Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie Porady i dyskusje na tematy związane z profilaktyką, rozpoznawaniem, przebiegiem i leczeniem chorób człowieka. Pamiętaj: porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza i ma jedynie funkcję informacyjną!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 07:12   #2281
misiek1205
Raczkowanie

Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Dobrze ja spróbuje twojej metody napisz co i jak zrobic zeby oczyscic wątrobe?
misiek1205 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 09:52   #2282
SanchoPansaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez misiek1205 Pokaż wiadomość
Tak wysiłek szczególnie bieg, sprawia ze smierdzi na wiekszy zasieg, mi sie wydaje ze to dlatego ze szybciej oddycham, u mnie odór z ust jest scisle zwiazany z tym jak oddycham. Przypomniało mi sie ze jak kiedys bylem na cwiczeniach oddechowych, to po gwaltownym chuchnieciu ludzie bedoacy pare metrow odemnie, zaczeli zakrywac twarze i patrzyc z niedowierzaniem.
U mnie zaczęło się to od biegania interwałów (na przemian marsz i bieg z max prędkością). Tak sobie myślę, że jeśli biegałem 2-3 godziny po jedzeniu, a być może mam problemy z opróżnianiem treści żołądka, to masa jedzenia + gwałtowne ruchy podczas biegu spowodowały powstanie przepukliny.

Cytat:
Wciągniecie brzucha tez sprawia ze bardziej czuc z ust, tak jak by jakis zawór w srodku był nieszczelny, moze mam ta przepukline, zaczolem dzis robic to cwiczenie na przepukline z picem wody na obciarzenie zoladka i skakaniem ze schodka, po kilku takich skokach czulem gnoj u siebie w domu co jest bardzo rzadko spotykane.
A to powiem Ci, że genialne. Ja cały czas żyję ze wciągniętym/napiętym brzuchem (z wyboru) i jak go wypuszczę i napnę to faktycznie dziwny zapach, który czasem czuję znika. Nie mogę się doczekać wypróbowania wśród ludzi. Efekt wizualny bębna na brzuchu wprawdzie będzie, ale może to pomoże z zapachem. Jeśli tak, to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Cytat:
Napisz co ci wyszło na gastroskopi.
Przepuklina+zapalenie żołądka+zanik kosmków

Najgorsze jest to, że przed gastroskopią nic mnie nie bolało, był tylko smród, a po gastroskopii zaczęły się bóle takjakby coś mi tam naruszyli...

Cytat:
Właśnie odkryłem sposób jak sprawdzic jaki rodzaj zapachu wydycham, biore wilgotny kubek dmucham do srodka po chwili czuje przez chwile okropny zapchach zdechlizny.
U mnie nie działa. W sensie - nic nie czuję.

Cytat:
Sancho a jak u ciebi sprawa z miesniami brzucha, przepona, bo ja mam bardzo slabe, czego skutkiem u mnie najprawdopodobniej sa plecy płaskie.
Zawsze katowałem brzuch na siłce i w domu, natomiast przeponę zaniedbywałem, oddychając tylko płucami (płytki oddech, bo brzuch cały czas wciągnięty). Teraz jest trochę lepiej.

Cytat:
Nasze przypadki sa blizniaczo podobne podaj swojego maila, bedziemy sie wymieniac spostrzeżeniami.
Możesz pisać na priv.
SanchoPansaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:56   #2283
caffelatte1974
caffelatte1974

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego. Instrukcja krok po kroku.
Kamienie żółciowe w wątrobie i pęcherzyku żółciowym, mogą być niewidoczne podczas badania USG, ponieważ nie są uwapnione (w 90% przypadków ich nie widać). Z kolei te w wątrobie dla wielu lekarzy to jakiś wymysł.

Kamienie żółciowe są najczęstszą przyczyną złej kondycji wątroby i początkiem wszystkich poważnych chorób.
Największe wydalone kamienie z woreczka żółciowego osiągają rozmiar piłeczki ping-pongowej. Drożna wątroba to podstawa zdrowia wszystkich innych organów.
Potrzebujesz:
4 pełne łyżki soli Epsom (90g) – Inne nazwy – siarczan magnezu, sól gorzka, sól rzymska.
3 pełne szkl. wody ( 0.75L)
1/2 szkl. soku grapefruita lub cytryny (najlepszy grapefruit różowy).
1/2 szkl. dobrej jakości oliwy z oliwek
7L soku jabłkowego (1L/dzień)
Termofor z gorąca wodą
Chęć bycia zdrowym i odrobina entuzjazmu 😉
Dobrze się przygotuj.
Odstaw tłuszcze i mięso na tydzień (minimum 4 dni) przed oczyszczaniem. Przez tydzień wypijaj 1L soku jabłkowego dziennie (najlepiej kwaskowaty). Sok jabłkowy rozmiękczy kamienie, zbuduje zapas żółci w wątrobie i pęcherzyku. Podjadanie tłustego w czasie przygotowań, oznacza utratę żółci, która ma za zadanie w zgromadzonej ilości stworzyć dobre ciśnienie w decydującym etapie oczyszczania. Łamiąc tę zasadę obniżasz szanse na skuteczne oczyszczanie. Odstaw też przyprawy żółciopędne: kardamon, kolendra, anyżek, kminek, szałwia, mięta, rozmaryn, ziele piołunu, centurii, drapacza, dymnicy, dziurawca, krwawnika, karczocha, liście boldo, owoc jałowca, kwiatostan kocanek, kłącze kurkumy i korzeń arcydzięgla oraz mniszka.
Nawodnienie – klucz do powodzenia.
Zawsze pij odpowiednią ilość wody. Odwodnienie zagęszcza krew, a gęsta krew wolniej i trudniej przepływa przez wątrobę.
Przygotowanie i zastosowanie.
Sól Epsom należy rozpuścić w podanej ilości wody. Razem daje to 4 porcje po 3/4 szkl. gotowego roztworu.
Zjedz ostatni lekki posiłek do 13.30.
Do 22.00 trzeba się nawadniać, ale nie 15 minut przed i 15 minut po wypiciu roztworu soli Epsom.
18.00 – wypij pierwszą porcję roztworu wody z solą Epsom (3/4 szkl). Pij roztwór podgrzany minimum do temperatury ciała (+- 40*C). Popij czystą wodą.
20.00 – wypij drugą porcję roztworu soli Epsom (3/4 szkl). Popij czystą wodą.
Jeśli w tym czasie odczujesz parcie na biegunkę, skorzystaj z toalety i dalej kontynuuj procedurę.
Grapefruit i oliwa powinny stać w ciepłym miejscu. Wyciśnij owoc. Oczyszczony z włókien sok i energiczne zamieszaj z oliwą w słoiku lub w średniej butelce (odstaw roztwór w ciepłe miejsce (zimową porą np. na grzejnik).
Zacznij wieczorną toaletę na tyle wcześnie, aby o 22.00 być przy łóżku. Jeśli możesz, skorzystaj z gorącej kąpieli. Przygotuj termofor z gorącą wodą .
22.00 – zamieszaj i wypij , najlepiej przez słomkę roztwór oliwy i cytrusa.
Zrób to w miarę sprawnie. Można użyć szerokiej rurki do picia, jak w wypadku roztworu soli Epsom, ale oliwa z sokiem przy Epsom, jest bardziej „smaczna” .
Od razu połóż się spać z głową lekko wyżej. Szczególnie przez pierwsze 30min. należy pozostać w bezruchu, na wznak. Tylko nie skupiaj się na bezruchu do tego stopnia, że ciało sztywnieje. Wyluzuj się 🙂
Pozycja przez pierwsze 30min. na prawym boku z prawym kolanem podciągniętym bliżej klatki piersiowej, jest dobra jeśli cierpisz na spore kamienie pęcherzyka żółciowego, albo masz bóle pęcherzyka. Można ją stosować pierwsze 3 oczyszczania.
Leżąc na wznak, łatwiej schodzą kamienie z wątroby. Nie rozmawiaj, nie śmiej się, rozluźnij całe ciało, mięśnie twarzy, myśl o czymś przyjemnym, trzymaj na wątrobie termofor (prawy łuk żebrowy). Skup się na oddechu, normalnym oddechu, nie za płytkim, ani nie za głębokim.
Ważne jest aby pozostać w łóżku do około 6.00 rano. Wyjątkiem są parcia na biegunkę lub wymioty, które występują rzadko. Dzieje się tak najczęściej u osób, które zjadły za dużo przed 14.00 w obawie, że będą zbyt głodne wieczorem, osób odwodnionych, osób z dużymi zatorami dróg żółciowych, osoby które przyjęły zbyt dużą dawkę oliwy jak na swoje nawyki żywieniowe (weganie i frutarianie, osoby mniejsze). Czujesz, że nie dasz rady wyleżeć – idź do toalety, a po powrocie kontynuuj procedurę. Nic nie przepada.

Rano wypij kolejną porcję ciepłego roztworu soli Epsom ( 3/4 szkl). Zrób to między 6.00 – 7.00.
Po kolejnych 2h, wypij ostatnią porcję roztworu soli Epsom i czekaj na kamienie niesione z biegunką. Po kilku odwiedzinach toalety, w sedesie powinny się pojawić zielone kamienie podobne do plasteliny. Z uwagi na lżejszą masę, będą wyraźnie widoczne na powierzchni wody. Kolor kamieni wątrobowych może być zielony, brązowy, beżowy, żółty, a nawet czarny. Niektóre z nich mogą być uwapnione i przez to cięższe.
Jeśli biegunka nie występuje do 9.00, wypij dodatkowe 2 szkl. ciepłej wody. Teraz możesz pić tyle wody ile tylko potrzebujesz. Dodatkowe jej ilości pomogą w wypłukiwaniu wydalonych złogów. Tylko pamiętaj, żeby nie pić jej chwilę przed i chwilę po piciu roztworu soli Epsom. Pozwól najpierw się wchłonąć soli Epsom, a po minimum 15 minutach możesz pić dodatkowe ilości wody.
Częste biegunki mogą objawiać się pieczeniem odbytu. Użyj wacika z oliwką – pomaga.
1h po zakończeniu częstych biegunek, można zacząć od wypicia małej ilości jakiegoś soku owocowego, potem zjeść owoc. Biegunki zazwyczaj ustają przed południem. Do końca dnia możesz wciąż wydalać kamienie żółciowe.
Tłuszcze wymagają dużego wysiłku w metabolizowaniu. Zbyt wczesne tłuste i mięsne dania spowodują ból, złe samopoczucie, duże obciążenie samego organu i jego wielu funkcji. Kieruj się rozsądkiem, a nie uczuciem głodu. 🙂 Z tego co wiem, banany pomagają wyhamować biegunkę. Kasza jaglana też będzie dobrym sposobem. Ino panuj nad głodem i nie jedz zbyt wiele na raz, bo wątroba będzie boleć…
Nie jedz tłuszczu i mięsa przez kolejne kilka dni (2 dni minimum). Pamiętaj, że poranne porcje roztworu soli Epsom utrzymują przewody żółciowe w dużym rozluźnieniu, przynajmniej do końca dnia. Jeśli nawcinasz się czegoś tłustego lub mięsa, możesz pobudzić wątrobę do wydzielenia niewielkiej ilości żółci. Ta żółć przepchnie kolejne kamienie w kierunku ujścia wątroby. Taki efekt może powodować dyskomfort, ucisk. Nawet zablokowanie kolejnego kamienia w zwieraczu pęcherzyka – a to już boli.
W okresie między oczyszczaniami warto zastosować ostropest plamisty ,wspierający detoksykację i odbudowę wątroby.
Jak często wykonywać to oczyszczanie?
Procedurę najlepiej wykonywać w odstępach 1-2 miesięcy. Oczyszczanie wątroby będzie w pełni skuteczne jeśli pociągniesz je do końca. W zasadzie należy zrobić je A-Z. Ile to będzie razy? 6? 10? 20? 30? Nie wiem… Wszystko zależy od tego ile złogów zalega w twojej wątrobie i jak przyłożysz się do przygotowań. Generalnie oczyszczanie jest ukończone jeśli 2 razy z rzędu nie będzie żadnych kamieni w sedesie. U mnie tak było za 15 i 16 razem, ale w czasie wiosny, kiedy wątroba pracuje intensywniej, okazało się że kamienie z głębszych obszarów zeszły niżej.
Obserwuj siebie, to najlepszy sposób.
U niektórych osób kamienie pojawiają się dopiero po 2-3 oczyszczaniu. Brak rezultatów po pierwszym oczyszczaniu nie oznacza, że zrobiłaś je źle, albo że nie posiadasz takich złogów.
Potrzeba wykonać około 21 oczyszczań. Największe kamienie mogą pójść za 10-tym razem, one blokują główny kanał żółciowy większego płata wątroby. Potem schodzą tylko drobne kamienie z głębszych obszarów. Trzeba dociągnąć cały proces do końca.
Wszyscy chorzy na nowotwory mają liczne kamienie wątrobowe liczone nawet do 20.000. Mogą nosić w wątrobie ilość zajmującą jej połowę objętości .
Proszę . Nic trudnego.
Ważne żeby roztwór epsom był ciepły, i żeby być dobrze nawodnionym.
caffelatte1974 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:11   #2284
misiek1205
Raczkowanie

Sancho ja u siebie tez podejrzewam przepukline, moja teoria jest taka ze diety suplementy, w naszym przypadku to sprawa drugorzędna, ponieważ cokolwiek byśmy wlali do kanalizacji, jak zdrowe i pachnace preparaty, to i tak bedzie walic z tej kanalizacji, poniewarz mamy problem mechaniczny, niedomknięta pokrywa sprawia że zawsze bedzie czuc z rury. Uważam ze Stres uwydatnia u mnie problem zapachu, dlatego ze w stresie zle oddycham, wiekszosc ludzi w stresie inaczej oddyycha, u nas moze to objawiac sie to tym ze przez nieprawidłowe ulozenie zoladka (przepuklina), polaczone z nieprawidłowym dzialaniem przepony, wydmuchujemy zawartosc tego co powinno byc szczelnie zamkniete w zoladku i w jelitach, dlatego wali na pare metrow a w stresie na paredziesiat metrów. Trzeba sie skupic na oddechu, wzmocnieniu przepony, to akurat mi powiedziala internistka. Wypróbuj u siebie to cwiczenie naprzepukline https://www.youtube.com/watch?v=qu2MQqS2ucY .

Jeszcze takie pytanie czy dalbys sobie zoperowac ta przepukline gdybys wiedzial ze po takim zabiegu problem z zapachem zniknie?

caffelatte dzieki za instrukcje jak skoncze brac preparaty na odrobaczanie zaczne stosowac to oczyszczanie .

Edytowane przez misiek1205
Czas edycji: Wczoraj o 21:34
Stary Wczoraj, 22:02   #2285
SanchoPansaa
Raczkowanie

Cytat:
Wypróbuj u siebie to cwiczenie naprzepukline https://www.youtube.com/watch?v=qu2MQqS2ucY
Już próbowałem kiedyś, nie pomaga.

Cytat:
Jeszcze takie pytanie czy dalbys sobie zoperowac ta przepukline gdybys wiedzial ze po takim zabiegu problem z zapachem zniknie?
Operacja prywatnie 6-8k. Prawdopodobnie mnie to nie ominie. Martwią mnie trochę te bóle, bo jeśli nawet zrobię operację, a klika dni po niej ciśnienie w jamie brzusznej znów rozsadzi zawór, to cały misterny plan psu...

Swoją drogą żaden z kilku gastro, których odwiedziłem nawet nie wspomniał o operacji. Może trzeba iść publicznie...
SanchoPansaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 07:11   #2286
misiek1205
Raczkowanie

Może warto było by iść do jakiegoś dobrego chiropraktyka, oni potrafia wychwycic rozne dysfunkcjje po napieciu miesni, napewno pomogli by w przypadku nieprawidłowego oddecchu. Przypomniało mi sie jak rehabilitantka w szpitalu powiedziala mi kiedys ze zle doddycham , ze wydmuchuje zawartosc jelit i zoladka, i wspominała ze czuc mnie na całym piętrze.

Edytowane przez misiek1205
Czas edycji: Dzisiaj o 09:06
Stary Dzisiaj, 10:50   #2287
sarunia 1234
Raczkowanie

Moja mama miała przepuklinę ,mój brat ma i nie śmierdzą. Ja nie mam przepukliny i śmierdzę. Wg mnie jest to ewidentnie sprawa bakterii gnilnych, które rozrosły się w nadmiarze albo znalazły się w nieodpowiednim miejscu . Bo smród,który ja wydzielam jest ewidentnie gnilny,to jest tak jakby wogole nie działał MMC , który czyści jelita z resztek i nie dopuszcza do gnicia i fermentacji pozostałości jedzenia.. Moje jelito grube pewnie przypomina szambo,a ścianki jelita obklejone są totalnym syfem,dlatego cały czas mam wrażenie niepełnych wypróżnień.
Ja byłam bardzo naiwna myśląc,że nie jedząc mięsa i jajek,przestanę śmierdzieć a przecież kompost z warzyw śmierdzi tak samo okrutnie jak zgniłe jajka ,czy mięso. Wystarczy włożyć świeża trawę na tydzień do worka i postawić na słońcu,po otworzeniu wora ,śmierdzi na kilometr i jest to dokładnie jeden z rodzajów smrodu,który ja produkuje po wyjściu na dwór.

Edytowane przez sarunia 1234
Czas edycji: Dzisiaj o 11:03
sarunia 1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (1 użytkowników i 4 gości)
misiek1205
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości