Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:)) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-15, 09:34   #1
niewierna_
Raczkowanie
 
Avatar niewierna_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 99
Smile

Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))


Hej dziewczyny

od 2 dni jestem posiadaczką Iphone 4.. jest to mój pierwszy dotykowy telefon..i szczerze przyznam ,że jestem kompletnie zielona w tym temacie jeżeli są tu użytkowniczki Iphona to bardzo baaaardzo proszę o pomoc dodam, że mam internet bezprzewodowy z Plusa.. jak mogę podłączyć ten internet do telefonu? Jak połączyć się z wifi? Jeżeli wchodzę w sieci wifi to widzi kilka sieci ale wymaga wpisania hasła? Skąd mogę wziazć takie hasło żeby się połączyć? Zainstalowałam też Itunesa..założyłam też konto na Appstore...i tutaj mam kolejne pytanie odnośnie pobierania aplikacji..czy muszę koniecznie podać kartę kredytową? Czytałam też , że Apple pobiera opłatę również za darmowe aplikację? to prawda? czy jest sens instalowania jailbreaka?

Przepraszam, za tego chaotycznego posta i liczę na pomoc
niewierna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 11:44   #2
wieczna_urlopowiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 504
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

nie mam srajfona ale chyba znam odp. na jedno z pytań
Cytat:
? Czytałam też , że Apple pobiera opłatę również za darmowe aplikację? to prawda?
możliwe, że płacisz za transfer internetowy tj. za samo pobieranie danych z internetu a nie korzystanie z aplikacji czy jej "zakup"
wieczna_urlopowiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 14:37   #3
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

Cytat:
Napisane przez niewierna_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

od 2 dni jestem posiadaczką Iphone 4.. jest to mój pierwszy dotykowy telefon..i szczerze przyznam ,że jestem kompletnie zielona w tym temacie jeżeli są tu użytkowniczki Iphona to bardzo baaaardzo proszę o pomoc dodam, że mam internet bezprzewodowy z Plusa.. jak mogę podłączyć ten internet do telefonu? Jak połączyć się z wifi? Jeżeli wchodzę w sieci wifi to widzi kilka sieci ale wymaga wpisania hasła? Skąd mogę wziazć takie hasło żeby się połączyć? Zainstalowałam też Itunesa..założyłam też konto na Appstore...i tutaj mam kolejne pytanie odnośnie pobierania aplikacji..czy muszę koniecznie podać kartę kredytową? Czytałam też , że Apple pobiera opłatę również za darmowe aplikację? to prawda? czy jest sens instalowania jailbreaka?

Przepraszam, za tego chaotycznego posta i liczę na pomoc
Poproś sąsiadów
__________________





revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 16:21   #4
niewierna_
Raczkowanie
 
Avatar niewierna_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 99
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

Cytat:
Napisane przez revontulet_ Pokaż wiadomość
Poproś sąsiadów
taaa...dzień dobry może mi Pan podać hasło?mieszkam tu niedawno i nie znam nikogo kogo bym mogła o to zapytać...
niewierna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 17:42   #5
wieczna_urlopowiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 504
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

masz własną sieć i musisz ją znaleźć, bo wykryta reszta to sieci sąsiadów
gorzej dla ciebie jeśli masz niezabezpieczoną hasłem sieć- ktoś może ci 'possać'
wieczna_urlopowiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 17:50   #6
Madiha
Zadomowienie
 
Avatar Madiha
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 133
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

Sieci wi fi sa zabezpieczone i "czyjes" i nie możesz się z nimi połączyc, bo watpie żeby ci ktoś dał hasło. Korzystaj ze swojego plusowego internetu, ściagnij sobie też aplikację wyłączającą połączenie z internetem jeśli tego nie chcesz, bo np. zagranicą natłucze ci bardzo duże koszty

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Możesz go też z jailbreak'owac ale to już w salonie. Dzięki temu zdejmiesz blokade na pobieranie rzeczy z iStore i będziesz mogła ściągac z neta. A i pamietaj, że jeśli przenosisz muzykę do iTunsa to on będzie czytał ją tylko wtedy kiedy będzie na tym samym miejscu w komputerze, bo jeśli je przeniesiesz do innnego folderu i będziesz chciała daną piosenkę odpalic to ci wyskoczy, że jej nie ma
Madiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 18:08   #7
MilkyShake
Raczkowanie
 
Avatar MilkyShake
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 222
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

Cytat:
Napisane przez niewierna_ Pokaż wiadomość
i tutaj mam kolejne pytanie odnośnie pobierania aplikacji..czy muszę koniecznie podać kartę kredytową?
jeśli będą to wszystkie free apps, nie musisz

Cytat:
Napisane przez niewierna_ Pokaż wiadomość
Czytałam też , że Apple pobiera opłatę również za darmowe aplikację? to prawda?
Nie

Cytat:
Napisane przez niewierna_ Pokaż wiadomość
czy jest sens instalowania jailbreaka?
W momencie zainstalowanie JB gwarancję☠na iphone szlag trafia


iPhone jest szalenie intuicyjny, nie powinnaś mieć problemów z obsługą
__________________
biegam!
TŻ o1.o5.2o12
dbam o porządek w szafie!

MilkyShake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 19:04   #8
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

Cytat:
Napisane przez Madiha Pokaż wiadomość
Sieci wi fi sa zabezpieczone i "czyjes" i nie możesz się z nimi połączyc, bo watpie żeby ci ktoś dał hasło. Korzystaj ze swojego plusowego internetu, ściagnij sobie też aplikację wyłączającą połączenie z internetem jeśli tego nie chcesz, bo np. zagranicą natłucze ci bardzo duże koszty

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Możesz go też z jailbreak'owac ale to już w salonie. Dzięki temu zdejmiesz blokade na pobieranie rzeczy z iStore i będziesz mogła ściągac z neta. A i pamietaj, że jeśli przenosisz muzykę do iTunsa to on będzie czytał ją tylko wtedy kiedy będzie na tym samym miejscu w komputerze, bo jeśli je przeniesiesz do innnego folderu i będziesz chciała daną piosenkę odpalic to ci wyskoczy, że jej nie ma
Przy czym nie mówimy tutaj o salonie sprzedaży iPhonów, tak?

Rozróżnijmy najpierw dwie rzeczy:
1) internet przez wifi - wifi zawsze jest "czyjeś", więc nie dziwota że domaga się od Ciebie hasła, bo każdy rozsądny posiadać internetu bezprzewodowego wifi ustawia sobie hasło. Oczywiście są miejsca z darmowym wifi, jak np KFC czy niektóre kawiarnie.
2) internet przez 3G (płatny), jeżeli wykupiłaś w plusie pakiet interntowy na ileśtam MB to włącz normalnie (ustawienia->ogólne->sieć->włącz 3G) i korzystaj pilnując czy nie przekroczyłaś już ilości określonych MB. Jeżeli jednak nie masz takiego pakietu, to nie radzę włączać 3G gdyż może Cię naprawde dużo skasować....

Jeżeli chodzi o iPhone'a (i ogólnie telefony z internetem) to radzę od razu wyłączać (lub rozsądnie używać) wszystkie powiadomienia push. Też jestem laikiem, ale postaram Ci się w skórcie wyjaśnić co to jest i jak ja to rozumiem : jeżeli zostawisz włączone powiadomienia push, to Twój telefon będzie się co jakiś czas łączył przez internet np z facebookiem lub mailem żeby sprawdzić i pobrać dane które ktoś do Ciebie przyśle.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Apple nie pobiera opłaty za darmowe aplikacje, ale jeżeli będziesz je ściągać na łączach 3G to Twój operator pobierze opłatę przesyłową wg swojej stawki. Poprawcie mnie jeżeli się mylę...
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 20:32   #9
Madiha
Zadomowienie
 
Avatar Madiha
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 133
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

Cytat:
Przy czym nie mówimy tutaj o salonie sprzedaży iPhonów, tak?
Oczywiście, że nie Czasem na Allegro ludzie którzy to umieją zrobic oferują swoje usługi
Madiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 16:45   #10
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

Pani z Play oferuje mi Iphone4s z 16 GB . Czy da się to porównać ile tak naprawdę mam darmowego internetu?Ile to można by było siedzieć na wizażu i facebooku. Tak przykładowo.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 09:28   #11
HenrykaPortier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Iphone 4 - pierwsze kroki.. - Pomocy:))

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Pani z Play oferuje mi Iphone4s z 16 GB . Czy da się to porównać ile tak naprawdę mam darmowego internetu?Ile to można by było siedzieć na wizażu i facebooku. Tak przykładowo.
Nie da się. Co ma telefon do oferty abonamentowej? Telefon to tylko narzędzie do korzystania z oferty (tak w skrócie). Bedziesz mogła korzystać z internetu w zasięgu sieci komórkowej na tyle ile masz w abonamencie, w zasięgu sieci WiFi - 24h na dobę
HenrykaPortier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.