Problem z Cerą // Męzczyzna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-06-09, 20:06   #1
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Problem z Cerą // Męzczyzna

Witam Drogie Panie ( i Panowie).

Nie wiem dokładnie od czego zacząć tak naprawdę , ale mam pewien problem,który mi dokucza . Nie mogę poprawić stanu swojej cery na twarzy. Trudno to tak naprawdę jakoś sensownie wytłumaczyć aby było zrozumiałe ale spróboje.

Poniżej wklejam zdjęcia , może nie są jakoś dobrze zrobione ,ale może coś będzie widać , jeśli nie to piszcie to postaram się zrobić nowe w lepszej jakości.

Na twarzy czuje opuchlizne, ciągle mam białe małe krostki (tak jakby za dużo wydzielało się łojotoku) no i mam widoczne małe blizny potrądzikowe,bądź może to nie blizny a zgłębienia.... Dokładniej chodzi o to ,że mam cerę tłustą ( przynajmniej tak mi powiedziała kosmetyczka) , cały czas się świece na czole no i w młodości miałem dość spory trądzik po którym teraz są blizny. Niekiedy ( a szczególnie jak zaczynam kombinować z kosmetykami ) wychodzą mi pojedyncze "syfy" no i ta twarz nie wygląda za ciekawie. Czasami jest również czerwona w niektórych miejscach

Chciałbym bardziej rozjaśnić i wygładzić tą cerę ,aby wyglądała bardziej świeżo,zminimalizować blizny ,pytanie tylko czy da się to zrobić jakimiś kosmetykami czy też powinienem się udać na jakieś zabiegi do kliniki medycyny estetycznej no i pytanie na co dokładnie i czy faktycznie pomoże. A może zacząć używać jakiegoś pudru ,bądź kremów matujących w niewielkich ilościach aby wygładzić cere ? Sam już nie wiem dlatego piszę o pomoc.

Używam serii kosmetyków z Loreal Men , i co prawda skóra już się do nich przyzywczaiła i nic nowego nie wyskakuje. Aczkolwiek niedawno chciałem "poeksperymentować" i kupiłem kosmetyki z serii No7, niestety po kilku dniach używania kremu na dzień do twarzy , skóra zaczęła się jeszcze gorzej świecić i być bardziej czerwona ,oraz "syfów" było więcej. Dlatego też wróciłem do swoich starych kosmetyków. Staram się 2x do roku iść na zabieg mikrodermobrazji do kosmetyczki.

W dodatku dodam ,że przez ostatnie 8 lat paliłem więc wiem,że też to miało destrukcyjny wpływ na moją cere , kilka razy zdarzyło mi się używać solarium , dlatego wiem,żeby odnowić tą cerę będzie to praktycznie niemożliwe ,chyba że zabiegowo....

Co do diety i tego co jem to wydaje mi się ,że jem w miare zdrowo (ćwicze dużo na siłowni i inne spory) dlatego dbam również o diete. Z tego też powodu nie wydaje mi się ,że cera taka jest poprzez diete ...ale może ??

Dlatego też jeśli macie jakieś fajne pomysły / porady to proszę bardzo o odpowiedzi ,może dzięki Wam uda mi się poprawić cerę.
Z góry bardzo dziękuje i jeżeli są jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam

https://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/7bc9d29545fcb.jpg.html
Lukasz90Lukasz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 10:27   #2
Osleidis
Rozeznanie

Dot.: Problem z Cerą // Męzczyzna

Idź do dermatologa, powiedz o problemie. Dobierze jakiś specyfik. Ja używałam Epiduo, wprawdzie z innymi lekami, bo leczyłam trądzik, ale ta maść super wygładziła mi twarz.
Osleidis jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 10:40   #3
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Te blizny potrądzikowe nie są wielkie, ale jeśli bardzo Ci przeszkadzają, to tylko medycyna estetyczna coś tu pomoże, kosmetyki dostępne dla masowego klienta są za słabe na takie problemy.

Łojotok to problem tylko do maskowania. Moim zdaniem lepiej się sprawdzają regularnie używane bibułki matujące. Kosmetyki matujące raz, że często wysuszają (co wo efekcie powiększa łojotok, bo skóra się broni), dwa że przy mocno nasilonym łojotoku (czyli skóra jest tłusta po około 2 godzinach od poprzedniego matowienia) są w ogóle nieskuteczne.
Przy łojotoku najlepiej też unikać kosmetyków typu kremy, a w zamian stosować żele, żelo-kremy, emulsje, wodne sera.

Rozjasnic cerę akurat da się kosmetykami. Trzeba szukać tych z konkretnymi składnikami aktywnymi, które rozjaśniają i poprawiają koloryt, to są np: witamina C, niektóre kwasy, arbutyna. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat KLIK

Co do zapychania, to to jest kwestia indywidualna. Jeśli ten żel L'oreal to ten produkt KLIK, to wiele osób nazwałoby jego skład fatalnym pod kątem potencjalnego zapychania (silikony, caprylic/capric trigliceride), a Ty piszesz, że Ci pasuje.
Jako No 7 wyskakuje mi tylko jakaś seria z angielskiego Bootsa, a więc raczej mało będzie o niej opinii w polskojęzycznym internecie.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 15:43   #4
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Idź do dermatologa, powiedz o problemie. Dobierze jakiś specyfik. Ja używałam Epiduo, wprawdzie z innymi lekami, bo leczyłam trądzik, ale ta maść super wygładziła mi twarz.
Dzięki za odpowiedź, problem w tym,że nie mieszkam w Polsce a w Anglii i tutaj dermatolodzy że tak powiem bardzo lekceważą sobie swój zawód, więc szkoda marnować na nich pieniędzy.

Cytat:
Te blizny potrądzikowe nie są wielkie, ale jeśli bardzo Ci przeszkadzają, to tylko medycyna estetyczna coś tu pomoże, kosmetyki dostępne dla masowego klienta są za słabe na takie problemy.

Łojotok to problem tylko do maskowania. Moim zdaniem lepiej się sprawdzają regularnie używane bibułki matujące. Kosmetyki matujące raz, że często wysuszają (co wo efekcie powiększa łojotok, bo skóra się broni), dwa że przy mocno nasilonym łojotoku (czyli skóra jest tłusta po około 2 godzinach od poprzedniego matowienia) są w ogóle nieskuteczne.
Przy łojotoku najlepiej też unikać kosmetyków typu kremy, a w zamian stosować żele, żelo-kremy, emulsje, wodne sera.

Rozjasnic cerę akurat da się kosmetykami. Trzeba szukać tych z konkretnymi składnikami aktywnymi, które rozjaśniają i poprawiają koloryt, to są np: witamina C, niektóre kwasy, arbutyna. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat KLIK

Co do zapychania, to to jest kwestia indywidualna. Jeśli ten żel L'oreal to ten produkt KLIK, to wiele osób nazwałoby jego skład fatalnym pod kątem potencjalnego zapychania (silikony, caprylic/capric trigliceride), a Ty piszesz, że Ci pasuje.
Jako No 7 wyskakuje mi tylko jakaś seria z angielskiego Bootsa, a więc raczej mało będzie o niej opinii w polskojęzycznym internecie.
Również dziękuje za odpowiedź,aktualnie od kilku miesięcy używam żelu do twarzy ,ale nie tego co podałaś/eś tylko pomarańczowego

http://ecsmedia.pl/c/l-oreal-paris-m...xt51898754.jpg

Jeśli natomiast chodzi o zabiegi medycyny estetycznej , to jakieś konkretne ? czy po prostu iśc i się skonsultować i ktoś mi dobierze odpowiedni zabiegi ?

Pozdrawiam
Stary 2018-06-10, 17:28   #5
Cytokina
Rozeznanie

Codzienna pielęgnacja nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać.
Nie ma jednego kremu, który działa na wszystkie problemy skórne. Często produkty z jednej linii są dedykowane konkretnemu problemowi, a i to nie zawsze tylko się nazwą ogólnopielęgnacyjnymi. Jak coś jest od wszystkiego to zapewne jest do niczego

Paradoksalnie cera może ci się nadmiernie przetłuszczać dlatego, że jest niewłaściwie nawilżona i w ten sposób broni się przed przesuszeniem. Przyczyną mogą być niedostatecznie mocno nawilżające kosmetyki lub takie zbyt agresywnie oczyszczające skórę. Takie nadmierne przesuszenie zbyt agresywnymi kosmetykami może też prowadzić do zapychania się porów i powstawania trądziku.

Żel, który podałeś jako drugi składnik w składzie ma alkohol, więc bardzo możliwe, że to on w dużej mierze odpowiada za nadmierne przetłuszczanie twojej cery. Jeżeli po umyciu twarzy czujesz ściągnięcie na skórze albo, że jest zbyt tępa, szorstka to jest to sygnał, że dany kosmetyk jest "za mocny".

Nie chcę ci podawać gotowej pielęgnacji, bo każdy ma inną skórę i może inaczej reagować na dany produkt. Chodzi przede wszystkim o podejście do kwestii pielęgnacji, żeby obserwować jak się na co reaguje. Sama mam cerę problematyczną, bo z jednej strony skrajnie tłustą w strefie T, a z drugiej przesuszającą się na policzkach. Do tego wrażliwą i z początkiem trądziku różowatego.
Stawiam przede wszystkim na nawilżenie i delikatne oczyszczanie. Kiedyś używałam mocno oczyszczających kosmetyków, na bazie alkoholu właśnie, bo wydawało mi się, że tylko one poradzą sobie z moją bardzo tłustą skórą. Tylko jej szkodziłam, a ona broniła się przetłuszczając się jeszcze mocniej.
Rano oczyszczam twarz żelem myjącym (ale nie takim na bazie alkoholu), do tej pory najlepiej sprawdziły mi się z serii Effaclar z La Roche Posay i Dermablend z Vichy. Następnie spryskuję twarz tonikiem żeby przywrócić jej naturalne pH, takie małe coś sprawia też, że kremy wchłoną się w głębszą warstwę skóry.
Jak tonik wyschnie to nakładam lekki krem nawilżający raczej o konsystencji żelowej, bo mniej obciążają skórę i wolniej się po takich konsystencjach wyświecam. Najlepiej sprawdzały mi się produkty z Cliniqe moistere surge (opcja najdroższa), żel aloesowy Holika Holika (chyba najlepszy z tego wszystkiego, co do tej pory używałam), Vichy (ten z kolei nie polubił się z moim podkładem, ale to u ciebie raczej nie jest problemem?). Wciąż szukam idealnego kremu, który jednocześnie będzie mocno nawilżał i długo trzymał mat, bo generalnie w ciągu dnia muszę sięgać po bibułki. Ale znacznie mniej niż kiedyś.
Wieczorem dokładnie oczyszczam twarz z makijażu (podejrzewam, że ten krok też cię nie interesuje) oraz z zanieczyszczeń z całego dnia. Najlepiej sprawdza się u mnie oczyszczanie dwustopniowe - najpierw kosmetykiem bardziej tłustym (np. olejkiem myjącym, płynem micelarnym), a następnie takim na bazie wody (delikatny żel). Jest to prosta chemia - tłuszcz z wodą się nie łączą, a na twarzy osadzają się zanieczyszczenia różnego rodzaju i konsystencji. W ten sposób mogę faktycznie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń.
Potem znowu tonik wzbogacony przeze mnie w olejki (aktualnie jestem fanką herbacianego i z dzikiej róży) i w zależności od stanu mojej skóry - albo kosmetyk typowo przeznaczony do walki z niedoskonałościami czy trądzikiem (Effaclar duo+ z La Roche Posay) albo mocny, bogaty nawilżacz, często o ciężkiej lub tłustej konsystencji, bo wieczorem to mogę się już świecić od cięższego kremu (Miya mypower elixir).

Generalnie szukaj kosmetyków, które mają składniki aktywne. Czytaj składy i sprawdzaj czy krem faktycznie ma coś co może które pielęgnować czy składa się tylko z "nośnika", który siedzi na skórze. Ja z góry odrzucam wszystko, co ma parafinę, bo ona mnie zapycha i wysusza oraz to, co ma alkohol wysoko w składzie.

Poza tym warto na co dzień używać filtrów przeciwsłonecznych. Słońce ma to do siebie, że nie służy naszej skórze - wysusza ją, przyspiesza proces starzenia, jeżeli masz jakieś niedoskonałości to one mają tendencję do "wchłaniania" większej ilości słońca przez co powstają długo utrzymujące się przebarwienia nawet po zniknięciu nieprzyjaciela, a na opalonej skórze ogólnie mocniej widać blizny.

Blizny po trądziku mogą spłycić zabiegi złuszczające na bazie kwasów - bez pomocy kosmetyczki się nie obejdzie.

Jeżeli rzucasz palenie to stan twojej skóry może się pogorszyć, ale potraktuj to jako etap przejściowy. Jeżeli nadal palisz to raczej nie spodziewaj się cudów.

Edytowane przez Cytokina
Czas edycji: 2018-06-10 o 17:31
Cytokina jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 20:51   #6
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytokina dzięki za obszerną odpowiedź. Palenie porzuciłem rok temu i nie wracam do niego.

Co do składów kosmetyków , musiałbym się na nich znać ,aby wiedzieć który składnik działa dla mnie dobrze ,a który nie. Będę próbował odstawiać po kolei rzeczy i zobaczymy co z tego wyjdzie .
Tonik mam bez alkoholu ,ale zwykły . A krem w vitaminą C na dzień i na noc z właśnie serii Loreal men.
Stary 2018-06-13, 17:06   #7
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukasz90Lukasz Pokaż wiadomość

Również dziękuje za odpowiedź,aktualnie od kilku miesięcy używam żelu do twarzy ,ale nie tego co podałaś/eś tylko pomarańczowego

http://ecsmedia.pl/c/l-oreal-paris-m...xt51898754.jpg
Sądząc po składzie to drogeryjny przeciętniak z dość mocnym detergentem (sodium laureth sulfate), co nie każda cera będzie dobrze znosić.

Cytat:
Jeśli natomiast chodzi o zabiegi medycyny estetycznej , to jakieś konkretne ? czy po prostu iśc i się skonsultować i ktoś mi dobierze odpowiedni zabiegi ?

Pozdrawiam
Nie korzystam, więc tu Ci nic nie poradzę.

Co do witaminy C to problem z nią jest taki, że występuje ona w różnych formach, ktore różnią się skutecznością i stabilnością. Jeśli ten Twój krem to jest ten KLIK , to użyta w nim postać witaminy C czyli Ascorbyl Glucoside jest średnio aktywna i średnio stabilna. Do tego początek składu niespecjalny, bo oparty na denaturacie (a więc może podrażniać i odwadniać czyli w efekcie zwiększać przetłuszczanie; może lecz oczywiscie nie musi).

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2018-06-13, 20:21   #8
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytat:
Co do witaminy C to problem z nią jest taki, że występuje ona w różnych formach, ktore różnią się skutecznością i stabilnością. Jeśli ten Twój krem to jest ten KLIK , to użyta w nim postać witaminy C czyli Ascorbyl Glucoside jest średnio aktywna i średnio stabilna. Do tego początek składu niespecjalny, bo oparty na denaturacie (a więc może podrażniać i odwadniać czyli w efekcie zwiększać przetłuszczanie; może lecz oczywiscie nie musi).
No dokładnie właśnie tego kremu używam. A może zmienić na kosmetyki z firmy "Ziaja" ? bądź macie może jakieś inne do polecenia ,lepsze jakościowo ?
Stary 2018-06-13, 21:08   #9
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
No dokładnie właśnie tego kremu używam. A może zmienić na kosmetyki z firmy "Ziaja" ? bądź macie może jakieś inne do polecenia ,lepsze jakościowo ?
Jeśli chodzi o witaminę C, to wsrod polecanych produktów są przede wszystkim sera, głównie wodne (inna postać to sera olejowe). Na przykład Flavo-C Auriga, C 20 Serum z Wishtrend - to z marek dostępnychmiędzynarodowo, a z polskich to większość wymienia ten blog KLIK.

W okresie letnim to są produkty na noc albo na dzień ale pod filtr przeciwsłoneczny.

Co do polskich marek, to zamiast Ziai lepsza byłaby Bielenda, zwłaszcza ich hit ostatnich 2-3 lat czyli serum Super Power Mezo.

Inne substancje rozjaśniające to np arbutyna, fermenty - te spotkasz głównie w azjatyckich produktach, ale jeśli nie masz oporów przed zakupami internetowymi, to ich dostępność też nie jest problemem.

Moje włosy

Stary 2018-06-13, 21:43   #10
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

a co myślicie o tych produktach ?

https://www.barwa.com.pl/produkt/kre...yjny-matujacy/

a Ty mówisz o tym tak ?

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,69...ezo-serum.html

Edytowane przez Lukasz90Lukasz
Czas edycji: 2018-06-13 o 21:47
Stary 2018-06-13, 21:57   #11
chimay
Zakorzenienie

Cytat:

Ten krem Barwy jest często opisywany jako mocno matujący na początku stosowania i powiększający problem z czasem. Tak zwykle bywa z mocno matującymi kosmetykami. Przy dużej nadprodukcji sebum lepiej sobie ten sposób matowienia odpuścić.

Cytat:

Tak

Moje włosy

Stary 2018-06-14, 11:04   #12
Zzziajana
Rozeznanie

Też miałam problem z bliznami i z przebarwieniami. Chodziłam do kosmetyczki, robiła mi zabiegi złuszczające na bazie kwasów azelainowego i salicylowego. Pewnie gdybym w pewnym momencie nie przerwała zabiegów to udałoby się całkowicie uratować skórę, ale na chwilę obecną i tak nie jest źle.

Jak chodzi o blizny to w dużej mierze zależy jak bardzo są głębokie, bo w większości przypadków nie da się ich całkowicie wyeliminować. Jedynie spłycić wykonując kontrolowane złuszczanie, właśnie albo za pomocą kwasów, albo mikrodermabrazji, która, swoją drogą, wykonywana dwa razy w roku to strasznie mało.

Obecnie w zaciszu domowym dwa razy w tygodniu wykonuję mocny peeling za pomocą pasty manuka od Ziai (Ty powinieneś go zamienić na enzymatyczny skoro masz wypryski, żeby tego nie rozsiać). Zabiegi złuszczające są bardzo ważne, ale ich częstotliwość i siłę trzeba dopasować do potrzeb skóry. Codziennie rano i wieczorem nakładam serum z witaminą C z Sesdermy, które przyspiesza gojenie się zmian, jeśli już się coś pojawi, ale też rozjaśnia i wyrównuje koloryt. Swoją drogą też fajnie spłyca zmarszczki Jak już serum się wchłonie to nakładam krem z kwasem azelainowym z tej samej firmy. Jest bardzo fajny i ma właściwości nawilżające. Po nim już naprawdę rzadko cokolwiek mi się pojawia na twarzy, dlatego polecam

Jeśli chcesz stoczyć batalię z bliznami i całkowicie się ich pozbyć, musisz przygotować sporo gotówki. Nie znam cen zabiegów w Anglii, ale orientuję się w intensywności zabiegów. Zależnie od metody, powinny być one wykonywane raz na tydzień (w przypadku mikrodermy), albo raz na miesiąc (kwasy). I tylko regularne wykonywanie zabiegów przez długi czas zapewni efekty. Dlatego będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość.
mikroREKLAMA
Ziaja
Codzienna pielęgnacja z Ziaja. Kosmetyki nawet 40% taniej niż w drogerii!

Ta reklama pokazywana jest pod 907 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Zzziajana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 21:00   #13
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Kupiłem sobie zestaw z Bielendy do cery mieszanej i tłustej a w nim :

http://bielenda.pl/produkty/super-ma...eniu-sie-skory

http://bielenda.pl/produkty/super-ma...-oczyszczajacy

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,69...ezo-serum.html

i myśle czy nie dokupić tego :

http://bielenda.pl/produkty/ogorek-l...krem-dzien-noc

co sądzicie ?
Stary 2018-06-19, 09:18   #14
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Nie wypowiem się na temat tych dwóch pierwszych pozycji, gdyż nie mam przekonania do kosmetyków "MEN" a tym bardziej wszelkich "matów"...Ale serum korygujące to na pewno dobry wybór.Też czeka u mnie w kolejce Skoro juz masz to serum to ja bym stosowała je na noc a na dzień jakis lekki krem np.Biodermy super lekki Hydrabio Ge-creme-jest super, szybko się wchłania ale dobrze nawilża.Jeśli chcesz uzywać tego serum latem ja bym postarała sie o dobry krem z filtrem np. La Roche-Posay Anthelios SPF 50(jest tez wersja matująca, sucha w dotyku, tylko nie kupuj czasem wersji barwiącej).Jeśli wystraczy Ci do nawilżenia sam filtr, możesz stosowac go solo, bez kremu-ja tez tak robię czasem i nie odczuwam jakiegos przesuszenia.
Na początku jesieni możesz przejść na Skinoren na noc i lekki nawilżający krem na dzień . Skinoren świetnie wygładza skórę, usuwa przebarwienia,rozjaśnia ją, zmniejsza łojotok. Ja na razie przerwałam kurację ze względu na słońce ale już tęsknię.Musze przyznać że świetnie trzyma skórę " w ryzach", zero niespodzianek.
Myślę że nie ma co rozglądać się na razie za zabiegami medycyny estetycznej, tylko rozpocząć podstawową pielęgnację odpowiednią dla Twojej cery. .
Stary 2018-06-19, 14:24   #15
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Żel do mycia wygląda na mocny, drogeryjny rypacz (Sodium Laureth Sulfate jako główny detergent). Ja bym go nie kupiła, bo moja cera reaguje na takie mocne oczyszczanie jeszcze większym przetluszczaniem. Ale to ja, niektórym nie szkodzi, to trzeba ocenić samodzielnie.
Krem ogórek limonka obleci, ale cudów bym się nie spodziewała, poza odrobiną regulującego kwasu salicylowego oraz matującym Aluminum Starch Octenylsuccinate wiele więcej w nim nie ma, a trzeba się zastanowić, czy jest sens skórę na noc smarować kremem matującym.
Serum jest ok.
Składu żelu matującego nie znalazłam, bez tego można tylko napisać czy ma fajną/niefajną szatę graficzną, jeśli się go nie zna.

Pomysł ze Skinorenem jest ok, pytanie tylko czy w Anglii jest dostępny (np. w DE preparaty z kwasem azelainowym są tylko na receptę).

Jeszcze chciałam dopytać, jaki stopień przetluszczania ma Twoja skóra, po jakim czasie od umycia się wyraźnie błyszczy i jest pokryta sebum?

Moje włosy

Stary 2018-06-19, 20:07   #16
desiree90
Przyczajenie

Moim zdaniem powinieneś udać się do dobrego dermatologa - naprawdę nie ma się czego bać mi cały czas było nie po drodze, ale cieszę się, że w końcu się zdecydowałam. Pani doktor doradziła mi peelingi z kwasem migdałowym na przebarwienia i efekty są super (ja robiłam na Racławickiej w Warszawie, bo oni robią od razu analizę skóry i na tej podstawie, zalecono mi te zabiegi). Przebarwienia są prawie niewidoczne jeszcze wiesz, ja jako kobieta mogłam podratować się makijażem, wiec domyślam się jak trudne jest to dla Ciebie. Myślę, że im szybciej uporasz się z tym problemem, tym szybciej odzyskasz dobre samopoczucie. I tego ci życzę!
desiree90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 21:10   #17
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Żel do mycia wygląda na mocny, drogeryjny rypacz (Sodium Laureth Sulfate jako główny detergent).
Pomysł ze Skinorenem jest ok, pytanie tylko czy w Anglii jest dostępny (np. w DE preparaty z kwasem azelainowym są tylko na receptę).

Jeszcze chciałam dopytać, jaki stopień przetluszczania ma Twoja skóra, po jakim czasie od umycia się wyraźnie błyszczy i jest pokryta sebum?
O który żel Ci chodzi ? ten peelingujący ? będę go używał max 1x na tydzień , co do żelu do mycia twarzy to nie znalazłem jakiegoś fajnego i póki co używam tego :

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,80...y-szalwia.html

Sebum będe stosował tylko na noc. Na dzień będę używał tego kremu z bielendy z cynkiem i zobaczymy czy bedzie jakas poprawa , Póki co używałem kremu ogórkowego z Ziaji i było w miare ok.

Co do Skinorenu to chodzi o ten produkt ?

https://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p2726-Ski...radzikowy_30_g

Zawsze go będę mógł sobie wysłać z PL takze to nie problem.

A co do błyszczenia się twarzy to jest ona po prostu tlusta (całe czoło, policzki , noc) myślę ,że śmiało moge powiedzieć,że po 2h zaczyna się błyszczeć , może wcześniej.

Jeśli macie jakiś fajny żel do twarzy do mycia to poleczcie jakiś.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
lekki krem np.Biodermy super lekki Hydrabio Ge-creme-jest super.
Myślisz ,że ten krem będzie odpowiedni do cery tłustej ze skłonnościami do niedoskonałości ?

desiree90

Będę w lipcu w PL to pewnie się wybiore , aczkolwiek przez jakieś 5 lat chodziłem do różnych i niestety żaden mi nie pomógł więc nie mam zaufania co do nich....
Stary 2018-06-20, 06:49   #18
AAAnka
Zadomowienie

Link do skinorenu nie działa ,ale to jest to:
https://www.ceneo.pl/47169478

Polecam w formie kremu a nie żelu, gdyż działa łagodniej i mniej wysusza.
Co do tego kremu Hydrabio, to przetestowałam sporo lekkich kremów do cery problematycznej i tylko ten przy takiej żelowej konsystencji na prawdę nawilżył mi twarz bez pozostawiania świecącego filmu. Jeśli chcesz stosować serum z kwasami lub Skinoren na noc , to w dzień nie stosuj już wysuszających/matujących kremów.Nie należy przesadzać z matowieniem twarzy podczas stosowania kwasów. Przesuszona skóra może się buntować

Jeśli byś chciał poeksperymentować możesz sobie zafundować tonik z glukonolaktonem(10%).Pocz ytaj o tym , jest cała litania jego dobroczynnego wpływu na skórę, myślę że e Twoim przypadku mógłby pomóc.Tylko trzeba go sobie samemu zmieszać(dziecinnie proste).Jeśli masz szanse kupować w Polsce, to szczerze polecam.
Stary Wczoraj, 15:09   #19
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
O który żel Ci chodzi ? ten peelingujący ? będę go używał max 1x na tydzień , co do żelu do mycia twarzy to nie znalazłem jakiegoś fajnego i póki co używam tego :

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,80...y-szalwia.html
W kwestii mycia dużo zależy od indywidualnych preferencji cery, a te trzeba się nauczyć obserwować.
Czynniki, które trzeba brać pod uwagę to m.in.: uczucie ściągnięcia po myciu, czy skóra jest dobrze doczyszczona (czuć pod palcami, że jakaś warstwa jeszcze na niej zalega), czy może za mocno (skóra wręcz skrzypi w dotyku i po jakimś czasie zaczyna się mocniej przetłuszczać, chociaż początkowo jest mat).
Są cery którym służą mydła i dobrze reaguja na ich wysokie pH, są też takie, które mydeł i mocnych detergentów siarczanowych (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Coco Sulfate) nie znoszą. Na przykład moja cera nigdy nie wyglądała tak źle jak po chwalonym mydle Aleppo, miałam na twarzy suchą, łuszczącą się pustynię zalaną łojem.
Tutaj trzeba nauczyć się po prostu rozpoznawać preferencje skóry i chociaż troszkę rozumieć skład produktu myjącego, a zwłaszcza jego początek, żeby wiedzieć, do jakiej grupy ten produkt zaliczyć i jeśli szkodzi nie kupować potem kolejnego, który będzie się różnił tylko marką i opakowaniem.

Jeśli masz podejrzenia, że stosowane do tej pory żele myjące są za mocne, to łagodniejszy jest np żel myjący Biolaven, żele Sylveco, pianka Kantola Orientana.

Cytat:
A co do błyszczenia się twarzy to jest ona po prostu tlusta (całe czoło, policzki , noc) myślę ,że śmiało moge powiedzieć,że po 2h zaczyna się błyszczeć , może wcześniej.

Jeśli macie jakiś fajny żel do twarzy do mycia to poleczcie jakiś.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi[COLOR="Silver"]
Moja twarz przetłuszcza się w podobnym tempie. Bardzo często podłoże tej dolegliwości jest hormonalne: albo niewłaściwy poziom androgenów, albo receptory w skórze reagują nadpobudliwie na normalny poziom androgenów i napędzają produkcję łoju.

Przy takiej nadprodukcji sebum nie da się go uregulować kremami. Można trochę przyciszać go właściwą pielęgnacją oraz usuwać regularnie tłustą warstwę, nie tylko z powodów estetycznych, ale też dlatego, żeby zalegający łój jak najmniej odkładał się w porach - to prosta droga do większych form trądziku.
Przez usuwanie sebum rozumiem głównie zbieranie go bibułkami i chusteczkami matującymi.

Co do dermatologa, to ja bym odpuściła. Sądząc po zdjęciu z pierwszego posta nie masz dużego trądziku (nie widzę tam wyprysków, ropnych pryszczy itd), a trądzik zaskórnikowy można w miarę trzymać w ryzach pielęgnacją i częstym usuwaniem sebum ze skóry.

Koloryt cery też można ładnie wyrównać pielęgnacją (atyoksydanty np witamina C, arbutyna, kwasy, fermenty), poprawić jej ogólny wygląd (peptydy).

Jedyne czego nie osiągniesz powszechnie dostępnymi kosmetykami to likwidacja blizn oraz zmarszczek. Trądziku zaskórnikowego przy tłustej cerze też się nie da zlikwidować, ale można ograniczyć.

Moje włosy

Edytowane przez chimay
Czas edycji: Wczoraj o 18:53
Stary Wczoraj, 20:09   #20
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Koloryt cery też można ładnie wyrównać pielęgnacją (atyoksydanty np witamina C, arbutyna, kwasy, fermenty), poprawić jej ogólny wygląd (peptydy).

Jedyne czego nie osiągniesz powszechnie dostępnymi kosmetykami to likwidacja blizn oraz zmarszczek. Trądziku zaskórnikowego przy tłustej cerze też się nie da zlikwidować, ale można ograniczyć.
Oki dziękuje za obszerną odpowiedź, Co do kolorytu cery to są na to specjalne kremy czy tylko zabiegi u kosmetyczki ?

Mam takie pytanko co do tego serum z bielendy , strasznie szybko wchłania się , używam kilka kropel , aczkolwiek zastanawiam się czy jeszcze po tym serum dać jakiś krem na noc nawilżający czy samo serum wystarczy w zupełności a dopiero rano po oczyszczeniu krem ?
Stary Wczoraj, 20:35   #21
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Oki dziękuje za obszerną odpowiedź, Co do kolorytu cery to są na to specjalne kremy czy tylko zabiegi u kosmetyczki ?
Miałam na myśli samodzielną pielęgnację w domu i głównie produkty typu serum (lżejsze od kremów).
Mnie się udało doprowadzić cerę do takiego stanu, że nie używam podkładu, bo po prostu nie mam czego maskować, a pomijając płeć, to problemy skórne miałam/mam podobne do Twoich czyli trądzik zaskórnikowy, bardzo mocna nadprodukcja sebum, nieładny odcień. Tylko blizn nigdy nie miałam.

Cytat:
Mam takie pytanko co do tego serum z bielendy , strasznie szybko wchłania się , używam kilka kropel , aczkolwiek zastanawiam się czy jeszcze po tym serum dać jakiś krem na noc nawilżający czy samo serum wystarczy w zupełności a dopiero rano po oczyszczeniu krem ?

To zależy, jaką skóra ma potrzebę okluzji. Jeśli czujesz ściągnięcie i jakiś dyskomfort bez kremu, to go nałóż. Jednak przy tłustych skórach jest możliwa także rezygnacja z kremów na rzecz lżejszych formuł. Ja nie używam kremów już kilka lat, bo to tylko dodatkowa porcja tłuszczu, a ten sobie tłusta cera produkuje w nadmiarze. Ale są też tłuste skóry, które bez kremu się odwadniają i potrzebują tej dodatkowej warstwy. Poobserwuj, jak to jest u Ciebie.

Moje włosy

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości