okresu i zleci badania hormonalne.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-10, 21:51   #4820
chocolate_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 60
Wizyta u ginekologa - pytania

Hej

Planuje umówić się na wizytę u ginekologa. Byłam kiedyś raz ale zaczęłam współżyc i myślę że już czas na wizytę badania itp. Oczywiście szukałam opinii o lekarzach ale ile ludzi tyle opinii. Chyba najlepiej będzie jak sama pójdę i się przekonam. Ale idę prywatnie. Wachalam się kobieta czy mężczyzna.. Ale słyszałam że mężczyźni delikatniejsi i że podobno są lepszymi specjalistami :p wiadomo że stres jest ale przed kobietą też bym się stresowala bo ja ogólnie mam dość spory uraz do lekarzy i zawsze mega się denerwuje... przyznam że gole się w miejscach intymnie ,,całkowicie'' i zastanawiam się czy lekarz nie będzie dziwnie na to patrzył :p wiem że widział pewnie wiele. Ale też mam pytanie jak to u Was.. bo nie wiem czy powinnam sama się prosić o jakieś badania czy to lekarz mi powie co powinnam zrobić. Chciałabym też się dowiedzieć o antykoncepcję dokładnie wkładki.. I nie wiem czy zapytać lekarza i to wprost bo ja nie jestem za tabletkami.. A zapewne lekarz spyta dlaczego itp i będzie mnie do nich namawiał.. Najgorzej jak zestresuje się tak że nie będzie mógł mi przeprowadzić badania ale myślę że chyba aż tak źle nie będzie :p
chocolate_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 08:25   #4821
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Wizyta u ginekologa - pytania

Fryzurą intymną się w ogóle nie przejmuj. Idź tak jak Ci wygodnie.
O wkładkę zapytaj jak najbardziej wprost. Jak będzie Cię namawiał na jakąkolwiek anty, której nie chcesz to zmień lekarza.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 17:04   #4822
chocolate_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 60
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Hej

Ja właśnie będę zapisywała się do ginekologa.. wachalam się szukałam opiń ale chyba najlepiej samemu pójść się przekonać.. ja zawsze u każdego lekarza się stresuje więc wybrałam mężczyznę :p słyszałam że są delikatniejsi.. Ale takie moje pytanie.. bo depiluje miejsca intymne ze tak powiem całkowicie.. wiem że lekarz widział niejedno ale tak się zastanawiam czy to nie będzie tak jakoś głupio i w ogóle :p i chcę też lekarza spytać o wkładki jako antykoncepcja ale pewnie będzie wypytywal dlaczego nie tabletki itp.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Przepraszam powtórzyła post
chocolate_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 19:25   #4823
chocolate_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 60
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

A właśnie jeszcze dopytam w tym wątku.. ja jeszcze nie rodziłam a chciałabym wkładkę niehormonalną... czy któraś z Was ma? Ja myślę że lekarz będzie zdziwiony że nie chcę hormonów.. Ale też czytałam w internecie że nie zawsze nierodkom zakładają...
chocolate_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 22:47   #4824
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez chocolate_92 Pokaż wiadomość
A właśnie jeszcze dopytam w tym wątku.. ja jeszcze nie rodziłam a chciałabym wkładkę niehormonalną... czy któraś z Was ma? Ja myślę że lekarz będzie zdziwiony że nie chcę hormonów.. Ale też czytałam w internecie że nie zawsze nierodkom zakładają...
Są wkładki również dla kobiet, które nie były w ciąży i jeśli chcesz w taki sposób się zabezpieczać to lekarz nie powinien ci odmawiać, a jak odmówi to zmień ginekologa
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 12:55   #4825
Dance Macabra
Zadomowienie
 
Avatar Dance Macabra
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 086
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Kobitki, mam sprawę. Dzisiaj na 18 mam swoją drugą w życiu wizytę u ginekologa. Za pierwszym razem byłam prywatnie i można powiedzieć że mam traume, a tym razem idę na NFZ w inne miejsce. Od siostry się dowiedziałam ze ogólnie idąc do ginekologa na fundusz zdrowia nie mam co liczyć na usg, że często lekarze są bardzo niemili i niedelikatni oraz ze nie mam co liczyć na toaletę w gabinecie lub chociaż jakieś pomieszczenie do przebrania (dodam że mam trwający miesiąc, niedelikatny okres, także nie pogardzila bym takim pomieszczeniem). Nie wiem co o tym myśleć, a jestem wizytą ogólnie bardzo zestresowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dance Macabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 13:00   #4826
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dance Macabra Pokaż wiadomość
Kobitki, mam sprawę. Dzisiaj na 18 mam swoją drugą w życiu wizytę u ginekologa. Za pierwszym razem byłam prywatnie i można powiedzieć że mam traume, a tym razem idę na NFZ w inne miejsce. Od siostry się dowiedziałam ze ogólnie idąc do ginekologa na fundusz zdrowia nie mam co liczyć na usg, że często lekarze są bardzo niemili i niedelikatni oraz ze nie mam co liczyć na toaletę w gabinecie lub chociaż jakieś pomieszczenie do przebrania (dodam że mam trwający miesiąc, niedelikatny okres, także nie pogardzila bym takim pomieszczeniem). Nie wiem co o tym myśleć, a jestem wizytą ogólnie bardzo zestresowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze nie byc pomieszczenia osobnego, ale na pewno jest wydzielone parawanem miejsce, gdzie bedziesz mogla sie rozebrac i odswiezyc. Przyszykuj sobie wilgotna husteczke w woreczku, uzyj, schowaj. Na samym poczatku powiedz lekarzowi o tym plamieniu, bedzie wiedzial, co i jak.

Poza tym nie nastawiaj sie negatywnie! Jesli ten lekarz Ci nie podpasuje, idz do innego .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.