Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-14, 06:59   #2881
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Dermo Future z wit c i komórkami macierzystymi widziałam w Realu(tylko) za bodajże 31zł

Cena dobra, ciekawe jak z jakością i składem. Ale chętnie bym wypróbowała.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 10:51   #2882
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dermo Future widziałam w takiej drogerii w podziemiach Galerii Katowickiej (tylko zapomniałam nazwę), są tam same polskie marki, sporo to serie niedostępne w innych drogeriach, ale może też być spora przebitka, bo ten peeling kwasowy Bielendy, który właśnie męczę jest tam za 120 zł, a ja go w necie kupowałam za 80.
To będzie mój filtr na resztę lata i jesień. Bardziej bym to nazwała mleczkiem niż balsamem, jest lżejszy od wersji do twarzy, a parametry ma te same. Nie załapałam się akurat nigdzie na żadną promocję i dałam prawie 40 zł.
Ta mała drogeria nazywa się Endorphine, bardzo fajna. Dziś, jak mi się uda, to pójdę i sprawdzę ceny tych ser.
Co do Pharmacerisa to ja kupiłam w SP na początku czerwca na promo za 32 zł butelkę 200 ml.
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Postaram się jutro zrobić zdjęcia składów aparatem, o ile nie doczepi się do mnie żaden ochroniarz Jeśli któraś z Was mieszka w Krakowie, albo będzie tam przejazdem i zahaczy o Galerię Krakowską, polecam odwiedzić Drogerię Europejską na I piętrze, mają testery chyba do wszystkich dostępnych u nich preparatów do twarzy (m.in. Dermo Future czy wymieniona przez chimay Tołpa i Verona). Można maziać się do woli tylko jak się tu później zdecydować na jeden produkt?
W tej drogerio-aptece niektóre ceny są dość wysokie i warto je porównywać bo można się nieźle naciąć. Raz tylko udało mi coś kupić 1 zł taniej niż w sklepie firmowym ..... ale wybór kosmetyków mają spory to fakt.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 12:57   #2883
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
W tej drogerio-aptece niektóre ceny są dość wysokie i warto je porównywać bo można się nieźle naciąć. Raz tylko udało mi coś kupić 1 zł taniej niż w sklepie firmowym ..... ale wybór kosmetyków mają spory to fakt.
Z tym się niestety muszę zgodzić, ceny mają wysokie, ale coś za coś - duży i ciekawy asortyment i setki testerów, to i ceny muszą być odpowiednie Ostatnio jednak trafiłam na duże promocje, wiele całych serii kosmetyków ekologicznych było przecenionych o 20-30%. Warto podejść, a niekoniecznie kupować


Co do składów, udało mi się zrobić kilka fotek, brakuje składu serum z witaminą C, po którym została na półce tylko cenówka. Gdyby któraś mogła zerknąć i zanalizować pewnie dużo dziewczyn byłoby wdzięcznych
Ceny za 15 ml to bodajże 49 i 42-43 zł (chyba Q10 i HA), nie zdążyłam już przepisać, bo cała obsługa i ochroniarz obstawili mnie ze wszystkich stron jakbym robiła coś złego Swoją drogą strasznie mnie to wkurza, nie ma zakazu robienia zdjęć, a unikam tego jak ognia, bo zawsze wtedy traktują mnie jak złodzieja.


BIO SERUM SKIN ARCHI-TEC HYALURONIC ACID KWAS HIALURONOWY - intensywne nawilżenie
Skład: Pure Water, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Cellulose, Sodium Hyaluronate, Methylisothiazolinone/Iodopropyl Butylcarbamate, Mannitol / Sodium Citrate / Acetyl Tetrapeptide-15, Styrene / Acrylates Copolymer, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Fragrance


BIO SERUM ARCHI-TEC TRANEXAMIC ACID KWAS TRANEKSAMOWY - intensywna odnowa komórkowa
Skład: Pure Water, Polyacrylic Acid/ Cabomer, Glycerin, Propylene Glycol, Tranexamic Acid, Sodium Hyaluronate, Triethanolamine, Methylisothiazolinone /Iodopropyl Butylcarbamate, Mannitol / Sodium Citrate /Acetyl Tetrapeptide-€“15, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Fragrance


BIO SERUM ARCHI-TEC EPIDERMAL GROWTH EGF/CZYNNIK WZROSTU NASKÓRKA - intensywna regeneracja skóry
Skład: Pure Water, Polyacrylic Acid (Cabomer), Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Glycerine, Propylene Glycol, Epidermal Growth Factor, Hydroxyethyl Cellulose, Triethanolamine, Methylisothiazolinone /Iodopropyl Butylcarbamate, Mannitol /Sodium Citrate /Acetyl Tetrapeptide-15, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Fragrance


BIO SERUM ARCHI-TEC COENZYME Q10 KOENZYM Q10 - intensywna kuracja przeciwzmarszczkowa
Skład: Pure Water, Polyacrylic Acid / Cabomer, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Glycerine, Propylene Glycol, Ubiquinol (Q10), Hydroxyethyl Cellulose, Triethanolamine, Methylisothiazolinone /Iodopropyl Butylcarbamate, Mannitol /Sodium Citrate /Acetyl Tetrapeptide-15, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Fragrance
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11749445_874868475883488_1385365057_n.jpg (128,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11124202_874868505883485_2101642371_n.jpg (138,0 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11667172_874868449216824_1569084471_n.jpg (143,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11733339_874868545883481_1816392068_n.jpg (120,2 KB, 6 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-07-15 o 13:28
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 13:35   #2884
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaaÅ‚ka Pokaż wiadomość
Z tym się niestety muszę zgodzić, ceny mają wysokie, ale coś za coś - duży i ciekawy asortyment i setki testerów, to i ceny muszą być odpowiednie Ostatnio jednak trafiłam na duże promocje, wiele całych serii kosmetyków ekologicznych było przecenionych o 20-30%. Warto podejść, a niekoniecznie kupować


Co do składów, udało mi się zrobić kilka fotek, brakuje składu serum z witaminą C, po którym została na półce tylko cenówka. Gdyby któraś mogła zerknąć i zanalizować pewnie dużo dziewczyn byłoby wdzięcznych
Ceny za 15 ml to bodajże 49 i 42-43 zł (chyba Q10 i HA), nie zdążyłam już przepisać, bo cała obsługa i ochroniarz obstawili mnie ze wszystkich stron jakbym robiła coś złego Swoją drogą strasznie mnie to wkurza, nie ma zakazu robienia zdjęć, a unikam tego jak ognia, bo zawsze wtedy traktują mnie jak złodzieja.


BIO SERUM SKIN ARCHI-TEC HYALURONIC ACID KWAS HIALURONOWY - intensywne nawilżenie
Skład: Pure Water, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Cellulose, Sodium Hyaluronate, Methylisothiazolinone/Iodopropyl Butylcarbamate, Mannitol / Sodium Citrate / Acetyl Tetrapeptide-15, Styrene / Acrylates Copolymer, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Fragrance


BIO SERUM ARCHI-TEC TRANEXAMIC ACID KWAS TRANEKSAMOWY - intensywna odnowa komórkowa
SkÅ‚ad: Pure Water, Polyacrylic Acid/ Cabomer, Glycerin, Propylene Glycol, Tranexamic Acid, Sodium Hyaluronate, Triethanolamine, Methylisothiazolinone /Iodopropyl Butylcarbamate, Mannitol / Sodium Citrate /Acetyl Tetrapeptide-€“15, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Fragrance


BIO SERUM ARCHI-TEC EPIDERMAL GROWTH EGF/CZYNNIK WZROSTU NASKÓRKA - intensywna regeneracja skóry
Skład: Pure Water, Polyacrylic Acid (Cabomer), Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Glycerine, Propylene Glycol, Epidermal Growth Factor, Hydroxyethyl Cellulose, Triethanolamine, Methylisothiazolinone /Iodopropyl Butylcarbamate, Mannitol /Sodium Citrate /Acetyl Tetrapeptide-15, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Fragrance


BIO SERUM ARCHI-TEC COENZYME Q10 KOENZYM Q10 - intensywna kuracja przeciwzmarszczkowa
Skład: Pure Water, Polyacrylic Acid / Cabomer, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Glycerine, Propylene Glycol, Ubiquinol (Q10), Hydroxyethyl Cellulose, Triethanolamine, Methylisothiazolinone /Iodopropyl Butylcarbamate, Mannitol /Sodium Citrate /Acetyl Tetrapeptide-15, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Fragrance

Dzięki za składy
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 15:28   #2885
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Co do składów, udało mi się zrobić kilka fotek, brakuje składu serum z witaminą C, po którym została na półce tylko cenówka. Gdyby któraś mogła zerknąć i zanalizować pewnie dużo dziewczyn byłoby wdzięcznych
Ceny za 15 ml to bodajże 49 i 42-43 zł (chyba Q10 i HA), nie zdążyłam już przepisać, bo cała obsługa i ochroniarz obstawili mnie ze wszystkich stron jakbym robiła coś złego Swoją drogą strasznie mnie to wkurza, nie ma zakazu robienia zdjęć, a unikam tego jak ognia, bo zawsze wtedy traktują mnie jak złodzieja.
Zapaałko, ale to chodziło chyba o sera Dermo Future, a Ty obfociłaś Dermo Pharmę, której składy w necie są, w KWC i na blogach też. Ja od roku polecam
EFG z czynnikiem wzrostu naskórka Dermo Pharmy właśnie. Miałam też Q10, ale mnie nie zachwycił, będę chciała w przyszłości to z kwasem traneksamowym. One są też w Super Pharmie. Na pewno są to produkty lekkie, nielepiące się, współpracujące z filtrem. Jeśli chodzi o skład, to na pewno nie spodobają się opcji pro-eko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 16:08   #2886
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zapaałko, ale to chodziło chyba o sera Dermo Future, a Ty obfociłaś Dermo Pharmę, której składy w necie są, w KWC i na blogach też. Ja od roku polecam
EFG z czynnikiem wzrostu naskórka Dermo Pharmy właśnie. Miałam też Q10, ale mnie nie zachwycił, będę chciała w przyszłości to z kwasem traneksamowym. One są też w Super Pharmie. Na pewno są to produkty lekkie, nielepiące się, współpracujące z filtrem. Jeśli chodzi o skład, to na pewno nie spodobają się opcji pro-eko.
Geniusz ze mnie Nie spałam 2 noce z rzędu, podczytałam Was na szybko i skojarzyłam buteleczkę z witaminą C i nazwę Dermo i dalej już poszło samo To ja może napiszę do producenta o te składy, coby swoją winę trochę zmyć
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 16:17   #2887
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Geniusz ze mnie Nie spałam 2 noce z rzędu, podczytałam Was na szybko i skojarzyłam buteleczkę z witaminą C i nazwę Dermo i dalej już poszło samo To ja może napiszę do producenta o te składy, coby swoją winę trochę zmyć
Zawsze warto testować jak się układają relacje na linii producent - potencjalny klient
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 16:43   #2888
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zawsze warto testować jak się układają relacje na linii producent - potencjalny klient
Do producenta już napisałam W między czasie znalazłam skład w internecie, jeśli dostanę jakąś odpowiedź to porównam czy to na pewno to samo.

Serum z kwasem hialuronowym
Aqua, Glycerin, Hydrolized Rhizobian Gum (and) Acacia Senegal Gum, Vitis Vinifera Leaf Extract, Hydrolized Collagen, Sodium Hialuronate, Hydrolyzed Wheat Protein PVP Crosspolymer (and) Aqua, Elastin, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, DMDM Hydantoin, Carbomer, Triethanolamine

Regenerująca kuracja do twarzy z witaminą C

Aqua, Ascorbic Acid, Glycerin, Aqua (and) Butylene Glycol (and) Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract (and) Silybum marianum (Lady’s Thistle) Extract (and) Camellia sinesis Extract (and) Hydrolyzed Wheat Protein, Citrus Aurantium Extract, Arbutin, Sodium Hyaluronate, Carboxymethylcellulose, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methyllisothiazolinone

Intensywna kuracja do twarzy z nanopeptydami i komórkami macierzystymi
Aqua, Glycerin, Panax Ginseng Root Extract, Panthenol, Glycerin (and) Aqua (and) Camellia Sinesis Callus Culture Extract, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methyllisothiazolinone, Decarboxy Carnosine HCl, Sodium Hialuronate, DMDM Hydantoin, Carbomer, Triethanolamine

Składy pochodzą ze strony superkoszyk .pl, jednak Wizaż nie chce mi przyjąć tutaj ich linków.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-07-16 o 22:23
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 22:06   #2889
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zapaałko, ale to chodziło chyba o sera Dermo Future, a Ty obfociłaś Dermo Pharmę, której składy w necie są, w KWC i na blogach też. Ja od roku polecam
EFG z czynnikiem wzrostu naskórka Dermo Pharmy właśnie. Miałam też Q10, ale mnie nie zachwycił, będę chciała w przyszłości to z kwasem traneksamowym. One są też w Super Pharmie. Na pewno są to produkty lekkie, nielepiące się, współpracujące z filtrem. Jeśli chodzi o skład, to na pewno nie spodobają się opcji pro-eko.
Teraz są w promo w superpharmie za 24,99. Czy przy tym kwasie traneksamowym trzeba stosować filtr, nadaje się na lato czy lepiej zimą go używać ?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 22:53   #2890
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Teraz są w promo w superpharmie za 24,99. Czy przy tym kwasie traneksamowym trzeba stosować filtr, nadaje się na lato czy lepiej zimą go używać ?
Ten kwas nie ma nic wspólnego ze złuszczaniem, jest regenerujący, w medycynie używa się go jako środek przeciwkrwotoczny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 23:03   #2891
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zapaałko, ale to chodziło chyba o sera Dermo Future, a Ty obfociłaś Dermo Pharmę,
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Geniusz ze mnie Nie spałam 2 noce z rzędu, podczytałam Was na szybko i skojarzyłam buteleczkę z witaminą C i nazwę Dermo i dalej już poszło samo To ja może napiszę do producenta o te składy, coby swoją winę trochę zmyć

Zapałko, my i tak Ciebie kochamy, za poświęcenie, za nieprzespane noce, no kto, jeśli nie Ty
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 00:37   #2892
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Zapałko, my i tak Ciebie kochamy, za poświęcenie, za nieprzespane noce, no kto, jeśli nie Ty
Dziękuję, dziękuję
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 05:25   #2893
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Po polecacie na szybkie nawilżenie twarzy? Jutro mam wygrana sesje beauty w inglocie i musze mieć twarz nawilżona :P myślałam o tym aby wieczorem zrobić peeling i maseczkę z siemienia.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 14:53   #2894
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten kwas nie ma nic wspólnego ze złuszczaniem, jest regenerujący, w medycynie używa się go jako środek przeciwkrwotoczny.
To czytałam, ale reszta brzmi ciekawie może się skuszę. Czy ten kwas może poprawić nawilżenie skoro regeneruje ?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 16:45   #2895
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Tak, każdy miód wysuszał mi cerę. Tak samo włosy. Teraz mieszam go z olejami.
Za to hydrolat oczarowy zdziałał cuda
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 19:47   #2896
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
To czytałam, ale reszta brzmi ciekawie może się skuszę. Czy ten kwas może poprawić nawilżenie skoro regeneruje ?

W tym serum jest gliceryna i glikol propylenowy, więc można to traktować jak nawilżacz.


Ja mam kryzys pielęgnacyjny, średnio raz na rok taki przechodzę, z reguły skutkuje wdrożeniem innych metod i kosmetyków. Rok temu też miałam podobny, zaowocowało to powrotem do filtrowania, ale rezygnacją z innych kremów oraz pójściem w kwasy. No i teraz podsumowanie:
-rezygnacja z kremów na pewno mi służy
-nie służy mi filtr, a przecież to właśnie krem i to jeszcze nakładany w końskiej ilości
-kwasy nie wyeliminowały moich największych problemów czyli zaskórników i przetłuszczania

Właściwie to wpadłam w błędne koło: używam kwasów, żeby ograniczyć przetłuszczanie, a potem właśnie przez to, że używam kwasów muszę pakować na gębę tonę tłustego filtra, po którym znów się świecę i na dodatek nie za bardzo mogę go skutecznie zmatowić, bo jedynie omiecenie pudrem wchodzi w grę.
Poza tym zaczynam mieć wątpliwości, czy takie ciągłe kwaszenie na pewno mi służy.

Jestem już tym stanem zmęczona, tym bardziej, że inny filtr/inny puder/coś pod filtr nie zmieni nic w kwestii tego przetłuszczania i świecenia.
Widzę, że np po micelu Sebium twarz jest matowa dłużej (tak do godziny dłużej), ale co z tego, jak zaraz muszę ją zaklajstrować łyżką filtra i efekt znika bezpowrotnie.

Potrzebuję odpoczynku i jakiegoś minimalizmu, więc do końca sierpnia dociągnę ten peeling Bielendy, a potem robię sobie przerwę z kwasami, na minimum miesiąc i na jesień odstawię chyba też filtr. W międzyczasie pozostanę tylko przy serach, na dzień i noc. Zimą będę chciała przetestować jeszcze tonik salicylowy 10% Gly-Medu, w salicylu jeszcze widzę nadzieję.

Ostatnio sobie nawet pomyślałam, że powinnam rzucić w cholerę te mazidła i tę kasę co na nie wydałam przeznaczyć na laser, żeby mi porządnie pozwężał rozszerzone pory. Chociaż ile się takie coś utrzymuje? Bo chyba nie całe życie?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 21:13   #2897
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Potrzebuję odpoczynku i jakiegoś minimalizmu.

Ostatnio sobie nawet pomyślałam, że powinnam rzucić w cholerę te mazidła i tę kasę co na nie wydałam przeznaczyć na laser, żeby mi porządnie pozwężał rozszerzone pory. Chociaż ile się takie coś utrzymuje? Bo chyba nie całe życie?
Rozumiem Cię doskonale, chociaż moje problemy ze skórą nie są tak 'upierdliwe' jak u Ciebie. Teraz przechodzę właśnie taki czas totalnego minimalizmu i zniechęcenia pielęgnacją, ale niestety widzę, że to też nie jest dobre rozwiązanie.
Może to głupie pytanie, ale konsultowałaś swój problem z lekarzem? Pamiętam, że rozważałaś zbadanie poziomu hormonów, gdyby i to nic nie wykazało to może laser nie byłby głupim pomysłem. To chyba nie jest jeszcze zbyt popularny zabieg w Polsce, przyznam szczerze, że sama musiałam go sobie wygooglować, ale oglądając te wszystkie programy o medycynie estetycznej myślę, że naprawdę czasem warto odłożyć pieniądze i próbować pozbyć się problemu w profesjonalny sposób
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 22:20   #2898
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Podaje ceny ze sklepu endorphine z GK serum Verona Skin Up 39,95 zł, Dermo Future: Zastrzyk z kwasem hialuronowym 41 zł, z wit. C 39 zł. Reszty nie było.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 15:00   #2899
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Może to głupie pytanie, ale konsultowałaś swój problem z lekarzem? Pamiętam, że rozważałaś zbadanie poziomu hormonów, gdyby i to nic nie wykazało to może laser nie byłby głupim pomysłem. To chyba nie jest jeszcze zbyt popularny zabieg w Polsce, przyznam szczerze, że sama musiałam go sobie wygooglować, ale oglądając te wszystkie programy o medycynie estetycznej myślę, że naprawdę czasem warto odłożyć pieniądze i próbować pozbyć się problemu w profesjonalny sposób

Zawsze byłam w tej kwestii Zosia Samosia, więc nigdy mnie nie poniosło z tym problemem do lekarza. Nie ma też pojęcia, do którego w ogóle z czym takim iść, bo patrząc z boku, to ja nie mam jakichś wielkich problemów typu trądzik ropny, przebarwienia, naczynka, tylko ta fabryka tłuszczu i zaskórniki plus wysypy z reguły przed okresem.
Fakt, że badania hormonalne muszę w końcu zrobić, ale po prostu nie mam kiedy i jak, bo to trwa, nie da rady za jednym zamachem.

Myślę, że to co wydałam przez ostatni rok na pielęgnację twarzy spokojnie by wystarczyło na jakiś zabieg w profesjonalnym gabinecie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 19:19   #2900
ann_s2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 128
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

hej dziewczyny! pierwszy raz u Was, może mi pomożecie, bo próbowałam już wiele a efektów brak. Skóra ogólnie na twarzy mieszana, bardzo przetłuszcza mi się strefa T, do tego czoło mam całe w "kaszce", brałam tetralysal, bez efektów, próbowałam benzacne - też nic z tego.. macie jakieś sprawdzone sposoby? i jak radzić sobie z suchymi skórkami?
__________________
164cm
43 kg

"dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
20.08.2011
ann_s2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 21:28   #2901
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zawsze byłam w tej kwestii Zosia Samosia, więc nigdy mnie nie poniosło z tym problemem do lekarza. Nie ma też pojęcia, do którego w ogóle z czym takim iść, bo patrząc z boku, to ja nie mam jakichś wielkich problemów typu trądzik ropny, przebarwienia, naczynka, tylko ta fabryka tłuszczu i zaskórniki plus wysypy z reguły przed okresem.
Fakt, że badania hormonalne muszę w końcu zrobić, ale po prostu nie mam kiedy i jak, bo to trwa, nie da rady za jednym zamachem.

Myślę, że to co wydałam przez ostatni rok na pielęgnację twarzy spokojnie by wystarczyło na jakiś zabieg w profesjonalnym gabinecie.
Myślę, że najlepiej byłoby na początek trafić do dobrego dermatologa, ale to znowu koszty i czas. Z drugiej strony nie wiem jak lekarze medycyny estetycznej podchodzą do tematu, czy wykonują zabiegi ot tak, bez wcześniejszych badań i diagnozy innych specjalistów, bo co gdyby tak się okazało, że problem leży w środku i przyćmi efekty lasera? Trudna sprawa, ale myślę, że tonik salicylowy Glymedu pozwoli Ci ruszyć w którąś stronę. Wiem, że na niego liczysz i to chyba ostatni sensowny produkt, który jeszcze może coś zdziałać.

Napisałam w środę do kilku sklepów internetowych w sprawie tych nieszczęsnych składów, tym razem na pewno Dermo Future, a nie Dermo Pharmy (), dostałam jedną odpowiedź, która rozwaliła mnie na łopatki. Sklep zaproponował wysłanie składów "za pobraniem (dopłata 3 zł), czy po przedpłacie na konto" Szukałam tych produktów w Krakowie, a okazało się, że są w moim mieście, ale obecnie tylko w wersji z komórkami macierzystymi, skład zgadza się z tym ze strony superkoszyk, który wkleiłam kilka postów wyżej
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-07-17 o 21:29
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 22:52   #2902
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ann_s2 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! pierwszy raz u Was, może mi pomożecie, bo próbowałam już wiele a efektów brak. Skóra ogólnie na twarzy mieszana, bardzo przetłuszcza mi się strefa T, do tego czoło mam całe w "kaszce", brałam tetralysal, bez efektów, próbowałam benzacne - też nic z tego.. macie jakieś sprawdzone sposoby? i jak radzić sobie z suchymi skórkami?
Hej, Mi na kaszkę na czole najbardziej pomógł skinoren
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 12:13   #2903
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Szukałam tych produktów w Krakowie, a okazało się, że są w moim mieście, ale obecnie tylko w wersji z komórkami macierzystymi, skład zgadza się z tym ze strony superkoszyk, który wkleiłam kilka postów wyżej
a patrzyłaś w Realu? Asortyment w marketach jest mniej więcej taki sam a w dużych miastach tym bardziej powinien być lepszy

ja mam na buzi Lirenke obficie nałożoną ponad 5h temu i do tej pory mam idealnie wręcz matową skórę wczoraj lekko zaświeciłam się po ok. 9h(!!!). Na filtr nakładam puder Jadwigi do skóry tłustej-na który kiedyś bardzo psioczyłam jak już się "ułoży"puszkiem leciutko się przypudrowuję pudrem w kamieniu Golden Rose dla wyrównania kolorytu. Ta kombinacja sprawdza mi się ostatnio bajecznie. Nigdy nie miałam tak świeżej matowej skóry w takie upały na filtrze spf50. Cuda jakieś.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 15:10   #2904
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a patrzyłaś w Realu? Asortyment w marketach jest mniej więcej taki sam a w dużych miastach tym bardziej powinien być lepszy
U mnie w Realu to nigdy nic nie ma, ani towaru ani nawet ludzi Ale mam go na uwadze, jak się ochłodzi to się wybiorę popatrzeć czy i co mają
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 16:26   #2905
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ann_s2 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! pierwszy raz u Was, może mi pomożecie, bo próbowałam już wiele a efektów brak. Skóra ogólnie na twarzy mieszana, bardzo przetłuszcza mi się strefa T, do tego czoło mam całe w "kaszce", brałam tetralysal, bez efektów, próbowałam benzacne - też nic z tego.. macie jakieś sprawdzone sposoby? i jak radzić sobie z suchymi skórkami?
Benzacne nie cieszy się dobrą opinią, bo zawarty w nim nadtlenek benzoilu jest utleniaczem.
Na początek jakieś łagodne kwasy, może właśnie Skinoren jak zaproponowała Bella.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Myślę, że najlepiej byłoby na początek trafić do dobrego dermatologa, ale to znowu koszty i czas. Z drugiej strony nie wiem jak lekarze medycyny estetycznej podchodzą do tematu, czy wykonują zabiegi ot tak, bez wcześniejszych badań i diagnozy innych specjalistów, bo co gdyby tak się okazało, że problem leży w środku i przyćmi efekty lasera? Trudna sprawa, ale myślę, że tonik salicylowy Glymedu pozwoli Ci ruszyć w którąś stronę. Wiem, że na niego liczysz i to chyba ostatni sensowny produkt, który jeszcze może coś zdziałać.
Myślę, że w końcu uda mi się zrobić te badania. Może jak będę bliżej czterdziestki i bliżej konkretniejszych zarobków, to pomyślę o profesjonalnych zabiegach, przy okazji z korzyścią z punktu widzenia starzenia się skóry, bo póki co to nie mam wielkich jego objawów.


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Napisałam w środę do kilku sklepów internetowych w sprawie tych nieszczęsnych składów, tym razem na pewno Dermo Future, a nie Dermo Pharmy (), dostałam jedną odpowiedź, która rozwaliła mnie na łopatki. Sklep zaproponował wysłanie składów "za pobraniem (dopłata 3 zł), czy po przedpłacie na konto" Szukałam tych produktów w Krakowie, a okazało się, że są w moim mieście, ale obecnie tylko w wersji z komórkami macierzystymi, skład zgadza się z tym ze strony superkoszyk, który wkleiłam kilka postów wyżej
Leżę razem z Tobą Coś sprzedajemy, ale nie powiemy co
I pomyśleć, że Minti Shop nie dość, że mi odpisało następnego dnia to jeszcze wkleili od razu skład na stronę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-19, 10:22   #2906
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A strzeliłam sobie 15% migdała na spirycie, bo po tygodniu od odstawienia serum super power mezo widzę, że zaczęły pojawiać się tu i ówdzie niedoskonałości. W dodatku kupiłam ten kolagen ntc i używam, ale mam co do niego sporo wątpliwości, ten Bingo był chyba lepszy, na razie nie wydaje ostatecznego osądu. Migdała trzymałam 15 minut i mogę stwierdzić ze szczypało i wysuszyło tak samo jak zawsze, ale mam zdecydowanie mniej zaczerwienień, może to przez to zielone serum Bielendy? Na razie siedzę ze śmierdzącą, manukową, nawilżającą, żelową maseczką Living nature na gębie i jest dobrze.

Mentha, może właśnie kolagen pod filtr? Do niego termalka wskazana.
Kolagen polecany jest po opalaniu. Ja szukam czegoś pod krem z filtrem.
Nie potrzebuję nawilżenia, wolałabym wręcz coś lekkiego i niewyczuwalnego na skórze. Poza tym ma to być coś z antyoksydantami, aby wzmocnić ochronę (witamina C, Q 10, niacynamid, sylimaryna itp.). Kolagen nie należy raczej do takich składników.

Nie musi być to nawet "wodne serum", jakie preferuje się tutaj (niestety większość tych "wodnych serów" dostępnych powszechnie, to nawilżające klajstry z jakimś dodatkiem; raczej mi takowe nie służą). Zależy mi tylko na właściwościach dostosowanych do przetłuszczającej się cery i efektywności. Może być np. fluid.

Wygrzebałam kolejną nowość - Bandi Medical Expert

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-07-19 o 10:38
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-19, 20:47   #2907
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Kolagen polecany jest po opalaniu. Ja szukam czegoś pod krem z filtrem.
Nie potrzebuję nawilżenia, wolałabym wręcz coś lekkiego i niewyczuwalnego na skórze. Poza tym ma to być coś z antyoksydantami, aby wzmocnić ochronę (witamina C, Q 10, niacynamid, sylimaryna itp.). Kolagen nie należy raczej do takich składników

Nie musi być to nawet "wodne serum", jakie preferuje się tutaj (niestety większość tych "wodnych serów" dostępnych powszechnie, to nawilżające klajstry z jakimś dodatkiem; raczej mi takowe nie służą). Zależy mi tylko na właściwościach dostosowanych do przetłuszczającej się cery i efektywności. Może być np. fluid.
Mam takie samo wrażenie odnośnie receptur typu woda+gliceryna+jeszcze coś. Ale nie każde wodne serum musi być klajstrem, np to Charmine Rose z kwasem ferulowym jest bardzo przyjemne w używaniu, serum - niewidka.

Dobrze rozumiem, że jesteś zakupowo ograniczona do drogerii typu Rossmann, nie masz np Hebe?
Z tych drogeryjnych to może np Olay Total Efects albo Regenerist , oba z niacinamidem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-21, 16:56   #2908
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Po raz kolejny zatoczyłam kółko i wróciłam do Dry-Flo. Tylko że tym razem mieszam ją z sypkim pudrem Maybelline, dla zlikwidowania białości, bo co by dobrego o niej nie mówić, to ona jednak bieli, zwłaszcza jak ktoś potrzebuje pudrować się więcej niż raz dziennie. Zamiast matowić twarz 5 razy w ciągu pracy mogę robić to 2-3, co uważam za sukces przy temperaturze pond 30 °C.
Takie powroty do Dry-Flo już mi się zdarzały, chyba nigdy z niej nie zrezygnuję.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-21, 18:22   #2909
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A ja muszę się wyżalić Kilka dni temu wysypało mnie czerwonymi prycholami (inaczej nie da się tego nazwać) na całej lewej połowie twarzy, podbródku i szyi oraz na ramionach (reszta pleców została gładka) i ani nie myśli zniknąć. Co prawda zbiegło się to z okresem, ale nie pamiętam już kiedy wyglądałam w tym czasie aż tak źle, więc nie sądzę, żeby to był główny powód. Tęskniło mi się ostatnio do młodzieńczych lat, ale raczej nie miałam na myśli poczuć się znów jak pryszczata małolata. Przekopuję dzisiaj internet w poszukiwaniu powodów i rozwiązań. Macie jakiś pomysł co mogłabym zastosować? Nie wiem czy zainwestować w bezpieczny przy tej pogodzie Skinoren/Hascoderm w formie żelu (Acne Derm wyrzuciłam, bo płonęła mi po nim twarz), czy pobawić się kwasem glikolowym (mam próbkę Glyco-a) albo mlekowym (tonik). Już się cieszyłam, że poznikało mi wiele przebarwień pozapalnych, no to będę miała nowe.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-07-21 o 18:29
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-21, 19:05   #2910
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A ja muszę się wyżalić Kilka dni temu wysypało mnie czerwonymi prycholami (inaczej nie da się tego nazwać) na całej lewej połowie twarzy, podbródku i szyi oraz na ramionach (reszta pleców została gładka) i ani nie myśli zniknąć. Co prawda zbiegło się to z okresem, ale nie pamiętam już kiedy wyglądałam w tym czasie aż tak źle, więc nie sądzę, żeby to był główny powód. Tęskniło mi się ostatnio do młodzieńczych lat, ale raczej nie miałam na myśli poczuć się znów jak pryszczata małolata. Przekopuję dzisiaj internet w poszukiwaniu powodów i rozwiązań. Macie jakiś pomysł co mogłabym zastosować? Nie wiem czy zainwestować w bezpieczny przy tej pogodzie Skinoren/Hascoderm w formie żelu (Acne Derm wyrzuciłam, bo płonęła mi po nim twarz), czy pobawić się kwasem glikolowym (mam próbkę Glyco-a) albo mlekowym (tonik). Już się cieszyłam, że poznikało mi wiele przebarwień pozapalnych, no to będę miała nowe.
A może zadziałać punktowo tylko na to co wylazło? Wtedy mogłabyś pokombinować z wszystkimi tymi produktami.

Przyśpieszanie znikania pryszczy to temat, którego od lat nie rozgryzłam. Przerobiłam oczywiście sporo różnych specyfików, ale do żadnego nie jestem w 100% przekonana, że działa. Bo i bez specyfików podobne wielkością pryszcze goją się z różną prędkością.
Ostatnio mam ten tego Lieraca, ale nie wyrobiłam sobie o nim ostatecznego zdania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.